Kautkur redzēju Krievijā sataisītas gājēju pārejas: dzelteni balta zebra projecēta no augšas uz pāreju. Izskatījās super redzami un diezgan vienkārši ierīkojama.
Manuprāt šeit lielākais risks ir uzrauties uz veselības aprūpes sist impotenci. Domāju, ka šeit vajag diezgan maz, lai ātrie ar pacientu diennakti gaidītu pie Stradiņu uzņemšanas
Valsts iestādēs uz uzrādīto algu var mierīgi neiespringt. Lielākajā daļā algas cipars ir neliels, bet ir regulāras prēmijas. Gan ceturkšņa, gan gada, gan izcilības utt.
Tas tāpēc, ka tur ir gonka kurš uzrādīs mazāko algu. aka Populisms
Šis laikam pārāk triviāli un mehāniski bioloģiskiem procesiem. Domāju, ka pārāk riskanta prakse.
Es gan īsti arī nesaprotu jēgu tai pilnīgajai uzmērīšanai. Iepriekšējā piegājienā tādu izpildīja Kromvela UK, kur iemesls bija netipiski augsta mirstība, kas tika piekoriģēta 100% uzmērīšanas rezultātā.
Nu vispār jau diskusija bija ievirzījusies vai ir iespējams Rīgas centrā dzīvot bez pers auto.
Tālāk, protams, kā visas pārējās diskusijas, sagāja sviestā
Oriģinālo saturu man arī nācās meklēt 
Tā ir. Es gan vispirms izvērtēju mērķi. Vai vispār ir jēga
Ar bērnu krēsliem, protams, sviests.
Es vairāk prātoju par tēmu, ka auto izvēle brīvdienām ir neobligāta izvēle, jo:
1. Lielu daļu distanču var pieveikt ar citiem līdzekļiem - velo, kājas, sab.tr. un tas auto tajās nav attaisnots;
2. Daļu nobraukto distanču ir neattaisnotas dēļ nelielā ieguvuma.
Klasisks auto bezjēdzīgas lietošanas paraugs ir vasarā uz Jūrmalu. Principā labā laikā (t.i. tieši tad, kad ar bērniem jādodas uz jūru) tur vienmēr ir korķis uz vismaz 1h. Dodoties ar auto tu 1h katrā virzienā vnk bezjēdzīgi nīksti piesmakušā kastē.
Tajā pašā laikā uz Jūrmalu ir veloceliņš, kuru pat ar bērniem pievarēsi 1h laikā. Svaigā gaisā, vingrinot sīkos, nenīkstot un visādi jauki pavadot silto laiku.
Es visai bieži ar velo dodods stipri ārpus dižās pilsētas. Bieži daļu ceļa veicu ar vilcienu vai autobusu, atgriežos bez sab trans. Līdzi vai nu telts vai apmetos kādā viesnīcā. Atkarīgs no klimata stipri.
Man bērni pieauguši gan. Un šie stipri brīnās par šo. Bet paņēmiens ir: esmu pieradis velo aplūkot kā pirmo transporta opciju. Ja tas nesanāk, tad auto. Sanāk biežāk nekā varētu likties. + vasarā veicu pasākumus areāla palielināšanai.
Un kur tik lieliski var dragāt katru !!!!!! nedēļas nogali tur kur nevar ar vilcienu, velo vai aiziet kājām? Vai dzīvoklī vnk slikta apkure, ka auto jāsēž?
Nū nū. Vai nu tu sen neesi bijis Balvos, vai paklausījies kas notiek piem. Ekon. ministrijā. Nemaz tik daudz stulbu ļautiņu tur nav. Drusku vienaldzīgi, jā! Drusku savtīgi un korumpēti, jā. Bet ne neizglītoti
Bradypus rakstīja: Apņēmību? Pastāsti man draudziņ, kā tu ar apņēmību un velo aizbrauksi paslēpot? Vai kā kaut vai uz tām pašām dabas takām aizbrauksi ar velo un bērnu, kam arī ir savs velo?
Un ne ar kādu apņēmību ar vevlo nevar vakarā pēc darba aizbraukt ar ģimeni uz Pērnavas akvaparku. Kādēļ Pērnavas? Tādēļ, ka mūsu muļķu zemē bērniem nekas nav atļauts.
Paņem kalendārā sazīmē cik bieži tas notiek. Un sarēķini pēc Carguru izcenojumiem.
Un cilvēkresurss ministrijās nokritīs līdz ķēkšas līmenim. Maz ticams, ka kāds par to priecāsies.
Šis ļoti izskatās pēc Govzema plāna. Tāteikt atriebties visiem. Ko pēc tam? Par to lai domā Puškins
Es jau teicu - šausmīgi velo mīšana izskatās no malas.
Kautkad kādā nesenā sniegainā ziemā vēl redzēju bārdainu hipsteri uz velo ar 2 sīkajiem sēdeklīšos pa Rīgas ielām dragājam. Dzīvoja kaimiņos. Un neko - ne reizi neredzēju sīkos neapmierinātus.
Principā velošausmas ir tikai galvā.
Tavā gadījumā es vairāk vērstu uzmanību uz "regulāri garākus gabalus". Šis parasti ir sliktas organizācijas milzu laika un resursu ēdējs. No šī sīkie cieš vairāk, jo kamēr tu brauc "regulāri garākus gabalus", tu ar sīkajiem nodarbojies tikai sekundāri, sīkie tikai sēž un nekas nenotiek. Ja tas ir regulāri un tā ir rutīna, tad arī piedzīvojuma tur nav. Principā šie pasākumi sīko attīstību liek uz pauzes. Ar vai bez velo, es mēģinātu izvairīties no regulāriem garākiem gabaliem.
Jap. Tam skandināvu variantam vienmēr nāk līdzi šķūnītis, kur visu šo var salikt. Ja es dzīvotu dzīvoklī, es nemēģinātu nemaz tos veļikus kkā stiprināt tur, bet rajonā meklētu slēdzamu novietni.
Jau teicu, tur vnk vajag apņēmību. Tie čaļi arī pavada ārpus mājas. Bet ar velo. Vilciens + velo, dažos virzienos ir autobuss + velo. Savukārt vnk vizināties ar auto arī man jau ir apriebies. Auto + velo savuk;ārt tevi nolocko atgriezties vienmēr sākumpunktā. Vilciens un autobuss nē.
Pers auto loma ir stipri pārspīlēta
Klau nu beidz murgot. Kur bija teikts, ka jāatsakās no ceļošanas?
Viens no tiem kadriem ceļo (ja) regulāri. Ņema nomas auto. Atkarībā no mērķa nomāja kemperi/ busiņu/ pasātu/ etc.
Un iznāca vienalga uz pusi lētāk kā pašam uzturēt + milzu iespējas pielāgot izmēru un formātu. Nevis jāties ar kasti uz jumta vai dzenāt tukšu busu.
Bet gan jau 2x nedēļā uz Ventspili ekskursijā viņš nebraukāja. Taisnības labad es arī ne. Nav interesanti. Man gan auto vajadzīgs hobija dēļ. Un tas arī viss
VAR un VAJAG iztikt bez auto centrā. Zinu 3 pilsoņus, kas aizstājuši privāto auto ar taksi, koplietošanas vai nomas auto (atkarībā no plāna tajā brīdī).
Visi trīs ir sarēķinājuši, ka šāds risinājums ir gandrīz uz pusi lētāks finansiāli un 100% lētāks hemoroidāli (stāvvieta, mazgāšana, eļļas maiņa, riepas, apskate etc). Un šis risinājums ir spēkā gandrīz visiem rīdziniekiem. Es gan pgdm nevaru saņemties šādam.
Mazpisānos arī šo fabrīķu nav. Un iemesls ir drusku cits, ne darbaspēks un Rīgas centrs.
Tāpēc ka laukos nevar atrast fabrīķim vajadzīgos 32 kvalificētos lodētājus, 3 tig metinātājus un 8 ādas izstrādātājus. No pilsētas vest neatmaksājas - jāmaksā pilsētas alga + jāpiemaksā par transportu. Nesanāk šis
Ko tu ļurini? kādi relatīvie cipari? Šajā sacīkstē nav mērīšanās pret Papes plukatu, bet skaidri un gaiši - cik Milj ir tava aktīvu vērtība.
Es saku, ka 1 milj. iedzīvotāju pilsēta varēja labāk. Un iedzīvotāju skaits ir naturāls tramplīns, kas ļautu iekabināt Tallinai un Viļņai.
Un es nebraucu ar Akordu. Būsi kautko sajaucis
Šis nav taisnība. Jo lielāka pilsēta, jo bagātāka . Postsovoka daļā gan tas vēl nav sasniegts. Arī LV. Bet paraugus iespējams redzēt - NYC, Londona.
Un laukiem jābūt tukšiem - tik lielsaimnieki, cik tur ir, ir pilnīgi pietiekami. Pārējie tur vng nosit laiku
Ar to, ka lielākā daļa lietu, kas padara kartupeļu audzēšanu labu, top pilsētā. Piem traktors, to rezerves daļas, degviela, minerālmēsli, darbarīki, elektrība utt.
Bez pilsētas kartupeļu audzēšana ir ārprātīgas mokas.
Attiecīgi senilie vientieši pavadīt jūliju laukos var tikai pateicoties darbam fabrikā. Beigsies fabrika, beigsies lauki
No merkantilām skatījuma pozīcijām, viss drusku vienkāršāk:
\azeri taisās paši pumpēt gāzi uz Eiropām un par to krievi ar armēņu rokām šiem uzšāva
Tādas marginālas, superkvalitatīvas lietas ražo jebkurā kontinentā. Piem LV ražo lieliskas jahtas, Nissan ražo ar rokām saliktu GTR.
Šīs marginālās lietas nav ne kvalitātes, ne prasmju mērs. Tās ir marginālas.
Kopumā tas vācu nacionālais multiizvēļu piegājiens autobūvē ir piedzīvojis fiaski, jo patērētāji pievērsušies ātram un paviršam patēriņam. Līdz ar to tādai multiiespēju savietojamību nav iespējams ne izvērtēt, ne iztestēt, kā arī patērētājam īsā patēriņa ciklā tā nav pat diezko interesanta. Vairāk pontošana tā 3000 sēdekļu krāsu un atsperojumu izvēle
To laikam sauc par finanšu pratību. Tā diezkapēc ir rūpīgi palaista garām skolā.
Man gan šķiet, ka tie lieliskie kadri nelaidīs garām iespēju iesēsties kādā peļķē. Vai ar auto vai "investīcijām".... Neizbēgami.