Bucefals rakstīja: Labrīt!
Man atkal laikam kaut kas nav kārtībā ar domāšanu...
Noliku auto Maximas stāvvietā un dabūju plāksteri.
Esot pārkāpis 131. punktu.
Cik saprotu, tad problēma ir tur, ka es biju nolicis auto vietā, kas nebija apzīmēta ar baltajām līnijām.
Ar līnijām apzīmētās vietas bija aizņemtas (brīva bija tikai invalīdu stāvvieta). Tāpēc noparkojos blakus gājēju ietvei pēc iespējas tuvāk brauktuves malai.
Neuzskatu, ka biju nolicis auto tā lai traucētu citiem satiksmes dalībniekiem - man garām visos vajadzīgajos virzienos varētu pabraukt pat tūristu autobuss.
Punkts ir šāds:
131. Stāvvietās pie ietves vai, uzbraucot uz ietves, ja stāvvieta apzīmēta ar 532. vai 533.ceļa zīmi un 827., 828., 829., 830., 831. vai 832.papildzīmi, atļauts stāvēt motocikliem, tricikliem, kvadricikliem un vieglajiem automobiļiem bez piekabēm, bet, ja stāvvieta apzīmēta ar 825. vai 826.papildzīmi, - arī vieglajiem automobiļiem ar piekabēm, kā norādīts ar attiecīgo papildzīmi un ceļa apzīmējumiem. Stāvvietās uz ietves transportlīdzekļi jānovieto vienā rindā iespējami tuvu brauktuvei. Uz ietves atļauts stāvēt velosipēdiem, mopēdiem un motocikliem bez blakusvāģa, ja tas netraucē gājēju pārvietošanos.
Bet "P" zīmes manuprāt tur nav vispār, nerunājot jau par papildzīmi kā janovieto transportlīdzekli.
Tad nu jautājums - ja stāvvietā nav papildzīmes par to kā jānovieto automašīna, bet ir līnijas uz asfalta, vai tas automātiski liedz iespēju automašīnas novietot šinī pašā stāvvietā vietās, kur šīs līnijas nav ievilktas?
besī ārā šitie tirliņi, kuriem klāt ir pasaules gals brīdī, kad neļauj noparkot kajēni pie maksimas kases (vai vismaz ieejas durvīm)
pie deglava ielas dižmaksimas ir smuki sazīmētas strīpas kur un kā stāvēt un atstātas vietas lai varētu normāli izbraukt.... katru dienu tūlīt pēc darba visas ieejas durvīm tuvāko rindu apbraucamās vietas ir pilnas ar šitādiem umņikiem, kuriem veikalā iebraukt naudas nepietiek, bet dirsa ir tik resna, ka liekus 20 metrus noiet ir par grūtu
ne jau pašvaldībnieki paši izdomā apstaigāt lielveikalus - sākotnēji jamos palūdz lielveikalu administrācija