Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Seene rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Interesanti tu spried, it kā brīžam loģiski, bet no sazvērestības teorijas tik un tā vaļā netiec

Nu tad paskaidro LOĢISKI, kās ir JL motivācija? Jo tas, ko viņi dara ir acīmredzami. Tas, ka neaizraujas ar kabatu pildīšanu no valsts kases, arī. Tas, ka ir tik lieli muļķi, lai vispār nesaprastu savas rīcības sekas... nu neticu gan. Tad KAS paliek?

itkā paliek banku lobijs, taču tas ir relatīvi, jo IMO šadi tiek arī sargāti lielie kredīta ņēmēji kuriem ir grūtības patreiz !!!

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Par to darba auto "nodokli" -mani tas neskar, bet loģiskas problēmas es gan tajā saskatu - nu pieņemsim ka tagad neviens neizmantos savu darba auto privātām vajadzībām - tas tacu lielu daļu no jamiem tāpat piespiedīs iegādāties auto. Vai mēs LV ražojam auto - nē, tad kāda jēga no tā ka vietējie pērk auto "dubultā", ja neskaita protams nodokļus ko iemest valsts "rijīgajā rīklē" !!! Tam ir visai maz loģikas ja pasktās tālāk par kases pildīšanu. Protams pie mums tas ir utopija, reālāk ir domat ka šo kuiņu lielākā daļa apies! Un tad paliek otrs aspekts vai ir/bija vērts ieguldīt tautas kalpu laiku un pēcāk teiksim VID laiku un naudu šī nodokļa administrēšanai. Te jau bija k-kur raksts vai aºī intervija par to ka citu valstu pieredze nav tik spoža nemaz, tik tas ka tipa "kārtībai" jābūt !!!.

Protams var jau pieņemt ka šajos laikos ir vieglāk pieņemt šādas tādas neizdarītas lietas utml. Bet nu man tomēr šķiet ka paralēli nodokļu godīgumam un samērībai nekaitētu mazliet vairāk veselā saprāta par to ko ir jēga un ko var efektīvi izdarīt un ko nevar.

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

uupis rakstīja:

tik cik pielēji – tik arī atrēķini… tas tak elementāri…

Ja 40l bāka tad viss kas vairāk par 5l ir ievēstā degviela un apliekama ar nodokli (ja nav Statoil vai NESTE degvielas čeka).

NESTE un Statoil lobijs ierunājās

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Kaksis rakstīja:

Eu, lāpītāj, nu kā tad palika? Vari nosaukt ciparus, vai kā parasti?

Hmm, kam tev asprāti tas tupais IKP cipars - no tā vispār nav nekādas jēgas izņemot ka vienīgi statistikai un cilvekumuļķošanai.

Tad kad tu noliec "kluci" - pec "kluča" analīzēm tehniski arī var meginēt spriest par to cik tu veselīgi ēd, dzīvo utml. Taču tas tavu kā vesela organisma dzīvotspēju nekadi neparāda.

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Šlesis un Co šķiet ir atbalstījuši Rīgas satiksmes vēļmi celt tarifus, tad nu lūk izskatās ka jo talāk jo vairāk man atmaksājas braukt uz Rīgas cnetru ar privāto - malači tā turpināt - drīz varēs RS vērt ciet un nopārdot privātajiem !!!

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

anonimikis rakstīja: Pasts bija mazefektīva struktūra jau pirms 10 gadiem. Treknie gadi ļāva viņiem pavilkt eksistenci drusku ilgāk, jo savu daļu jau dabūja arī pasts - preses pasūtījumi daudz, visādas katalogu piegādes, pensiju piegādes par augstām summām, etc ...

Kad treknie gadi beidzās, tad arī pzidec ir tuk, tuk klāt.

Piekritīšu ka pasts nebija pārāk efektīva organizācija, taču visu to laiku līdz "briesmīgajiem" bankrota draudiem jamie tīri OK eksistēja ar visām tupajām kredītsaistībam no 90-to gadu neveiksmīga projecta, kas teorētiski varēja izkonkurēt banku norēķinus !!!

