Minis pieder bembijam bet nav bembijs - pretējā gadījumā tur būtu bembija ķīselis un pakaļas bezpiedziņa. Fordelis arī nav vācu ražotājs, tam vienkārši tur atrodas viena no fabrikām.
Kas notiek ja vācu ķīseļi sakurina vairāk degvielas nekā tas franču šķidrums maksā? Nekas, cilvēkam kas var atļauties nopirkt tādu mašīnu tās kapeikas noteikti neinteresē - toties tas ka viens šķidrums mazāk ko liet gan varētu interesēt.
Franču autobūve neizceļas ar idejām un jauninājumiem [tā latviski ir "innovations"] - tā izceļas ar ērmīgu ārējo dizainu - nu laikam kvalitāte stipri zem vidusmēra ir pagātne, par cik jēdzīgāki ražotāji savu kvalitāti ir pazeminājuši un šitie paaugstinājuši [cik sūdīgi ir bijis, atliek palasīt wikipēdijā par deviņdesmito gadu eglēm un zvēru karaļiem - kamēr vācieši vēl ražoja pēdējās kvalitatīvās mašīnas, tikmēr franču kastēm, necik vecām, gļukoja elektrība un kas tur vēl ne] - nekādi sevišķie jauninājumi tur nenotiek tāpat kā citur - pionieris ko sauc par egli jau kaut kādus 40 gadus pieder zvēru karalim un neko modernu nedrīkst vairs ražot, tā vietā pakāpeniski nākas atteikties no pagātnes sasniegumiem, jo īsti neiet kopā ar parastajiem masveida dzelžiem.
Tas ir ļoti slikti ka pēdējie trīs passāti vispār ir trīs passāti, bet tās ir veikalinga, kas prasa iebarot patērētājam "jaunu" modeli, sekas - zinot cik apakšā maz izmaiņu, normāli tur būtu varējis jau 10 gadus būt viens modelis, tieši tāpat kā savulaik VW T4 gāja 11 gadus. Savādāks izskats pa gadiem - tas nav jauninājums - tas ir tikai apgrūtinājums nākotnes īpašniekiem remontos, jo grūtāk un dārgāk būs sameklēt detaļas, nekā tad, ja vienas un tās pašas detaļas būtu gājušas 5-10 gadus.
Es domāju ka viņš ar terminu "vidējais ātrums" domāja borta kompja aprēķinātu divciparu skaitli 
Kāpēc? Tāpēc ka reizēm rodas nepieciešamība izveikt šaurākus manevrus - apdzīt uz šosejas ar pietiekami dzīvu satiksmi, izbraukt uz šosejas ar pietiekami dzīvu satiksmi, nogriezties pa kreisi uz ielas ar pietiekami dzīvu satiksmi, utt. Kā tev, piemēram, patīk tie kas "ar vidēju intensitāti" apdzen, skrienot tev purnā - forši ne? Tu mierīgi brauc bet vari ķert asas izjūtas tāpat, vienkārši taisni braucot pa ceļu
Tāds variants ir priekš tevis - priekš manis ir cits - reizēm gadās - sēžu aiz fūres, ir izdevība apdzīt, hujaks, manā priekšā to pašu izdara kāda jaunāka kaste, kura ir spējīga uz paātrinājumu tikai "ar vidēju intensitāti", un tad man, aprēķinājušam manevru priekš manas mašīnas spējām, nākas aiz viņa sēdēt ar pusnospiestu pedāli, rēķinot, pagūšu pabeigt manevru ar tik lēnu paātrinājumu vai nē...
Pilnai laimei adekvātam motoram vēl ir arī jaudas rezerve, kura lieliski noder viskautkur - velkot piekabi, braucot ar pilnu mašīnu, vai vienkārši mierīgi braucot un spēt bez problēmām lietot augstākus robus.
Un? Zviedrijā, norvēģijā un dānijā ir citas algas un citas pensijas, līdz ar to normālām mašīnām ir lielāka iespējamība nonākt zem preses [lai arī tāda cilvēku grupa kā autoentuziasti eksistē arī tur] - un tur arī ir citi ceļi - pie mums tikmēr izdzīvo stiprākās mašīnas.
Un ja tic šitam avotam balticlpg.lv/lv/informacija/dzirkstelaizdedzes-motoru-atgazu-raksturojums/ , tad mans golfs normā ierakstās ar sesto daļu pieļaujamo CO un divpadsmito daļu pieļaujamo ogļūdeņražu :D
Protams ka bija - dabā ieviesa kaut kādā septiņdesmito vidū, pie jeņķiem, dēļ kā nācās veikt motoriem visādas problemātiskas modifikācijas. Vāciešiem bija vaļīgākas atgāzu normas, tur sāka ieviest astoņdesmito sākumā - vidū. Jebkurā gadījumā - mums ir patīkamas atgāzu normas - mans golfs, kura motoram katalizators ir ticis amputēts pirms manis, nedēļu atpakaļ skatē mašīnai kas vecāka par 1991. gadu paredzētajās CO normās ierakstījās ar vienu piektdaļu no pieļaujamā lieluma - neskatījos kāda bija HC norma, bet ar to bija līdzīgi. Līdz kaut kādam nulltajam gadam arī katalizators nebija obligāts, tāpēc ir vispārpieņamts mašīnām kas vecākas par to ciparu, katalizatorus amputēt, un tāpat atgāzēs ierakstās.
Es tur biju septiņus gadus atpakaļ, tāpēc 2015. gada fiestas vietā nāksies ielikt 2000. gada Ka[kuci]. Tā kā tagad ir 2017. gads, tad tur tagad droši vien izplatītas būs 2005. gada fiestas un kakas.
Kas tur nožēlojams? Tas ka 1.2 vai 1.0 nemotoriņš nespēj nodrošināt azartisku paātrinājumu. Tur jaunieši pērk tādus sūdus ne jau tāda mazohisma kā tavējais, dēļ, bet gan apdrošinātāju mafijas dēļ - es sēžu pāris britu autoforumos un redzu kā tas notiek ;)
A varbūt tofika autors neprecīzi izteicās un patiesībā plastmasas rotors aizgāja pašplūsmā?
Nē, kā reiz bolderājā neesmu bijis, jo tur man nav ko darīt - kad sanāk aizbraukt uz dižo pilsētu, tad uz centru - toties sešus gadus atpakaļ sanāca ar kājām regulāri izstaigāt glasgovas apkārtnes guļamrajonus, un redzēt ka turienieši pa lielam līžu un apdrošināšanas dēļ brauc ar diezgan nožēlojamām [lai arī jūtami jaunākām mašīnām kā te] mašīnām - bet nu pieklājīgākos rajonos ir gan audī, gan bmw, gan porsche manāmi.
Nopērc divdesmitgadīgu benzīnnieku un atkritīs arī problēma kas saucas "vajadzība pēc katalizatora".
Tas nemaina faktu ka vācu ražotāji filtru izdedzina ar to pašu degvielu, nevis speciālu šķidrumu kas regulāri jāpapildina.
Ā, un zvēru karalis NAV klasi zemāks? Tas ir klasi zemāks gan no tirgus pozīcijas, gan arī no kvalitātes - kaut gan vācieši ir pakāpeniski noslīdējuši līdz tai franču kvalitātei. Jebkurā gadījumā fofāgenu un audī joprojām var dabūt ar kādu odziņu, kamēr zvēru karaļa odziņa būs fap fap fap...
Laiks rādīs kā šībrīža kastes turēs - minos ka IkdienasViesis savulaik minēja kaut kādu deviņdesmito gadu zvēru karaļa modeli, kurš bijis dižajā pilsētā samērā populārs, bet desmit gados izzudis - pat opelim ir labāka izturība...
Tu izliecies vai tiešām esi naivs? Mums te forumā arī ir visādi francūžu un korejiešu braucēji - kāpēc viņi izdarīja šādu izvēli? Pāāreizi, cena - no tā, cik tā miza maksā, ir atkarīgs, cik mēnesī aiziet līzinga kompānijai - un ja gribas regulāri to mizu mainīt, tad tas paliek vēl svarīgāk, un tā nu vajag kaut ko lētāku.
Pārticīgākā guļamrajonā tāpat dominēs vācieši - šaubos ka vācijā būs stipri savādāk kā skotijā.
Un šitas "caur dirsu" tipa risinājums palīdzēs to filtru ātrāk izraut - neviens neskatīsies vai tas šķidrums ir beidzies, un bez šķidruma, nevarot izdedzināt filtru, tas aizdirsīsies.
Tātad tās mizas, kurām ir šis risinājums, jau ražotājs ir paredzējis fiksi mest zem preses - cik liela iespējamība ka kāds desmitgadīgai mašīnai nedīlera servisā zinās ka tur tajā caurumā ir jāskatās? Nu labi, realitāte gan ir cita - tai mizai, ja tā sasniegs 10 gadu vecumu, kvēpu filtrs būs jau izrauts un to šķidrumu tāpat nevajadzēs.
Es saku ka viņi tā nedara? Bet nu te stāsts ir par ko citu - ka mašīnai darbībai vajag TRĪS [!!!] šķidrumus regulāri papildināt, no kuriem viens ir specifisks, noteikti jāmeklē kur nopirkt un bez kura citi iztiek.
Nē nu var, protams - pārtraukt izdedzināt - attiecīgi vispirms pēc dažiem tūkstošiem parādīsies liels patēriņš un sūdīga iešana, un vēl pēc kāda laiciņa vispār nevarēs iedarbināt, jo izplūdes gāzēm nebūs kur palikt.
