Seene rakstīja:
Nu tu uzrakstīji santīmsipēja viedokli. Dzinēju es jūtu, bet nekad nav bijusi vēlme to izmantot šādā veidā. Manā gadījumā CC izmantošana nozīmē vienmērīgāku braukšanu. Un nekautrējos izmantot to, ka tādi kā tu pret kalnu nomet ātrumu - vieglāk apdzīt. Un CC praktiski nekad nav izmantota zem 100 km/h. Baudāmie 180 gan ir bijuši (vietā, kur tas IR atļauts).
Vai šo tekstu, sevišķi pirmo teikumu rakstīja traktorists, kam ir opeļsābs ar motoru, par kuru pats stāstījis, kas niknāku gāzēšanu neturot? Nu ja jau tu santīmus neskaiti, kāpēc tev nav slavenais 2.3 16vt? 
Seene rakstīja:
Nevis PAT nemotoram, bet tieši nemotoram. Un kādēļ vispār būtu jāceļas apgriezieniem? Motora brīvgaitas apgriezienus kontrolē un saglabā ECU, kas var pēc vajadzības palielināt degvielas padevi, ko tu ne dzirdēsi, ne redzēsi, bet apgriezieni nemainīsies.
Elementāri, vatson - pārsvarā vai nu klimati/kondiši vai nu nostāda ECU fakta priekšā ka šis slēdz iekšā kompresoru un ECU par noteiktu soli jāpaceļ gaisa padeve, vai arī klimats/kondišs to paprasa no ECU un tas padod papildus gaisu un ieslēdz kompresoru.
Seene rakstīja:
Nu ja spēj plastmasai atšķirt tikai krāsu, prieks par tevi - tā dzīvot noteikti ir vienkāršāk. Man gan visai labi patīk klimatkontrole ar vismaz divām zonām - jo sievietēm ir atšķirīgs priekšstats par vēlamo temperatūru mašīnā. Un kruīzs ir laba lieta pat Latvijas nelielajos gabalos, kur nu vēl tad, kad jānobrauc tūkstoši kilometru
Ja jau reiz tas priekšstats par temperatūru ir tik ļoti atšķirīgs, tad divas joslas tāpat nelīdzēs
- līdz šim paspaidītās divu joslu klimas vairāk par 3 grādu starpību tāpat nepiedāvā jo nav jau reāli bez organiskā stikla starpsienas 
ValdisM rakstīja:
Morāle -varbūt nav vērts meklēt vecus nojātus80-to gadu
dīzeļus, čakarēties ar kaut kādām kreisajām degviielām,, bet vienkāršiiegādāties mazāku (vieglāku) auto ar mazāku dzinēju?
P.>S var arī pārskatīt savus braukšanas maršrutus un vnk mazāk braukāt
Morāle - nepirkt volvo vai arī nepirkt nopistu ķīseli. Audī C4 ar to pašu 2.5 10v traktoru un čipšķūningu uz šosejas ierakstās starp pieciem un sešiem litriem. Ā bet pareizi, mazduļa mistiskais 80 gadu bīdelis strebj 4 litrus ar klucīti zem gāzes pedāļa, bet kad min grīdā, tad grīda paliecas un motors sadedzina tikai papildus gaisu, nevis degvielu 
gonzalless rakstīja:
######################################Gribi teikt, ka litrazhai nav sakars ar motora resursu? Tad sanaak, ka Tico ar 0.8L noskries tik pat cik Chevy 7.4L? Nekad muzhaa, skaidrs, ka lielitrazhas ies daudz reiz ilgaak (protams, ar nosaciijumu, ka motors tiek pienaaciigi kopts) p.s. manejam benziniekam pie 100km/h ir 1800 rpm
Vēl viens kas piemirst par subjektīviem lielumiem
Nu tu ar to savu 7.4 [tāds vispār maz ir?
] visu laiku ar labo roku dročīsi robus uz augšu uz leju un brauksi ar īstiem brīvgaitas apgriezieniem un var gadīties, ka šāda sēņošana pat nedaudz paildzinās motora mūžu - un no 0.8 gribēsi lai tas velk tāpat kā 7.4 un zem četrām štukām nelaidīsi
, tad protams ka nemotoram būs īsāks resurss. Bet ja abiem motoriem +/- vienāda garuma kārbas un blīve starp stūri un sēdekli ir apveltīta ar galvu, tad kāda iksa pēc nemotoram būtu jābūt ar mazāku resursu, ja vien tas nav kaut kāds aziātu taisīts lētais sūc? Vēl piedevām V8 ir divas reizes vairāk virzuļu un citu grabuļu kas var izbeigties
P.N. Laikā kad amūrikā lietoja "big block V8", tos jūdza kopā ar 3 vai 4 robu kārbām, kādēļ šādu mašīnu vmax bija uz kādiem 200 kmph redlaina dēļ - tad nu tu padomā cik gara ir kārba un cik veiksmīgs tavs salīdzinājums 
WALA rakstīja: Kaut gan - nu velns viņu zina - kā jau teicu - cilvēki agrāk vairāk piedomāja pie tā kā brauc - normāls cilvēks agrāk dīzeli negriezīs pāri pa 3000 apg./min. - a tagad vieglajiem visi kam nav slinkums un kad nav slinkums.
Tad jau sēne un visa vācu nācija ir nenormāli psihopāti 
krishus rakstīja:
Psc...., gribēju jau runāt par jūras vējiem un mitro gaisu..., bet palasījos allcar.lv- nu ir arī normāli puikas Liepājas pusē....
msh, pacel tēmu allcarā par mazmotoru un lielmotoru resursiem!
Man tur īpaši nav ko darīt - kad bik iemetu aci, radās iespaids ka tāda paša līmeņa forums kā wcc - cilvēki, ar kuriem dzīvē var kontaktēties, bet internetā labāk nevajag - sāks brēkt ka projekto topikos vajag tikai slavas dziesmas dziedāt utt
VWfans rakstīja: Golfam 1,4 pie 120 km/h ir tālu pāri 3000 apgriezieniem.
Varbūt arī ir īsās kārbas, nenoliedzu, bet manas muteres golfmašīnai ir normāla garuma. No vienas puses it kā pārāk gara, tāpēc arī ātrāk par kaut kādiem 150 neiet. Bet nu vienalga uz šosejas @ 90 kmph, kad tas nemotoriņš griežas nedaudz virs 2k ir lielāka pārliecība par apdzīšanas izdarīšanu nekā ar mazdu mx-3 1.6 16v, kas tajā pašā ātrumā griežas manāmi virs 3k. Laikam jau pamatoti tam golfam kārba garāka.
WALA rakstīja:
Tiešs sakars, bet ne gluži ar "motora resursu"kā tādu- kā to esi ieņēmis galvā, ir tieši tāda pat situācija kā tu aprakstīji par močiem.
Majaudīgākam motoram bieži vien ir īsāka kārba - tā paša ātruma uzturēšanai (teiksim 110 km/h) kāds 3 litru dzinējs griežas ar ~ 1500 -2000 apg./min., 1,6 coyots - 3000 apg./min., 1,6 škoda ja atmiņa neviļ bija 3500 (mazjaudīgāks motors) utt.
Tad nu lūk braucot teiksim lielāko dzīves daļu ar līdzīgu vidējo ātrumu - 3 litrīga dzinēja virzuļi būs nostaigājuši 1,5 līdz 2 reizes īsāku ceļu "turp-atpakaļ" nekā 1,6 coyotam pie tā paša odometra rādijuma !!!
Lietotāja vulgaris acīs tas būš coyotam - "pļec gribēju zirnekļus izdzīt, bet mans motors nosprāga pēc 300'000 km, kamēr Ford V6 3.0 īpašnieks -a man pie 600'000 km tā kā moš taisīt kapitālo, ai nu labi pofig - novilks līdz ļimonam un tad domās.
Bet nu kā jau teicu - mūsdienās ir maz cilvēku kas uztur kārtīgi mašīnas, lielākā daļa tikai mauc, un uztur serviss, a ja serviss p...., tad mašīnai nav resursa neatkarīgi no litrāžas, kaut vienalga lielākam motoram ir labāka varbūtība izdzīvot.
