Nu, pastāsti, kuri no viņa nosauktajiem apgalvojumiem nav patiesi
Par dokumentiem - pagūglē - kaut kur internetā bija atrodami kaut kādi viņa deviņdesmitajos saskanēti krievu arhīvu dokumenti - kaut kad sen tur kaut ko bik papētīju.
Nu lūk. Tu savas jaunības dēļ brīnies kāpēc kādam dižās pilsētas satiksmes organizācija varētu sagādāt grūtības - es tikmēr atceros vienu braucienu lai apciemotu muteres brālēna ģimeni, kādu 16 gadu vecumā - atbraucu ar ekskursiju autobusu uz rīgu, tur to pametu, satiku muteres brālēnu un ar viņu devos uz jūrmalu. Atceros to iespaidu par jūrmaleni - diez vai bija pirmā reize kad tiku par to vests, bet noteikti pirmā kad pievērsu uzmanību - jopcik, trīs joslas, atdalītas brauktuves, viadukti, laternas pa vidu, pilnīgi cita pasaule - kā filmās! :D
Laikam jāpaskaidro kāpēc man vispār ir šāda interese - sestdien man bija diezgan lēta mācība kā nevajag darīt
... un no tā izrietoša vēlme saprast kā vajadzēja rīkoties - bet laikam tajā momentā neko tur īpaši labāk izdarīt nevarēja - kombinācija - pasmaga krava + līdzsvarā esoša piekabe + spēcīgs sānvējš + viegls vilcējs izdarīja savu, attiecīgi jāpriecājas ka dārgakais kas var sanākt - mainīt tai piekabītei tiltu [vispirms tiks izskatīti citi varianti], jo aizejot šķērē 50 metrus tālāk un piekabes riteņiem paliekot uz uzbēruma, tas pasāciens varēja beigties golfam sāniski iešļūcot pretī braucošajā B6 pastētē. Brīdī kad golfs aizgāja šķērē, gaidīju ka tūlīt būs vāks, bet kaut kā izpalika...
Atvieglosim uzdevumu - iedod pāris ziņu rakstus, kuros ar smukiem ātrumiem noķerta mašīna, ne dārgāka par vienu paku, kas nav BMW, bet ir jebkas cits. Papildus punkti ja braucējs ir 30+
Neaizmirsti ka tas bija pirms astoņiem gadiem, ar faktisko braucēja stāžu ap 3 gadiem [pa lielam norullētu pa A11], pirmo reizi pašam aizbraucot uz dižo pilsētu. Tu savos studiju gados pirmo reizi aizbraucot uz rīgu gan jau visu zināji, ja arī nekad tur nebiji bijis, vai ne? Bet kopš tā laika šis tas ir "mazliet" izmainījies, tapēc pēc tā mana divpadsmitā gada vasaras brauciena vari nemaz nemēgināt spriest par to, kā es braucu.
Zaķusalu es izmantoju, jo tajā nestē mani gaidīja vietējais, ar kuru uzbraucot uz salenieka sanāca sazvanīties, un viņš to ieteica darīt.
Še, paskaties viģiku. Ja tev gribas sazvērestības - šis pats padomju disidents noslepenotos krievijas arhīvos atrada arī dokumentus kas parādīja ES izcelsmi - astoņdesmito gadu beigās eiropas ekonomiskās kopienas valstīs pie varas esošo kreiso politiķu sazvērestība ar gorbočova piepalīdzēšanu - tāpēc arī briti pilnīgi patiesi varēja teikt "mēs par iestāšanos ES nebalsojām", jo no viņiem to neprasīja - vienkārši piepeši ekonomiskā savienība ieguva pēc padomju modeļa uztaisītus varas orgānus.
Izbraucu no spices, braucu ulmaņa gatves virzienā, domāju, te tak ir tikai labais - apmetu ripā, braucu atpakaļ, nobrauc pārsimt metrus, sāku domāt "paga paga, te tak ir rīga, kreisais jātaisa kā labais un tad jāapgriežas" - domāts darīts, uzbraucu uz jūrmalenes/ulmaņa gatves/whatever, braucu, pirmo viaduktu, protams, palaižu garām, aizbraucu līdz apvedceļa viaduktam, apgriežos, braucu atpakaļ, nobrauktuvi lejā aplī palaižu garām, uzbraucu uz salu tilta - zaķusalā apgriežos, braucu atpakaļ, ticis nost no salenieka, aizbraucu kaut kur pa labi, braucu pa kaut kādām ielām, beigās trāpos aplī - protams, attiecīgajai izejai pabraucu garām, vēl viens goda aplis, un beidzot esmu nestē...
Ziņkārība apmierināta?
Jā, tas ir C6, mašīna priekš cilvēkiem ar biezāku maciņu un/vai vēlmi čakarēties un labi iepazīt specifiskus šrotus. Viens pazīstams čalis ir tam grābeklim uzkāpis - es pirms tam biju skeptisks teorētisku iemeslu dēļ, tagad jau praktisku :D Es vispār runāju par mašīnām, ar kādām brauc cilvēki, kam ir maza aldziņa - tie ar mašīnām kas maksā vismaz 4 štukas, ir dārgas uzturēšanā un remontos, un arī uzpildē, apkārt nebrauc, kur nu vēl lai lidotu - protams ka tevis iemestais piemērs neder. Davai, dod rakstu par lidojošu Audi 80 vai Audi 100 - nu lai būtu C4 A6 - braucēju
Bez šaubām ka strādā ļoti labi - cilvēkam kuram ir labas apkārtnes zināšanas, dēļ pieredzes vai navigācijas - tāpēc es to arī no viena tāda dzirdu :D Man personīgi ir gadījies 8 gadus atpakaļ braukt no spices uz to nesti kas ir salu tilta aplī, nobraucot vismaz 20 kilometrus... :D
Jā, rīga ir mazpilsēta - tikai ir tāda maza problēmiņa ka šai mazpilsētai pa vidu ir plata upe ar tikai dažiem tiltiem, un tajā ir visādas atdalītas ielas, aizliegti kreisie un citas huiņas, dēļ kā šis "kvartāls" var būt ar sākumu vienā daugavas pusē un beigām otrā daugavas pusē.
Attiecībā par navigāciju - es speciāli rakstīju "navigāciju kas ātri noreaģēs" - piemēram tā programma kuru es lietoju, mēdz jukt prātā ja es piepeši sāku braukt pretējā virzienā nekā maršruts prasa, tikai rādot ka man jābrauc uz atpakaļ.
"Apbraukšu lieku reizi kvartālam apkārt" - būtu jau labi un pat iespējami, ja vien nebūtu latvijā tāda dižā pilsēta, kur šāds scenārijs var arī nozīmēt "apbraukšu apkārt pusei dižās pilsētas" + prasa apkārtnes zināšanas [kuru trūkums noteikti ir novedis pie tās nolohošanās] vai vismaz navigāciju kas ātri noreaģēs uz tavu situācijas maiņu.
Viss ir loģiski - stabiņš rāda droseles atvērumu - ja tev tur ir gumijas pedālis, tad gumijas pedāļa stāvoklis nozīmē pieprasīto griezi, nevis droseli.
Par to ka rīgā maz nervozu idiotu - mhm, kā tad. Absolūtos ciparos vai procentuāli varbūt - bet starpība pret liepāju ir diezgan iztiekti jūtama. Nē, uz mani nemēdz pīpināt - pirms nedēļas gan izpelnījos; gāzes iekārtas ieslēgšanās dēļ golfam noģība motors zaļā iedegšanās brīdī, kamēr paguvu piešķilt no jauna, aizmugurē viens sāka pīpināt - lielākoties es noskatos kā uz citiem pīpina. Vislabāk palikusi atmiņā viena situācija pirms kādiem trīs gadiem - iebraucu centrā braucot no salu tilta puses, mierīgi pieripinos pie tur tā krusta, uz kuru jāgaida stāvot zem dzelzceļa tilta - man jābrauc pa taisni, braucu pa kreiso joslu, skatos, labajā joslā braucošais pēdējā brīdī atčaknījies ka viņam arī vajag kreiso joslu - viņam par godu atstāju no stop līnijas kaut ko bik mazāk par mana golfa garumu, kur tas iebāž savu purnu. Paiet brītiņš, iedegas papildsekcija, tam aizmugurē viens idiots pasvaigā MB sāk cītīgi taurēt, sak, ja būs jāpagaida tas brītiņš kad iedegsies zaļais, pasaules gals iestāsies, un tak kā var nebūt mašīnai peldēšanas funkcija, jopcik - dabūja tas, kam bija gadījies nokļūdīties, palīst dziļāk krustā.
Es vienkārši paprasu, jo rīgā tādu ir daudz - tas labi ja neesi viens no viņiem
P.N. Kāpēc tas "throttle" stabiņš lai nebūtu gāzes pedāļa stāvoklis - tad jau varbūt tahometra un spidometra rādījumi arī ir abstrakti? :D
Satiksme kā satiksme, pagājušās nedēļas piektdienas vakarā tā plūsma ko noķēru uz brīvībenes bija stipri jestrāka
Pastāsti labāk - vai tu arī esi viens no tiem nervozajiem idiotiem ar nodeldēto taures pogu, kas ir dižās pilsētas īpatnība latvijas mērogā?
Tu ar savu teoriju neaizmirsti par detonāciju. Teorijā astotais ļauj iepūst bik vairāk - bet ja motors jau ir paredzēts astotajam, vienalga, atmosfēra vai turbiķis, ar piekto nākas to darbināt neefektīvā režīmā. Atgādināšu veco labo piemēro - audī astoņdesmito gadu otrās puses 2.3 10v motors - ar astoto patīkams, elastīgs motors kurš spēj ierakstīties sev izrakstītajos 6,7 litros uz šosejas - ar piekto - aizmidzis mironīgs motors, līdz pie 3k piepeši atdzīvojas - jo līdz 3k ir vēlāka aizdedze - tā kā brauciens pa šoseju ir zem 3k, tad patēriņš 8,5 litri, tikpat, cik uz 120. Tiešā iesmidze šito faktoru var samazināt vai pat novērst, bet atkal - motora konfigurācijas jautājums.
Noskatījos. Viģikā ieraudzīju +/- manu mierīgo dudināšanu. Atšķirīgais - visādi ielīdieni, un diametrālā starpība starp vadītājiem un mašīnām - manā gadījumā ir "skandināvu" vadītājs un "dienvidnieku" mašīna, kamēr tu, būdams wannabe dienvidnieks, man nesaprotamā veidā spēj pieciest tādu īstu skandināvu mašīnu... :D Uzskatāms piemērs tas pimpja gājiens uz matīsenes - vadītājs min grīdā, pieprasot pilnu paātrinājumu, sūdomāts saka "gribi paātrināties? huju tev!", liekot ne sevišķi stiprajam motoram griezties uz 2 štukām. Kā tu spēj tādu aizmugušu un neejošu kasti, tas man nav saprotams... :D Cerams ka tā tolmetam domātā kārba vismaz spirta režīmā paceļ pārslēgšanās punktus un pieļauj kaut kādu paātrinājumu.
Jā, traki mūsdienu cilvēce ir degradējusies - ar uzvalku ar velosipēdu nevarot pabraukt... Kā diez pirms kara varēja... Ja tu teiktu ka nevar pabraukt ar uzvalku slapjā laikā, saprastu, bet ka vienkārši nevar pabraukt...