Jeb tu domāji kādu citu veidu kā ražotājs varētu ietekmēt kvēpu filtra, ierīces, kuras atrašanos mašīnā nosaka likums, darbību, bez papildierīcēm, kuru krāpšanās funkcija būtu skaidri saskatāma? Programmatūra kvēpus cauri filtram, tiem tajā nepaliekot, nespēj aizsūtīt 
Ne jau fofāgens vienīgais NEizmanto tur to franču metodi ;) Un, kā jau tu esi palaidis garām - fofāgena, un vispār jau arī opeļa, krāpšanās attiecas uz EGR un SCR [ne]lietošanu - ar kvēpu filtru neviens ražotājs krāpties nav spējīgs - tukšus bunduļus likt nedrīkst un programmiski funkcionējošu filtru apiet nevar.
Ā, forši - biju aizmirsis ka zvēru karalis ir francūžu veidojums, un viņiem ir nosliece kaut ko sarežģīt vai uztaisīt caur tirsu, kā tas ir noticis šeit - galu galā tam nolūkam, kam šitentā dročāmierīce [fap ir anglisks žargonvārds dročīšanai] izmanto kaut kādu specšķidrumu, vācu dzelži vienkārši padod papildus degvielu. It kā nepietiktu ar adblue... :D
Vispār jau nē - adblue ir domāts citai funkcijai - daļiņu filtrs ķer kvēpus, bet adblue ir vajadzīgs lai slāpekļa oksīdus pārtaisītu, neatceros, par ko, kaut ko nekaitīgu - un pēc loģikas būtu jābūt kādai brīdinājuma lampelei ka tas trauks ir tukšs. EURO 3 diez vai SCR un līdz ar to adblue diez vai bija.
Kurā katalogā ir norādīts kura ražotāja kura produktu sērija oriģināli komplektējas x ražotāja y modelī? Kaut kādi mistiski krievu katalogi? Nezinu par citām markām, VAGmobīļiem entuziasti ir atkoduši kas ir kam OEMs, jo pa lielam nekur tāda infa neuzrādās.
Vispār jau kopējais stingrums ir atkarīgs no tandēma pederes/amarti, nevis vieniem pašiem amartiem, un mīksta mašīna uz nelīdzena ceļa nebūs diez ko patīkama - man tāda ir - vakar normāli, uz 95, braucot pa kalnciema šoseju, mašīnai pa ķieģelisko šūpojoties, tb visiem stūriem vienlaicīgi, un pilnu mašīnu, aizdomājos, diez cik liela iespējamība šitā sasist karteri... :D
Jebkurā gadījumā, gāzenieki ir dažādas cietības, paredzēti dažādiem pielietojumiem.
Katram ražotājam ir vismaz divas amartu sērijas. Kā noteiksi kura būs īstā?
Nav tāds "orižinal brend", ir OEM - Original Equipment Manufacturer.
Daļā gadījumu - iespējams. Tantes stāsta ka fofāgena grupas oriģināldetaļām tiekot izveikta vēl kāda papildus kvalitātes kontrole, attiecībā pret OEMa paša brenda detaļām. No otras puses - tas gan laikam attiecas uz detaļām kas sākotnēji ir atrodamas mašīnā - Pirmais te savulaik stāstīja - jeb vai tas bija Sviests, neatceros - ka var būt arī tieši otrādi, speciāli palētinātas detaļas, lai ierakstītos budžetā.
Jebkurā gadījumā - kā jau tu teici - jāizvērtē vai tas ir tā vērts. Sachs sajūga komplekts zilā kastītē maksās divreiz lētāk nekā pelēkā kastītē ar audī un fofāgena simboliku - kas tiem abiem var atšķirties - bik nevienmērīgāks diska uzlikas biezums? Nu pajāt, tāpat piedils. Šaubos ka victor reinz blīves un blīvslēgi pat tik ļoti atšķirsies no tādiem pašiem, tikai sakrāmētiem pelēcīgās kastītēs un par citu cenu. Tā var paturpināt. Vēl jo vairāk, dīleris pat var tirgot parastu tirgū pieejamu detaļu kā oriģināldetaļu - tas gan vairāk attiecas uz vecākām mašīnām.
Es paretam mēdzu nopirkt iekš SD Autocentra kādu nieku audī vai golfmašīnai, bet tās ir tādas lietas, kuras kāds nezināms ražotājs ir saražojis uz fofāgena pasūtījuma un kuras nekur citur nav pieejamas - piemēram, audī pakaļas difera satelītu šeibes.
Ja liksi tos, ko paredzējis ražotājs, piemaksāsi dīlerim otru amarta cenu par smuko kastīti ar ražotāja logo - bet brīdī kad prasi kur maksās lētāk, tu jau vairs neņem tos, ko paredzējis ražotājs 