Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Jā, man jau visu laiku siekala tek uz Yamaha XMAX, bet vajadzība sanāk tik reti un reizēm vienā virzienā, ka iztieku ar Skok. Nedzīvoju viesstrādnieku dzīvesveidu, kam būtu regulāra vajadzība pa Rīgu savu pakaļu vizināt. Moci pārdevu, jo nav kad/kur braukt...

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Mazāk vajag brīnīties Dzīvoklis ir tikai pamata dzīves vieta, nevis viss, ko dzīvē zinu. Ir jāpiedalās arī pilsētas mājas kopšanā, kurā pļaušanas prasību izpildei vajadzētu kaut ko tam Husim līdzīgu un lauku mājā, kur pat "parastais" traktoriņš "nevelk" un tiek lietots Stiga ParkPrestige 4wd pāris hetāru zālāja uzturēšanai vasarā un kā sniega pūtējs ziemā. Līdz ar to ļoti labi zinu, cik ir patiesās izmaksas "lētajai" dzīvei savā mājā. Pilsētā jau vēl ir ļoti jauks pienākums tīrīt ietvi no sniega, jo kāds redz tur uz tava nesakoptā īpašuma (pār kuru tev nav nekāda teikšana) var nokrist tad, kad tev gribas gulēt. Un pēc tam vākt drazas, kas tiek nomestas uz tā notīrītā celiņa... Un nedod dievs, nebūsi karogu laicīgi izkāris...

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Nu re - tieši to pašu, ko es saku, apliecināji. "Gardena pļāvēju esot beidzot apmierināts - iepriekš kādus 3 citus lētākus bija mēģinājis" - pastāsti jau nu cik tāda eskperimentēšana izmaksā, ņemot vērā, ka tie 3 lētākie katrs ir msh auto cenā :D Tāpat - tu jau tikai potenciālo kurmja rakumu līdzināšanu ietvēri - Gardenas lētučiem 35% slīpums ir max. Ja vajag tādu, kas spēj arī stāvāku reljefu pļaut, izvēle vēl vairāk sašaurinās un cena uzlec debesīs - nez vai, piemeram, HUSQVARNA AUTOMOWER® 435X AWD cena (5 199,00 €) ir tāda, ko var neiespringstot nomaksāt no kabatas naudas un nerēķināt uzturēšanas izdevumos. Un interesanti, ka piemini tikai teritorijas m2 - lai speciāli novērstu uzmanību no tā, ka grūti ir ar sarēžģitu konfigurāciju, nevis lielu kvadrātu perimetru izveidošanu?

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

Precīzāk būtu teikt - aizstāv nevis nevakcinētos, bet tiesības izvēlēties. Un katram, kas nespēj saprast atšķirību, ieteiktu salīdzināt Spāņu gripas un totalitārisma upuru skaitu. Vēsturē IR redzams, kurš no ļaunumiem ir nāvējošaks!

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Protams, ka visu var darīt roboti. Tikai atkal laikam esi aizmirsis to izmaksas (ne tikai iegādes, bet arī teritorijas ierīkošanas) pieskaitīt izdevumiem. Man ir mājās iRobots (sievai likās, ka būs baigi stilīgi), bet stāv dīkā - jo uzkopšana ar savām rociņām aiņem mazāk laika, nekā telpu sagatavošana tam daiktam - ne nespēj viņš, piemēram, zem ēdamgalda drupačas savākt, ja tur ir pilns ar krēslu kajām. Pieskatīt sīča mantas, vai vispār kādu pusiesāktu puzli, ir vēl neiespējamāk. Zālājam, lai robots varētu pļaut ir jābūt pareizi izlīdzinātam un ar ierīkotu pazemes laistīšanas sistēmu un visu objektu "žogiem". Nu nevarēs tas vizināties pa izliktām laistīšanas caurulēm un nemarķētām puķu dobēm. Vienīgi par tām auto papildizmaksām var diskutēt - auto pilsetā nav vajadzīgs tikai pilnīgam bruģa loham, kas ir gatavs visas brīvdienas pavadit kaut kādā degradētā vidē (tipa Ezītī) dzerot lētu alu.

