No kā tieši pasargā? Un kas ir paranoiķis? Piemēram cilvēks, kas grib Netflix paskatīties filmu, ko rāda tikai ASV? Vai es, kurš izmanto citas valsts IP adresi, lai uzzinātu, kādu saturu piedāvā anonīmam lietotājam citā propagandas telpā?
Sāc ar Vikipēdijas līmenī, pirms runā par zinātni. Inflācija ir rēķināma ekonomikā (eirozonā) konkrētai valūtai (eiro). Lokālās cenu variācijas mēra ar PCI. Šo terminu jaukšana ir politika, nevis zinātne.
en.wikipedia.org/wiki/Inflation
MMX rakstīja: Es padodos, man vairs nav argumentu kā cilvēkam pastāstīt, ka nav vajadzīga lokālā nauda lai būtu inflācija lokālā reģionā. ASV štati arī katrs printē savu dolāru ka viņiem inflāciju mēra pa štatiem? www.jec.senate.gov/public/index.cfm/republicans/2022/7/state-inflation-tracker-may-2022
Tālāk par PCI - ja tu ar to domā patēriņa cenu indeksu, tad rekur tev citāts no Latvijas oficiālās statistikas portāla: "Patēriņa cenu indekss (PCI) atspoguļo patēriņa preču un pakalpojumu cenu pārmaiņas noteiktā laika periodā. PCI mēra vidējā cenu līmeņa izmaiņas iedzīvotāju patēriņā nozīmīgākajām precēm un pakalpojumiem (fiksētam patēriņa grozam). Latvijā šis indekss tiek lietots kā galvenais inflācijas rādītājs." stat.gov.lv/lv/statistikas-temas/valsts-ekonomika/paterina-cenas/2296-paterina-cenu-indekss
Tad kā sanāk - Latvijā PCI lieto kā galveno inflācijas rādītāju, bet tavā izpratnē tā nav inflācija? Tad kas ir inflācija?
Inflācija ir konkrētas naudas vienības vērtības zaudēšana attiecībā pret par to iegādājamām precēm un pakalpojumiem. Pati frāze "tiek lietots kā galvenais inflācijas rādītājs" jau parāda tieši to, ko es saku - politisku manipulāciju ar terminiem, lai noslēptu patiesību. Un patiesība ir vienkārša - inflācija Latvijā NAV aprēķināma, kopš atteicamies no savas valūtas. Inflācija eksistē tikai visā eirozonā kopumā. Lokālās pieprasījuma/piedāvājuma atšķirības, kad vienai un tai pašai precei nosaka dažādu cenu atkarībā no preces iegādes vietas, nav inflācija. Jā pudele alus Rimi maksā dārgāk, ka Maximā, tas nekādi nenozīmē, ka pa ceļam no viena veikala uz otru notiek inflācija. Tieši tāpat Rīgā vai Salaspilī. Tieši tāpat Latvijā vai Lietuvā. Mērogs nemaina jēdzienu.
Tu vari droši dzīvot savā burbulī. Es tieši, lai no tā izlīstu izmantoju inkognito + proxy lai dabūtu "baltas lapas" saturu. Meklēju pavisam ko citu par ASV iekšpolitiku un pa vidu iedeva šo, tādēļ saku, ka nejauši - bet jā, manuprāt, ka sponsorēti, konkrētai ASV iekšējai mērķauditorijai.
Un tas rada jautājumus, kas sponsorēja un kādēļ "Big Tech" filtri to necenzē. Un kādēļ izpildījums ir tik prasts.
Tups kā zābaks. Nebūs nekāda "raunda". Pis taisni vai turpini demostrēt apsēstību, nespējot vienkārši mani ignorēt, kā "svēti" solīji.
WALA rakstīja: Nu pa lielam, tas un lielā centība vietā un nevietā mani uzrunāt ir tieši "TAS", kādēļ gribu redzēt, cik tad ilgi tagad dažam pietiks pacietības un "muļķības" šo "joku" turpināt.
Moments kā reizi man ļoti ērts un "pateicīgs". Un varbūt tam pat būs kāds jēdzīgs iznākums, kaut pārlieku uz to 'neliktu' ...
Nu re, tiešā tekstā atzini, ka esi pievērsies tieši man, nevis manam viedoklim, ka mēģini melīgi apgalvot.
Pie taisni, savus slepkavošanas jokus vari turpināt, cik vien vēlies, nevienam tāpat vairs neiestāstīsi, ka tevi tikai viedoklis, nevis mana personība, interesē.