... un piedevām tevis minētās mizas jau ir no rūpnīcas domātas braukt un nodot tolmetā
Vecākiem fofāgena grupas nemotoriņiem ir normāla garuma kārbas [sliktākajā gadījumā piektais robs atmests] un tās īsās ir iedalītas vecākiem audī ar pareizo piedziņu. Šķībači ir cits variants, tie nekad nav taisījuši mašīnu ar domu par vismaz 20 gadiem, un tur tiešām vienmēr ir tā, kā tu aprakstīji. Bet pilsētas situācijā tāpat diža starpība nav.
P.N. Es rakstot tiešām biju piemirsis ka kaut kādiem musariem tā ir, kaut kā bija pierasts pie muteres golfmašīnas 1.4 nemotoriņa parastā garuma [3k @ 120 kmph] kārbas 
WALA, ko tu pīpē, kāds mašīnas motora litrāžai sakars ar motora resursu?
Kaut kas tāds ir spēkā vienīgi uz močiem, kur litrīgu moci var lēni griezt lai brauktu pa šoseju, un var ātri griezt, lai lidotu, kamēr 125 kubus nav izvēles, bet jāgriež, lai pabrauktu pa šoseju 
WALA rakstīja:
Safisies ?!?!? Kāds sakars tam koeficientam ar jaudas radītājiem reālā dzīvē - tas reizinātājs tiek piemērots sacīkšu auto lai vienādotu iespējas.
Tas ir gluži tāpat kā dažādu piedziņu auto šosejas sacīkstēs ir dažādi min. masas ierobežojumi. Ir skaidrs ka Audi quattro, Subaru AWD, Toyota Celica GT4, Mitsu Evo utml. vienā setā šosejā saliktu jebkuru citu auto pie vienādas masas un jaudas, un jo sliktāka saķere ar asfaltu - jo izteiktāk redzamas awd priekšrocības.
UN te ir tieši tas pats - Vankelim/Rotordzinējam ir daudz mazāk kustīgu detaļu, tas rada daudz mazāku iekšēju pretestību pats sev utml. - tas ir principā daudz efektīvāks dzinējs, tikai tam ir citas nepatīkamas nianses, bet ja iekšdedzes dzinēji vēl kādu laiku noturēsies - iespējams ka lielāku daļu problēmu tiks pieņemami atrisinātas.
Nu, īedgars sajauca, jāreizina ar divām reizēm. Sanāk 2,6l. Bet honda ražo četru katlu atmosfērisku virzuļmotoru, kas dod tādus pašas jaudas un griezes ciparus ar divu litru darba tilpumu...
Crankshaft rakstīja:
Un vēl bija 3-rotoru Vankelis, RAF busā. Gāja baisi, bet rija arī nevāji! Turklāt ne degvielu - griezās tas nezvērs
lopā, bet RAF ātrumkārbai primārās vārpstas max ātrums bija parakstīts 4500 rpm ...
Pļēēē...

taaneko rakstīja:
Msh- labi, saprotu ka nekā nejēdz no reņiem, bet nebiju domājis ka vispār nekā nejēdz no autobūves un šīs industrijas rozīnītēm. Ja 240 zs no 1,3L. pie 215 nm ir viduvējība, kas tad ir kruta?
p.n. varbūt pieraksties adītāju saitā? varēsi ar mājsaimniecēm apspriest adāmadatu garuma ietekmi uz dzijas krāsu...
Man nez kāpēc atkal liekas ka tu esi tas, kas nejēdz un kā jau nejēga, pulē raķeti uz lielu zirgspēku skaitu, jo, lūk, hreņa akmenslakmeta dT tik daudz nav
Mani nefis ka tam motoram darba tilpums skaitās 1,3l [rēķina dažādi], mani arī īpaši nefis 240 lopi, jo latvijā ar mašīnā ieliktu motoru uz ceļa tos toč nav kur legāli pielietot - toties 210 nm ir smieklīgs cipars - pat kaut kādam aizvēsturiskam audī 10v turbo motoram ir vismaz 250 nm un ļoti zemu, un 1.9 TDI 202 - un vispār es jau biju gaidījis, ka tur būs maz griezes - galu galā, motors bez turbīnas, kur tos 240 lopus taisa divi metāla gabali, kuri griežas uz riņķi, nevis 6-8 kustoties turp atpakaļ - kur tad tā grieze lai rodas... Bet es nebiju gaidījis ka tās te būs tik maz - agrākiem motoriem griezes bija vairāk kā jaudas, acīmredzot tas renesis ir tjūnēts galvenokārt domājot par jaudu.