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

650 rakstīja: Bet mums ira galīgi Poh Uij, nau nekādi kveēēšcens.. www.foxnews.com/world/wuhan-lab-report-raises-further-questions-about-possible-covid-19-lab-leak

Nav Poh Uij, nav... Pretī ir dzelžaina vakseru loģika. Nav jēga meklēt cēloni, jo neatkarīgi no tā pret vīrusu ir jācīnās. Un pat ja pie vainas ir tieši tagadējie vakcīnu piegādātāji, tas tikai nozīmē, ka viņi tāpat vislabāk zin, kā to mēslu ārstēt.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Nav jau nemaz tik viegli "gloBaali p/st prom", jo šitās idejas ir globālas. Un par konkrēto - patiesībā jau nav tik traki, kā izklausās - taisnība tam skaidrojumam, ka pats tilts nav šaurā vieta - tikai telpa uz kura stāvēt un gaidīt rindā uz ierobežotas caurlaidības krustojumiem abās pusēs - ja joslas ierīkos tā, lai nesamazinātu šo krustojumu caurlaidību, priekš auto nekas daudz nemainīsies.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Jā, pilsētas itkā ir blīvāk, bet to ļoti kompensē cita izpratne par medicīnu - un beigās uz to augsti kvalificēto slimnīcu būs jābrauc vēl tālāk. Būtiskā atšķirība - tu tajā nevarēsi tikt pēc paša vēlēšanās vai vienkāršī kā regulārais klients - bezpajumtnieks. Tādēļ šādu slimnīcu ir salīdzinoši maz, toties ĀMP ir daudz helikopteru, nevis viens uz visu valsti. Savukārt uz tevis piesaukto plānveida procedūru jaunas protēzes piemērīšanai, iespējams varēsi patiešām vilkties uz vienīgo vietu valstī, kas ar to nodarbojas (ne obligāti galvaspilsētā) - jo uzturēt augsti kvalificētus ārstus un aprīkojumu bez regulāras un pilnas noslodzes ir nesamērīgi dārgāk, nekā transportēt pacientus.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Uz galvaspilsētu, iespējams, nebūtu jābrauc. Bet uz pilsētu, kura ir daudz "grūtāka" par Rīgu, noteikti un ļoti iespējams, ka vairāk par 250km. Jeb tu esi iedomājies, ka tādas protēzes tur tirgo ciemata aptiekās? Eiropā piedevām vispār nav tāds "neatliekamās medicīniskās palīdzības" kults, kā pie mums. Ja nav tiešu draudu dzīvībai, vari ar savu problēmu brīvi gaidīt tuvāko ambulances (ģimenes ārsta) darba laiku un kātot pie viņa. Ne pēc tevis ātrie brauks, ne pats uz slimnīcu vari doties, ja kaite nebūs patiešām nopietna. Bet jā - absurds ar to, ka nešaubīgi nepārejošai invaliditātei ir nepieciešamas atkārtotas med komisijas, ir izcils. Tomēr tam nav nekāda sakara ar "dižās pilsētas" satiksmes organizāciju. Ja vien par tādu neuzskata vispārēju ierēdņu tupumu.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Man atkal ir dziļi pie dirsas, ka tu nesaproti, kāda matemātika notiek pārlūka pusē un kā tā, kombinācijā ar nepārtrauktu komunikāciju ar serveri, noslogo tavu datoru. Un jā, protams, ka jēgpilnai reklāmai mūsdienās ir jābūt video. Ar GIFu vairs uzmanību nepiesaistīsi... Tieši tā jau ir tā atšķirība, ko saku - tavs apgalvojums "darīt to pašu" ir nekorekts, jo, kā tava paša piemērā, darbība "parādīt reklāmu" nepavisam vairs nav "tā pati", kas pirms 15 gadiem.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Velo ir nekam nederīgs centrā, jo to nav kur likt un vēl jādomā par dušu siltajā laikā Ar velo braucu tikai tad, kad veloizbrauciens ir mērķis pats par sevi, nevis kaut kur konkrēti jānokļūst - kas gan patiesībā ir visai reti - biežākā vajadzība - pie friziera

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Mans favorīts centram vasaras sezonā ir Skok. Noteikti laba lieta arī P&Raidistiem, kam par tālu ar kājām un negribas līst sabiedriskajā.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Viss ir relatīvs. Kam Rīga ir "dižā pilsēta", tam šādas problēmas. Pēc "Eiropas standartiem" Rīgā ir ļoti vienkārši un skaidri organizēta satiksme, minimāli sastrēgumi un brīvi pieejamas stāvvietas, kā jau provinces mazpilsētai pienākas.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Jā, tur viss ir pārdomāts. EPSRS federalizācijas programma ar zaļo karogu ir tapusi vairāku gadu desmitu gadumā, mācoties no PSRS kļūdām.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Es nelietoju nevienā laikā, bet tu pirms tam neko neteici par darba laiku - tikai par to tikai specifiskiem lietotājiem vajag jaudīgus datorus. Un uz to arī norādīju - lielākajai daļai lietotāju jaudīgas funkcijas ir izklaidējoša ikdiena. Ja patiešām vajag tikai biroja rakstāmmašīnu, tad ļoti labi var iztikt ar pavisam mazu jaudu. Cits stāsts jau sākas, ja grib ultraplanu, izturīgu un ilgspelējošu portatīvo, ar ko visu dienu vazaties apkārt pa sanāksmēm un rādīt 3D prezentācijas. Tad arī biznesa dators maksā sakumlīmeņa spēļu datora cenu.

