Kurus CSN punktus vēl tu ievēro "pa savam"? CSN 274. punkts nesakrīt ar tavu viedokli.
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Tēma: Uz ko attiecas zīme?
Kurus CSN punktus vēl tu ievēro "pa savam"? CSN 274. punkts nesakrīt ar tavu viedokli.
1) "mazai stacijai lokāli to iztērēt saimniecībā vismaz daļēji ir vieglāk" - kā tieši? Lielie TEC tieši ar to iegūst efektivitāti, ka sadala patēriņu uz dažādiem paradumiem. Jo lokālāks patēriņš, jo grūtāk to sabalansēt. 2) "salona apsildei visu siltumu nevajag" - ja jau nevajag, tad kādēļ papildus degvielu dedzina vēl autonomās apsildes krāsniņās? Arī TEC pat ziemā vēl veļ gaisā tvaika mutuļus - milzīgu apjomu nesavākta un neizmantota siltuma. 3) Muļķība vai nekaunība ir salīdzināt auto un vilcienu "no punkta A uz B"?! Kas ir A un B - stacijas? Ar auto nemaz uz tām stacijām nav jādodas, tādēl nav ko salīdzināt. Es pilnībā piekrītu, ka strap stacijām vilciens būs ātrāks, bet nav ne mazāko cerību pārspēt auto ātrumā ar kombināciju - kājām+sabiedrisko+kājām+vilcienu+kājām+sabiedrisko+sabiedrisko+kājām - kas ir reālā konkurence ar auto. 4) un beidzot kaut kas puslīdz pareizs - plānošana. Ir jālikvidē nepieciešamība regulāri ar auto koncentrēties visiem vienā vietā. Savukārt neikdienišķus neregulārus braucienus nekādā veidā nav iespējams izpildīt efektīvāk, kā ar auto.
1) Dīzeļdegvielas/benzīna atšķirība no dabasgāzes CO2 apjomā ir salīdzinoši neliela - abos gadījumos tiek dedzināti ogļūdeņraži, nevis ogleklis.
2) Iekšdedzes dzinēja un gāzes TEC lietderības koeficienti ar apmēram vienādi. Pierēķinot zudumus pārvadē un pašā elektromobīlī, kombinācija TEC+elektromobīlis lietderības koeficientā atpaliek no tieši izmantota iekšdedzes dzinēja.
3) Kur taisies to savākto siltumu likt? Ziemā siltuma jauda pietrūkst gan TEC, gan efektīvākajiem iekšdedzes dzinējiem. Vasarā abi ražo tikai jaudu (papildus vēl arī kondicionieriem) un ar siltumu silda apkārtni. Nez kādēļ esi iedomājies, ka iekšdedzes dzinējs ar salona apsildes krāsniņu ļoti atšķiras no "koģenerācijas"
4) Un n-to reizi - jā, papildus nepieciešamās elektroenerģijas ieguvei tiek dedzinātas ogles, jo tiek likvidētas AES un dabasgāzes TEC nav pietiekamā apjomā, lai nosegtu patēriņa pieaugumu, samazinoties ražošanai. www.ft.com/content/baaa32dc-1d42-11e9-b126-46fc3ad87c65
Tu piedāvā ar iekšdedzes dzinēju lādēt elektromobiļa akumulatoru un saredzi tajā ekoloģiju?! :D
Mans pirmais ne-plikais auto bija 1992. gada ražojuma eiropietis. Ar visiem elektriskajiem logiem, kondicionieri un klimatkontroli. Un arī elektriski vadāmu lūku
Muldēt vajag mazāk...
lynx85 rakstīja: Es ta iebraucu, vien smaidu par mūsu mērogiem. Ja rietumvalstīs kontrolētais posms desmitos kilometru, tad mums kas, sūda 7km lielākais ko spējām sakasīt? Pie mūsu sazarotā tīkla un skrienamo ceļu trūkuma nekas vairāk arī nebūs. Līdz ar to neredzu nekādu iemeslu "provocēties" uz atstiepšanu. Netrafarēto tur satikt pilnīgi tieši tāda pati iespēja kā visur citur - nu pasaki ka viņi tur neturpinās braukāt, kaut tranzītā. Par trijkāji netālu no stacionārā - Baltezera ikdiena. Viens 50 zonā, otrs uz ādažu pusi 100m aiz zīmes, 90. Kā reiz 500m starpā vien būs.
Ja kāds garantētu ka NEKAD tajā posmā savādākas kontroles nebūs, tad jā, tad varētu aunu baram pievienoties un "atstiept", droši vien divreiz, nedabraucot līdz otram radaram, bet metot ripā...
P.S kādēļ lai samazinātos iespēja tur satikt CP?
Lietuvā arī 3.5 km. Dzīvē izpaužas ļoti tizli - nešaubīgi atrodas kāds,kas nomet zem 80 un rezultātā izprovocē uz apdzīšanu pat fūres. Tikko ~1:00 naktī pieredzēju kā fūre aizvelk šajā posmā pa saliņas pretējo pusi. Drošība panākta?
raimondsm rakstīja: Man drusku apnika te visu laiku atbildēt uz prātīgiem jautājumiem (kā šis) kombinācijā ar citādiem jautājumiem un visādiem piedēvējumiem, ko es neesmu ne teicis, ne domājis. Kaut kad vēlāk. Varu pagaidām tik pateikt, ka tāda koģenerācija jau nu nelādēs tikai elektroauto, tur tās siltuma un elektroenerģijas slodzes vajadzēs akumulet un balansēt. Ar kaut ko tādu, piemēram www.geindustrial.com/products/uninterruptible-power-supplies-ups-flywheel/tle-series-flywheel-ups www.geindustrial.com/products/uninterruptible-power-supplies-ups-flywheel/sg-series-flywheel-ups pagaidām varat izpausties par šo tēmu www.apollo.lv/6545300/16-gadus-veca-vides-aktiviste-no-zviedrijas-nomineta-nobela-miera-premijai -----------------------
Protams, ka vajadzēs balansēt. Akumulēt maiņstrāvu nevar un tālu pārvadīt līdzstrāvu arī ne. To laikam būsi palaidis garām, ka šajā jomā kopš Edisona un Teslas laikiem progress ir precīzi 0. Tādēļ nekas nepārspēs lietderība un efektivitātē HES, kas spēj balansēt visnotaļ momentāni, jo pa tiešo izmanto ūdeni turbīnās. Visas koģenerācijas stacijas (t.sk. AES - jā, arī tās ir "koģenerācijas") izmanto tehnoloģiju, kuras vecums ir mērāms simtos gadu - tvaika turbīnu. Iekšdedzes dzinējs tieši tādēļ ir spējis panākt lietderības koeficientā TES, jo tajā ir nesalīdzināmi vairāk progresa, nekā elektrības ieguvē. Bet tvaika turbīnai ir būtiska aizture startā un apturēšanā pat gāzes TES, kurai kurināšanas vadība faktiski ir tuva 0, atšķirībā no jebkura cietā kurināmā vai AES.
Man nav ne viena ne otra. Nezinu. Vari izpētīt un pastāstīt atšķirību - domāju, ka visiem būs interesanti.
Kad uzzināsi, cik, salīdzinot ar pārvades izdevumiem, maksā stabilitātes izdevumi, varbūt sāksi domāt savādāk. Lielās elektrostacijas pat TV programmai seko, lai efektīvi sabalansētu ražošanu un patēriņu, bet tu esi iedomājies ar lokālu koģenerācijas staciju efektivitātē apsteigt TEC? Cik ir jebkuras koģenerācijas stacijas darba uzsākšanas un pārtraukšanas laiks? Nebūs gluži tik ātri, ka pieslēgt tavu elektromobīli rozetei. Attiecīgi pārējā laikā ar neizmanto siltumenerģiju vienkārši sildīs apkārtni.
Un teicamnieki, kas spēja tikai iekalt formulas, bet ne domāt un sasaistīt ar citām zināšanām, stumj propagandas murgus, kamēr propagandas autori panikā aptver, ka viņu izglītības sistēma tomēr visus nav padarījusi par nozombētiem robotiniem.
Tam nav nekādas nozīmes - tāpat kā tam, ka elektrību iegūst no akmeņoglēm ![]()
msh rakstīja: Izskaidro par to D kategoriju ![]()
Ko nesaprati? Ļoti maz sievietes ir gribējušas/varējušas iegūt D. Stūre tikai to, ko var bez šīs kategorijas.
Dīvaina tev tā video izlase. Vispirms 200km/h betona sienā - kur dzīvē piedāvā to realizēt? Pēc tam avarijas uz parasta šaura ceļa, kur atļautais ātrums ir ne vairāk kā 100. Un secinājums, ka frontālajā sadursmē pie 100 ir labākas izredzes, nekā pie 200. Ko tavuprāt no tā vajadzētu secināt? Turpinot tavu loģiku, 0 ir drošāka par 100 un lidmašīnas katastrofā iespējas izdzīvot vispār ir gandrīz neeksistējošas. Tomēr joprojām braucam un aviosatiksme tiek uzskatīta par vienu no drošākajiem pārvietošanās veidiem - pilnīgi pretēji taviem uzskatiem. Kā tā sanāk?