P.N. Bija ļoti jauki palasīties tās tavas divas lapas ar nepilnīgo informāciju ķeburu valodā 
taaneko rakstīja:
Sēdi ka labāk ārzemēs... Laatvijā tāpat muļķīšu bez Tevis pietiek...
Nuja, ar tevi 
rudens68 rakstīja: Tas RX8 kautkā tomār neguva lietotāju atbalstu , kad parādījās jaunā izpildījumā viens otrs paredzēja rotorniekiem otru elpu ..... varbūt visas eko normas šo nokāva ?
Kas tad šo ir nokāvis?
RX-8 ražo - jeb tu gaidīji ka šis masveidā tirgosies? Interesanti kāpēc? Tam motoram tāpat resurss ir kaut kādas 150 štukas, tas patērē benzīnu un tā jauda un grieze ir viduvēji - vai kāds no šiem faktoriem veicina popularitāti?
rudens68 rakstīja: Kautkur dzirdēts ka mentiem bijuši daži auto ar rotormotoru , kurš bijis krietni vien ašāks
IkdienasViesim ir interesants stāsts par šito tēmu.
Seene rakstīja:
Pirmo reizi tiekot pie "ārzemju" auto, sajutos kā citā pasaulē. Tas nekas, ka 15 gadus vecāka, kā tā laika senču jaunais auto. 15-gadīgs Kadets salīdzinājumā pret jaunu Tauriju bija KAUT KAS
Es tādu lietu jutu kādu 7 gadu vecumā - brālēna vecāku jetta likās ļoti ērta pret vectētiņa 3. žiķeli 
Kubikmetros rēķinot un piemirstot par GAZ24 universāli.
Centis_Nuudele rakstīja:
Kāpēc Tu domā ka nav
Esmu braucis (ilgstoši-gadiem, nevis līdz kaimiņa mājai) ar ZAZu, ar VAZu, ar Moskviču, ar Ņivu - un visi bija jauni.
Es viņus nelamāju, bet no tā paša laika perioda rietumu analogiem viņi atpaliek par vismaz kārtu.
Tev varbūt ir cits viedoklis?
Kārtu? Neaizmirsti ka tiem pašiem žiķeļiem pamatā ir piecdesmito beigās projektēts fiats
Kā lai šie neatpaliek? 
Labi, piedodiet atvainojiet, sajuka
Pat? Drīzāk jau būtu jāsaka - pat visuma centrs ir 500 km no zviedrijas, jo manas mājas tai vietai ir vismaz kādus 200 km tuvāk
Bet nu šaubos ka tur ir kā taaneko apgalvo - ka visādi širpotrebi to tik vien dara kā pretī brauc - kad pirms kaut kādiem sešiem gadiem sanāca braukt cauri zviedrijai, iekrita acīs ka ļoti daudz volvo brauca pretī, bet šie it kā nav tas pats, kas hrenis vai fordelis, lai arī fordelim pieder [ja neesmu kko palaidis garām
]... Jebšu briti, kuri pie varēšanas tomēr paņem premiumu, hoķ ar nemotoru, tomēr ir bagātāki par zviedriem? 
Kaut gan vispār - polijā neesmu bijis, bet esmu ievērojis, ar ko brauc te tie poļi, kam ir tačkas reģistrētas tur - apmēram tāpat kā taaneko - desmitgadīgs širpotrebs, kam nopērkot gan jau siksnas tikušas samainītas, un tālāk atkal tāpat kā taaneko
- v p izdu racing, kādus vēl remontus, nobrauks un nodos šrotā!
Vislabāk iekritis prātā viens ar ~2k fcukusu, ko taaneko noteikti raksturotu kā "lielisku premiumu priekš tiem, kas nevēlas pie ruļļiem repot un vicināties ar rokām"
, kas ir nofists līdz kliņķim - piekare grab, ar gāzes reduktoriekārtu aprīkotajam motorelim ļoti labi sajūtami šis tas no šprices elementiem vairs neskaitās utt. taaneko saucas 
Lietota tačka ir kaķis maisā tiem, kas paši no tehnikas neko nejēdz un/vai naivi sapņo par lētuci ieķert svežaku.
