Zināma taisnība viņai ir. Ar cukurbiešu cukuriem želejainie ievārījumi savārās pareizajā konsistencē. Pie tējas un kafijas gan ir vienalga, vai baltais bereklis no Jelgavas vai Kopenhāgenas. Vēl jo vairāk man - pie dzeramajiem cukuru nelietoju jau 20+ gadus.
Nav teikts, ka viņa par to zina. Mož pieej un pasaki, ka viņa drīkst par brīvu parkoties arī maksas vietās.
Nez, Dānijā un Nīderlandē viņi kaut kā brauc ar uzvalkiem. Pats redzēju. Tiesa tur nav fetiša braukt ar kalnu velosipēdiem u.c. ar uzvalku nesavietojamiem divriteņu daiktiem. Taču piekrītu ka ar velo uzvalkā nevar braukt garākus gabalus - būsi pamatīgi iesvīdis
Rudens un lietus dienas arī neder automātiski. Derētu elektrovelo un sakarīgi veloceļiņi, lai var braukt ar tiem pašiem atļautajiem 32 km/h.
Vēja ģeneratoriem ir propelleru lāpstas, kas ir taisītas no stiklaplasta u.tml. Tā tur arī ir vienīgā ne visai pārstrādājāmā lieta. Kur liks - lai rok ceļu segumā.
Bez baterijas ar emobīli apskati neiziesi. Un jauna baterija maksā ui-jopt.
Ir kadri, kuriem ir hobijs taisīt emobīļu baterijas un nodarboties ar degvielas auto pārtaisīšanu par elektriskajiem. Varbūt arī pie mums ir. Ar pirkstu parādīt gan nevarēšu.
Zirgs tagad reāli der tikai meiteņu priekam. Pilsētās aiz viņa palika pamatīga šmuce. Kas bija galvenais iemesls, kāpēc pēc praktiski izmantojama auto parādīšanās pilsētās zirgi pēc 10 gadiem praktiski izzuda.
Leaf ir slikts elektroauto piemērs. It kā cena +/- pieejama. Taču baterija bez dzesēšanas un braucot/lādējot pārkarst. Kas baterijai nav labi un ietilpība plok redzami. Palasiet esošo Leaf braucēju atsauksmes forumos. Tāpēc otrreizējie Leaf-i ir lēti, jo baterija čušš. Un par jaunu Nissan prasa 7,5 kEUR. Un tas vēl labi - vienu brīdi prasīja pat 25 kEUR.
Par pārstrādi piekrītu. Svina baterijas pārstrādājas ļoti labi. Un kopš neilga laika arī no litija baterijām varot atgūt ap 90% tur izmantoto materiālu.
2-3 auto... var redzēt, ka kādam te naudas par daudz. Kad vidusslānis Latvijā no reāliem 4% pieaugs līdz 40%, tad varēs sākt runāt par otrajiem auto. Līdz tam aizmirstiet.
Tur nav jēgas derēt. Atvieglojumi bija tikai pionieriem uz laiku. Pārējiem par braukšanu trolejbusa joslā rakstīs sodus un liks maksāt ceļa nodokli pilnā apmērā. Norvēģijā pēc 86K elektroauto skaita sasniegšanas tas jau sākas. Vienīgie ieguvumi būs iespēja pa lēto lādēt auto pēc nakts tarifa un mazākas apkopes izmaksas.
Nez, es lieku no rīta, aizejot uz darbu. Atnākot pusdienās, jau var ņemt ārā. Un nav jāuztraucas, ka augšas un apakšas kaimiņi par troksni naktī purkstēs.
Kas nu kuram ir bezjēdzīgi. Viens ir ar auto braukt uz veikalu, kur mazāk par 10 minūtēm ejams kājām vai uz darbu virzienā, ko gandrīz pilnībā nosedz kāds no bieži kursējošiem sabiedriskā transporta maršrutiem. Taču ja darbs atrodas vietā, kur ar sabiedrisko transportu piekļūšana ilga un neērta (Rīgā šādu vietu pietiek) vai jābrauc uz īpašumu ārpus pilsētas vai (ierakstiet variantu), tad cita jēdzīga varianta nav. Pēdējiem gadījumiem arī kopābraukšana un auto noma nederēs. Protams, var jau kā Ziemeļkorejā - noņemt visiem auto un atļaut braukt starp pilsētām tikai ar pārvietošanās dokumentu. Un esmu pārliecināts, ka šādam risinājumam arī te būs piekritēji :P
Man ap 2000-o pēc latvjustrāvas pieslēgumu revīzijas uz kādreizējo kolhoza kūti blakus nākošais 3-fāzu pieslegums vairs nepienācās. Paskaitot gada izmaksas un reizes, cik tur reāli atrodos, nolēmu palikt ar 1 fāzi. Tāpat ir labi, taču auto ar to lādēt nevar. Ar to kas iepilēs nakts laikā, atpakaļ uz Rīgu netikšu. Ar pagarinātāju caur pagalmu staipīties arī negribas. Braukt lādēties uz Cēsīm ir līkums atpakaļ un... būtu jēga, ja tur būtu vairāk ātro lādētāju. Pašlaik ir loterija ar risku iesprūst rindā uz nenosakāmu laiku. Ja gribi pilsētu apskatīt, der, taču tā ka tur apgrozos jau 30+ gadus, nav vēlmes čurnēt gaidot auto uzlādi 3+x stundas. Braucot atpakaļ pa tiešo, tuvāk ir Plācis ar 1 lādētāju, kur var būt piesprausts pašvaldības e-Ups un pie kam tur _reāli nav ko darīt_. Tāda lauku realitāte 
Meklē attaisnojumu maksāšanai konvertā.