Tad tevi interesē uzlabot gaisa kvalitāti Rīga uz laucinieku un ķīniešu bērnu rēķina? Cēli gan...
"Nu, tā tāda patērnieciska attieksme, jūs uztaisiet, atnesiet, nolieciet priekšā, tam mēs lietosim, tad, kad būs gatavs, bet paši neko nedomāsim." Jā, tieši tā. Nemēģināt ieviest dzīvē lietas, kas ir eksperimentu stadijā un ar mīnusa zīmi pielietojumā. Šo naudu novirzīt zinātnei un eksperimentiem poligonos. Un patiešām nepārcensties domāt profesionāļu vietā - nesanāk.
Pareizi, bet vispār jau diskusija ir vēl par ko sviestaināku - cilvēks ir gatavs pasauli piesārņot vēl vairāk, lai tikai varētu sev līdzīgajiem nodemonstrēt savu "zaļo" nostāju. Un ir sašutis, ka kāds viņa pasaciņu prasa pašam pamatot, nevis kopēt n-tās atsauces uz propagandas materiāliem.
Nu tad ej kaut kur citur diskutēt, ja tavs vienīgais arguments ir interneta memes. Bet ļoti nepārsteidza - tava nespēja argumentēt savu viedokli, bet tikai atsaukties uz savējām, pareizajām, ir acīmredzama.
To visi jau ir pamanījuši, ka tavuprāt neder, tikai tu nekādi nespēj pamatot savu nostāju. To, ka pasaulē ir dažāda enerģijas ieguves struktūra jau neviens nenoliedz. Problēma ir tavā nespēja saprast, ka nav nopietni par globālu problēmu diskutēt ar lokāliem argumentiem.
Un kas no tā, ka apmēram pareizi zini iekšdedzes dzinēja lietderības koeficientu? Gāzes TEC ir tāds pats. Oglēm sliktāks. Un pastāstīsi beidzot, kādu lokālo kaitējumu co2 nodara, ja tik izmisīgi piesauc mūsu proporciju, nevis globālo?
Kurā gadījumā tad palaiž visu un kurā savāc? Varbūt pats precizēsi, kā īsti notiek tavā ieskatā. Cik man zināms, gan TEC, gan iekšdedzes dzinēji pārpalikuma siltumu izmanto attiecīgi organizētai telpu apsildīšanai. Maziem ekonomiskiem dīzeļiem šis pārpalikums aukstā laikā ir nepietiekams. Elektroauto, savukārt sildīšanu veic līdzvērtīgi autonomajai apkurei - t.i. izmantojot sildīšanai VISU degvielu, nevis tikai pārpalikuma siltumu.
Saprotu, ka tu esi gatavs svītrot no satversmes 97. pantu. Atgādināšu pasenu, bet diezgan labu teicienu: They who can give up essential Liberty to obtain a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
Par ko vispār jautājums? Pat panākot 100% rezultātu, par visu izgāzto naudu var izglābt mazāk kā 200 dzīvības gadā. Tas izklausās labi tikai izrauti no konteksta. Varbūt par šo naudu efektīvāk varētu glābt pusaudžus, kas izdara pašnāvības (cipars līdzīgs)? Vai varbūt kardiologiem būtu iespēja glābt daudz vairāk, ja tiktu pie šīs naudas (šobrīd mirst ~5000)?
Sāksim ar to, ka ar autobusiem brauc ļoti maz dāmu. Nejauc ar trolejbusiem. Būtiskā atšķirība (manuprāt trolejbusa vadīšana praksē ir grūtāka, nekā pilsētas autobusa, dēļ piesaistes vadiem), kas maina šo proporciju - trolejbusam nav nepieciešama D kategorija. Un tagad sāc domāt, kas ir tas, kas šīs kategorijas ieguvē atsijā dāmas - iespējams sapratīsi kaut ko jaunu priekš sevis par dzimumu atšķirībām. Savukārt mana pirmā doma par šo "sasniegumu" bija ne tik daudz par spēju fūri nostūrēt, bet situāciju, kurā šī tālbraucēja paliks viena pret 5 migrantiem. Visa šī līdztiesības stumšana "vīriešu" profesijās diemžēl notiek ignorējot šādus "sīkumus", kas neietilpst amata aprakstā, definējot profesiju.