Liekas gan - ECB un Federālo rezervju ralizēto fiskālo politiku diez vai būtu jāvērtē zemāk par pasaules mērogu.
Nē nu... Citēt "Bradypus rakstīja..." un teikt, ka tas nav attiecināms tieši uz mani var tikai [...]. Iekavas var aizpildīt katrs pats pēc saviem ieskatiem. Bet tu vari pist taisni.
Nejaušu uzdūros kaut kādam Stephen Gardner - viņa Youtube kanāls ir pilns ar Ukrainas zaudējuma pareģojumiem un (šajā konrētajā video) viesis pat izklausās visnotaļ kompetents un Ukrainai neērtas patiesības komentējošs līdz brīdim, kad sāk stāstīt par to, kā Ukrainā ir pie varas nacisti un Krievija karo tādēļ, ka negrib robežoties ar NATO.
Personība un bizness izskatās ļoti "uzcepti":
www.linkedin.com/in/rendrags/
Merch lapā nav pat šablona tektus nomainījuši
www.yourbridgeplan.com/merch
Būsi pārsteigts, uzzinot, ka minētie cipari ir individuāli sarēķināti katram gadījumam un attiecīgi uz tavu vispārīgo jautājumu atbilde neeksistē.
Interesantu vietu atradi, kur "ar Walu parunāt" - plūsmā, kura sākas ar demostratīvu Wala citātu, piesienoties man. Tā kā droši varat abi atpisties un necitēt un nepiesaukt mani, lai padiskutētu savā starpā.
"of money"!!! izlasi pats vēlreiz savu definīciju un parādi man to lokālo naudu.
Tev izmisīgi lokālas cenu atšķirības (PCI) gribas saukt par inflāciju. Bet beigās pats māki nosaukt patieso problēmu: "Un kā valsts risina savus iztrūkumus budžetā? Pareizi - aizņemoties vai pieprintējot vēl naudu." Kļūda ir tikai tajā "vai" - valsts "aizņemšanās" nozīmē to izdarīt no kāda, kas to pieprintē. Valstis neaizņemas reālu naudu - tā "pieprintē", de facto vienkārši šo vērtibu atņemot attiecīgās aizņemtās valūtas turētājiem, kuri nekad to atpakaļ nedabūs. Parāds tiks atdots "drukātājiem-aizdevējiem", kas to paturēs sev, nevis iznīcinās vai atdos tiem, kam atņēma.
Nez kā nespēja pašam pildīt savu solījumu neuzbāzties ir "nolikšana pie vietas"?
Citi nesapratīs. Abi ar GB12 ļoti gribat, lai es jūsu, manuprāt noziedzīgo, dabu nekomentēju, bet paši nespējat likties mierā.
Atpisieties no manis, nebūs jāčīkst.
Pis taisni. Arī ar virkni stulbumu un manipulāciju neizprovocēsi mani komentēt slepkavu aizstāvja viedokli. Vienkārši pamēģini kaut kā tikt vaļā no savas apsēstības un vēlmes man piesieties - varbūt, ka tvaika ielā var palīdzēt.
MMX rakstīja:
Bradypus rakstīja: Kāds tam sakars ar kaimiņu ciemu? Un kads ar darba stundām? Pirmajam nekāda sakara ar naudas kopumu, otrais vispār bezgalīgs. Jebkuras naudas kopējais apjoms ir galīgs un to papildināt (drukāt) var tikai tās izdevējbanka. Un piedrukāšana nozīmē tūlītēju šīs naudas turētāju aptīrīšanu par attiecīgo summu drukātāja labā. Tā kā visas centrālās bankas, izņemot ASV, ir valdības kontrolē, tad tā ir slēpta nodokļu iekasēšana varas vajadzībām, bet par to, kas pelna no Federālo rezervju piedrukāšanas tev derētu painteresēties jo īpaši.
Ja nespēj saprast, iedomājies, ka tev pašam būtu iespējas drukāt naudu. Vai tad tu aptvertu, ka ar to tev ir iedotas tiesības atņemt jebkuram, ko vien tev ienāk prātā, "godīgi samaksājot" - jo konkrētais upuris taču samaksu būs saņēmis.
Labi, neaizgāja iepriekšējais piemērs pamēģināsim savādāk - Elons Masks vienu rītu atbrauc uz manu tālo lauku miestu un pasaka, ka viņš uz turieni pārcels to pašu twitter ar visiem darbiniekiem saglabājot viņiem ASV algas. Visa pārcelšanās notiek tikai uz uzņēmuma peļņas rēķina bez kredītiem un valsts iejaukšanās. Vai šādas korporācijas bāzēšanās manā ciemā ar ~2000 iedzīvotājiem, tuvējā reģionā radīs inflāciju, vai arī nebūs nekādu seku jo inflāciju rada tikai naudas printēšana nevis tirgus procesi?
