Patreiz iepazīstos ar APK - jams ir viens jauks "caurumu" sakopojums skatoties no lisapēdista viedokļa 

Pie kam es teiktu ka ir absolūti nepamatoti un viglpºātīgi lisapēdists izslēgts no konkrētās nodaļas ( nu vismaz tiktāl cik esmu jau paspējis ar APK iepazīties sīkāk)
Redzi manās acīs godīgumam nav tik liela nozīme , jo godīgums ir stipri relatīvs jēdziens mūsu sabiedrībā !!!
Taču izteikts stulbums gan man tā kā mazliet derdzas, un atbildības līmenis tieši tikpat. Un to kurš izdomājis jēdzienu politiskā atbildība man gribētos aiz olām pakārt Stacijas laukumā - par biedinājumu citiem.
P.S. un lai cik man ļoti tas nepatiktu tieši Jaunlaicēni ar Jaunupu priekšgalā ir izcēlušies visvairāk. Kaut gan protams tas arī ir relatīvi - no citiem vienkārši tu jau zini ka būs tāda vai cita stulbība - tā ir tāda kā pašsaprotama lieta ...
Varu protams piekrist ka velosipēdists no likuma/CSN viedokļa nevar nevienu apdzīt - un tas ko minēju ir domāts vairāk ilustrācijai - ja lietai pieiet ar izdomu - ir veidi kā paņemt priekšā velosipēdistu !!!
Sretsked rakstīja:
Apdzīšana tā nav, nepārtrauktā līnija tā nav,apgriešanās arī ne.
Velosipēdistu,ja kas, par apdzīšanu nemaz nevar sodīt .
Un kāpēc tu domā ka nevar sodīt, vai ir kādi atšķirīgi soda mēri izņemot "alkonautu" gadījumus, kur velosipēdu vadītāji tiktu kā īpaši izdalīti no pārējās plūsmas ???
Sretsked rakstīja: Vienkārši interesanti. Braukšu pa gājēju pāreju ar velo, mani savaņģos dumpinieki.
Uz kāda punkta pamata mani sodīs ?
Kurš var izskaidrot?
Ja pameklēs tad sodīs ļoti vienkārši - tieši tāpat kā autovadītāju. Respektīvi, ja varēs to nodefinēt kā apdzīšanu - tad var apdzīšanu uz gājēju pārejas, ja varēs piešūt nepārtrauktās līnijas šķērsošanu tad mierīgi par to, ja ne vēl paliek variants ar apgriešanos un gan jau vēļ ko var izdomāt !!!
Dzīve rāda, ka ja grib - tad var visu atrast, bet tieši tikpat "daudz" gribot kaut ko paslēpt - arī to ir iespējams realizēt ar nebūt ne sliktāku rezultātu !!!
Kādēļ degviela tiek krāsota - jo tā ir vienkārši "neplēšot vienu vietu " noteikt ir legāls ( akcizēts) degmaisījums vai nav - lai nav jāstiepj katra aizdomīga pakaļa uz laboratoriju. Neesi tups izdomā kā šo krāsvielu "neitralizēt" un likt atkal degvielai izskatīties tādā krāsā kā vajag un neviens velns nespēs pierādīt ka esi "zaglis".
Tāpat neviens nekad un ne pie kādiem apstākļiem lauksaimnieka džipam/vai kam citam nepierādīs ka tas džips tiek izmantots asfalta vagošanai nevis teiksim lai apkalpotu/dotu vadošas norādes utml. saimnieciskai darbībai !!!
P.S. es personīgi uzskatu ka ļoti daudzās jomās valsts ir neefektīvs naudas administrators un tādēļ tos kas legāli nemaksā nodokļus neuzskatu par zagļiem, lai cik lielā mērā tas man personīgi "nesistu pa kabatu" !!!
P.P.S. Es nezinu kā amatpersonām tas izdodas, bet viņi pamanās pazaudēt spēju domāt līdz ar svarīgu krēslu "ieņemšanu".
Un tas ka gājēju pārēja ir kaut kāds iedomāts, vai neiedomāts kaut kā turpinājums - nav arguments !!!
