Jā ir - pēc rekonstrukcijas panācis efektivitātē dīzeli.
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Jā ir - pēc rekonstrukcijas panācis efektivitātē dīzeli.
Cilvēks ir gatavs maksāt no svešām kabatām milzu summas, lai savus sūdus varētu izgāzt kaimiņa pagalmā. Malacis! Tādus vairāk vajag!
Pat ja tie tavi 150% būtu šajā kontekstā pamatoti, tas NEKO nemainītu. Pēc CSP datiem (2018. gada elektroenerģijas patēriņš un importēto naftas produktu apjoms) vajadzētu ~500%.
Nopietni? TEC neizmanto fosilo kurināmo? :D Aizej pamācies bērnudārzā.
Diskusija ar par to, vai elektroauto ļauj atteikties no fosilā kurināmā. TEC elektrības izmantošana šim nolūkam neder - to arī jauc. Un nevar "jebkurā brīdī". Vislabākā īstermiņā plānojamā jauda ir HES (reakcijas laiks minūtēs - vienmēr), tad seko gāzes TEC (reakcijas laiks stundās jaudas izmaiņām, dienas startam) un pēc tam ogļu/atom TEC.
Kārtējais P ar P jaucējs - TEC no HES atšķirt spēj? Tēmā vispār iebrauci?
Huļi tad pašlaik pērkam no ārzemēm, nevis pārdodam? Tipa naudu nav kur likt? Latvenergo gan nez kādēļ apgalvo, ka tikai palu laikā HES pie pašreizējā patēriņa spēj strādāt ar pārpalikumu. Pārējā laikā izdevīgums ir "spēlējot biržā", jo HES var ūdeni uzkrāt, importējot elektrību lētajās stundās un ražojot dārgajās.
Izcila doma - plānot zaļās pieturas ar slimu bērnu slapjā sniegā :D Elektroauto jau neļaus to kopābūšanu izpildīt tikai piemērotos laika apstākļos.
VWfans rakstīja: Vakar pirmo reizi dabā redzēju elektroauto uzlādi. Pie Vitrupes jūras krastā ir uzlādes punkts. Piebraucu stāvvietā, skatos, ka gar aparātu darbojas Nissan-Leaf saimnieki - ģimene ar bērnu. Iesprauda vadu, izsēdināja no bagāžnieka suņus un nogāja lejā liedagā pastaigāties. Pavēroju aparāta displejā norādīto - tur rādīja baterijas uzlādes procentu, ielādētās kilovatstundas un uzlādes laiku. Bija pāri 40%, tad pāri 50, 60. Uzkavējos nedaudz, gribējās zināt, vai saimnieki lādēs līdz galam vai nē. Izrādījās, ka ne līdz galam. Viņi atvienoja kabeli un aizbrauca, kad baterijas bija uzlādētas nedaudz virs 70% apmērā.
Ielādēja tik, cik vajag, lai izvilktu līdz mājām.
Kāda starpība KUR, tas ir. Pievienosies tiem, kam šķiet, ka elektrība ir lokāla parādība, kas netiek importēta/eksportēta vienotā tīklā un papildus patēriņš 100% atbilst lokālajam "grozam" ražošanā - t.i. katrs iegādātais elektromobīlis Latvijā liek Daugavā tecēt lielākam ūdens daudzumam priekš HESiem?
Tēma: Kā Jums Wāze "patīk" (?)
Kanibaals rakstīja: Mērniecības līmeņa GPS kur precizitāte nav metros, bet centimetros. www.androidauthority.com/dual-frequency-gps-878169/amp/
Zinu, kādu tehnoloģiju domāji, un navigāciju kontekstā domāju, ka tai vēl ilgi nebūs nekādas jēgas. Bet uzjautrinoša ir spēja pāris vārdos sakoncentrēt tik daudz sviesta.
Tēma: Kā Jums Wāze "patīk" (?)
Kanibaals rakstīja: Waze tagad ir atzīmēti un ir iespēja izvēlēties nebraukt sarežģītus kreisos pagriezienus. Domāju tuvākajā nākotnē navigācija vēl uzlabosies, jo jau iznāk telefoni ar divfrekvenču GNSS līdz ar to precizitāte jau būs joslu robežās.
kas ir "divfrekvenču GNSS"?! :D
Tēma: Kā Jums Wāze "patīk" (?)
Droši vien nonāca tur, kur man līdzīgie ar vāzi ir apbraukuši sastrēgumus :D Par ārpus Rīgu ļoti maldies - Waze ļoti palīdz ietaupīt degvielas izmaksas ar cenu meklēšanu maršrutā. Lietuvā parasti var pat vairāk kā 0.20 eur litrā atrast - ar kādām 2-3min. nost no ceļa. Latvijā un Igaunijā tādas atlaides nemēdz būt, bet tāpat ~10 centus uz litru ir vērts atrast.
Nē, no Londonas. Bilde no Lielbritānijas komunistiskās partijas mājas lapas. Tieši no SF neizdevās tik smuku atrast ![]()
Tēma: Kā Jums Wāze "patīk" (?)
Man Lejasmeijers. Bet fīča jebkurā gadījumā dīvaina. Kādēļ vispār jāmaina valoda, atkarībā no vietas?
P.S. Un, protams, šādā ideoloģiskā vidē neizbēgami plaukst "Jauno Vasjuku" cēlāji: www.tvnet.lv/6648654/uznemejs-kalifornija-apnemies-izstradat-sistemu-kas-lautu-iegut-degvielu-no-gaisa
Lūk "ekoloģiski domājošo" komunistu īstā skaudīgā seja: "Sanfrancisko iedzīvotāji ir neapmierināti ar to, ka pilsētā bāzētie tehnoloģiju uzņēmumi rada ļoti augsti apmaksātas darba vietas" www.tvnet.lv/6673780/miljardieris-ziedo-30-miljonus-dolaru-lai-petitu-bezpajumtnieku-problemu-sanfrancisko
viencexperc rakstīja: Protams, ka saražots litijs un kadmijs nav gatava batereja. Un CO2 izdalās arī citos ražošanas etapos.... tāpat kā dīzeļauto, kuriem detaļu pat ir vairāk, kā elektroauto. Galvenais mana aprēķina mērķis bija nevis - pierādīt kurš vairāk ražo, kurš mazāk, bet gan tas, ka tas viss "aprēķins" ir marasms domāts pamuļķiem, ko sarakstījuši skaudības dzīti cilvēki. Tas nav jāuztver nopietni. Jo NAV ( !!!!!) iespējams aprēķināt patieso ( !!!!) CO2 ražošanas daudzumu ne dīzeļu auto, ne elektro.
Kopumā pareiza doma, tikai skaudību piemini nevietā. Sarakstījuši tie, kas pret "bezizmešu auto" propagandu cīnās ar līdzvērtīgiem līdzekļiem.
Tēma: Kā Jums Wāze "patīk" (?)
Man pēdējā braucienā Waze Lietuvā valodu joprojām pārslēdza, bet uz angļu, nevis krievu. Varbūt lieto ikdienā angļu un tādēļ tev nepārslēdza?
Tēma: Kā Jums Wāze "patīk" (?)
Daļēja taisnība. Google izmanto ne tikai Waze datus, bet kombinē informāciju no vairākiem avotiem (t.sk. savējos), tadēļ darbojas labāk. Waze, kas tagad pieder Googlei, bet ir joprojām patstāvīgs uzņēmums, izmanto tikai savus datus. Googlei ar arī labāka lokāciju datu bāze, kad vajag sameklēt galamērķi - t.sk. ar darba laikiem, ko brīdina attiecībā uz ETA. Waze šī funkcionalitāte ir, bet "bērnu autiņos", savukārt Google visvairāk pietrūkst faktiskā/atļautā ātruma attēlošana un degvielas cenu meklēšana maršrutā.
Tēma: Kā Jums Wāze "patīk" (?)
Waze lietoju tikai tad, kad lētāko degvielu pa ceļam jāatrod. Pārējā laikā Google.