Tava kļūda ir teikumā "Visa pārcelšanās notiek tikai uz uzņēmuma peļņas rēķina bez kredītiem un valsts iejaukšanās."
Kā tieši tu to iedomājies, pārceļoties no USD (federālajām rezervēm) uz EUR (ECB) jurisdikciju un "saglabājot viņiem ASV algas" citā nodokļu administrācijā un darba tiesisko attiecību regulējumā?
Un kādēļ tev tik ļoti gribas jaukt reģionālas cenu starpības, ko veido pieprasījuma/piedāvājuma elastības trūkums (tādas eksistē jebkur - kaut vai starp Rīgu un Salaspili) ar bāzes valūtas inflāciju, kas ir universāla visiem, kas to izmanto? Lai noslēptu naudas drukāšanas patieso dabu? Kā interesēs?
Kāds tam sakars ar kaimiņu ciemu? Un kads ar darba stundām? Pirmajam nekāda sakara ar naudas kopumu, otrais vispār bezgalīgs. Jebkuras naudas kopējais apjoms ir galīgs un to papildināt (drukāt) var tikai tās izdevējbanka. Un piedrukāšana nozīmē tūlītēju šīs naudas turētāju aptīrīšanu par attiecīgo summu drukātāja labā. Tā kā visas centrālās bankas, izņemot ASV, ir valdības kontrolē, tad tā ir slēpta nodokļu iekasēšana varas vajadzībām, bet par to, kas pelna no Federālo rezervju piedrukāšanas tev derētu painteresēties jo īpaši.
Ja nespēj saprast, iedomājies, ka tev pašam būtu iespējas drukāt naudu. Vai tad tu aptvertu, ka ar to tev ir iedotas tiesības atņemt jebkuram, ko vien tev ienāk prātā, "godīgi samaksājot" - jo konkrētais upuris taču samaksu būs saņēmis.
Un kur tie nākamie 50 pircēji dabū tos zelta gabalus? Atņem pirmajiem? Bet tad jau pirmie paliek bez un zelta gabali joprojām ir 50. Grozi kā gribi - inflācija ir tikai un vienīgi kopējā naudas apjoma palielināšana, ko var izdarīt tikai centrālā banka, to "piedrukājot". Ja naudas apjoms ir galīgs un vara, kam tieši šī iemesla dēļ vajadzēja aizstāt zelta standartu ar drukājamu naudu, to nedrukā, nekāda inflācija nevar iestāties.
Par tēmu var runāt tikai tad ja ir kopīgas vērtības. Slepkavotāju atbalstītāji var tikai pist taisni.
Interesanta tev tā vēlme uzbāzties un uzprasīties uz atbildi, kuru "tu jau zini". Tāpēc pamēģini vien likties mierā un pist taisni pie saviem slepkavotājiem.
Pis taisni. Kā tev lai paskaidro, ka es netaisos nekādi komentēt slepkavošanas atblastītāja viedokli?
MMX rakstīja: Inflācijai jāskaita klāt arī tas, ka visa ekonomika ir balstīta uz nepārtrauktu tirgus izaugsmi caur pastāvīgi pieaugošu populāciju. Inflācija ļauj labot kļūdas tikai tik ilgi, kamēr vien demogrāfijas tendences ļauj to nosegt, tikko kā tirgus dalībnieku skaits nepieaug tik ātri kā plānots, inflācija nospiež atlikušos tirgus dalībniekus, inflācija nobremzē attīstību un saražo valstij parādus.
Tā jau tehniski augošā tirgū inflācija ir pilnīgi normāls process, jo ja pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, cenas un viss pārējais ceļas līdzi, un valsts ar kreditēšanu to procesu tik pieregulē. Cita lieta ir gadījumi, kad ir skaidrs, ka tirgus vairs neaug, bet valsts ar kreditēšanu ceņšās sildīt tirgu. Inflācija ir, itkā kaut kas notiek, bet reālais tirgus principā ir sarāvies līdz pašuzturēšanās līmenim.
Kaut ko galīgi neesi sapratis par inflāciju. Augošā tirgū būtu jānotiek deflācijai - t.i. ja naudas apjoms nemainās, bet preču un pakalpojumu apjoms pieaug - tās kļūst lētākas. Inflācija notiek tikai tad, ja naudu drukā vairāk par ekonomikas pieaugumu.