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

P.S. var jau protams teikt ka neļūdas tikai tas kas neko nedara, bet nu sorry ar Latvijas Pastu - kļūdījās pasta vadība (viena daļa vaines gan protams jāuzņemas specifisku iekārtu piegādātājiem) 90-to beigās ar vienu mega projektu tam laikam, taču pa burbuli nenogāja un lēnā garā atkopās, bet redz te trekno gadu laikā LP gandrīz pa fifeļiem aizgāja.

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Kaksis rakstīja:

Un JL būtu tie darītāji Da būtu labāk nedarījuši neko, jo neko jēdzīgu nav spējīgi izdarīt, tikai postīt un postīt citu, kau arī nepareizu, darbu.

:lol: un Šlesis būtu tas darītājs ?!?!? Man domāt jams vēl neko tādu sevišķi izcilu nav izdarījis, lai par to piedotu viņa pataloģiskās kļūdas un pilnīgu tukšumu "bēniņos" !!!

Tēma: Anekdote ... :)

Super tūnings

www.pistonheads.com/...

Tēma: Anekdote ... :)

brmbrmm rakstīja:

Arī mazliet palasīju šo diskusiju. No msh puses tikai sakarīgi teksti, bet tas otrs "gocha" gan neko nerubī, vispār, izskatās pēc tīņu tekstiem.

NU nav gluži tā ka sakarīgi teksti, bet nu nav gluži tā ka arī pilnīgi aplami domātu. Tikai netiek ņemc vērā ka auto sēž iekšā arī aķis vēļ bez ģeneratora, un nereti arī kondensators vai vairāki. Līdz ar ko ņemot vērā arī faktu ka jaudas ko norāda "čaiņikiem" ir PMPO (jeb absolūta pīķa jauda) tad tehniski decibelu sacenei iespējams arī var izspiest tuvu tiem PMPO (aka 1000W) uz ļoti īsu brīdi. Bet nu protams jāņem vērā ka merījums rūpnīcā priekš tā PMPO ja arī tiek veikts un nevis izrēķināts, tad jamo jau nebaro ģenerators ar saviem "ierobežojumiem".

Tēma: LV auto in UK

GangBoy - protams ka ir jāņem vērā ka tur policija nav nedz dumja nedz arī nezina kas notiek. Un skiedrs ka viņi aizstāvēs savu valsti un tās likumus.

Bet par 1000 GBP apdrosīnašanu - tas nav gluži tiesa - tā ir atkaºīga no vecuma, vadītāja stāža un izvēlētā auto. "Jaunam gurķim" līdz 25 gadiem - ar tikko noliktām tiesībām un kādu spooorta auto (BMW M3, turbo Celica, Impreza WRX, EVO utml.) apdrošināsāna var sastādīt pat 5000 GBP gadā, kas ir apmēram 2 x lielāka summa kā izmaksā tāds auto ko šajā vecumā var atļauties vidējais UK pilsonis.

Taču paņem auto ar 1 litra dzinēju un bilde jau kļūs daudz patīkamāka. Tādēļ jau jamiem aºī ir populārs visādu Clio, Jazz, Corsa utml. šķūnings.

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Eleganti risinājumi :

www.technologyreview.com/...

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

brmbrmm - ir viena "pataloģiska" kļūda - jo spējīgie/nespējīgie ir tikai atkaºīgs no skatu punkta. Esi pats spējīgakais un visi šķitīs ēdīgī idioti un nspējnieki. Esi pats tupākais cilvis uz pasaules un visis šķitīs izcili gudri !!!

Ja kāds spējs saskatīt gan vienu gan otru galu, un neivēro kaut ko pa vidu - jams visdrīzāk ir viduvējība, cerams ka lietas koks, bet tikpat labi - zābaks un dīkdienis.

Tēma: LV auto in UK

azors rakstīja:

Nu luuk, te arii ir ta probleema - braukt Latvijaa ar UK autinju, vai braukt UK ar Latvijas autinju. Ir diezgan nesaliidzinaamas lietas. Taapat ir jaazin UK kuraa joslaa tu driiksti iebraukt pirms aplja, jo krustojumi anglijaa gandriiz kaa taadi neeksistee.

Da labi nu nav tik traki, tikai protams ka ir vieglāķ ja ir katrā valstī atbilstošās puses ruļļi !!!

Tēma: LV auto in UK

msh rakstīja:

Interesanti. Tu neredzi lai arī esi braucis, es redzu, lai arī es esmu vienīgi braucis ar A80, kuram stūre pareizajā pusē, no muguras džipveidīgajam [nevis kaštelei] ar stūri nepareizajā pusē Vienreiz pirms kāda gada vai agrāk kā reiz kļuvu par aculiecinieku šādam skatam - šoseja, priekšā patrolis, lendkrūzeris vai kaut kas tāds [bet tāds īss] ar baranku nepareizajā pusē un vēl tam priekšā fūre. Izskatījās nedaudz komiski, kad tā vecene, kas tur bija pie ruļļiem, lai paskatītos garām fūrei, pa pusei ielīda pretējajā braukšanas joslā un pati pārliecās cik tālu vien viņas augums atļāva Un tā viņa vismaz pusduci reižu darīja [a kaut kas tik nāca pretī], vairs neatceros, vai es viņai pagāju garām pirms fūres vai pēc

Varu arī sīkāk "izvirst". Ar tādu auto ļoti labi var redzēt kas notiek priekšā gar auto labo malu nevis pa ceļa vidu !!! Tas ir viens. Otrs - es arī ar pareizo stūri reti kad lienu kādam "pakaļā" pirms apdzenu - līdz ar to man pārāk netraucē kravinieki utml.

Un treškārt tas auto ar ko es pa LV pabraukāju bija mazliet "traks" auto - ar jamo normāli braukt vispār bija grūti - saskrūvēta jauda., tā kā ja iesāk dzīt - tad nevar vien nobremzēt.

P.S. te gan arī jāņem vērā fakc ka neesmu psihs un ja neredzu - tad nedzenu !!! Tādēļ tikai sākums Rīgā bija dīvains kad vajadzēja apbraukt 1 joslā stāvušu auto. Pēctam jau apradu ar domu ka nefig līst līdz vusdlīnijai, ka nefig raustīt durvju rokturi pie atrumpārslēgšanas, ka logu tīrītāju slēdzis un pagriezienu ir samainīti pusēm (JDM) nu un tamlīdzīgas īpatnības.

Tēma: LV auto in UK

Kanibaals rakstīja: Vajadzīgs ir pārlikt stūri, lai var apdzīt neprasot blakussēdētājam vai ir nāķ? Drusku nāk!

Esmu LV braucis ar UK auto - neredzu problēmu kādu apdzīt - pat vēl vieglāk. Vienīgais pie kā ne uzreiz piešāvos - uz 2 joslām katrā virzienā - ka nu vairs nav tik tālu jālien braucot pa otro joslu. A to zin piebrauc pie ceļa viduslīnijas un secini, ka principā puse auto jau brauc pa pretējā virziena joslu.

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Seene rakstīja: ... mazāk par 30%. Vai šo jebkā ir iespējams uztvert savādāk, kā vienīgi valdības nostāju PAR nodokļu nemaksāšanu?

P.S. Gļuki sistēmai... Neņem pretī "mazāk" simbolu

Nu man ar nepamet šāda sajūta par to 30% no IKP, kaut gan nemot vērā ka IKP "ietekmē" dažādas "beznodokļu nozares", tad laikam nav sevišķi jābrīnas.

P.S. Mazāks droši vien nepatīk dēļ tā ka jamais CMS interpretē dažadus "xMLiskus" tegus.

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

UI mļins nu džeki no FM laiž, tipa - mums nodokļus slogs nesot būtisks, tipa mazākais Eiropā vai kaut kā tā - tikai 30% no IKP. No IKP pieminēšanas vien jau pavemt gribas.

Kā būtu ar puslīdz reāļu skatu uz dzīvi, kad darba ņemējs iekš LV nodokļos nomaksā ka minimums 21 % PVN + 9% sociālais + 23 IIN.

Tad vēl varam pieskaitīt akcīzes nodokli, ceļu nodokli. vēl visādus apfisienus a ļa maksas stāvvietas utml. un tad seciņāt ka nakuj mums LV ceļus vispār - jo cilvis bez 500+ Ls algas nav spējīgs to visu nemaz nomaksāt. Un jaukākais tajā visā ir tas ka tūlīt būs ļoooooti daudz cilvēku ar algu zem 300 Ls !!!

Ar to es domāju ka cilvim pie 500 Ls algas paliek apmeram 250 Ls ar ko dzīvot, ja ir jāpaēd, jaieliej degviela un jāuztur auto - unreal - tikai ar "neturālo" saimniecību - tad vēl daudzmaz reāli.

Tēma: LV auto in UK

Tiesa man jau nu šķiet ka vienkāršāk tu uz vietas nopirkt lietotu auto, lielā daļā jamie ir labā stāvoklī un maksā salīdzinoši maz, ja vien nelien pēc ekskluzīva !!!

Tēma: LV auto in UK

Ja esi 30 + gadu vecs - pēc 6 mēneši pierģistrējies UK ar savu auto un miers, jamiem principā netraucē tava otras puses stūre.

Kapēc 30 gadu vecs - pie tās robežas viņu vietējā "OCTA" paliek paciešama pat uz sporta auto. LHD arī tiek ieskaitīts lielāka riska grupā !!!

Ak jā vadītāja apliceība ar pēc noteikta laika bija jāsamaina !!!

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

uupis rakstīja:

Koks ar 2 galiem. Darba devējs ir ieinteresēts dabūt to kas labāk strādā bet lētāk izmaksā (alga). Rezultātā (vairumā gadījumu) tiek iegūts darbinieks kurš arī strādā. Un sākās nākamais cēliens. Papildus darba pienākumu krāmešana virsū, komandas no sērijas kautkur jābūta tam sū – sataisi. Un tad vienā brīdī darma ņēmējam iestājas pilnīgais pajāt un tad aiziet atpakaļspirāle – kā maksā tā strādā…

Tas ir tupi !!! Then its time to move on !!!!

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Kaksis rakstīja: Es atceros repsēnu kā LB prezidentu, jau tad aizrāvās ar lieluma māniju. Apsardze bija krutāka nekā Latvijas prezidentam, ar automātiem, pat granātmetēju. Vienkārša pasēdēšana kafijuškā beija neiedomājama bez ēkas blokādes un snaipera sūtīšanas uz jumta. Tā pat visa tā aizraušanās ar pašaiszardzību, lidošanu u.t.t.

Vecīt žēl ka LB apsardze tika nolikvidēta - paši krutākie veči LV, kur līdzīgi labākajā gadījumā bija tikai tā sauktajai specvienībai. Pat armijā izdomāja kaut kādu idiotismu un pataisīja visus "vienlīdzīgus", līdz ar ko cilvēki kuriem bija iekšā un kuri bija piestrādājuši pie tā lai būtu elitārās armijas vienībās vairs īsti nebija prikola censties - aizgāja katrs uz savu pusi, kāds privātā biznesā kāds vēl kur.

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

anonimikis rakstīja:

baigi daudz "ja".

saistībā ar Aivara stipendiātiem tiek piesaukti JL cilvēki. ko nu?

Tipa gribi teikt ka savukārt tas par ko mēs neko nezinām - par tiem galva nesāp ja ???

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Centis_Nuudele rakstīja:

WALA rakstīja: slodze uz asi ir krietni mazāka kā 60 tonnu mūsdienu sedlvilcējam.

Oho... 60 tonnas uz asi....

Ja kāds gribēja tad saprata domu, ja gribeja piesipties tad protams bija kaut kas šītāds jāraksta !!!

Tēma: Aptauja krīzes laikos ...

Seene rakstīja:

Mjā... Smieklīgi, bet tu esi ĻOTI tālu no patiesības. Nav gandrīz neviena uzņēmuma, kas to nedarītu. Saskaņā ar likumu un DVI skaidrojumu - personas datu apstrādes sistēma automātiski ir arī darbinieku reģistrs. Attiecīgi ja tev ir kaut viens darbinieks, formāli tev ir pienākums reģistrēties DVI. Citas jautājums - vai šo kāds ievēro... Un vēl skumjāks šajā jautājumā ir DVI viedoklis par to, ka uz šadiem pārkapumiem var "pievērt acis", bet nebūt ne uzskatīt, ka šāda prasība ir pārspīlēta un būtu vajadzīgi grozījumi likumā.

Formāli laikam gan tev taisnība, nebiju par to iedomājies, jo godīgi sakot šķiet ka par šo datu aizsardzību neviens vai gandrīz neviens neklapē ar ausi.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti