Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Dinamika protams ka nav svarīga - rīgā korķi ir normāla lieta, un tos vajag tikai palielināt, tāpēc vajag vairāk tādu braucēju, kas iedegoties zaļajam, baidās spiest pedāli grīdā, jo tad sāks benzīnu patērēt. Bet netā tu esi skatījies to, ko esi vēlējies ieraudzīt - GTI 8v ražotājs ir uzrakstījis kaut ko ap 10 sekundēm, kā tavam prīmusam, kas ir neloģiski, entuziasti ir samērījuši 8-9, tuvāk 8, man ir 2.0, tam ir bik vairāk griezes. Un tas ir tikai līdz simtam, atšķirībā no prīmusa, tā mašīna ir gatava iet vismaz līdz divītim - ceturtajā ir patīkams paātrinājums no 70 līdz 150, piektajā neesmu mēģinājis, negribu nokļūt ziņās :D Protams, tādām gausākām mašīnām kā prīmuss ir tas pluss ka nekārdina izpildīties - es principā esmu priecīgs ka man nebija šāda mašīna pirms gada, būtu uz šosejas remontdarbu zonā nodarbojies ar 5-10 un vairāk mašīnu apdzīšanu... :D

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Ā, man liekas ka arī bija kevroleta pikaps ar to pašu EV1 spēka agregātu.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Te nu tu kļūdies. Toyota RAV4 EV bija vienīgais patērētājam nopērkamais elektromobīlis nulto gadu pirmajā pusē. GM EV1 bija tikai uz nomu, un tos gandrīz visus pameta zem preses - fords ražoja kaut kādu elektrisku pikapu, kurš laikam arī bija ar līdzīgu variantu, bet, tā kā komerctransports, tad lielās firmas tos varēja nopirkt, un līdz ar to daļa parādījās lietoto auto tirgū - un tikai toyota piedāvāja to RAV4 EV nopirkt - gan ierobežotos apjomos. Netā viens kalifornijas elektromobīļu entuziasts ir uztaisījis lapu ar savu pieredzi ar tām mašīnām, un to, kā viņš tās ieguvis, un to vēsturi - RAV4 EV viņš nopirka salonā.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Tu piemirsi ka tesla, vismaz sākotnēji, arī piedāvāja dažādas ietilpības akumulatorus, kur starpība starp mazāku un lielāku ietilpību bija tikai softiska.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Hehe, es arī par šito esmu prātojis. Tiktāl viss būtu pareizi, bet, cik manīts, tas katlakmens klucis ietekmē temperatūras regulatora darbību - pie aiztirstas spirāles mēdz kāpt boilera temperatūra - tas gan var palielināt elektrības patēriņu.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Es atkal nesaprotu kāpēc ir cilvēki, kam patīk visu pasniegt rožainā gaismā. Tas, ka stāsta par kaut ko, kā īpašības ir zināmas, kā par kaut ko n reizes fantastiskāku, vienmēr kādu izprovocēs. Nu kā te kasiņš, kurš priecājas ka viņa prīmuss vispār kustas. Nē nu ja pats cilvēks savā galvā ir tik ļoti pozitīvs, ka tā vietā lai domātu par to, ka lūk, atšķirībā no bembija, kur bija tikai bik jāpaspiež pedālis un cēli jāiet garām, te ir jāmin grīdā un jādomā, apdzīs vai būs frontālais - tā vietā priecājas ka kustas un pat izdodas apdzīt - nu ja pašam tas palīdz, labi, bet to nevajag laist uz āru. Tas būtu tas pats, kas ja es sāktu priecāties ka manas golfmašīnas dzimtais 1.3 nemotoriņš arī spēja kustināt savus kaulus - arī tad uzrastos kāds zobgalis, zinot ka tur pedālis pa grīdu vien dzīvojas. Un man pašam to pusgadu, ko ar to nobraucu, arī nebija ne mazāko šaubu par to, ar ko braucu, un ka to vajag nomainīt pret ko normālu, un nevis slavēt - lai arī tāpat kā kasiņš tagad, varēju apdzīt un pat sasniegt 130 kmph.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Hm. Es no sākuma gribēju apsūdzēt kasiņu apreibinošu vielu lietošanā, bet tad sapratu ka viņš jau vispār ir uzrakstījis patiesību - jo es saku ka toyota prius SW30 ir nīkulis - vai šis prīmuss ir hibrīds? Jā, ir. Vai tas ir nīlulis? Arī ir. Es vienīgi nesaprotu šī posta nozīmi, jo te ož pēc vēlmes man piekabināt, ka es esot arī apgalvojis to pašu arī par tādiem hibrīdiem, kuriem ir normāli motori sajūgti ar normāliem elektromotoriem... :D Bet ja tu sev sievu izvēlējies pēc šādiem parametriem - es tevi no visas sirds apsveicu ja tev ir laba sieva, jo savādāk tas ir kā izvēlēties uzticamu mašīnu pēc krāsas... :D

Tēma: 1.4 tsi pret 1.6 tdi

Nē nu labāks [lasīt - elastīgāks] viņš arī pēc tā grafika - tur max griezes moments ir līdz 3k, nevis tikai 2,5.

