Tikmēr Tramps jau ieviesis 25% tarifus pret Indiju un devis mājienu, ka tuvākaja laikā varētu tikt piemēroti papildus tarifi par Krievijas energo resursu pirkšanu.
Nu redzēs kā viņam ar Indiju sanāks, bet ar Ķinu īsti neizskatās, ka tā taisītos pārtraukt Ru resursu pirkšanu.
Eiropas gāzes tirgus nokrīt reaģējot uz Polijas premjera izteikumiem. Donalds Tusks diezgan miglaini izteicies “Ukrainas konflikts, ka minimums, tuvākajā laikā varētu tikt piebremzēts”
Pēdējā laikā gāzes cena auga, jo Tramps taisījās ieviest tarifus pret Krievijas gāzes pircējiem.
CO2 mērīšanai jau ar nebūtu nekādas vainas, ja tik te makaronus uz ausīm nebāztu. Nu jau vairs ne tik “jaunā green deal” pa lielam aicina ražot vairāk, patērēt vairāk utml. un nekur nav nekas par to ka ekonomējot resursus, pērkot mazāk auto un citu lietu, būs mazāk gan CO2 gan visa cita. Racionāla resursu izmantošana spētu mainīt daudzas lietas uz pozitīvu virzienu, bet ne šī bezjēdzīgā arvien jauna patēriņa “ražošana”, un atkritumu “eksportēšana” uz trešās pasaules valstīm utml. Un vēl sūdīgāk ir tas ka ražošanu eksportējam uz Ķīnu utml. , kur ekoloģija patiesībā ir pilnīgi visiem pie pakaļas …
Ķina jau nu būtu pēdējā jāpiemin uz kurieni eksportē ražošanu. Tie tak ir līderi - elektro auto, saules paneļu ražošanā un ieviešanā. Ķina ir lielākais elektro auto tirgus pasaulē. Kāpēc nemini Bangladešu, piemēram?
Ne nu viņam ir savdabīga balss. Oziju nesen ieveda Rockmuzikas slavas zālē un jau tad viņš braukāja ar ratiņkrēslu un viņa vietā viņa top dziesmas izpildīja citi pazīstami rokeri. Nu ir ok, bet nu tāds skanējums kā Ozijam nebija. Tjipa labs karaoke jo tās dziesmas tik viņš var izspiegt😉
Berniem līdz 14 gadu vecuma ir aizliegta piedalīties celu satiksmē bez vecāku klātbutnes. Značit vecāki veloderasti ir lohi un nejēdz savus bērnus pieskatīt. Jo normāls.cilvēks tādās vietās neļaus sikajam braukt
Tavas idejas ir tieši tādas pašas, kā ierēdņiem, kas tos veloceliņus atļauj. Viņu retorikā tak arī - atļaut, aizliegt dominē, bet prātīgāk būtu pašam izbraukt to maršrutu ar riteni. Tad varēs optimālāko noteikt vai kko vajag vai nevajag un kas tur būtu uzlabojms, koriģējams.
Es tā neuzskatu. Braucu droši pa auto ceļiem, bet ir tak mums tie veloceliņi sazimēti, bet izrādās tā ir viltus drošiba. Vairāk par bērniem domāju, tie mierīgi māuc pa veloceļu un hops kāds ar mašinu virsū.
Ja krustojumos tikai stumt, tad jau visu veloceliņu jēga zūd. Tjipa tev ir izdalīta josla, kur bez raustīšanas vari mīties. Ka jau teicu trotuārs ir domāts gājējiem un tur vislaik ir jāuzmanas lai kādu nesabrauktu.
Starp citu, man pavisam nesen viens auto uzbrauca virsū vietā kur krustojas veloceliņs/ ietve ar ielu transportam. Ir daudz tādu bīstamu vietu kur satiksmes organizatoriem būtu jāpiedomā.
Agrīnā stadijā (0–II) melanoma ir viegli ārstējama ar operāciju, bez izplatīšanās.
Sarežģītākās stadijās (III–IV) nepieciešamas arī zāles — mērķterapija un imūnterapija — un prognozes pasliktinās:
Imūnterapijas un BRAF/MEK kombinācijas terapijas ienes ievērojamu uzlabojumu pacientiem ar metastāzi; kombinētā terapija nodrošina ilglaicīgu izdzīvošanu arī 10 gadu termiņā aptuveni >50 % pacientu ar III–IV stadijas melanomu.
Ja melanomas stadija ir 0‑II (lokāla): 97–99 % pacientu dzīvo vismaz 5 gadus pēc diagnozes.
Ja III stadija (limfmezgli): izdzīvošana krītas līdz aptuveni 60–75 %, jo parādās nepieciešamība pēc kompleksas terapijas.
Ja melanoma ir metastāzējusi (IV): 5‑gadu izdzīvošanas līmenis ir aptuveni 22–35 %
Latvijā nav pieejama statistika cik izdzīvojušo ir pēc ķimijas terapijas pielietojuma( solis 5 gadi pēc), bet pasaulē tā ir ļoti minimāla 2-3%.
Nevajag te kkadus nereālas skaitļus likt. Krūts vēzis - no sākuma nogriež krūti( 99% veiksmīgi), palaiž mājas un pēc gadiem jau tas vēzis ir izplatījies citur - pielieto ķimijterapiju un pēc dažiem menešiem cilvēks atmet pakavus. Protams, šeit arī pats cilvēks uzņemas atbildību, jo tā arī neko nav mainījis savā dzivestilā un paļāvies uz pušļotāju stastiņiem. Tu lkm gribi lai es tev novēlu izārstēt vēzi LV medicīnas sistēmā?
Krievijā ir ierosināts izveidot neprecētu vīriešu sarakstu, kuri necenšas dibināt ģimeni. Aktīvisti uzskata, ka, ja šāds vīrietis trīs mēnešus nesatiekas ar meiteni, viņš jāiekļauj "Iekšlietu ministrijas melnajā sarakstā", jāievieto labošanas darbos vai jānosūta uz armiju. "Ja pēc trim randiņiem nav progresa, vīrietis tiek nosūtīts kalpot Dzimtenei. Kāzas vai GULAGS? Izvēlaties, vecpuiši! Vai nu apprecies, vai attīsties Sibīrijā," sacīja iniciatīvas autori