Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Zili dūmi, zūd tosols?

var jau arī mierīgi būt blīvē "izpūsts" caurums !!! Jāved uz servi lai jauc un skatas kas par lietu.

Tēma: Anekdote ... :)

Mazliet aizkavējies Dakāras \"support kravinieks\"

www.pistonheads.com/...

tā ir kad \"aizpīpējas\", var sajaukt gada laikus kad šāds transports nebūtu aizdomīgs.

Tēma: ella

HIPPY rakstīja: «KASTANIS» – ir dzēsēšanas sistēmai, bet ko parasti izmato eļļošanas sistēmai?

Droši vien "Zilgme" citāk zilos dūmus nevarētu dabūt

Tēma: ella

Tikpat labi tas tavs eļļas zudums stap max un min ir vienkārši atšķirība starp pilnu un tukšu eļļas loku. Man uz Avenša apmēram 0.3-0.5 litri ir starpība starp variantu kad tikko uzpilda līdz max, un tad izgriež motoru kamēr nodziest eļļas lampa un atkal uzpilda līdz max !!!

Tēma: priekšējais amortizators

staar rakstīja: starp citu pirms gadiem uz dārza svētkiem ieradās viens čoms, kas pusdienas sūca caur salmiņu. Izrādās bija mainījis kadetam amīšus un dabujis pa muti ar atsperi. Rezultātā lausts žoklis un ja nemaldos zobi arī bija mīnusā. Cik atceros šis ar striķi bija atsējis atsperi un striķis pievīla mehāniķi.

Vo vo, daudz lētāk ir paņemt nopirkt atsperes savilcēju, nekā pēcāk labot zobus un žokli. Un ja ir jālabo zobi, tad pat faktiski lētāk ir apmeklēt servisu nevis jāties.

Tad zin striķa vietā es labāk izvēlētos izmantot auto svaru lai atsperi gan atspriegotu, gan pēcāk arī saspiestu ( tiesa atkarīgs no auto konstrukcijas vai tas ir mazāk bīstami.)

Tēma: ella

Yetti rakstīja:

WALA...

Tev nešķiet, ka kāds mēģina "piedurties"?

Aizdomas ir, bet nu lai paliek - ir dzīvē gadījies līdzīgus kadrus sastapt.

Tēma: ella

ja degmaisījums (ar visu eļļu) normāli sadeg, tad sveces tev tur nekas neaizmetīs, tiesa laika gaitā "uzdegumi" gan radīsies uz svecēm, uz virzuļiem, uz vārstiem!!!

Principā to visu domāju ka droši var reducēt uz motora kompresijas pārbaudi - visdrīzāk visas virzuļu grupas izdilumsss !!!

Par to filtru - nu labi pieņemsim ka tas ir kaut kāds štrunc kas nāk kartera ventilācijas "vadā", tad vienīgais ko es varētu idomāties kas tur par "plasmasām" nāk ārā ir kaut kādas eļļas specifiskās piedevas ( tipa ar teflonu vai tamlīdzīgi) ko kāds ir piespēris klāt lai mēģinātu "reanimēt" dzinēju uz pārdošanu vai novērstu dūmošanu uz TA.

Tēma: ella

puisīt vispirms atejam no "kodiena" un sākam sakarīgi domas izklāstīt, kas par filtru kurā vietā, un kāds vēl kartera filtrs, tak neesi jau bijis noņēmis kateri un to eļļas "sietu" kas tur atrodas mazgājis !?!?! Jabkuram citam filtram tā mazgāšana ar benzīnu tikai safiš pašu filtru (protams ir pāris retro-auto kam gaisa filtrs ir tipa "stiepļu" siets kuras tiešām mazgā ar benžinu vai šķīdinātāju, bet tas nebūs tavs gadījums) !!!

Ja ir zilgani dūmi no autosa, tad motoram ir iestājies vai nu dabīgais izdilums, vai aºī eļļas gredzenu kirdiks - un tur tad arī tava eļļa zūd - cilindros un izpūtējā !!!