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

Mēsls tu esi un paliksi. Kas tura pašlaik? Arvien vairāk ir skaidrs, ka tikai vecāki, kurus negribas pamest. Un nē - man nepatīk dzīvot mēslos - tieši tādēļ saku, ka pasaule bez tevis būtu labāka.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Saprotu, ka tev nav nekas pretī pret recepšu sistēmas atcelšanu un visu recepšu medikamentu tirgošanu lielveikalos, vēlams kopā ar maizi... Vai tā? Ģimenes ārsta institūcija un kompetence vispār ir absurda birokrātiska muļķība un ir strauji nepieciešams nodroošināt brīvu pašārstēšanos ar Googlē izlasītām receptēm. Un laboratoriju piesaukšana ir nevietā - ne jau spēja "trāpīt muskulī" ir ārsta kompetence. Arī pie ģimenes ārsta vakcināciju pēc ārsta norādījuma veic māsiņa.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Mana loģika vakcinācijas centru sakarā ir pavisam vienkārša - masu vakcinācijas centri ir politisks murgs. Vakcīna principā ir kvalificējama kā recepšu medikaments un veicama ģimenes ārsta uzraudzībā - t.i. izvērtējot pareizo laiku, kontrindikācijas, vakcīnas izvēli u.t.t. Līdz ar to - nevajadzētu NEVIENU!

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Nu kā lai tev izstāsta? Par tālu acīmredzot esi no tehnoloģiju izpratnes. Viena pati "Like" poga varētu būt "smagāka" visiem "traukiem" kopumā - ņemto vērā, kādā mērā FB veic satura analīzi.

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

Prasības ir bijušas gana daudz. Un visas ar vienu rezultātu. Tu vari tukši muldēt par pacīnīšanos, kuru es pēc tava lieliskā ieteikuma neesmu izveicis, jo tas, ka neesmu tādā radiniecības pakāpē, lai man vispār būtu uz šo pacīnīšanos tiesības, tavā ieskatā ir "stulba atruna". Un kasiskā mēslu pieeja - ja tev nepatīk, ka mēs tavu valsti pārvēršam mēslu bedrē, vācies prom. Ak jā - Lukašenko jau arī tikai tos, kas viņa valsti grib pa savam pārkārtot, apspiež. Prom taču vākties var uz nebēdu... Bet tā jau nav pareizi vai ne?

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

Nu pajautā gan kādam "konstitucionālo tiesību eskpertam", cik reizes valsts ir "notiesāta" par kādu "Covid (vai onkoloģijas, vai avārijas, vai infarkta/insulta vai... vai..) pacienta..." nāvi. Ko, mēsl, atkal aizstāvi savu "valsti", kurai konstitūcija sen ir tukša skaņa.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Mārupe ir īpašs gadījums - sākot jau ar vienīgo starptautisko lidostu valstī un tās satelītindustrijām, kā, piemēram, visas valsts visu veidu pastu. Un strādāt tur visai daudz brauc guļamrajonu iedzīvotāji, kas Rīgu izmanto tikai tranzītam.

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Ko no tās varas un VID vajag klātienē? Tas skolu "krutums" jau nu ar ir tāda interesanta sistēmas vai domāšanas problēma - vai tad nav viena izglītības programma visiem? Un man zināmie Pārdaugavas bērni apmeklē "krutas skolas" Pārdaugavā, māju tuvumā, un nav iedomājušies, ka jāraujas un "kruto centra skolu". Vakcinācijas centru piesaukšana vispār absurda - tu plāno katru dienu vakcinēties?

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

Ejaktukakāt... Tiko izbraukāju mazpilsētas ar Armani veikaliem. Un ražošana jau sen ir pametusi pilsētu. Ūdensgalvas visur ir migrantu paradīzes. Ne visiem ir jāstrādā IT - ne velti pieminēju ierēdņus, kas deldē bikses sēžot pie datora Rīgas centrā. Pastāsti jau nu tā godīgi - cik Rīgas centrā strādājošo izmanto sarežģītas, vietai piesaistītas, ražošanas iekārtas, nevis sēž pie datora vai strādā satelītindustrijās - veikalos, skaistumkopšanas salonos u.t.t. Ja mazliet padomāsi - nevarēsi nosaukt NEVIENU biznesu, kas "nevar pastāvēt bez pilsētas".

Tēma: Pilsētplānotājs Balgalis: Jādiskutē par braukšanas maksas ieviešanu Rīgā

msh rakstīja: Tu kaut ko sajauci - ūdensgalva ir izdevīga varai pietuvinātiem piznesmeņiem, tāpēc arī ūdensgalvai būt.

Precīzāk - ūdensgalva ir izdevīga varai, tādēļ pietuvinātie piznesmeņi palīdz to uzturēt.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti