Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība

Gribētos jau teikt "tātad nekur nebrauc", bet laikam jāsaka - sagadīšanās. Man pēdējo dažu mēnešu laikā ir prasīts divreiz - vienreiz robiņi dažus kilometrus no mana ciema uz šosejas apstādīja dokumentus pārbaudīt, un vienreiz kaut kad rudenī, pirmdienas rītā, kaut kādus puspiecos, dižajā pilsētā uz ulmaņa gatves, tur kur nobraucot no salinieka ir tas līkums uz leju un tilts pa virsu, mani apstādināja reidā, kura mērķis laikam bija pārbaudīt dokumentu derīguma termiņu - cepists pat neprasīja dokumentus iedot - es izvilku maku, attaisīju to nodalījumu, kur vienā pusē stāv tehniskā pase, otrā vadītāja apliecība, šis pateica lai nevelku laukā, palūrēja un novēlēja laimīgu ceļu.

Tēma: Kurus pārkāpejus sodīt?

Es joprojām nesaprotu kāpēc tu tik izmisīgi vēlies kontrolēt lai citi ievēro drošo ātrumu kad tas ir zem atļautā? Nu ja neievēros, tad visdrīzāk radīsies grāvī. Uz asfaltētiem ceļiem pietiekami reti ir tāda situācija; saķeri uz ceļa katram pašam jāprot izvērtēt - uz grants cits stāsts, bet mašīnas stabilitāti arī katram jāprot izvērtēt pašam.

Tēma: Kurus pārkāpejus sodīt?

Jā, tavai pirmajai rindkopai tiešām ir taisnība - ir starpībai, vai tu brauc ar normālu 25 gadus vecu mašīnu, vai ar jauno lamatu, kurai ir kvalitatīvākā lieta ir skaņas izolācija, un tās ir pārāk daudz. Ar 25 gadus vecu mašīnu tu adekvāti jūti ātrumu un notiekošo - jaunajā kastē tu no tā tiec pasargāts - aiz logiem notiek multene, kuras notikumus tu kaut kā spēj ietekmēt ar stūri un diviem pedāļiem. Šī iemesla dēļ tev patīk izpildīties, kaut kur bezjēdzīgi skrienot ātrāk - jo ātruma izjūta diži nemainās, vienīgi multene bik ātrāk sāk rullēties. Un šī iemesla dēļ tādus kā tu vajag nopietni drāzt - teiksim, ar sodiem kas proporcionāli mašīnas vērtībai, un esošos sodus piemērot vidējajai latvijas iedzīvotāja mašīnai, kas labi ja 2k maksā - jo tādiem kā tev tās skaņas izolācijas daudzuma dēļ ir problēmas atcerēties kāds ir atļautais ātrums, un mēdz būt arī problēmas saprast kāds ir tas drošais ātrums un kas ir droši apdzīšanas manevri. Drošais ātrums visdrīzāk 25 gadus un 2 gadus vecām mašīnām būs vienāds, ja sakritīs vēl daži apstākļi, piemēram, riepu stāvoklis - bet nu tu jau saprati pats, kuras mašīnas braucējs brauks ātrāk, respektīvi, jā, ir starpība kādā mašīnā sēdi - jaunās kastes braucējs būs ar lielāku iespējamību izrādīt pašnāvnieciskas tieksmes, dēļ tā ka mašīna liek viņam aizmirsties par to kas notiek. Es jau neko neteiktu, lai jau tava suga savās kastēs triecas un sitas, tā problēma ir tāda ka tava suga apdraud arī apkārtējos - es, piemēram, neatceros, kad pēdējoreiz man 25 gadus vecs golfs vai opelis būtu līdis purnā - toties "komfortabls mūsdienīgs autiņš" diezgan nesen - tas nekas ka es dižajā pilsētā reti apgrozos - manā galā "komfortabli mūsdienīgi autiņi" purnā lien vienīgi tūristu sezonā, pārējā laikā viņu te ir ļoti maz, un satiksmes arī.

Tēma: Kurus pārkāpejus sodīt?