Tēma: Aerodinamikas speciālists

kaut gan laikam gadījums kad sakrīt ar jumta daļas slīpumu tev nederēs - tipa var sanākt "atapakaļejošs" virpulis.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Vēl vienu litu ko var pamēģināt( ja reiz ir 90 grādos stāvošs vents) tad ngriezt vis plūsmu proporcionāli venta "izejā", bet pakāpeniski to koncentrēt virzienā uz leju. tipa apakšā pagriez pa 90, augstāk jau pagriež teiksim 85 utt. līdz pašā augšā lai plūsmas virziens sakrīt ar "jumta" daļas slīpumu.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Sretsked rakstīja: Bet arī ieplūdes ventilators ir jāliek tālāk, ieplūdes caurule ir 400 mm , attālums pašlaik ap 80 cm. Pie tam,ieplūde notiek 90 grādu leņķī...tā bija vieglāk uzlikt to verķi. Jāsāk apkopot ieteikumi un jāurbj tālāk.

Nu tad tev jāliek plūsmu veidojošās klapes arī tūlīt aiz venta, jo 90 grādu pagrieziens jau ir pirmā vieta kur sanāk "atsitiens".

Tēma: Aerodinamikas speciālists

WALA rakstīja: vēl citādāk lietai varētu pieiet mainot ciklonu diametru, bet nu šķiet tas nebūs gluži produktīvi.

Kaut gan ja ir iespēja eksperimentēt pamēģini tālāk no venta sašaurināt cauruļu izplūdes galus ar konusiņiem.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

vēl citādāk lietai varētu pieiet mainot ciklonu diametru, bet nu šķiet tas nebūs gluži produktīvi.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Sretsked rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Plus vēl Kindzulis izraka netā shēmu, kur tie daudzie cikloni ir salikti kastē,kurai apakšējā mala ir slīpā leņķī attiecībā pret ieplūdi, tālākā mala ir pacelta augšup.

Tas ir, nolaista lejā...

Principā es arī domāju par to ka jāmēģina tā tava telpa samazināt attālinoties no ventilatora, jo pat tīri teorētiski jo tālāk no venta būs ciklons, jo mazāks spiediens līdz jamam būs saglabājies, ja reiz vents pūš tikai tik cik cikloni var "aizpūst" prom.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Vēl viens jautājums kādam mērķim kalpo tas

konuss pie venta, tipa ir mazs ventilators un liela telpa kurā jāiepūš. Jo faktiski tādam konusam ir tikai pārītis jēdzīgu pielietojumu - radīt mazāku pretestību ventilatoram ( tipa kā auto izplūde ar turbo), un otrs ja ir jāsamazina gaisa plūsmas ātrums aiz venta.

Bet es šķiet sapratu arī Pirmā domu par skursteni - tipa tava "kvadrāta" (skatoties teiksim no ventilatora gala) stūros ir relatīvi lēnāk kustošās plūsmas.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

kaut gan laikam biški samuldējos ja taisa noslēgtu gāzu recirkulāciju, tad svarīgi būtu lai cauruļu garums būtu vienāds.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Sretsked rakstīja:

WALA rakstīja: Un izplūdes "gaisa" recirkulācija ir iespējama ,vai nav vēlama ???

Izplūdes gaiss būs ar lielu mitruma procentu. Ja izolē izplūdi, var recirkulēt. Kādiem mērķiem ?

Tad tā doma nebūs īsti piemērojama.

Tas vienkārši joprojām turpinot to domu "par sūkšanu", tipa vents gan pūš, gan vienlaicīgi velk, un atšķirības kompensēt ar dažādu izplūdes garumu. Bet nu neesmu šausmīgi iedziļinājis šādās problēmās līdz ar ko īsti nezinu vai šādai sistēmai to ir reāli "pietjūnēt".

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Un izplūdes "gaisa" recirkulācija ir iespējama ,vai nav vēlama ???

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Pag tad es to bildi neesmu īsti pareizi sapratis. Tātad jautājums galvenokārt ir par to "detaļu" kas atrodas zīmējuma augšdaļā.

No labās puses tātad pūš gaisu -> konuss uz paplašinātu telpu -> palašināta telpa -> 30 maza diametra caurules -> gaiss tukšā telpā.

Vai tām mazajām caurulēm "otram" galam kas nav "izplūde" ir kāda noteikta loma/darbs veicams ???

Tēma: Aerodinamikas speciālists

BTW vēlviens jautājums, vai tev tā ir konstruktīva nepieciešamība gaisu pūst iekšā ??? Patreizējā konstrukcijā vieglāk būtu dzīvot ar gaisa "vilkšanu ārā" no tās konstrukcijas.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Sretsked rakstīja: WALA, te ir aptuvena shēma www.iauto.lv/...

Tipa ventilators -> liels konuss -> "reti izvietotas" caurules pa kurām jāplūst gaisam ...

par to trešo posmu jeb "reti izvietotām" caurulēm ir jautājums - tipa tā ir konstruktīva nepieciešamība lai uz tās "redeles" var kaut ko - nu nez teiksim žāvēt ???

P.S. sazīmē varbūt arī cipariņus blakus "daļām" lai vieglāk par tām runāt.

Tēma: Aerodinamikas speciālists

Deksi, kā būtu ja tu vienreiz saspringtu un uzzīmētu to savu "problēmu", citāk īsti netieku gudrs kurā vietā tev tā turbulence traucē dzīvot.

P.S. man tāda tīri zinātniska interese tajā ziņā ka topošajai Gaismas Pilij tiks izmantotas ventilācijas šahtas kurās gaisu pados no papildus "ēkas" pilnas ar kondicionēšanas iekārtām. Mana sāpe ir par Datu centru n-tajā stāvā, kas "barojas" no tās pašas sistēmas.

Tēma: Motocikls+tālās gaismas

Pirmais rakstīja: man bail, ka centrāltirgus var mani nepamanīt

štrunc par nepamanīšanu, skaties ka nesāk ar tālajiem midžināt.

Tēma: Motocikls+tālās gaismas

i_edgars rakstīja:

2. Polijā laikam neviens nekad nav bijis - tur vienmēr visas apdzīšanas notiek pa vidu (ieskaitot par fūres), jo savādāk apdzīšana nebūs iespējama visā Polijas garumā. Tur nez kāpēc šoferi ir spējīgi palaist, bet te redziet vietas par maz.

...

puisīt ko tu pīpē ??? Te ir Polija??? Te ir ceļi kā Polijā ???

Kā pie velna kaut ko tādu var darīt uz ceļiem kur pa nomali var iet gājēji, ja gājējam būtu atsevišķs celiņš, da kaut va i ietve un ceļa platums to ļauj, tad var saprast ka var palaist moci, un var palaist pat smago apdzīt pa vidu. Te lielākajā daļā ceļu neviens no iepriekšminētajiem nosacījumiem, lai to varētu darīt droši, neizpildās, tadēl atvēsinies un padomā !!!

Nevajag domāt ka "divriteņu lidoņi" ir neaizsargātākie uz ceļiem - neaizsargātakie ir velobraucēji un gājēji, tadēļ braukt pa nomali pa mūsu ceļiem ir pieļaujams tikai uz atsevišķiem ceļiem.

Tēma: Motocikls+tālās gaismas

Man tikai jautājums cienījamiem "dots pret dotu" atbalstītājiem - ja es redzu fiderasu motociklistu vai drīkst viņam braucošam mest akmeni virsū, jo ir te viens tāds kas uz kaut ko tādu uzprasās.

Nedomāju ka braukšana starp pretējām joslām kad abos virzienos ir intensīva satiksme ir seviški gudra un citus ceļu satiksmes dalībniekus cienoša attieksme !!! Labi kamēr pa ceļmalām nav gājēju un tādiem idiņiem pietiek vietas !!!

Lasītākie raksti

Jaunie raksti