starpiiba starp leto un normalu akji ir ap 20-25ls
starpiiba starp pielaistu un nepielaistu dzineju pie -20 ir tieshi viena reize. benzinam vel taa, bet dizelim tas ir kritiski. arii rezerves kapacitate ir par labu nopietniem produktiem. letos neesmu nekad pircis, bet normalie iet ap 4 gadi, pie ljoti nelabveliigas dzives. lielas akaits pateretaju, rijiga muzika visu dienu garazhaa, biezhi starti, pastaviiga neuzlade 100% ik pa laikam tik piemetu ladejamo. pieljauju ka varbuut parastam lietotajam, kas stavot neklausaas radio, vai klausaas original ar 5A paterinju, un tadiem kam auto ir gana pliks, un akjiits vienmeer 100% uzladeets nav tik kritiski akjiisha dotumi.
taa vish i. es gan izvelos brendus. varta un Deta. bet pats galvenais, KAD akjiits piedzima. no pazinjas peerku, parasti izdodas dabuut shiigada razhojumu, kas ir arkartiigs getums ikdienas pircejam. pedejam Varta pat divi meneshi tik bija.
Sretsked rakstīja:
Slinkais rakstīja:
sarashkins rakstīja: Starp citu: auto.parks.lv/...
Jāpiebilst, ka ziemas dīzeļdegviela no vasaras atšķiras tieši ar parafīna daudzumu tajā, kas patiesībā arī ir degvielas enerģijas avots. Mazāk parafīna, mazāks cetānskaitlis, mazāk enerģijas un rezultātā lielāks degvielas patēriņš, toties iespēja braukt arī aukstā laikā.
kaut kaadas mulkjiibas. ziemaa var braukt arii az vasaras solkji, kam piejauc piedevas. ko tad taas piedevas savaac parafiinus maisos un noliek baakas sturiitii, liidz vasarai?
Ar karoti arī var rakt dīķi un ar ķerru vest uz Itāliju kokvilnu.
diezgan teelaini sanaaca. neesi rakstnieks?
sarashkins rakstīja: Starp citu: auto.parks.lv/...
Jāpiebilst, ka ziemas dīzeļdegviela no vasaras atšķiras tieši ar parafīna daudzumu tajā, kas patiesībā arī ir degvielas enerģijas avots. Mazāk parafīna, mazāks cetānskaitlis, mazāk enerģijas un rezultātā lielāks degvielas patēriņš, toties iespēja braukt arī aukstā laikā.
kaut kaadas mulkjiibas. ziemaa var braukt arii az vasaras solkji, kam piejauc piedevas. ko tad taas piedevas savaac parafiinus maisos un noliek baakas sturiitii, liidz vasarai?
sarashkins rakstīja: Labi, esmu par to, ka jāņem pilnā sintētika, bet kā ar citiem parametriem? Kādi apsvērumi šajā sakarā?
Motors- 9 g. vecs opel turbodīzelis ar 215kkm.
Vienā manuālī teic 5w40, citā 5w30, vēl citur minēts 10w40, savukārt, lielāko eļļas ražotāju lapās atrodamie "izvēles palīgi" lielākoties iesaka 5w30, bet ne reti arī 5w40, 0w30, 0w40 un 10w40.
Kāda būtu labākā izvēle mūsu platuma grādiem un šādam palietotam motoram ar domu, lai tas noripo vēl vismaz tikpat? Braukšanas apstākļi - 50% pilsēta, 50% šoseja.
Skaidrs, ka uz ziemu derētu kaut ko ar mazāku pirmo ciparu, bet vai ir vērts ņemt to 0w 5w vietā? Un ja motors pabraukts, vai labāk būtu izvēlēties 40-nieci 30 vietā?
Varbūt, uzreiz paņemt šo Liqui-Moly Molygen 5w50? catalogue.liquimoly.ru/...
lietoju tieshi sho produktu. veikalos nav, uz apgalvo ka nemaz neeksistee. ir dabunams tikai pie isplatitaja. laba manta. spiediens ar labaaks turaas.
sarashkins rakstīja: Gachs, paldies par linku! Kaut ko tādu iesākumam gribēju apgūt, lai var sākt saprast, kas ir kas un rakt tālāk.
Vispār, tur citas interesantas saites atklājās:
forum.3dnews.ru/...
Un:
avtomanual.com/...
nez vai autors ir gana kompetents, bet rakstaa arii skaidri rakstiits ka pussiite krietni zaudee ipashiibaas pilnai sintetikai. 
atmosferai varbuut ir mazaak svariigi(kaut gan taa pat arii tur leju sintetiku) bet turbo dzinejos manupraat ir pietiekamas slodzes, lai attaisnotu sintetikas lietoshanu. nav nosleepums ka mineralaa veido arii daudz vairaak nogulsnes. elljas atshkiribas var paverot peec temperaturas un spiediena.
chrysler arii lieto 5w30 minerali, ko mopars pats razho, bet nez kapeec TC motors lej 0w40 sintetisko mobili....
he. tad pastasti kadelj sintetisko ellju pleve it daudz daudz isturigaaka par mineralo. pie tam apsoluuti visos testos. par rotorniekiem ok, neesmu lietas kursaa.
Centis_Nuudele rakstīja:
Slinkais rakstīja:
Centis_Nuudele rakstīja:
Slinkais rakstīja: pat vienas klases eljas ir arkartiigi dazhaadas. 5w40 klassee vinneja liqui moly, un zaudeja HADO(ko dazhi slavee) pie tam hado eljas pleevej bija pat 10reiz sliktaaka kvalitaate pter konkurentiem. nav viss tik vienkaarshi.
5W40 ir eļļas viskozitāte, nevis kvalitātes klase.
Palasi ābeci.
ja beiktu akstiities, tas atziitu, ka saprati par ko runa. visas testa eljas bija 5-40, un ar vienaadaam specifikacijam. aaksts
Vārdu "beigtu" raksta ar G.......ābečniek.
man iisteniibaa vienalga. valsts valoda man nav dzimtaa 
Centis_Nuudele rakstīja:
Slinkais rakstīja: pat vienas klases eljas ir arkartiigi dazhaadas. 5w40 klassee vinneja liqui moly, un zaudeja HADO(ko dazhi slavee) pie tam hado eljas pleevej bija pat 10reiz sliktaaka kvalitaate pter konkurentiem. nav viss tik vienkaarshi.
5W40 ir eļļas viskozitāte, nevis kvalitātes klase.
Palasi ābeci.
ja beiktu akstiities, tas atziitu, ka saprati par ko runa. visas testa eljas bija 5-40, un ar vienaadaam specifikacijam. aaksts 
STALINS rakstīja:
Slinkais rakstīja: ... man domaat ka barot motoru var tik ar sintetiku, parejais ir noziegums pret to metala kluci
Apskaties motoreļļu testus un sapratīsi, ka tas ir tikai marketings
cit neatkariigus testus tu esi redzeejis? esmu dazhus manijis ieksh ZA RULJOM, un pat vienas klases eljas ir arkartiigi dazhaadas. 5w40 klassee vinneja liqui moly, un zaudeja HADO(ko dazhi slavee) pie tam hado eljas pleevej bija pat 10reiz sliktaaka kvalitaate pter konkurentiem. nav viss tik vienkaarshi.
juha rakstīja: Ko Tu slinkais te plerkšķi. Acīmredzot mašīnas dzinēju tikai šausmu ķinītī ar vienu aci esi redzējis. Vai tik neesi i_edgara mazais brālis, tipa eļļotājs ceturtajā paaudzē.
ne viens, ne otrs. vienkaarshi vienmeer esmu veeleejis saviem auto to labako, un vinji atdara pretii ar labu sniegumu, un bezremonta noskrejieniem. juus tak varat liet kaut vai bruklenju zapti, man vienalga. bet nevajag teikt ka tas ir baigi labi. te ir divi gali, dazhi brauc ar auto 2-3 gadus, tad peec butiibas var vispaar nemainiit to zapti. es auto nopeerku uz ilgu laiku, un daudz to parveidoju un manaa gadijumaa ir buutiski iedziljinaaties apkalpes niansees.
tas ka razhotaji uzrada kautkaadas minimalaas ieteicamaas eljas, nenoziime ka labu gribot nevar lietot labakus produktus. piemeeram motul 300v vispaar nav specifikaciju, jo tas produkts ir paaraaks par visaam prasiibaam. cilveeki lej dzinejos elju pa 2ls litraa, bet nez kapeec ar atjaunotaam riepaam braukt neveelas.. kur logika? man domaat ka barot motoru var tik ar sintetiku, parejais ir noziegums pret to metala kluci
nez. auto uzbuve visiem pluss minuss vienaada, ir skruvetas masdas, neko tur pardabisku neredzeeju, iznjemot to, ka visas detaljas taadas tievas, smalkas, vardsakot uz metalu shamie ekonomee
un komforts jau katram savs. vienam tas ir miiksta piekare taa ka bedres nejuut, otram komfortu sagadaa stabilitate, ko var panaakt tik ar cietaaku piekari, kas japaniem raksturiiga.
nee. eljas var buut sliktas (mineralka, pussite), normalas (labas sintetikas no brendiem) un arkartiigi labas (piemeeram Motul 300V) 
pussintetika peec definicijas nevar buut normala. taa pati mineralene vien ir, tik ar dazhaam piedevaam.
nu nez. liqui ir ljoti pazistams un vecs brends. taadu rowe pirmo reizi dzirdu.
darzciema ielaa taa lielaa eeka. viniem tur ofiss liekas ka treshajaa stavaa, mazinjsh taads. sargam var uzjautaat, pateiks.
padilushiem dzinejiem leju biezaaku ellju, spiediens lielaaks, prom mazaak aizbeeg. vasaraa castroli 10w60 un ziemaa liqui moly 5w50
tikai kanninjaas. to liqui vispaar var dabuut tikai pie isplatitaja.
a kas, remkomplektu slabo samainiit? lietotu pirkt ir paliela lotereja
a kapeec kaut kas jaspiezh? pasildot zeezhu ar degli, shamais viezhi vien pats izkriit
nez, pedejais labais bembis bija E38. tagad tas kantoris razho naudas slaucamaas mashiinas. 
iisti nesapratu domu gaaienu. ja tu nopeerc auto, tad kapeec darba deveejam buutu jasedz visas tavas izmaksas par auto? un kapeec cheki reiz 2?? bisbiezhaak vienkaarshi pasaka limitu, teiksim 100ls, par kuriem ir jatgriezh cheki, pie tam dazhas gramatvedes prasa lai cheki buutu darba dienu un darbalaikaa izsisti.
starp citu, pagashnedeelj draugam opelis 00 gada pabija pie adam auto uz Bezmaksas pusramja piekrasoshanu. tjip rupnicas atsaukums. es ilgi smeejos.
jaaaa. scorpis ar pezhooo diizeli laikam paarspeej visus
var braukt neilgi arii ar udeni. ja kaut kur tek vai pil, bet uz sitiena salabot nevar. nekas tam udenssuknim nebuus. jo vinju nevajag eljot ibio
un es gan paceltu lietotajam draudzigo uto latinju uz 2000 gadu
un veikalos, normala brenda gatavam shkidrumam nav ne vainas.