Vai IR kaut kur konkrēti šāda definīcija CSNā vai CSLā - ja ir "velc ārā", moš tiešām esam ko palaiduši garām !!!
Ozz rakstīja:
gājēju pāreja ir loģiskais trotuāra turpinājums. pa trotuāru drīkst pārvietoties ar velosipēdu.
kā transportlīdzekļa vadītājam velosipēdistam nogriežoties vai apgriežoties braukšanai pretājā virzienā ir jādod ceļš visiem satiksmes dalībniekiem tostarp gājējiem.
attiecīgi- ja velosipēdists vēlas šķērsot galveno ceļu, tam ir:
a) jāstumj velosipēds pa gājēju pāreju lai iegūtu priekšrocības attiecībā pret tiem satiksmes dalībniekiem, kuru trajektoriju viņš šķērso.
b) var braukt tāpat, bet tad velosipēdistam nav priekšrocību pret tiem satiksmes dalībniekiem kuru trajektoriju viņš šķērso.
Ozz te ir tā nianse ka uz gājēju pārejas ja velosipēdists brauc - tad viņš ir velosipēda vadītājs kas "populārzinātniski" (no CSN un CSLikuma) ir ekvivalents tam pašam autovadītājam. Un velosipēda vadītājam tāpat kā autovadītājam nav atļauts braukt pa gājeju pāreju tādā virzienā kāda pa to pārvietojas gājēji - tā ir tā nianse !!!
Un lai arī tas likumā un noteikumos nav noteikts kā aizliegts, no tā paša Pirmā citētajiem CSN punktiem izriet ka NOTEIKTAIS, jeb VIENĪGAIS ATĻAUTAIS pārvietošanās virziens ir tāds kā automobiļiem un citiem tr-ta līdzekļiem !!!
anonimikis rakstīja:
CSN nav tādas lietas kā gājēja definīcijas
Es aºī to nemaz nemēģinu apgalvot - es saku ka šāda definīcija ir Ceļu Satiksmes Likumā !!! Un Likums ir augstāks par noteikumiem !!!!
Intersanta diskusija, ja vien daži iemācītos citus neapsaukāt !!!
Tehniski velo braukšana pa gājēju pārēju ( virzienā kādā pa to pārvietojas gājēji) nav paredzēta - tas izriet no ceļu satiksmes likuma definīcijas par to kas ir gājējs, un CSN par to kas ir gājēju pāreja. Līdz ar ko neeksistējot speciālai definīcijai kas attiektos uz vellapēdistiem ir jāpieņem ka uz tiem attiecas precīzi viss tas pats kas uz autovadītājiem jeb citu tr-ta līdzekļu vadītājiem izņemot speciālus definētus gadījumus ( kā braukšana par ietvēm, veloceļiem utml.)
BET arī Pirmajam ir "lieta" - kā pierādīt ka "plācenis" uz kravas auto "purna" ir velobraucējs ( CSN un CSL izpratnē būtu laikam korekti teikt velosipēda vadītājs, jo atsevišķa definīcija neeksistē !!!) nevis gājējs. Atliek cerēt ka praksē raksturīgās traumas tiešām ir nosakāmas.
Pirmais rakstīja:
....
2) lisapēdistiem pa brauktuvi ir atļauts pārvietoties gar maliņu
varbūt es neprecīzi atceros, bet agrāk kautkur bija rakstīts, ka lai tiktu pāri ceļam no lisapēda ir jākāpj nost....
....
Nu jau būš kādi gadiņi kā šitā fīča ir pamainījusies - lisapēdists pilntiesīgi var vīlēt 2 un 3 joslā ja tas nepieciešams lai nogrieztos vai apgrieztos !!! Agrāk lisapēdistam šādu iespēju no likuma viedokļa nebija !!!
brmbrmm rakstīja:
Kā tad sanāk - vai dīzelim veco eļļu varu gāzt bākā vai tomēr labāk nokurināt Jāņu ugunskurā?
Varēt var visu ko - jautājums vai vajag !!! veca eļļa ir pilna ar visādām metāliskām daļiņām utml. sū - pabraukt jau ar tādu varēsi bet ne sevišķi ilgi !!!
JJJ - nu mans vidoklis ir tāds kāds tas ir dēļ tā ka braucu ar Toyotu un attiecīgi nedz Amservā nedz Wess nkādu probēlmu nav bijis. Tagad velviens pluss, ka WESSā labs paziņa strādā ... Bet ja būtu kaut mazākā šaize kur būtu skaidrs ka dīlera serviss lohi - vai nu problēmu lai labo uz sava rēķina, vai ja nelabo - tad "sorry" ņemam citu servisu.
Es savukārt darītu tā - ja dīlera pakalpojumi apmierināja un cena "nekož" tad turpināt servisot auto pie dīlera. Ja kaut kas nepamierina var pameklēt citu autorizēto servisu, vai ja ir kāds labs zināms "alternatīvais" serviss tad uz to. Bet kamēr auto nav gluži 10 gadu vecs - tikmēr man personīgi mierīgāk guļās ja servisoju pie dīlera. A to man pat paziņas servisā pamanījās pēc stupicas gultņa aiņas ratu nepieskrūvēt kā pienākas - pie mājas aizbraucu braucu uz atpakaļu "krik" - nobremzeju - "krik" - domāju WTF, eju skatos tur riteņa uzgriežnus bezmaz ar pirkstiem var pievilkt. ZB !!!
Eiropā tāds izvirtības nav - var cerēt vienīgi ka caur dīlri var iegūt pilnu info !!! Bet nu principā ir diezgan pašvakri ar šo lietu IMO.
Kāds arī izlasīja ka nevis haļavnā bet gan droša autostāvvieta !!! Haļavnā ir Sporta ielas praktiski pilnā garumā, bet par drošu to nevar nosaukt - pats esmu atvadījies no auto spoguļa ( kurš gan tāpat garnadžiem neko daudz nedod - ir acīmredzamas "fenderēšanas" pēdas.)
Jēga vispār ir - sanāk lētāk nekā pirkt dzeramo ūdeni veicī. Nav tā kā ar kaļķi pilnībā šis joks izcīnās bet nu jūtami mazāk gan bija, bet nu tagad mums ir uzlikts visai mājai tas atkaļķošanas filtra brīnums ar kādu tur "sāli" - īsti vairs nav vajadzības pēc filtra, bet nu rezultāts ir kaut kur salīdzināms cik tad caur Britta filtrējošo krūzi, cik tagad pa tiešo no krāna. Indikatoriem - "krutumam" liela jēga nav, ka tik atceries samainīt to filtru pa laikam škiet ~ 1 mēnesis.
jugasvilli rakstīja: Pareizi, ņe..j pālī braukt.
Nesasapņojies - tā iekārta neko vairāk par to ir vai nav gaisā sastopamas kādas konkrētas "svešas" daļiņas nav spējīga noteikt, tā kā drīzāk šādas iekārtas esamība būtu patreiz jāpieskaita "tēmai" megalohotrons !!!
Yetti rakstīja:
Tikai izmantot tādas iemaņas otra cilvēka sodīšanai ir sviests... CPistam var būt kritiskās dienas, viņa sievai var būt kritiskās dienas, nomocījuši hemoroīdi vai domas par kārtējo kredītmaksājumu un tml - vienkārši pārāk viegli ietekmējams... kā stabiņus skaitīs paātrinoties, strauji bremzējot, cik precīzs būs solis, ja par +20 ir tāds sods, par +50 cits... bezkaislīga mikroshēmu čupiņa tomēr ir un būs ticamāka... bet tā ziņa vienkārši ir kārtējie žurnālista murgi kādas lapeles reitinga celšanai un Ohaio štata (ASV) Augstākā tiesa par tādu spriedumu neko nezin.... tas mans subjektīvais viedoklis
Redzi protams ka tā vienkārši sodīt par "nepareizu" auto skaņu neviens neņemsies - būs pārāk daudz darba tiesai. Taču ir vietas kurās šāda metode būtu efektīva - piemēram pie skolām un citām vietām kur ir ierīkoti guļošie policisti kā reizi tam lai ātrumu samazinātu. Un ja ir kāds idiots kas 30 zonā atļaujas lekt uz 40+ pie kam redzot ka tur iet/rotaļājas/skraida bērni - tad viņš ir pilnībā pelnījis saņemt sodu arī bez visa radara esamības.
Pie kam šādā vietā ir ļoti viegli "iedot" policistam "marķierus" pēc kā vadīties un kā noteikt pietiekami precīzi parkāpēja (lai neteiktu ka idiota !!!) auto.
Yetti rakstīja:
aga, 100% redze, dzirde un spējai nodūkt... tjipa uz 90km/h dzinējam jārūc šādi: brrrrm, uz 150km/h: uuiiiiuuu
Nemaz ar ne - es arī esmu mērījis sava speedo pareizību pēc ceļa stabiņiem - tā kā nav nekā neiespējama, tā pat kā ar zināmu treniņu cilvēki var noskaitīt sekundes tikpat precīzi kā pulkstenis !!!
kliks rakstīja: Ohaio štata (ASV) Augstākā tiesa noteikusi, ka Ceļu policijas darbinieku iemaņas ir pietiekamas, lai viņi varētu atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas faktu konstatēt arī bez speciālas elektroniskas aparatūras izmantošanas.
www.tvnet.lv/...
Kaming sūn in Latvija ôtum 2010 bai Lindočka!!! Vī ār veiting!!!
Kā lai to pasaka, dažiem cilvēkiem patiešām ir šāda pieredze un zināšanas noteikt ātrumu uz aci, it īpaši ja ir zināšanas piemēram par laternu atstatumu, attālumu no viena krusta līdz otram, luksafora gaismu maiņas intervāliem utml. Ja Policists ir tik gudrs ka var pierādīt savu taisnību šādā gadījumā - es tikai par !!! Tas gan prasa zināmas matemātiskās dotības un elementāras zināšanas fizikā ...
brmbrmm rakstīja: Imobilaizers?
Diezin vai, jo imobilaizers jau starteri parasti ļauj griezt, bet aizdedzes ir "izslēgta" vai tiek izslēgta pēc laika. Dīzeļiem saprotams savādāk.
b-mens rakstīja: Kāds varbūt zin, kas par problēmu sekojošai parādībai, kas ik pa laikam gadās. Kad pagriežu aizdedzes atslēgtu uz paneļa visas lampiņas iedegas, it kā viss ok, bet kad mēģinu startēt, tad viss - strāva pazūd, lampiņas nodziest, starteris negriež - it kā būtu atvienots akumulators. Pēc tam var griezt atslēgu cik uziet - strāvas nav.
Šādā gadījumā noņemu vienu klemi akumulatoram, pēc tam uzlieku atpakaļ, piedarbinu mašīnu it kā viss ok - līdz nākamai reize kad tāda pati h*** gadās.
Domāju, ka klemmēm kontakts slikts, bet nu viņas esmu pievilcis kārtīgi, bet tik un tā pareizei tā gadās un vienīgais kas līdz tas ir atkārtota klemmes noņemšana.
Akumlators vai savienojums ar to tas toš nav - jo ja aķis pasauss vai arī klemmes apsūbējušas, vaļīgas utml - gaismiņas paliktu blāvākas un vismaz relejam kurš palaiž strāvu uz starteri būtu samērā dzirdami jānotikšķ.
Tavā gadījumā es sāktu ar paša startera pārbaudi un tad domātu tālāk.
Da jopcik labāk lai neaiztiek - citāk atkal izdomās kaut ko ne to un ne tam.
Vispār jautājums ko nozīmē stāvēt uz vietas, teiksim nospiesta bremze vai bez tās.
Ir bijis tāds jox ( gan ne uz dīzeļa) ka tukšgaitas apgriezieni ir noregulēti mazliet par zemu, taču tiklīdz kā autosam nospiež bremzi, ieslēdz kondiķi utml. rada slodzi, tas protams "atbild" paceļot mazliet apgriezienus un vairs nav tādas nosacītas raustīšanās.