Tur nav nekas īpašs jāatzīst - pēdējos 20 gadus dirsā iet visa autobūve, ne tikai vācu - daļēji peļņas kāres dēļ, daļēji pseido eko prasību dēļ, daļēji nepieciešamības konkurēt ar lētiem āzijas brīnumiem. Ja es alktu pēc šī gadsimta mašīnas, es kā reiz uztrauktos par lietām, kuras ir problemātiskas kā vāciešiem, tā taviem makaronu un varžu ēdāju brīnumiem - EGRi, DPFi, katalizatori, sprauslas, rūsa, dārgi un anāli risinājumi utt. Motori un viss pārējais ir lietojams - jā, protams, vācieši izdomā jaunus risinājumus, nevis kā lētās desas ražotāji, moka visādus aizvēsturiskus dzelžus - bet tavas problēmas, "vācieti pēc divām dienām būtu jāvelk uz servisu", rodas vai nu dēļ tā ka tu to nopērc tādā pat cenu kategorijā kā varžu/makaronu ēdāju brīnumu, vai arī izdomā motorā ieliet "dīzeļa ekonomijas" tipa pussintētiku, nevis eļļu, ko ražotājs paredzējis. Man nav pat tālu jāskatās kā kalpo ~15 gadus veci, relatīvi problemātiski vācu motori ar lielākiem noskrējieniem, tik jāpaskatās uz kaimiņiem - atšķirībā no tevis, kam ar maksti gadā nobraukt 60k ir liels sasniegums [nu es domāju gan], viņi gadā nobrauc kaut kur divtik, vienīgi jautājums ar ko; kad viņiem bija buss un vieglā mašīna, tad tā kilometrāža dalījās uz abiem, tagad laikam pamatā sanāk uz T5 2.5. Neko, viss kalpo normāli - reizēm kaut kas mazs vai viduvējs jāsamaina, bet ko var gribēt no vismaz pusmiljonu noskrējušiem motoriem.
Murgojums "tavs velosipēds ir kā vācu auto" ir pilnīgi ne pa ķeksi, tie +5% ir tipiski japāņu mašīnu izstrādājumiem - vāciešiem nav šādu spēju, precīzi aprēķināt mezglu izturību [un arī manam ričukam izjūk sūdīgi metinājumi, nevis lokās trubas] - tas kas jūk, tas ir vienkārši neadekvāts, un tam nav nekāda sakara ar slodzi vai jaudu, uzskatāms piemērs - pēdējo 20 gadu VAG dīzeļiem mēdz būt problēmas ar gāzu sadales mehānismu; kāds sakars gāzu sadales mehānismam ar motora slodzi? :D Un arī tur lielākoties galvenā problēma ir lieli noskrējieni un neadekvātas eļļas kas lietotas pirms tam - 2.5 V6 TDI puse no problēmas bija tādi "taaneko", kas pirms tam bija pieraduši AELī liet 10w40, a te, hujaks, motorā jālej ražotāja norādītajam standartam atbilstoša eļļa...
Alumīnija motori - kas ir ar tiem un kas tur tik īpašs? Nu labi, es pieņemu ka tu esi pieradis pie moskviča motoriem, ar alumīnija bloku un čaulām - tavai zināšanai alumīnija bloki bez čaulām ir kaut kas diezgan vecs - tehnoloģiju izstrādāja amerikāņi septiņdesmitajos, priekš Chevrolet Vega nemotora. Man galvenais iebildums pret tiem alumīnija motoriem ir tas ka to alumīniju izmanto tur, kur varētu iztikt ar ko prastāku - nu nah tur kaut kādam 1.6 nemotoram alumīnija bloku... Tajā pašā laikā 4.2 - zajebis, viegls, kompakts motors, kur astoņi katli sver mazāk kā pieci katli ar čuguna bloku. Ak jā - jaunajos audī V8 kā reiz galvenā problēma atkal ir gāzu sadales mehānisms, ne jau alumīnija bloks... :D
Kāpēc modernie audī un behas braucot pāri sliedēm samazina ātrumu? Ja neesi pamanījis, mūsdienu mode ir lieli zirga ratu riteņi, uz kuru tiecas 99% mūsdienu audī un behu braucēji
VW nebūs mešalka lai veikli iesmērētu pircējiem dārgāku kārbu. Audī ar kvatru šito gājienu izveica kādus piecus gadus atpakaļ - gribi kvatru, pērc tomātu, gribi mešalku - nāksies samierināties ar divriteni.
Visbeidzot, ar 500 zs audī es nebiju domājis tādus, kuri tādi ir no fabrīķa, bet tādus, kur tā jauda ir radusies sākotnējo motoru forsējot vismaz 2x. Tātad, kur ir alfu fani ar vīlētām alfām? Esmu lasījis wikipēdijā alfas vēsturi, kādreiz šie ražoja šo to interesnatu - kur ir? Da nekur nav, visi tie kas fano, ir tādi kā tu - kas fano par iespēju pa lēto nopirkt kādas sievietes vai pensionāra brauktu mašīnu un tad pontot ka maza noskrējiena mašīna kalpo labāk nekā par tādu pašu naudu nopirkts līdz kliņķim nopists vācietis.