Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Kopīgas sarunas nav, jo tava spēja domāt aprobežojas ar fizikas pamatlikumiem.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Klau, papagaili - es tev speciāli uzrakstīju - ja liekas savādāk, PASKAIDRO SAVU NOSTĀJU! Viss, ko spēj, ir uzdot jautājumus, jo pašam atbilžu nav? Metāna par labu, salīdzinot ar ko?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Pagaidām izskatās, ka zinu vairāk par tevi, tikai nesaprotu, kādēļ nepārtraukti piesauc kaut kādu diezgan muļķīgu frāzi par Audi inženieriem. Iepatikās? Neatšķiras (ja ar tavu formulējumu ir saprotams "plug-in hibrīds) . Ja tev liekas savādāk, paskaidro savu nostāju. Kāds ir ceļu infrastruktūras nolietojums ir jāierēķina degvielas vešanā? Degvielas vedēji ir reti redzami kopējā satiksmē. Apdzīvotās vietās cilvēki daudz neapmierinātaki ir dzīvot blakus augstsprieguma līnijām, nekā par reto reizi, kad garām aizbrauc degvielas vedējs. Kādēļ piesauc šoferu algas, bet ne montieru un līniju kopēju algas? Vairāk kā pusi dabasgāzes arī izmanto, lai sildītu gaisu. Metāns atšķirības būtiskums ir diskutējams, bet, protams C:H proporcija ir savādāka. Lielākas pārvades zuduma atšķirības ir spriegumā, bet tā maiņa - transformatoros. Vadi silst un silda gaisu abos. Bet jautājums tev bija par to vai manis minētais 1%/100km ir pareizs cipars tavā skatījumā?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Apnīk jau tas melu un neizpratnes kokteilis. Ir liela atšķirība starp "visu elektroenerģiju" un "visu elektroenerģijas papildus patēriņu". Jau pašreizējo patēriņu NAV iespējams nosegt ar "labajiem" avotiem, tādēļ jebkurš papildus patēriņš ir jāpieskaita pie sliktākā - t.i. oglēm. Kad būs izslēgta pēdējā ogļu stacija pasaulē, varēsim pāriet pie diskusijas par nākamo sliktāko - t.i. gāzes TEC. Tur diskusija paliek interesantāka un tiešām ir jārēķina, jo rezultāts ir ļoti diskutabls - ne velti visi elektrostūmeji piesauc iekšdedzes dzinēja arhaiskumu, bet rūpīgi izvairās no tvaika turbīnas pieminēšanas. Jau tas vien, ka cenšas šādi izvairīties no objektīvas diskusijas liecina, ka zina savu vājo vietu propagandā. Pakomentē arī, lūdzu, to piesaukto transporta izmaksu trūkumu, jo piegādājot pa vadiem. Vai un cik manis piesauktais 1%/100km ir nepareizs - jo tas ir katastrofāli liels, salīdzinot ar degvielas pārvadāšanas izmaksām.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Iekšdedzes dzinējs izmanto ne tikai Karno ciklu, bet vēl papildus komponenti mehāniskās enerģijas iegūšanai. TEC tvaika turbīna - tikai Karno ciklu. Attiecīgi iekšdedzes dzinēja efektivitātes potenciāls pašos pamatos ir augstāks. Atliek sākt salīdzināt pārējos netiešos zudumus, kā naftas ieguvi un rafinēšanu pret elektrības transformāciju un elektrodzinēja lietderības koeficientu. Bet nav jau vērts - tādi kā tu, nekautrējas tirst, ka elektrībai nav transporta izdevumu. Bet par pārvades zudumiem ir izdevīgi paklusēt, lai stumtu savu demagoģiju. Rādītājs, kas varētu ieskicēt apjomu ir ~1% uz 100km. Pārvēršot to degvielas piegādē - 60 tonnu fūres degvielas patēriņš uz 100km drīkst būt... 600litri! - lai nepārsniegtu elektropārvades "efektivitāti". Esat kāds tik "ekonomisku" fūri dzīvē redzējuši? Es ne.

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Tās ir. Un?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Kas tieši ir mīts? Tas ka lietderības koeficients ir attiecība starp iztērēto enerģiju un izdarīto lietderīgo darbu?

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Te jau arī atbildēji - esi tik tizls braucējs, ka kāp arā, lai noparkotu savu mazo un pārredzamo MK2 golfu, bet apsmej manu sievu par sensoru izmantošanu, kam paralēlā parkošanās ir vairākas reizes dienā izveicama - piedevām arī bez sensoriem - kā jau teicu, tā ir tikai patīkama ērtība, nevis nepieciešamība.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Tas, kurš definē lietderību.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Atrisina varbūt, bet noteikti ne eleganti. Kā piedāvā to maiņu veikt? Pa klucīšiem (tipa 10000 AA baterijas) vai vienu lielu kluci uz pacēlāja ar speciālu tehniku, nomaiņu izpildot kvalificētam meistaram? Ja pa klucīšiem, tad kādam, tavuprāt, jabūtu optimālajam klucīša izmēram, lai vienlaikus būtu paceļams vārgai gaisīgai būtnei un skaits neizbesītu svarcēlāju? Ja lielā klucī - ko piedāvā darīt ar dažāda izmēra mašīnām - mazajām vadāt līdzi balastu vai lielajām spēt nobraukt 50 km? Līdz elegancei tādā akmulatoru loģistikā ir tālu - un ar galvu domājot, tas nav risinājums - kas būtu traucējis šādu risinājumu Teslai ieviest savu superčārdžeru vietā? Nevajdzēja tak nekādu standartizāciju ar citiem saskaņot. --------------------- Uzdevums ir atrast uzdevumu?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Biezputra... Iekšdedzes dzinēju potenciālais progress (piemēram Skyactiv-X) ir lielāks par tvaika turbīnu potenciālo progresu. Elektrības ražošanā, savukārt, nekādu rožaino vīziju tvaika turbīnas aizstāšanai nav. Elektroauto nekādu principiālu jaunumu nav, elektrības uzglabāšanā nekur daudz tālāk par Teslas un Edisona laikiem neesam tikuši, bet gadžetu konstruktori līdz šai dienai nav spējuši aizstāt mehānisko diferneciāli, lai izslēgtu transmisijas zudumus. Eauto kompāniju lietum ir pavisam citi motīvi - iekšdedzes dzinēji sevi atpelnīja ar milzu ekonomisko progresu, eauto ir politiski uzlikts slogs, kas bremzē ekonomiku.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Kuras tad ir tās "atsevišķās nišas" tavā skatījumā? Man tomēr liekas, ka pavisam reti un specifiski ir tie gadījumi, kad nav derīgas.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Lietderīgā darba definēšana - tas ir vienīgais abstraktais parametrs vienādojumā. Un tas attiecas uz jebkuru iekārtu, nevis specifiski elektro.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Jā, neapšaubāmi. Agronomi mācās zinības skolā un tad iet strādāt kur ienāk prātā, bet naftas pārstrādes uzņēmumi dziļā slepenībā apmāca savus inženierus slepenajās receptēs, par kuru izpaušanu nocērt galvu.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Vispār jau iekšdedzes dzinēja nosaukšana par siltuma dzinēju nav īsti korekta - tikai daļa no tā jaudas atbilst siltuma dzinēja defincijai. Dziļi pēc būtības - pilnīgi VISA enerģija pārvēršas siltumā gan iekšdedzes, gan elektroauto. Un lietderības koeficients faktiski ir atkarīgs tikai no tā, kā nodefinējam šī procesa lietderīgo daļu.

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Klau - Pobedai vai Latvijai esi kādreiz izbaudījis redzamību uz aizmuguri? Tās kastes tak ražoja tad, kad nekādu sensoru nebija... :D

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Patiesībā jau interesantākais, kā cilvēks mēģina novirzīt diskusiju uz karšanas iemesliem, lai gan šīs diskusijas kontekstā nozīme ir tikai faktam - liekam enerģijas zudumam siltuma veidā.

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Mazliet offtopiks - bija nojausma, ka MSH kaitinošā vārdu kropļošana ir kaut kur definēta un pameklēju. Izrādās morfosintaktisku vārdu lietošana ir viena no logorejas pazīmēm. Labāk nebūtu meklējis, bet nu vismaz tagad zinu divus jaunus vārdus, nejūtoties par to labāk :D

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Šim auto NAV lādēšanas lampiņas, toties ir "ekonometrs", kurš rada vai brauc ekonomiski un ātrumu pārslēgšanas "suflieris", kas saka priekšā, kad jāpārslēdz ātrumus.

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Kaut ko neesi līdz galam sapratis - man nav ne jausmas, pie kāda borta sprieguma tas auto visu atslēdza un cik ilgi bija braukts no akumulatora. Viss ko tā mašīna informēja - LowBattery displejā pēc tam, kad viss atslēdzās bez jebkāda iepriekšēja brīdinājuma. Saplīsusī siksna servisā tika atrasta mētājamies uz motora plastmasas pannas - tas arī viss, kas par šo pasākumu no tehniskā viedokļa ir zināms. Brauc ar XC60, kuram aizmugure ir visnotaļ nepārskatāma - no personīgās pieredzes lielajam kravas busam ir vieglāk just gabarītus. Aizmugures sensori ir noderīgi, ja jāieparkojas šaurā vietā - bet pieminēju vairāk kā potenciālo un vismaz noderīgo, nevis traucējošo, jaunas mašīnas "fīču", nevis nepieciešamību.

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Jā, jo tad nav jāstridas ar CP.

Tēma: Visādi darbi laukos un mājās.

Līdz galam vispār izlasīji? Ar mazumtirdzniecību nodarbojas Cenuklubs - viso, ko šajā katralogā atradīsi, vari pasūtīt jebkurā no viņu veikaliem. Var arī K-Senukai - atšķirība tā, ka viņi pasūtījumus pieņem tikai darba dienās biroja darba laikā. Cenuklubā - jebkurā veikala darba laikā.

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Man pilnīgi piekāst atšķirību pasīvajā drošībā starp vecu un jaunu auto. Kādēļ? Tādēļ, ka ejot ar kājām, braucot ar velo vai moci, mana pasīvā drošība ir vēl mazāka nekā vecā auto. Ko dos mana auto superduperNCAP, ja Veremeičiks mani nonesīs kā gājēju uz ietves? Vienīgi par lielu naudu padarīt nedaudz drošāku niecīgu manas dzīves daļu. Savukārt šo naudu ietaupot, varu vēl to notērēt riska palielināšanai - jaunam mocim vai izpletņlēkšanai

Tēma: 90-to gadu auto iegāde

Ar ko izdevumu risks ir sliktāks par garantētiem izdevumiem, tā arī nespēj pateikt.

Tēma: Visādi darbi laukos un mājās.

Parocies šeit: www.se.com/lv/lv/product-category/5600-gaismas-sl%C4%93d%C5%BEi-un-kontaktligzdas/ Ja pareizi atceros, viņu katalogā esmu redzējis to, ko meklē. Tirgo viņu produkciju Cenuklubs - ja kaut kas nav sortimentā uz vietas, var pasūtīt.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti