Tā, mazliet detalizētāks rezumē par Prius.
HUD tomēr varēja diezgan viegli pārbīdīt, bet neteiktu, ka baigi patika - laikam esmu pārāk pieradis skatīties uz mērinstrumentu skalu, lai novērtēju projekciju uz vējstikla.
Vakarā aizbraucu gandrīz līdz Saulkrastiem un atpakaļ - ap 37 km vienā virzienā. Turpceļā braucu "POWER" režīmā un visai dinamiski, pēc spidometra 115-120 km/h ar regulārām apdzīšanām. Notestēju arī, kā ar Priusu ir pabraukt ātrāk - līdz 155 km/h pēc spidometra izspiedu.
Teiksim tā - braukt ar POWER ir kā nakts pret dienu, salīdzinot ar ECO vai NORMAL. POWER režīmā mašīna ir ļoti atsaucīga un paātrinās strauji, it īpaši Latvijai raksturīgajos ātruma diapazonos (līdz 120 km/h). Virs 120 km jau paātrinājums kļūst gausāks, bet tas jau arī sagaidāms. POWER režīmā nekādu sūdzību par CVT kārbas darbību - paātrinājums un dzinēja troksnis bija atbilstošs auto reakcijai, kā ar jebkuru jaunu ne-premium segmenta benzīnnieku.
Nekāds ātrbraucējs Prius gan nav, jau virs 130 km/h ceļa un vēja trokšņi visai lieli, virs 150 km/h jau neomulīgi. Salīdzinājumā, mans Toyota Verso 1.6D ir stipri klusāks lielākos ātrumos.
Priusa patēriņš gan ir ļoti zems, ar visu dinamisko braukšanu borta dators rādīja 6.1/100.
Atpakaļceļā braucu mierīgi, ECO režīmā. Ievēroju visus ātruma ierobežojumus un paātrinājos lēni un vienmērīgi. Tad arī Prius atklāja savu patieso dabu - kā kluss, ērts un ekonomisks lēnbraucējs. Atpakaļceļa patēriņš mani šokēja, jo bija 3.4/100 pēc borta datora. Tiešām neticēju, ka var tik zemu dabūt.
Jā - ja mašīna ir ECO vai NORMAL režīmos, ieminot pedāli grīda rodas tā problēma, par ko daudzi CVT nīdēji sūdzas: augsti apgriezieni, skaļš troksnis un lēns paātrinājums. Bet ECO un NORMAL režīmi acīmredzot ir paredzēti pavisam citam braukšanas stilam, jo POWER režīmā mašīnas uzvedība ir pavisam cita.
Hibrīdsistēmas darbība ir nevainojama un pati piedziņas sistēma man šķiet ļoti simpātiska, vismaz ja var dabūt arī kaut cik pieņemamu dinamiku, kad ir tāda vēlēšanās. Ja runa ir par modeļiem, kuriem ir arī dīzeļa versijas (piemēram, Auris), tad arī hibrīdauto un dīzeļa cenas ir +/- vienādas - tādēļ jēga pirkt dīzeli, manuprāt, droši vien ir tikai tiem, kas ikdienā pārvar garus gabalus un brauc īpaši ātri.
Bet ja runa ir par konkrēto auto - Prius - tad ir arī virkne mīnusu. Pirmais, un visbūtiskākais, ir pārskatāmība. Uz aizmuguri - nenormāli sūdīga. Slīpais logs un lielās A statnes liek liekties uz priekšu un atpakaļ biežāk, nekā būtu vēlams. Biezās B statnes krietni ierobežo redzamību pāri plecam/uz sāniem. No šada viedokļa, Prius diez ko ērts nav.
Salonā vietas būs gana četriem pieaugušajiem vai diviem pieaugušajiem un diviem bērniem. Vai piektajam būs kaut cik ērti? Grūti pateikt. Ja pasažieri tievi, gan jau. Bagāžnieks ir diezgan liels, bet dikti slīpais stikls un bagāžnieka lūka apgrūtināks drusku augstāku priekšmetu pārvešanu, kas nebūtu problēma minivenā vai universālā, vai pat hečbekā (lai gan garuma ziņā Prius, protams, hečbekus krietni pārspļauj).
Trokšņu izolācija arī nav tādā līmenī, ko sagaidītu, pērkot auto par 30 000 EUR+. Teiksim tā, manā Verso (arī 2016.g. modelis, maksāja zem 24 000) tā ir labāka, īpaši uz šosejas. Pilsētā jā, pilsēta - vismaz līdz 50 km/h - Prius ir dikti kluss, bet lielākos ātrumos ne tik ļoti.
Konkrētais modelis ir aprīkots ar 17" diskiem, kas bedres dikti nemīl. Turklāt tie diski ir šausmīgi neglīti. Domāju, ka Latvijas apstākļiem labāk piemēroti būs 15" diski, kas dos lielāku komfortu, braucot pa nelīdzenumiem.
Vai es Prius varētu iedomāties pirkt? Lai arī man ļoti patika pieredze ar hibrīdpiedziņu, atbilde ir viennozīmīgi nē - par šādu naudu ir pieejami praktiskāki un ērtāki auto, lai arī bez hibrīdpiedziņas. Diemžēl es uzskatu, ka šis auto vienkārši ir pārāk dārgs priekš tā, ko piedāvā. Ja grib hibrīdpiedziņu, domāju, ka labāka izvēle būs Auris HSD (piemēram), kas maksā aptuveni par trešdaļu jeb 10000 EUR mazāk. Ja vajag kaut ko lielāku, ir jau arī RAV4 hibrīds par tiem pašiem 30 000 EUR, ko Prius maksās.
Tas tā - manas domas par hibrīdpiedziņu un Priusu.