Tēma: 1.4 tsi pret 1.6 tdi

www.motor-talk.de/data/galleries/679881/26110/2-5-tdi-132-kw.jpg reku 180 zs versijas rūpnīcas grafiks - lai iztēlotos kāda izskatās 150 zs līkne, novelc līniju pret 350 ņūtoniem, kas savienojas ar esošo līkni. data.motor-talk.de/data/galleries/679881/26110/1-9-tdi-96kw.jpg šitas ir nikna 1.9 PD TDI, modernāka motora, rūpnīcas grafiks - baigais nikolajs rakāties pa netu lai meklētu sūkņa motora grafiku, ja arī šis pamato manis teikto.

Tēma: 1.4 tsi pret 1.6 tdi

Es māku - kā ar tevi? Nu labi - ražotājs mēdz nedaudz izlīdzināt tos savus grafikus - un tā nu tu veikli lai aizstāvētu savu argumentu, izvēlējies ražotāja grafiku priekš 1.6, bet čipšķūninga firmas grafiku priekš 2.5, piedevām izvēloties 180 zs versiju :D Ražotāja 150 zs versijas grafikā starp 1,5k un 3k ir taisna līnija, un arī norādītie parametri parāda ka 150 zs motors savus max 350 nm sasniedz ātrāk nekā 180 zs savus, hvz, 400 vai cik tur. Nerunājot nemaz par to, ka ražotājs lai motors darbotos smukāk [angliski būs refinement] mēdz ierobežot griezes momentu atsevišķās apgriezienu diapazona vietās, dēļ kā standartam mēdz būt vairāk vai mazāk taisna līkne, kamēr pēc čipša tur ir kalni un ielejas, jo čipšķūneris ir saregulējis tā, lai viss ir uz max. Par to ka šī starpība starp 1.6 un 2.5 ir dēļ dažādas attīstības turbīnām, gan varu piekrist - 1.6 tā noteikti ir daudz modernāka par 2.5 akmenslaikmeta VNT-20. Tāpēc, ja gribi kaut ko salīdzini, salīdzini viena perioda motorus - pret 2.5, sevišķi vājāko, deviņdesmito beigu 1.9 griezes moments ir īsts kalns.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Nē nu tur ir win-win situācija - pircējs nopircis uzticamu dzelzi, jo pēdējo 20-30 gadu laikā utis ir izķertas, un dzelzis ir vienkāršs, bet ražotājs ekonomē, jo izstrādes izdevumi jau sen ir atsisti - tik vien, ka lai tā darītu, rietumvalstīs ir jāapčakarē pircējs, jo viņš grib "kaut ko modernu" - nav kā visādās attīstības valstīs, kur mēdz 20-30 gadus ražot vienu to pašu modeli ar sīkām izmaiņām, un pērk, jo pircējiem galvenais ir cena un uzticamība, nevis "modernums".

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Nē, tu esi palaidis garām ka visi ražotāji neprogresē vienādā ātrumā. Paskaties uz nomika esošā modeļa CR-V - pāris gadus veca mašīna, a motortelpā motors ar netiešo iesmidzi - vai benzīnnieks, kas uzbūvēts ar astoņdesmito gadu tehnoloģijām, ir vienlīdz sarežģīts ar mūsdienu ķīseļiem vai nē? :D

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Nē, otrais, kurš ir gandrīz ticis līdz GTI specifikācijai - pietrūkst vēl bremzes un pakaļas tilts. Definē, lūdzu, "normāls" - manuprāt, paātrinājums līdz simtam astoņās sekundēs ir vairāk nekā pietiekami, sevišķi ja vēl to nodrošina motoriņš ar 115 zs jaudu un 165 ņūtonu griezes momentu. Arī par praktiskumu nevarētu sūdzēties. Bet par lētumu - tālajos astoņdesmitajos GTI 8v maksāja 28k marku - pēc mazpadsmit gadu inflācijas tās bija 14k eiras, un kopš tiem laikiem ir bijuši vēl 15 gadi inflācijas - patlaban var nopirkt jaunu GTI pa 26k, tā ka manējais lētāks nav bijis. Bonusam viņš vēl ir kvalitatīvāks, ieskaitot šādu tādu tehnisko risinājumu izmantošanu, kādus sākot ar mk3 ekonomijas nolūkos pārstāja izmantot, kā arī sastāv no detaļām, kas ražotas vācijā, austrijā vai francijā, nevis austrumeiropā vai hvz kur. Tā ir ar tiem lētučiem.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Nē nu tam iemesli varētu būt divi - pirmkārt, toyota - kā jau zinām, vāciešiem īsti nesanāk uzražot lētas un labas lietas, bet jākonkurē ar japāņiem un korejiešiem - otrkārt, protams - benzīnnieks ir vienkāršāks par mūsdienu ķīseli - es vispār neredzu wiki uzrakstītu degvielas veidu tam prīmusa nemotoriņam - tur maz tiešā iesmidze ir? :D

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Atkal problēmas ieraudzīt proporcionālu piemēru? Nē nu protams - tevi saista kaut kādi hibrīdi, tātad vajadzētu normālu hibrīdu. Paskatoties tā prīmusa specifikāciju, es vispār nevaru saprast, ar kuru galu domājuši toyotas inženieri - vārgs nemotoriņš, optimizēts mazām slodzēm un brīvgaitai, ā nu jā, bet tajos režīmos tak darbojas elektromotors... Honda vismaz ar elektromotoru sajūdz motorzāģi, lai tajos režīmos, kuros elektromotoram nav tāds veiktspējas pārsvars, būtu arī kaut kāds labums no iekšdedzes dzinēja, nevis tikai izmisīgi rēcieni un degvielas iznīcināšana. Nē nu labi, šitāda pieeja - pseido atkinsona cikls - arī nav slikta, bet tad vismaz trīslitrīgu V6 un jaudīgāku elektromotoru... Honda vienu potenciāli interesantu hibrīdu ražo, tb tūlīt vairs neražos - CR-Z - nekāds niknais nav, bet izskatās ka tāds vadītājam kaut kādas sajūtas arī spētu sniegt.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Es vienkārši izsaku ticamu iemeslu, kāpēc apskates rūķītis varētu izteikt šādu komentāru par pilnīgi normālu gada nobraukumu... :D

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

A ko tu ieciklējies uz vienu pašu aķi? Princips tas pats, kas pērkot kādu sarežģītāku ķīseli - te viens aķis pa 2,5k, tur sūkņi un citas dārgas figņas, kur pa visu kopā visdrīzāk to ciparu pārsitīs. Vienīgā starpība - ja ķīselim 500 štukas ir liels nobraukums, prīmusam tas ir kritisks nobraukums šīs specifikācijas dēļ. Šī iemesla dēļ 10-15 gadus veci prīmusi būs vai nu ar garantiju atkruķītiem odometriem, vai arī pilnīgi bez vērtības - cik tu dotu par mašīnu ar 500k noskrējienu un apziņu ka drīz būs jāiztērē 2,5k? :D Nē nu savā ziņā ja tās kastes paliks vairāk, pie noteikuma ka vispārējā mašīnas kvalitāte ir pieņemama, cilvēki kas rubī fišku, varēs pa lēto tikt pie lietojamas mašīnas - pa sīceni nopērc tādu 10-15 gadus vecu prīmusu, bezspēka agregātu un aķi izmet ārā, ieliec normālu toyotas spēka agregātu un brauc ar nehibrīda prīmusu... :D

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Vai tevi tā motora darbība pārsteidz? To jau sausi cipari parāda ka tam tā jābūt. Es varu iedomāties kas būtu, ja es iesēstos tādā prīmusā, un, protams, automātiski censtos braukt kā ar savu golfu, tb panākt to pašu dinamiku - cik noprotu, prīmusam ir kaut kāds pseidotomāts - iedegas zaļais, iespiežam gumijas pedāli grīdā, neiet, neiet, neiet, tad atskan izmisīgs rēciens no motortelpas un sāk kustēties, nemotoriņam rēcot, sasniedzam 60, tad beidzot var palaist vaļā un rēciens noklust... :D Tavam elektromotoram ir tikai 60 ņūtoni, un prīmuss sver 1,4 tonnas - man lai normāli piedaloties satiksmē, paātrinoties liepājas satiksmē, 800 kilo smagam hečbekam vajag kādus 90-100 ņūtonus īpaši neskrienot - elementārā matemātika saka ka prīmusam proporcionāli lielākam griezes momentam vajag elektromotoru pilnā ručkā + vēl nemotoriņu ne zemāk par 3k... Ar 60 ņūtoniem paātrināt var tikai elektrisko golfa mašīnīti :D Bet spriežot pēc tavas priecāšanās par kapa klusumu, esi ieķēris agrīnu eksemplāru, jo wiki raksta ka bik vēlāk paradījās opcija - trokšņa radītājs, kuru par kaut kādām ne pārāk lielām naudām dīleris var ielikt arī agrīniem eksemplāriem. Tava priecāšanās par kapa klusumu visdrīzāk ies līdz kamēr nāksies ar logu tīrītājiem notīrīt pirmo gājēju, kurš tikai uz dzirdi šķērsos ielu vai stāvlaukumu tava kapa klusā hibrīda priekšā... :D