500 km uz rietumiem no latvijas ir polija. Par cik te visādi cilvēki stāsta ka tur braucot ar veciem kujatiem un tamlīdzīgām tarataikām, un tur tiešām, ieraugot desmitgadīgu hreni varētu būt "kurwa mat! ja perdola kas par premiumu!"
Bet vēl tālāk uz rietumiem lietas jau varētu būt atkal normālā secībā, un hrenis ir hrenis, nevis kaut kāds premiums.
Šodien ieraudzīju tās taaneko fantastiskās lūkas - izskatās ka kā pie francūžiem pienākas - lūkas ir, bet izmantot nevar, jo uz iekšu šai nav kur iebraukt 
taaneko nu renis un citrons ir veci, kas tad ir? Renis kā jau redzam, nekur tālu nav ticis, citrons gan savulaik bija pasaules spīdeklis ar visādiem jaunizgudrojumiem, bet diemžēl tas arī citronu norāva pa burbuli, kā rezultātā to nopirka p3ža un pataisīja par lētu širpotrebu, gan turpinot reklamēt kā krutu un innovatīvu ražotāju, lai arī pēdējos pāris desmit gadus jauns tur mēdz būt vienīgi ērmīgais dizains. Bet arī tajā laikā, kad citrons ražoja mašīnas, diemžēl vācieša praktiskums pietrūka - kaut vai tur tas krutais sešdesmito gadu modelis ar kaprīzo maserati motoru - mersis vai bembelāts tādu kuiņu [audī tolaik nebija] izlaistu? Bet F1 uzvaras neko nenozīmē - tavam tekstam bija jābūt "franči vismaz F1 motorus māk taisīt" jo par cik F1 dzelži dzīvei diži neatbilst, nevar ieraudzīt tavā renī kādu ieguvumu no tā - teiksim, 2.2 traktoru kas spētu griezties vismaz līdz 10k rpm, ja ne 20k
Jā, recluse, es arī netēloju laimes meklētāju - ja es tāds būtu, tad es tagad latvijā meklētu divsimts latu laimi - tā vietā, par cik te bija pazīstams cilvēks, izlēmu ka labāk kaut kādu kuiņu ārzemēs pastrādāt nekā sēdēt mājās uz muteres un vecvecāku kakla.
Pareizi, Valdiņ. Cerēsim ka uz rudens pusi vai ātrāk situācija mainīsies un nākamā gada sākumā varēs šķērēt pa tukšākiem ceļiem.
recluse rakstīja:
tratatatā
Nu tev varbūt šitentā vieta ir sapņu zeme, es te neredzu par ko sapņot un ceru ka latvijas simts dauņu dēļ man šeit nenāksies palikt. Latvijā es tiešām esmu nulle, nodokļu avots un nekas vairāk, šeit ja es vēlētos kaut ko sasniegt, to varētu arī izveikt - valoda ir, galva uz pleciem arī ir, bet kamēr vēl šeit nedomāju apmesties uz palikšanu, neredzu jēgu iekārtoties.
Man ir prieks ka tu esi bijis vienā lodonas guļamrajonā - tāpēc arī tas ir tik kruts, ka londonas guļamrajons. Neraizējies, arī glasgovas apkārtnē ir līdzīga līmeņa pilsētas. Sevišķi izceļas Newton Mearns. Un es baidos ka tev nav ne mazākās sajēgas ko šajā zemē nozīmē termins "bomžu rajons"
Ja tev vēl nedaleca, tb tu pa diagonāli izlasīji manu postu, tā bija mana nodarbošanās - pildīt pastkastes ar spamu, līdz ar to sanāca daudz ko apstaigāt un redzēt - noteikti daudz vairāk nekā tev tavā sapņu londonas rajonā.
Vai tad briti beidzot to debīlismu - jaunu tačku subsīdijas par iznīcinātu veco, kas bieži vien ir ļoti laba, neatcēla? Mazākais publiska debate par to izcēlās, jo reāli tas jau tikai zāģē britu valdībai bet īpaši nekam nepalīdz.