Hm, drošais ātrums - kam drošais ātrums? Satiksmei? Latvijas ceļu apstākļiem nepiemērotām mašīnām? Tādu mašīnu braucēju biksēm? Tavā zīmējumā gaiši brūnais ir cilvēki, kas brauc normāļi un/vai lieto kruīzu. Zilais - āksti - man uzreiz atausa situācija pirms kāda laika; braucu no jūrmalas uz liepāju, uz kalnciema šosejas priekšā uz kādiem 85 vilkās pajauns passāts, apauts ar koka ratu riteņiem, un kura braucējs brauca ar savām biksēm drošu ātrumu, un tā nu es biju spiests viņu kost nost - tālāk jau uz liepājas šosejas stāvot pie sarkanā [tiltu vēl remontēja] tā passāta braucējs uzgrauza vai iedzēra drosmi un, mani apdzinis, varonīgi aizgāja ar kādiem 100-105... Tumši brūnais - cilvēki kas brauc normāli, bet kam gadās braukt pa līkumainiem grants ceļiem vai ļoti sūdīgiem laikapstākļiem. Jautājums vienīgi ko tu gribi ar šo diskusiju panākt - morālu attaisnojumu ākstiem kas klucē biksēs braucot pa bedrainiem ceļiem, bet tajā pašā laikā pa gludām šosejām dragā uz stipri lielākiem ātrumiem, jo tak "ātrums ir drošs" ?

Tēma: Kravas auto 7,5t atļautais maksimālais ātrums Latvijā ir 80 km/h, vai tas uzlabo drošību?

Nu jā, un kāpēc ātrāk par 89 neiet? Ak pareizi, ierobežotājs, uzlikts jo pie mums ir noteikts fūrēm vmax 80... Vai tik tāpēc autobusiem nav 99 ka tiem ir noteikts 90... :D

Tēma: Kravas auto 7,5t atļautais maksimālais ātrums Latvijā ir 80 km/h, vai tas uzlabo drošību?

Kas mainītos? Fūres brauktu plūsmas ātrumā [lidotāju, protams, nē] - tas mainītos.

Tēma: Kravas auto 7,5t atļautais maksimālais ātrums Latvijā ir 80 km/h, vai tas uzlabo drošību?

Hm, es kaut ko laikam būšu palaidis garām - man te agrāk ne viens vien centās ieborēt ka uz šosejām esot plūsmas uz 100-110 - tagad piepeši kaut kas ir mainījies, un pilnas šosejas ar faniem kas brauc uz 80-85? Pieņemot ka tu esi fana radinieks, kas brauc ar baudāmiem 85, un tāpēc problēmu nesaredz, būs jāpaskaidro - ja es braucu uz 93-95, un priekšā ir fūre, man ir dziļi pie vienas vietas, tā fūre brauc uz 80 vai 88 - jāapdzen abos gadījumos.

Tēma: Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība

Katrā valstī sava īpatnējā izpildīšanās attiecībā uz pārbūvēm. Viens somu čalis man nesen pastāstīja par vienu brīnumu kas ir somijā - viņiem ne tikai pārbūves ir smagi jādokumentē, bet brīdī, kad tu esi nomainījis 50% no sākotnējajām detaļām [dilstošās detaļas neskaitās; bremžu diskas, uzlikas, gultņus, blīvslēgus un siksnas var mainīt to ciparu neietekmējot], mašīna tiek uzskatīta par jaunu un tev ieruba kaut kādu nodokli - es nevarēju no viņa saprast kādu, bet laikam PVN - kam summa tiek paņemta no moderna līdzinieka - teiksim, ja mums tā būtu, tad man piestādītu PVN no jauna GTI golfa cenas. Forši... Tas čalis laikam šī iemesla dēļ nevar atļauties savam mk2 ielikt normālāku motoru, jo šis šo to citu mainot jau 37% ir dabūjis...

Tēma: kartera aisargs tērauda tikai 20 Eur

Kaut kā neticu tevis nosauktajai dabas parādībai - pēc tavas loģikas temperatūrai ir jāiet abos virzienos un motortelpā ir karstāks nekā ārā, līdz ar to kā reiz plastmasniekam ar savu izolāciju būtu vairāk jāveicina uzkaršanu.

Tēma: Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība

Trekteriem kā tu - 500 eiras, mašīna uz stāvlaukumu un vadītāja apliecība nost uz diviem gadiem. Varbūt tas cipars ir lielāks, nezinu, nav man saistoši.

Tēma: Toyota Land Cruiser tests, atsauksmes un iespaidi 2018/2019

kasinsh79 rakstīja: Un tomēr, nesaprotu tos lielo džipu fanus, es visur esmu izbraucis arī ar "parastu" vieglo Galīgi nav manu vēlmju sarakstā. Pld par uzskatāmu viedokli gan

Elementāri, kasiņ - "parasts vieglais" ir uzbūvēts ap puņķainu nesošo virsbūvi. Tikmēr īstam džipam ir rāmis. Starpība? Paplēs parastu vieglo tā bik niknāk pa bezceļiem vai kādu trasi, un tad tu redzēsi starpību. Man šķūnī stāvošais A90q pirms kādiem 10-15 gadiem tā arī ir ticis lietot - rezultātā dažas plaisiņas lanžeros, daži vaļā atnākuši punkti pie labās priekšējās glāzes, dažas plaisiņas pasažierim pie kājām, pāris plaisas grabažniekā pret pakaļas pusrāmja stiprinājumiem - es te nosaucu tikai tos bojājumus, kas ir radušies bez kontakta starp virsbūvi un kaut ko citu, jo bija arī daži bojājumi, radušies kaut kur uzsitoties - piemēram, visas četras bedres, kurās liekas kājas, bija ar kūvaldu jāsit uz leju un vēl šis tas. Tikmēr džipam slodzes, kas vieglajam rezultējas šādi, ir paredzēts izturēt bez bojājumiem. Diemžēl mūsdienās, pseidodžipu modes dēļ īsto džipu paliek mazāk; jaunie modeļi mēdz atteikties no rāmjiem... Es ceru ka vismaz pikapiem tas nenotiek. Ak jā, vienīgais vieglais, kuru es uzdrošinātos nopietnāk paplēst bezceļos būtu - tu uzminēji - otrais golfs - bet nu ne kurš katrs, bet Country :D - jo tā ir vienīgā man zināmā vieglā mašīna, kas rūpnīcu ir pametusi ar virsbūvi uzliktu uz rāmja. Tas tā ļoti ironiski kontrastē ar šodienas pseidodžipiem - ļoti augsts golfs, hečbeks ar pseidopilnpiedziņu, uzlikts uz rāmja, pret lielu, augstu kasti, uz parastas golfa klases mašīnas virsbūves, bez jebkāda rāmja...

Tēma: Toyota Land Cruiser tests, atsauksmes un iespaidi 2018/2019

Tu saki? Nu jā, ir cilvēki kas naivi tic tam ka džips vai pseidodžips ir drošāks. Jā, ja avārijas notiktu tikai ieliekoties ar purnu, vai ja tev ieliekas purnā vai pakaļā, jā. Bet diemžēl ir citu veidu avārijas, un kopumā tās lielās kastes drošībā zaudē - ja tu izraisi avāriju, tev ir lielas iespējas kļūt par slepkavu - ja kāds tevī ieliekas, viņš var ielikties arī sānos, un tad tā augstā, nestabilā kaste var smuki aizkūleņot. Krievijas viģiki, kur daudzi brauc kā mudaki un daudziem ir reģistratori, to uzskatāmi parāda - vienu brīdi biju pasācis skatīties tādus viģikus - parastā aina - brauc džips vai pseidodžips pa ielu, no šķērsielas vai pagalma/stāvvietas neskatities izgriež kāds 25 gadus vecs žigulis un pirmajam ieliekas sānā, un lielā kaste, pirms tam gājusi uz saviem 50-70, smuki aizkūleņo. Vārdu sakot, braucot ar šitādu LC, vari baidīties ka tev kāds trešais golfs braucošam sānos neieliekas un ar savu 1100 kilo masu tevi neaizsūta kūlenī- un pēc avārijas tas golfs vēl būs ceļams, bet LC ne. Nu riktīgi droši...

Tēma: Volkswagen PASSAT benzīnieks sarkanā eļļas lampiņa

"Savāda skaņa" izklausās pēc tukša kartera... :D

Tēma: Volkswagen PASSAT benzīnieks sarkanā eļļas lampiņa

Respektīvi, tava doma bija - kārtīgai mašīnai motors uzreiz noķīlē, bet šeit nevar zināt, varbūt vēl būs dzīvotājs... :D

Tēma: Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība

Mūsējā ir mazāka tik ar to, ka pārlocīta vienreiz nevis divreiz :D Bet vispār man liekas ka leišu tehniskā pase salocītā formātā bija bik mazāka par mūsējo - pats tādu divarpus gadus kabatā nēsāju.

Tēma: Nissan JUKE - pārāk bieži dzesē motoru

Stāvot ar izslēgtu aizdedzi?

Tēma: Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība

Sods par dokumentu aizmiršanu agrāk bija brīdinājums vai pieci lati...

Tēma: kartera aisargs tērauda tikai 20 Eur

Kādā [bez]sakarā pannai būtu jāizraisa motora pārkaršana? Par bleķa pannām neko nezinu, bet plastmasas panna ir pašsaprotama lieta - nu ja tev piedirsta motortelpa liekas normāla, jūtu līdzi tai miskastei, ar kuru tu brauc.

Tēma: Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība

Dokumentus pārbaudot datubāzē to redz vēl labāk nekā PSRS laikos.

Tēma: Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība

Nu ko lai pasaka - sūdīgs maks. Manā līdz ar nagiem bet ielien vienā no atvērumiem, attiecīgi blakus, otrā pusē, vadītāja apliecība.

Tēma: Hyundai i30 tests, atsauksmes un iespaidi 2017/2018

Nūūūū... Atšķirībā no manis un nomika nosauktajām problēmām, tevis nosauktā problēma nemaz nav ar kārbu - tā ir ar sūdīgu kulises regulējumu, un dīleris vienkārši karina cilvēkam makaronus uz ausīm. Ātrumu izkārtojums atrodas kārbā, bet to, lai atpakaļrobā varētu ielikt tikai tad, kad kloķis ir paspiests uz leju vai kaut kas paspiests uz augšu, nodrošina pats kloķis, nevis kārba, un līdz ar to ir svarīgi lai kloķis X asī būtu pareizi noregulēts attiecībā pret kārbas viduspunktu. Protams, pastāv arī varbūtība ka šodienas trīsreiz lietojamajām mašīnām ir ietaupīts uz kulises mehānismu un tas ir uztaisīts neregulējams, bet mazliet negribētos ticēt - un tādā gadījumā šī problēma ir novēršama, tur kaut ko mazliet pārtaisot.

Tēma: Salona apsildes radiators.

Citreiz franču mašīnas mēdz arī remontēt nododot šrotā...

Tēma: Hyundai i30 tests, atsauksmes un iespaidi 2017/2018

Par to kārbu interesanti. Sievas māsai ir desmitgadīgs hujdaja tricārs ar vārgāko 1.5 ķīseli - pa vasaru sanāca izkost vienu līkumu - biju patīkami pārsteigts par tā nemotoriņa dinamiku; braucot parastā braukšanas stilā sajūtas radās apmēram kā ar manu golfu - bet, ups - kārba gan bija sūdīgāka nekā mana golfa 26 gadus vecā - tik traki kā tev nebija, bet pēc tam, kad pāris reizes pie 90 atmetoties neitrālajā, un pēc tam saskaroties ar grūtībām ielikt ceturtajā, padomāju un uzgāzēju, un jā, bez problēmām - sinhronizatori :D Sievas māsa teica ka neko nezina, pieņemu ka viņa ir pieradusi tā slēgt ka tos beigtos sinhronizatorus nejūt. Tas ka jaunam ir kaut kas līdzīgs izklausās interesanti... :D

Tēma: Nepieciešams 4x4 apvidus auto

Kādas kategorijas sporta sacensībās taisies piedalīties? Zināms karakters nesen nopirka piecgadīgu outbaku ar tādu spēka agregātu, nesūdzas.

Tēma: Nepieciešams 4x4 apvidus auto

Īstajiem audī, tiem kam motors garenvirzienā IR pastāvīgā pilnpiedziņa - vot par subāru gan es neesmu pārliecināts, jo atšķirībā no audī, kam to darbu dara saujiņa zobratu, subāram tur ir visādas figņas...

Lasītākie raksti

Jaunie raksti