Piepilsētas guļamciemiem 3-fāzu pieslēgums pēc auto elektrifikācijas būs obligāts, ja negribēs atcerēties kas tas ir - autobuss. Lauku iedzīvotājiem ar pensiju un bez lielākiem ienākumiem, kur 3 fāzes nav ievilktas jau padumjajos laikos, būs problēmas. Savukārt 3-fāzu pieslēgums vasaras lauku mājai ekonomiski nav izdevīgs. Un tā ka vienkāršais mirstīgais uz māju laukos ar elektroauto aizbraukt nevarēs, viņam tā būs jāpārdod. Un lauki kļūs vēl tukšāki.
Un nopietnāk apsist tos, kuri sagadīšanās dēļ patrāpās ceļā.
Ūja, kur tad nu visi? Tur parastais novērotais ātrums ir starp 100-110 pēc GPS. Protams vienmēr gadās daži ar jauniem dārgā gala braucamajam vai pa kādam apgrabējušam, taču ar tipu, kam liels galvasloceklis pie stūres, minam pa otro joslu uz 130.
Jūs jau pārāk esiet aizmu..ušies. Tēma bija par videi draudzīga transporta ieviešanu Latvijā. Taču lielākā daļa komentāru te ir vnk sviesta dzīšana.
Ja kāds pazīst par Distehnikas mājas lapu atbildīgo, pasakiet lai rakstā izlabo pareizrakstību. Pilns ar gramatikas kļūdām.
Jā, X5 labi der cementa maisu pārvadāšanai, pirms pie durvīm klauvē kreditori un jābēg prom uz Angliju.
Ja jau esi tik gudrs, kāpēc brauc ar golfu nevis ar Touareg vai Cayenne?
Par Fukušimu pirmkārt jādrāž paši japāņi par viņu lopisko korporatīvo kultūru, kur par aizdomām par neadekvātu projektu pat nevar iepīkstēties, jo "priekšnieks lika". Sākot no TEPCO vai kā to kapeiksipēju kantori sauca, kuri šo slaveno objektu pasūtīja.
Visi tādi gudri. Noņemsim, nokausēsim... Ieraksts par nenomaksātu sodu CSDD tāpat paliks.
msh rakstīja: Es pēdējā laikā sāku manīt ka dižās pilsētas iedzīvotāji sākuši dzīvot labāk - uz šosejām ap dižo pilsētu pa tumsu reizem var manīt braucam pretī vienu otru mašīnu ar adaptīvajiem diožu lukturiem. Atpazīt nav grūti - kā jau jebkura slinkās pakaļas automatizācija, arī šī ir ar mīnusu, vispirms mēreni iecērt acīs, tad pārslēdzas...
Labāk izsaki līdzjūtību. Kad aizkausēto LED kluču diodes sāks nobeigties, maksās simtus par nomaiņu.
Conqueror rakstīja: klau, vari palīdzēt?
kas īsumā jādara, lai nokārtotu iedzīvotāju karti stāvēšanais pie savas daudzstāvenes savam auto?
kur jāiet rakstīt iesniegums vai kas jādara pa punktiem kādā kārtībā kādas darbības?
paldies par atbildi!
Sanāca noķert mājas pārvaldnieci. Darbības būs šādas:
1. Mājas dzīvokļu īpašnieku sapulcē nobalsot par stāvēšanu ierobežojošo zīmju uzlikšanu pie mājas pie raucamajiem ceļiem un uzstādīšanas izmaksu sadalīšanu starp īpašniekiem.
2. Ar balsošanas protokolu doties uz CSDD un saskaņot zīmju uzlikšanu mājas adresē.
3. Nopirkt zīmes un nolīgt firmu kas zīmes uzliks. Cik sapratu, to var noskaidrot arī CSDD.
Caurlaides ir laminēti kartona gabali ar mājas adresi, derīguma termiņu un hologrammu. Pieļauju ka variet taisīt paši noteiktā formātā. Ja vajag, varu pajautāt, kur taisa mūsējās.
Var gadīties. Trabantu virsbūves bioplastmasu cūkas šņakstināja ar gardu muti.