"Vispār jau patērētāji un interneta komentētāji netiek informēti, kādā tieši attīstības stadijā ir tie vai citi atklājumi un to ražošanas izmaksas."
Interesants apgalvojums, kura interesantums slēpjas definīcijā. Ko tu sauc par "netiek informēti"? Ja to, ka propagandas mediji noklusē politiski nepareizas ziņas, kas mazina, ja ne apgāž, stumto politisko uzstādījumu, tad viss ir pareizi. Ja tomēr gribi pateikt, ka tehnoloģiju izstrāde tiek turēta noslēpumā, tad tas ir attiecināms vien uz miltārām tehnoloģijām, kas zināmā mērā pieļauj iespēju uzrasties kaut kam "pēkšņi". Toties par civilajām tehnoloģijām varu aicināt nosaut tev kaut vienu piemēru, kur attīstības stadija vai izmaksas tiek slēptas.
Konkrētajā tēmā - trīs aktuālajos EV problēmu virzienos: elektrotransmisija/riteņmotori, elektrības ražošana un elektroakumulatori, pirmajos divos jautājumos ir acīmredzama propagandas mediju klusēšana, bet detalizēta un viegli pieejama informācija par tehnoloģijas attīstības stadiju un izmaksām. Savukārt par beterijām gan nav dzirdēts nekas. Vai ši būtu tā aizslepenotā tehnoloģiju joma, kurā tu paredzi pēkšņu revolūciju, atklājoties kāda slepena pētījuma rezultātiem?
Tesla paķēra visu morāli novecojušo un nefektīvo, bet pārbaudīto, lai tikai nevajadzētu investēt R&D, iepļekāja pa vidu planšetdatoru, kas mūsdienās ir viegli, un tirgo mārketingā skaisti iesaiņotu mēslu.
Citi tikmēr strādā pie tā, lai attīstītu tehnoloģijas, kas spēj EV padarīt konkurētspējīgu, nevis tirgojamu ar vardarbīgu uzspiešanu caur likumdevēju lobiju.
Paldies par centību.
Savu izteikumu "par to pagriezienu diapazonu man liekas ka tev ar nebija taisnība" pamatoji ar rakstu, kurā ir teikts "variable speed also becomes possible simply by adjusting the inverter frequency." :D
Kau vairāk oponentu šādi pierādītu manus maldus...
Tikai nevajag aizmirst, ka ASV un Eiropā tirgu Teslai nodrošina ar likumu palīdzību, ignorējot to, kas elektroauto ir patiesībā. Ķīna neizliekas, ka tādejādi ekonomē kaut kādus izmešus - viņu elektroauto neslēpti tiek "baroti" ar oglēm, tikai lai iznestu izmešus ārpus megapilsētām. ASV un Eiropā NAV šādu megapilsētu, dēļ kurām EV ir vajadzīgi.
Nevajag ticēt sazvērestības teorijām, tikai padomāt par ķēdītes turpinājumu. Slinkums -> Muļķība -> ... Kad sapratīsi, ka muļķiba ir tikai starprezultāts un to, kas ir nākamās "pieturas" procesā, daudzas lietas kļūs no "sazvērestības teorijām" par loģiskiem procesiem.
Tieši tā - objektīvos testos jēgpilnas elektroauto tehnoloģjas nav progresējušas pietiekami, lai tās būtu reāli konkurētspējīgas. Tādēļ ir nepieciešams politiski stumt EV, kas nosaukumu izpilda ķeksīša pēc.
Atsipies pats. Tu izmanto kārtējās muļķibas argumentācijā, nemēģinot pat iedziļināties jautājuma būtībā.
Rupji sakot, tas vads sākas pie akumulatora un beidzas pie invertora - kas ir tieši tas, par ko mēģini apgalvot pretējo. "tavs motors pats ir ļoti garš vads" ir jau otrā pusē invertoram. Izskatās, ka atkal ķeries pie muļķibām, lai mēģinātu pierādīt, ka eksistē problēma, kuras nav.
Pacenties gan. Ja akumulatorā ir DC, un invertoru pamanās iebāzt pat riteņmotorā, saglabājot DC pievadus, tad paliek visai šaura specifika, kur tai priekšrocībai ir jābūt 
Tiešām? Tu pat neesi sapratis, ka jautājums nav par plīts spēju komunicēt ar nosūcēju... Tēmā, kurā tev šķiet, ka daļēji salūzušu vadu mūsdienu elektronika nespēs atpazīt :D
Kuras temperatūras devējs? Un kā tas strādā? Atkarībā no izvēlētā trauka īpatnībām, pie vienādas ūdens temperatūras, plīts virsmas temperatūra atšķiras ievērojami un manas plīts gadījumā ir tāda, ka ar Tefal traukiem roku īsti nevar apdedzināt pat tikko pēc katla noņemšanas - noteikti tā ir zem 100C. Tevis minētais links apraksta, kā indukcijas plītis vadījās agrāk, nevis "puslīdz modernā plītī".
WALA rakstīja: tvaiku daudzums ir stipri atkarīgs no temperatūras, nekas cits tur nav jāsaprot.
Tev taču nav gāzes plīts ka nosūcējam kaut kas būtu jāuzmin
Protams, ka tieši tik vienkārši. Pastāsti tikai man, kā plīts zina to tempertūru.
Kautkā dīvaini. Riteņmotoru izstrādātāji, kas cīnās nev vien motora ar efektivitāti, bet arī svaru, tik un tā izmanto maiņstŗavas dzinējus, pamanoties invertoru iebāzt pašā motorā (ritenī), lai pievadkabeļos joprojām būtu līdzstrāva. Ja esmu pareizi sapratis - DC motora lielāka problēma ir ierobežots efektīvo apgriezienu diapazons, bet ar AC efektivitāti panāk, mainot maiņstrāvas frekvenci atbilstoši motora apgriezieniem.
Es neesmu valsts. Šī sistēma ir man uzspiesta un es to neatbalstu. Likumu neievērošana ne vien ir nevardarbīga pretošanās režīmam, bet pat šī režīma uzpiesta - likumi apzināti tiek viedoti tā, lai visi vairāk vai mazāk tos pārkāptu un pēc vajadzības būtu saucami pie atbildības, ja tāda nepieciešamība (piemēram, par daudz runā pretī varai) rodas.
Jā, piekrītu - tas ir nožēlojami, ka šī vara nekādi nepārstāv mani un tie ir VIŅI. Tas ir neizbēgams sociālisma uzstādījums - vairākuma diktatūra. Un, vainojot Ušakovu, Rinkeviču, namu pārvaldi utt, tiek slēpta patiesā centrālā problēma - marksisma ideoloģija.
P.S. Neatbalstu auto nomešanu, kur tas traucē citiem - diemžēl šajā gadījumā lielākoties pārkāpēji ir nevis formāli, bet nekaunīgi un atrunāšanās ar pretošanos sistēmai ir nevietā.
Kā nevēlēšanās pakļauties varas diktātam ir "vergu domāšanas pārpalikums"? Elementāra loģika saka, ka tieši otrādi.
Mūsdienu nodokļu verdzības versija tieši uz to ir orientēta un patiesa domāšana par 1. punnktu to parāda skaidri, savukārt sistēma ir organizēta tā, lai 2. punkts nebūtu iespējams.
Jā, protams - lai noderīgajiem idiotiem iestāstītu, ka visi likumi ir labi un ievērojami, vienmēr ir klaji jādemonstrē tie gadījumi, kad sods tiek piemērots pelnīti un jāuztur burta kalpības gars. Ne velti agrāk nāvessodi tika izpildīti publiski - lielākoties acīmredzamiem noziedniekiem, bet skaidri liekot saprast, ka tur var nonākt arī tikai par to, ja runāsi pretī varai.
Laikam nesaprati... Ne jau par konekciju ir runa, bet par to, ka plīts māk izdomāt, cik ļoti vārās ūdens katlā un mainīt nosūcēja apgriezienus. Katls un ūdens daudzums tajā nav kalibrēts.
Kādam analfabētam ir jābūt, lai runātu par "naftas un ogļu lobiju"? Pirmajā teikumā parādīji, cik maz saproti no pasaules kārtības...
Jāpiekrīt. Ir vērts padomāt, kādēļ zaļie/kreisie ir tik ļoti attālinājušies no racionālas diskusijas, ka jau jāslēpjas aiz garīgi slimas, nepilngadīgas meitenes muguras. Bija reiz laiki, kad bērnus un sievietes aizstāvēja, nevis izvirzīja frontes pirmajā rindā... Man ir viedoklis par cilvēkiem, kas šādu rīkojas, kāds - izdomājiet paši, baidos, ka iAuto satura filtri varētu uzkārties ;)
Man ir lieka 21w vienkontakta spuldzīte.
Liec mieru raimonda tehniskajām zināšanām - tās pamatprincipu līmenī ir ok. Mana jaunā plīts māk vadīt nosūcēja apgriezienus atkarībā no tā, cik intensīvi vārās ūdens katlā. Tas ir ar kārtu sarežģitāks process, nekā vada bojājuma identificēšana.
"kaut kas tajā visā man tā kā pietrūkst lai šo "bildi" uzskatītu par reālistisku"
Pietrūkst elementāra pamatprincipu loģika atmosfēras CO2 līmeņa saistībai ar šiem procesiem. Tieši tāpat kā visā CO2 afērā kopumā. Tiek propagandēta apgriezta cēloņsakarība starp diviem faktiem, kas paši par sevi ir pareizi.
Es arī pa bruģi "lidoju no sirds" un guļošos policistus lielākoties šķērsoju, nesamazinot ātrumu. Auto nav ne balts, ne bulcinieks un ir mans privātais :D
Tavi pamatprincipi ir vispārzināmi fakti. Tos nav vērts atkārtot.
Neko vairāk uzrakstīt par šo faktu jēgu un aptvert sarežģītākas kopsakarības tu nespēj. Tas ir vispārzināms fakts.
Izcili - kārtējais, kurš uzskata, ka lietu kārtība ir jāpielāgo, pakļaujoties idiotismam. Un šobrīd tieši tas, ka teorijā šāds brauciens nav atļauts, ierobežo sēšanos pie stūres reibumā (kas arī nav atļauts). Perfekts domu gājiens!
Raimonds ir gatavs ķerties pie katra salmiņa, lai pierādītu, ka nevien, izņemot viņu, neko nejēdz, tādēļ piedomā pie tā, ko raksti - ar muļķibām mani nepārliecināsi, bet viņam iespēju pavērsi
Piedevām arguments bija pilnīgi nevietā - jebkuram elektromobīlim pēc definīcijas ir nepieciešamas visas iespējamās aizsardzības un diskusija sākās ar to, ka šobrīd tiek ieviesti sarežģiti risinājumi pāris efektivitātes procentu iegūšanai - mehāniskās transmisijas izmešana ir ievērojams efektivitātes uzlabojums un piedevām ļoti veca ideja - tā eksistē kopš 1925. gada un ir dominējošais transmisijas veids milzīgā transporta nozarē - tieši tādēļ, kā tā ir vienkārša un efektīva, nevis sarežģita, kā tu mēģini apgalvot.