Pieskaiti klāt arī rietumeiropas valstu valdības un ES vadību...
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Pieskaiti klāt arī rietumeiropas valstu valdības un ES vadību...
Vakar gadījās dzirdēt pa LR1 ziņu sižetu par šito pašu - šie tur attiecīgi intervēja dažus purnus, gan kaut kādu keksu no satiksmes ministrijas, kurš šito pateica, gan kaut kādu profesoru, kurš izskaidroja kas ir oglekļa dioksīds un filosofēja par dabas aizsardzību, gan vēl kaut ko. Bet es joprojām neesmu uzzinājis mani interesējošo - kas būs no 2019. gada ar vecām mašīnām, tik vecām ka ražotājs oglekļa dioksīda ciparus nav nekad devis un kurām informāciju par motora darba tilpumu un jaudu CSDD jau sen ir izmetis, ja vispār kādreiz ir turējis - ?
Mistisks "vidējais" cipars dabā, protams, reti kuram būs - jo tas satur noteiktu procentu noteiktu ceļu, pie noteiktas gaisa temperatūras un satiksmes blīvuma, režīmu, kāds dabā būs reti kam. Šī iemesla dēļ "vidējo" vajag ignorēt, nevis filosofēt ka ražotājs pārāk mazus ciparus uzlicis - šosejas ciparus normāli ir jāvar atkārtot.
Nu mēs esam tādā ziņā izņēmums, tāpēc arī akmeņogles ir vairāk sarkasmam, bet nav jau tālu jāskatās, tik nedaudz uz rietumiem - poļi lielo daudzumu savas elektrības ražo ar akmeņoglēm, vācieši ar brūnoglēm. Var arī paskatīties uz ziemeļiem, igauņi kurina degslānekli.
Elektromobīļu lobijs nav rūpe par vidi, bet nodokļu celšana ir elektromobīļu lobijs, nākošs no rietumeiropas. Akcīze ta piesieta mistiskajam oglekļa dioksīdam, elektromobīlis to neizdala.
Nerunājot vēl nemaz par to ka pirms 20-30 gadiem ražoja vieglākas mašīnas ar izturīgākiem motoriem.
Kas jūs jocīgi vai kā? Tas viss ir elektromonbīļu lobijs. Kāpēc braukt ar mašīnām, kuras darbina ar naftas produktiem, ja var braukt ar mašīnām, kuras darbina ar akmeņoglēm? ![]()
Tā doma šitiem ļautiņiem ir ka mūsu degviela nav pietiekami laba....
Ā, un, starp citu, fan - kas vispār uz autostrādes var būt baudāms? Iespēja urbināt degunu un skaitīt vārnas? Es varētu daudz lielāku kaifu ķert tepat uz šosejas, vēljovairāk, uz rīgas šosejas - vajadzētu tik braukt ar tukšu mašīnu uz kasiņam mīļajiem 110, kas būtu kādus 10 kmph ātrāk nekā plūsmas ātrums un varētu ļoti daudz apdzīt, lasīt, liela daļa ceļa sastāvētu no - ceturtais robs, pedālis grīdā, patīkams paātrinājums, paejam cēli garām 2-3 mašīnām, piektais robs, manevra beigas. Bet es personīgi dodu priekšroku 95 kmph, nav ko ar huiņu bez vajadzības nodarboties.
Nu ja tā, tad žurņi ir vienkārši kārtējo reizi bijuši sensacionāli, tā vietā lai uzrakstītu "kārtējo reizi cels nodokļus", uzrakstīts kaut kāds fufelis. No kaut kāda piektā gada ražotām mašīnām jau ir pēc tiem cēõõ gramiem.
Pēdējo pāris nedēļu laikā šajā forumā es šaubos vai es esmu notirsis kādu jaunu mašīnu. Reku, piemēram, manis pieminētais Carens - tā ir jauna mašīna, kamēr šitas šrotaž nav, jo tas nav ne sedans, ne universālis, ne hečbeks, un pat ne džips, vienkārši kaut kāds kroplis cilvēkiem, kam patīk uzpūsts, nestabils hečbeks ar palielinātu degvielas patēriņu, bet ir aizspriedumi pret tās mašīnas īsto formu - cee'd. Televīziju neskatos, bet ar šo ironisko piemēru tu pat neesi tālu no realitātes - sēžu pie datora ar diviem veciem 17" LCD moņiem, uz kura griežas winxp x64 - 20 gadus vecajā kompja korpusā gan ir pāris gadus veci dzelži - mātene ar AMD Fusion A4-5000, četri 1,55 ghz kodoli, un seagate HD2 2 TB cietucis, nav sevišķi ātrs, toties nedzirdams - kompis 10 gadus veca kompja līmenī, izmantojot jaunās tehnoloģijas ekonomijai [procesoram 15w TDP] un trokšņu līmenim - kāpēc mainīt to, kas darbojas?
Un? Arī tev man jāatgādina lai tu izlasi virsrakstu? Un ko man darīt uz tās leišu autostrādes? Man mašīna ir transporta līdzeklis, nevis veids, kā notriekt pēdējo naudu, degvielā - man nav ne vismazākā iemesla braukt pa to autostrādi, jo otrā tās galā nav man nekā saistoša. Ja kas, tad lietuvā ir trīs lielas pilsētas, nevis ūdensgalva un dažas nelielas pilsētas - ja man akurāt vajadzētu kādu pakalpojumu vai preci, kas lietuvā būtu pieejams tuvāk vai lētāk nekā latvijā - tas atrastos tepat klaipēdā, kura no manis atrodas tikpat tālu cik liepāja.
Es tev nevis pārmetu to, ka tu vari ieķert līzē jaunas lētā gala mizas, bet to, ka tev uz acīm ir rozā brilles, un tu domā ka visa latvija ir tavā situācijā. Reku palaidnieks īsi un kodolīgi pateica mana posta jēgu. Neesmu bijis ārpus latvijas? Nu ja ar mašīnu, tad ne tālāk par klaipēdu, jā - bet kāds sakars te ar kaut ko, kas ir ārpus latvijas? Izlasi tofika nosaukumu - "ātruma palielināšana latvijā". Man principā ir pie dirsas, kas ir ārpus latvijas, hoķ piena un ķīseļa lielgabali uzstādīti gar ceļa malām, attaisi logu, atver muti un tek mutē - jo kad es pagriežu sava golfa atslēgu, es braucu pa latviju - ja 2014. gada zvēru karalim ir opcija "teleportieris", un kad tev vajag aizbraukt uz veikalu pēc piena, tu pagriez atslēgu un pukš, tu jau brauc pa lietuvu, poliju vai vāciju uz veikalu, tad tas ir savādāk :D Un runājot par labajām joslām - man atkal rodas sajūta ka tu dzīvo vai nu jūrmalas rīgas galā, vai arī tur kaut kur uz valmieras pusi, tb tu regulāri brauc pa tām pāris latvijas šosejām, kur nopietnu gabalu vienā virzienā ir vairāk par vienu joslu - jo es neredzu jēgu filosofēt par "labo joslu", tb kaut ko, kā uz vismaz 95% latvijas ceļu nav. Ceļamala nav josla.
Centienos piepildīt melno caurumu, kur tad vēl...
TAS ka mums nav to autostrāžu, ja neskaita jūrmaleni un to vienas šosejas gabaliņu, pa kuru jābrauc, braucot uz cēsīm vai valmieru. Tādēļ tava klavas klabināšana ir pilnīgi bezjēdzīga, jo tu uztraucies par pāris trīs desmitiem kilometru ceļu. Attiecībā par pārējo filosofiju - atver savas actiņas. It kā redzams ka tu dzīvo savā mazajā pasaulītē, kurā visi brauc ar max 5-10 gadus vecām mašīnām, bet par spīti tam, ka tu lieto šo forumu, tu kaut kā nespēj saredzēt ka pat arī tik jaunas mašīnas visas nav vienādas. Paņemsim kaut vai fana fabiju - "paātrināmies ātrāk" - par ko tā fabija ātrāk paātrinās - ātrāk par trešo žiguli ar 1,45l motoru tā fabija paātrināsies? "bremzējam straujāk" - gan jau arī tagad ir jaunas mašīnas, kuru bremzēšanas spējas atkal nebūs labākas par to pašu trešo žiguli - galu galā, jaunievedumu trūkuma un ekonomijas dēļ es baidos ka visādiem tirgus apakšgala lētučiem var atrast bremzes, kas līdzīgas mana golfa bezbremzēm, ar kurām, lai sadzēstos no 95 lai, nekavējot vidēji dzīvu plūsmu, nogrieztos uz sānu celiņa, ir ļoti apdomāti un spēcīgi jāmin pedālis grīdā. "manevrējam stabilāk" - reku jau "gada auto" puse mašīnu sastāv no pseidodžipiem, mašīnām ar paaugstinātu klīrensu un paaugstinātu jumtu, lasīt - paaugstinātu smaguma centru - kas stabilitāti nekādīgi neuzlabo, tieši otrādi - ar kašteli ir sanācis pabraukt tikai vienreiz, pirms kādiem 9 gadiem ar svaigu hujdaja tukšonu - nu, stabilitāte varētu būt kā tam pašam trešajam žigulim - viens ir augsts, otram ir mīksta piekare - kaut gan labs jautājums, kas ekstrēmā situācijā drīzāk izmestu kūleni, žigulis vai tukšons. "daudz labākas riepas" - nu jā, kamēr jaunas. Man uz golfa ir, droši vien, kādus desmit gadus vecas debica riepas - ar ko, tavuprāt, tās riepas varētu būt labākas par līdzvērtīga protektora dziļuma padomju riepām? Visdrīzāk ne ar ko. Pačukstēšu arī ka cilvēki, kas brauc ar mašīnām, kam ir 15 gadi vai vairāk, ļoti bieži pērk lietotas riepas, ne par velti tajā pašā stiliņā tirgus sadaļā ir atsevišķs disku un riepu topiks. Es pats personīgi esmu savulaik nopircis trīs lietotu riepu komplektus - A80 laikos kaut kādus divus dažādus pārus, kādus, neatceros, un tolaik arī neko nejēdzu, bet nu viens no tiem pāriem pēc ziemas bija izmetams, jo, ja nemaldos, iedzīvojās bumbuļos, A90 laikā vienu vasareņu komplektu, 5-6 mm, atvestus no norvēģijas, pēc vecuma varēja redzēt ka kāds tur bija nomainījis, jo ieteicamie seši gadi bija pagājuši, un vienu ziemeņu komplektu, kādus 8-9 gadus vecas, bet ar labu protektoru un naglām. Nu un vēl divas reizes ir tikuši nopirkti lieto disku komplekti, uz kuriem bija kaut kādas mizas, kas tika lietotas.
Paga, kas ir "auto nodoklis"? Jauki, tad jau laikam spīd visiem - atliek tikai jautājums, kā to noteiks vecām mašīnām - tur tie lēmēji droši vien dzīvo tādā sirrealitātē kā dažs labs iauto lietotajs, kas uzskata ka apkārt braukā jaunas mašīnas, un 10 gadus vecas ir veci lūžņi, ar kurām neviens nebrauc.
Piektais golfs bija jauns dizains, kuru tālāk samocīja. Apaļai mašīnai uzlika kantainus lukturus, piemirstot pašu mašīnu uztaisīt kantainu. Tikpat "glīti" kā 30 gadus vecai mašīnai uzlikt 18" ripuļus ar 3 cm biezām riepām, ko dizaineris nav paredzējis.
TA nosaka atgāzu sastāvu, nevis daudzumu. Bet ja uzliktu visiem kaut ko šitādu, es esmu par tavu variantu - uzliktu golfam digifanta vietā VEMS, kas pēc platjoslas lambdas regulētu ļoti optimālu degmaisījumu, un reizi gadā, uz apskati, varētu arī uzmest katalizatoru... :D
Tieši tā. Priekšā sēdošajiem tas īpaši neko nemaina, bet aizmugurē sēdošajiem tā ir milzīga atšķirība. Es vienīgi nesaprotu kāda ir jēga no golfa klases mašīnas universāļa - golfa klases mašīnas ir praktiskas un universālas hečbeka formātā, tikmēr garā pakaļa pasliktina manevrētspēju un samaitā izskatu. Ja tiešām regulāri vajag tik lielu grabažnieku, tad, visdrīzāk, uzreiz vajag lielāku mašīnu.
Man būtu ļoti interesanti redzēt kāds tur ir tehniskais izpildījums... Starpība cenā ir diezgan liela, ja nu vienīgi ja tā gāze ir sestā paaudze, tad būtu pieņemami.
Nu, paga, bet tagad jau tā ir - kāda ir tā pārmaiņa - grib to piemērot VISĀM mašīnām, nevis tām, kas uzražotas sākot ar kaut kādu tur piekto gadu? Ja tur tiešām kāds ir tik augstos mākoņos aizlidojis, tad būs jautri - par lielu daļu uz ceļu esošo mašīnu CSDD nemaz nezina kāds motors tur attiecīgajā mašīnā atrodas - un kādus vēl oglekļa dioksīda ciparus šie izraus pārdesmit gadus vecām mašīnām?
Es nezinu, kasiņ, kāpēc tu mani te pieminēji, bet no mums abiem tu esi tas, kuram kaut kas ir aizmiglojis prātu - un tas "kaut kas" ir tās mašīnas. Kā jau mēs redzam, mašīnai nav jābūt skaistai vai pieklājīgai, galvenais lai tas būtu jauns modelis, un vēlams, ērmīgs, lai tev galvā sāktu tinkšķēt "JAUNS, JAUNS, JAUNS" un tu iauto forumā sāktu bārstīt komentārus cik tā mašīna ir skaista un laba, utt utjpr. Tu te mēģināji mani izprovocēt ar komentāru par skaistākumu pār veciem VAGmobīļiem - redzot kā tevi jaunas mašīnas uzkurina, nav šaubu - ja mēs dzīvotu 30 gadus senā pagātnē, tu, lasot žurnālos par tikko iznākušo B3 audī un passātu, aiz sajūsmas čurātu biksēs, domājot cik skaistas mašīnas - tagad tās tev ir neglītas, ne jau tāpēc, ka būtu izmainījušas izskatu, bet gan "morāli novecojušas"
Un runājot par dizainu - ir ļoti uzkrītoši redzams ka pēdējos 10-15 gadus mašīnu dizaineri ir sevi izsmēluši. VAGmobīļiem vecajiem, ap nulto vidu izlaistajiem, modeļiem ir pakāpeniski salikuši arvien kantainākus lukturus, nelabi paliek skatoties, kā var sačakarēt mk5 golfa vai B7 audī dizainu - franču mašīnas sāk izskatīties pēc mašīnām, to dizaineri laikam vairs LSD nelieto - zato to sākuši lietot korejiešu dizaineri - bet visas šīs pūles - lai vecus dzelžus patērētājam iesmērētu kā jaunus, jo ja virsbūves būtu tikpat nemainīgas kā dzelži, tad jaunākais dizains, ar kuru brauktu šī foruma jauno mašīnu slavētāji, būtu kādus 15 gadus vecs.
Varbūt izjūtas nebūtu tās sliktākās, bet man nepatīk pati tās klases mašīnu ideja. Visa tā klase kā tāda ir pilnīgi bezjēdzīga - domāta tādiem veikalinga nozombētiem cilvēkiem kā kasiņš, kam izjūtas ņem priekšroku pār loģisko domāšanu. Priekš kam ir vajadzīgs uz golfa klases mašīnas bāzēts parketnieks? Lai stapītu pincīti pret kaimiņu vai kolēģi, kas ir nopircis golfu, ka, lūk, ārēji lielāka mašīna? Lai izrādītu ka nospļauties par degvielas ekonomiju, jo var atļauties braukt ar mašīnu, kas izdara to pašu, ko golfs, bet norij kādu litru, divus, vairāk? Par klīrensu un tamlīdzīgām lietām var nemurgot - tas ir vienkārši veikalinga speciālistu batons, iekalts teksts, kuru tad nu mērķauditorija atkārto - ja patērētāji pieprasītu klīrensu, tad varētu nopirkt golfa klases mašīnas ar pneimatiskajām piekarēm, kur uz pogas spiedienu mašīna paceltos 10-20 cm, bet to nevienam nevajag - ražotājiem vajag lai pircējs pirktu dārgākas mašīnas lai izdarītu to pašu, ko varētu ar lētāku. Pilnai laimei vēl tas ka šitie brīnumi ir citiem traucējoši - normālā mašīnā sēžot tādam cauri redzēt nevar, un tāda kaste paceļ stipri vairāk ūdeni lietus laikā, bet par spīti tam, ka pasniedz kā "džipus", ražotāji ar dubļu aizsargiem neaprīko.
Tu, fan, brīžiem nonāc pretrunās :D Te tu jūti atšķirību starp golfu un tiguānu, lai arī abiem galvenie izmēri ir praktiski vienādi, un apakšā ir viena platforma - te tu atkal nejūti atšķirību starp divu dažādu sektoru mašīnām. Tas ko tu te tagad piemini, ir personīgo vajadzību jautājums - žēl ka nav daudzi jaunu mašīnu pircēji, kas ir tik pieticīgi kā tu - bet absolūtos ciparos šitentais brīnums droši vien salonā ir, teiksim, 10 cm platāks, un salona garumā līdzīgi.
Vakar sanāca bik pabraukāties pa liepāju un novērot pāris anomālijas, šodien pārdomājot, sapratu - klasiskā problēma ar pārāk zemu oktānskaitli, tb no astotā pistoles bākā ieliets piektais...
Laikam nekā labāka par statoilu tomēr nav...
Neskatoties uz policijas brīdinājumiem par pārbaudēm, Līgo dienā liels skaits aizturētu dzērājšoferu
4
Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres
6