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Ja tev saka ka maz, tad acīmredzot brauc ar kaut kādu jaunu lētuci, droši vien dīzeli, kādus parasti pērk lai brauktu daudz. Es šaubos vai manam opim to saka - bet es zinu ka viņam starp apskatēm nobraukums diez vai kādreiz sasniedz četrus ciparus, tb 1k km - aizmirstu visu laiku nofočēt numuru lai apstītos e.csdd. Ja cilvēks domā ar galvu un netriecas dienā uz darbu tālāk par 25 km, tad mašīnai normāli arī lielākam gada noskrējienam par 15-20k nav jābūt. Ja uz darbu nokļūst bez mašīnas, tad vispār.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

A par ko tu gribi palekties? Ne jau kompī ir kļūda, bet sūkņa skaitītājā. Es varētu uz kaut ko saderēt ka tiem, kam labā stāvoklī esošām mašīnām tie cipari nesakrīt, pildot mašīnu no nosvērtām kannām viss sakristu. Šī iemesla dēļ pat var saprast tos, kuri rēķina degvielu nevis litros, bet eirās uz simtu - tur jau nu toč nav šādi divi atšķirīgi cipari.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Es pat nevēršu vaļā to linku, jo pēc tava apraksta jau zinu, kas tur ir. Tu, tāpat kā gābešņiks, nesaprati manu domu. Mums katram ir kāds iemesls, kāpēc mēs esam šajā pasaulē - un katram ir savs liktenis. Ja mēs brauktu pretī, es ar savu golfu, un tu ar tā viģika vagīnu, ar mērķi salikties, un tavs laiks būtu pienācis, bet mans ne, tad tas visdrīzāk beigtos ar to, ka kaut kas, piemēram bedre, izmainītu trajektorijas pietiekami lai tas beigtos ar nonestu sānu, tevi izšķīdušu pieczvaigžņu vagīnā pret kādu lielu akmeni vienā grāvī un mani izkāpjot bez skambiņas pēc dažiem kūleņiem no golfa otrā grāvī. Tas tā, filosofijai. Bet tādi vieglāk saprotami argumenti - nu nestrādā tas tā, kā jūs esat iedomājušies - "nopirkšu mašīnu ar vairāk zvaigznēm, būšu vairāk pasargāts". Slava Dievam, tas tā nestrādā, savādāk tādi nabagi kā es būtu jau iemantojuši dzīvu miroņu slavu, jo kaut kad pienāks neizbēgamā avārija, kurā tiks izšķaidīts vecajā, nedrošajā mašīnā. Padomju laikos vispār visi brauca ar mašīnām, kuras pat pret manu mk2 ir zārki uz četriem riteņiem - pēc "drošībnieku" loģikas tolaik visiem šoferiem būtu jābūt izmirušiem, jo paši zinām cik nožēlojami testos klājās sestajam un septītajam žigulim, kur nu vēl kam vecākam - bet nē. Arguments par satiksmes blīvumu ir tīra batonu bāšana, kas var vienīgi izskaidrot kāpēc vācijā uz bāņiem lielajās avārijās piedalās vairāk mašīnu nekā pirms 20-30 gadiem, bet kāds tam sakars, piemēram, ar neseno Talsu avāriju? Pareizi, pilnīgi nekāds. Šoseja, viens liecinieks, četras zvaigznes, trīs līķi. Tas ka nebija piesprādzējušies - lūk, vēl viens faktors, kas nostrādāja. Man uzreiz atmiņā nāk pāris avārijas, kur šitentā abstraktā zvaigžņu drošība nespēlēja nekādu lomu - viena - pirms pavairāk gadiem liepājas rajonā viena uzņēmēja ģimene gāja bojā, ziemā ieslīdot šosejas malā esošajā dīķī un paliekot tur uz jumta - nav ne jausmas cik euroncap zvaigznes bija tai mašīnai, bet tās nepalīdzēja pret visas ģimenes noslīkšanu. Otra - zināmam cilvēkam pirms pusduča gadu tika iznīcināts ziemā A8, avārijā laikam bija iesaistītas trīs mašīnas. A8 braucēja nonāca slimnīcā - avāriju izraisījušais mk3 golfs sadalījās uz pusēm, purns viens gabals, pārējā mašīna otrs, bet līķu nebija - dzelži arī gala rezultātā saka ka A8 ir drošāka mašīna, lai arī tam golfam nebija jāsadalās [noteikti konstruktors], bet cilvēku rezultāti to neparādīja... Vienvārdsakot, izdarot izvēli, tajā vēl ietverot kaut kādu zvaigšņu skaitu, izņemot situācijas kā tur ar tiem ķīniešu sūdiem, kur ir skaidrs ka vispārējā kvalitāte ir zema - ir diezgan muļķīgi. Ja tu skaties uz, teiksim, piecām vienāda segmenta un vienāda vecuma mašīnām, un zini ka nevienai nekādas īpaši sliktas slavas nav, tad tur skatīties kurai ir zvaigzne vairāk vai zvaigzne mazāk kaut kādā mākslīgā testā, ir diezgan muļķīgi, jo tas tā īsti nestrādā. Nu nopirksi ahūni drošu mašīnu, kā noteikts laboratorijā pret betona bluķi, un tev būs lemts aiziet pie stūres - tātad noslīksi, vai paņemsi kādu dzelzceļa barjeru, vai satiksies ar fūri uz šosejas, vai izmetīsi kādu kūleni - vai ir liela starpība? Tie testi pat ir nepilnīgi , uzskatāmu piemēru atceros tepat sen atpakaļ ziņās - dižajā pilsētā pajaunai hondai tuaregs ielikās pakaļā, rezultātā nonesot to pakaļu līdz pat pakaļas logam, jo buferu augstumi atšķiras - kur ir euroncap tests, kas pieļautu šādu varbūtību? Un vai visādiem SUViem un CUViem eiropā ir noteikta jumta izturība? Vismaz garāk ASV nebija, tas nekas ka mašīnas ar lielu iespēju novākot...

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Kopš deviņdesmito gadu premiuma mašīnu rezultātiem noteikti nekas īpaši nav uzlabojies, ja neskaita zvaigšņu skaitu, tb tas pats stāsts, kas ar atgāzu testiem, kur mašīnu projektē testa iziešanai - C4 un C5 audī jau bija uztaisīti pietiekami stingri - golfa klase, jā, bet tikai tāpēc, ka cita cenu kategorija.

Tēma: 1.4 tsi pret 1.6 tdi

Un jā, cik esmu skatījies [maz] visādu ķīseļu griezes un jaudas grafikus, četriem katliem parasti tas pakāpenisks kalns, kamēr V6 un V8 vienā momentā sākas un ir taisne. Tā ka baidos ka tevis aprakstītā dabas parādība ir pārāk liela turbīna lai to iegrieztu līdz galam jau pie 1,5k.

Tēma: 1.4 tsi pret 1.6 tdi

Drīzāk nespēj iegriezt pilnā ručkā to gliemezi no tik zemiem apgriezieniem, jo četru katlu purkšķītis vien ir. Kā tad audī V-veidniekiem, sākot jau ar bēdīgi slaveno 2.5, var būt pilns griezes moments no 1,5 - tur divmasnieks nav jāsaudzē? :D

Tēma: 1.4 tsi pret 1.6 tdi

Galvenie izmēri kas pieaug, ir ārējie izmēri, iekšējajiem paaudzēm mainoties labi ja piemet centimetru šur un tur. Kā uzskatāmu piemēru ņemam mk2 - entuziasti rietumos mēdz viņiem likt jaunāku modeļu priekšējos paneļus, tajā skaitā mk4 - panelis, kā jau saprotam, aizņem visu mašīnas iekšējo platumu - mk4 panelis ir bik platāks par mk2 paneli, precīzi no vienas durvis līdz otrai, lai to ieliktu, nākas izgriezt durvju apšuvumos attiecīgus izgriezumus - no galvas es to attālumu dotu uz pāris centimetriem katrai durvij max - tātad, pa divām paaudzēm platuma ziņā iegūti četri centimetri, vispār pārejot no mk3 uz mk4, jo mk3 panelis iekš mk2 platuma ziņā lien bez problēmām. Vēl mēdz likt jaunāku Seat Ibiza paneļus, kas tas pats polo vien ir - platumā problēmu nav, tā ka mk2 platums vai šaurāks, vien ir. Tajā pašā laikā mk2 ir platāks par B3/B4 audī - nedaudz, bet ir.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti