Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

topinamburs rakstīja: Koknrētajā Poršes izstrādājumā transmisija ir piemērota, lai dabūtu tik 'nepieciešamos' 0-100 kmh datus - lai izskatītos labi. Diemžēl publika mašīnas pērk vadoties pēc neracionāliem pieņēmumiem - kuram labāki cipari, lielāki riteņi un tv ekrāns... Ar elektroauto priekšrocībām vai pakaļrocībām tam nav nekāda sakara - šoreiz. Bet tev tikai riet, ka ļaunie (kas tieši? esi tik labs, un reiz pasaki, kas tad tie ļaunie elektroauto tehnoloģiju uzspiedēji ir?) nomāc brīvo tirgu, um aizliedz tev kvēpus pilnām mutēm elpot

Vispār jau VISIEM elektromobīļiem ir kārba. Es agrāk domāju ka tikai diferis - tad WALA man parādīja bildi kā izskatās teslas spēka agregāts no iekšpuses - piedod, bet tas mezgls nav nosaucams savādāk kā ātrumkārba, vai, precīzāks būtu angļu termins "transaxle", ar ko apzīmē ātrumkārbu kas satur arī diferi - lūk, tāds mezgls ir katrā teslas velkošajā asī - jā, tur ir tikai viens, nepārslēdzams un neizslēdzams pārnesums, bet tas nemaina faktu cik zobratu pāri tur ir iesaistīti procesā, un parastas mehāniskās ātrumkārbas visu laiku sazobē bet neieslēgtie zobratu pāri diez vai sevišķi palielina zudumus. Abet par to "kas ir ļaunie" - arbūzi, kas tad vēl. Brīvais tirgus ar saprātīgu vadību būtu saprātīgas toksisko atgāžu normas - tā vietā ir cirks, padarot oglekļa dioksīdu par kaitīgu gāzi un izliekoties ka ja mašīnai aizmugurē no trubas tas netiek izpūsts, tad tas netiek izdalīts nemaz - tā vietā lai daudz vienkāršākiem un iedarbīgākiem veidiem samazinātu šīs gāzes izdalīšanos.

Tēma: Dūmi/tvaiks. benzīns/gāze

Šis jautājums ir klasisks, un tāpēc uz to došu klasisku atbildi

Lūk, pilnīgi normāls motors darbojas brīvgaitā +10 - +15 grādu temperatūrā. Degvielai sadegot, galvenās izplūdes gāzu sastāvdaļas ir CO2 un ūdens, ūdens, protams, tvaika formā - ja apkārtējā vide ir pietiekami auksta, tad šis tvaiks redzamā formā var kondensēties jau izpūtējā, dēļ kā rodas redzami dūmi. Pie viena ir vēl cita nianse - tev ir 2.4 piecu katlu motors - tikmēr vidējais "cits" dižpilsētas šoferis brauc ar četru katlu belarusnieku zem 2 litriem, kāds brīvgaitā patērē 4x mazāk degvielas, un attiecīgi spēj izdalīt 4x mazāk tvaiku... Man personīgi ir bijusi pieredze četras reizes ar situāciju, kur dzeses šķidrums nonāca degkamerā - nu, vai, vismaz nonāca saskarsmē ar to. Pirmā pieredze - VAG lielā bloka motors, 1.8 karburatornieks, pakorodējusi galva laicīgi nemainīta dzeses šķidruma dēļ - bija neliels dzeses šķidruma patēriņš, apvienojumā ar brūno puņķveidīgo putu nākšanu ieplūdē caur kartera ventilāciju, bet savādāk viss normāli, braucu, mēnesī puslitru litru dzeses šķidruma dabūju pieliet, neko īpašu ārēji nemanīju. Pieredze numurs divi - VAG mazā bloka četru katlu motors - tāda pat cēloņa dēļ uzcēlās sistēmā spiediens - pamanīju tikai tad, kad uzsprāga salona radiators. Pieredze numurs trīs - VAG mazā bloka četru katlu motors, cits, citā mašīnā - pēkšņi parādījās spiediens kas beidzās ar skatu kā filmās, strauji uzkāpa temperatūra un tvaiku mākonis no motortelpas. Pieredze numurs četri, un vienīgā reize, kad tiešām varēja redzēt no ārpuses ka dzeses šķidrums nonāk degkamerā - VAG lielā bloka četru katlu motors, hvz kāpēc izpūta galvas blīvi, dēļ kā dzeses šķidrums nonāca vienā katlā - brīvgaitā motors degkamerā nonākošā dzeses šķidruma daudzuma dēļ darbojās uz trīs katliem un vareni kūpēja, izkustoties no krustojuma, aizmugurē stāvošais palika baltu tvaiku mākonī... :D Pārliecībai ka tas nav dzeses šķidrums kas tur kūp var izdarīt jau augstāk minēto pārbaudi, bet labāk lai kāds uzgāzē. Neliels daudzums dzeses šķidruma var zust gar kādu plastmasas flanci, gan pie motora, gan ar gāzi saistītajās lietās - jāskatās vai nav kaut kas mitrs.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Par speceni neko nezinu - mums darbā ir divi gateri ar vadiem plastmasas ķēdēs; vienam liela ķēde un daudz vadu, otram maza ķēde un maz vadu - cik ilgi kurš vads tur, pa lielam atkarīgs no izolācijas materiāla, nedaudz mazāk no kabeļa resnuma - tam gaterim, kurš pieklājīga ražotāja, dzimtie kabeļi turēja 5 gadus un vairāk, kā kurš [pats esmu dažus nomainījis un pāris bija mainīti pirms manis, no kuriem vienu vēlreiz dabūju mainīt], jo labs materiāls - tam, kurš salikts talsos, bija parasti lokanie kabeļi, tiem izolācija sāka ātri plaisāt...

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Cik štukas tavām mašīnām iet bremžu trubas?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Attiecībā par to tavu filosofiju ka vadus laist uz riteņiem nebūtu labi - nav problēma uzražot elektrisku līdzinieku bremžu trubiņām - īsus vadus no attiecīgiem materiāliem ar štekeriem abos galos.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

WALA rakstīja: Nu, ka tavuprāt muļķības tad muļķības. Tik nezin kāpēc ne viens neskrien auto vadus laist pa auto ārpusi. Un nevajag skatīties uz industriālajiem robotiem, kam ar vadu lokanību praktiski vienīgajiem arī nav problēma ( uz mazākiem devaisiem drīkst arī neskatīties - pilnīgi citi kabeļu/vadu škērsgriezumi). P.S. tēma papētīta jau gadus atpakaļ, bet ja liekas ka esmu dumjš - fine pie tā arī paliksim. P.P.S. un lūdzu tad definē kas tev šķiet viegls elektromotors.

"Tik nezin kāpēc ne viens neskrien auto vadus laist pa auto ārpusi" Kāpēc neviens autoražotājs nelaiž mašīnām vadus pa ārpusi? Jo pasaulē eksistē tikai vieglās mašīnas, nav ne busu, smago mašīnu un tamlīdzīgu... Vadus pa ārpusi laiž tad, kad tam ir pamatojums. Teiksim, mk2 VW LT aka mk1 MB sprinter - aizmugures lukturi vadi iziet laukā motortelpā un tad pa ārpusi gandrīz līdz pakaļas buferim, tur sadalās un pa diviem korķiem ieiet katrā pusē iekšā spārnā un uz lukturiem. Noteikti ir vēl citi piemēri atrodami. Tikmēr parastai vieglajai mašīnai nav pamatojuma laist vadus pa ārpusi - vienkāršāk un lētāk ir tos salikt salonā.

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

Es pēdējā laikā sāku manīt ka dižās pilsētas iedzīvotāji sākuši dzīvot labāk - uz šosejām ap dižo pilsētu pa tumsu reizem var manīt braucam pretī vienu otru mašīnu ar adaptīvajiem diožu lukturiem. Atpazīt nav grūti - kā jau jebkura slinkās pakaļas automatizācija, arī šī ir ar mīnusu, vispirms mēreni iecērt acīs, tad pārslēdzas...

Tēma: Bioetanols E85.

Nūū, te jau ir runa par nemotoru, nevis motoru...

Tēma: Bioetanols E85.

Tieši otrādi, labāka, var izmantot augstākas kompresijas pakāpes un/vai vairāk iepūst = lielāks motora lietderības koeficients. Šis tavs "sliktums" ir saistošs tikai iedarbinot aukstu motoru, bet tas pat ar šīs tēmas degvielu nav pārāk grūi izveicams.

Tēma: Bioetanols E85.

Kāpēc tev šķiet ka labāk importēt lielākus daudzumus spirta no kādas valsts nekā naftu? Priekš motora darbināšanas ar lielāku spirta daudzumu ir divi varianti. Viens, droši vien neprecīzāks, variants būtu vienkārši ielikt lielākas sprauslas. Otrs - ir speciāli vadības bloki, pēc principa līdzīgi kā ceturtās paaudzes gāzes bloki, ar to starpību ka tie virina sprauslas ilgāk, nevis darbina kaut kādu otru sprauslu komplektu.

Tēma: Bioetanols E85.

Gala rezultātā sanāk tas, ko vajag panākt - nebaidies, nebūs tev astotais na haļavu - vienkārši degvielu jaucot un/vai ražojot pamainīs šādas tādas proporcijas lai ar visu spirtu sanāktu piektais.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Ja tu ar "mazāks motors" domā "motors ar mazāku darba tilpumu bet tādu paši cilindru skaitu", tad tu laikam esi palaidis garām kā ražošanas realitātē tādi motori rodas...

Tēma: Bioetanols E85.

Par veselīgumu neko nezinu, bet regulēt padevi noteikti vajadzēs. Vispār paldies par atgādinājumu - būs jāpaskatās kāda ir situācija lietuvā, varbūt vajadzēs vest pļāvējam degvielu no turienes; nebiju par to aizdomājies jo golfam tas nav saistoši; motors paredzēts astotajam.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Vienāda tilpuma motoriem ar dažādu cilindru skaitu, motoram ar lielāku cilindru skaitu būs lielāks griezes moments [lielāks virzuļu laukums] un tā atdeve būs vienmērīgāka, tajā pašā laikā arī lielāks degvielas patēriņš. Pie viena papildus svars un papildus ražošanas izmaksas. Visu šo mīnusu dēļ mazi V8 motori izmira sen atpakaļ [sešdesmitajos, piemēram, eksistēja 2,5 litru V8...] bet mazi piecu un sešu cilindru motori 10-20 gadus atpakaļ - tagad, acīmredzot, ir pienācis laiks maziem četru katlu motoriem. Principā, [no ražotāja viedokļa] diezgan loģiski - papildus cilindru var pārdot par papildus naudu, kamēr mazs četru katlu motors kurš atvasināts no lielāka, ražošanā izmaksā līdzīgi, vai pat vienādi, bet jāpārdod lētāk. Papildus bonuss - mazāk piebāzta motortelpa, kas, iespējams, noteiktas apkopes un remontus padara lētākus, ja ne pircējam, tad dīlerim noteikti.

Tēma: Gooseneck tipa pikapa treileri Latvijā

Tāpēc ka eirokrāti to ir aizlieguši. Skatos ka leišiem zaļās bultas ir pazudušas...

Tēma: Gooseneck tipa pikapa treileri Latvijā

Nu jā, bet tad atkal vajag attiecīgas celtspējas vilcēju -> atkal nonākam pie tā, kāpēc tādu risinājumu izmanto jeņķi, bet ne pie mums... :D

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Tas 1.0 MicroBoost gan jau ir ilgspēlējošāks variants par to 1.6 atmosfēru - lai arī termālā slodze tā mazmotoriņa iekšām ir lielāka, tie tomēr ir tikai 80-140 zs uz litru, kas nav nekas milzīgi daudz [jaudas līmenis, kādu ražotāji jau vismaz 40 gadus no konveijera turbiķiem spiež ārā] - tikmēr tas 1.6 ir zāģējams nemotors.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Kā? Bildes apskatījies? Buss rullējis garos gabalus no viena eiropas gala uz otru; gan jau šim busam bija iekrituši apvienotās karalistes reisi - visdrīzāk veicot maršrutu latvija - apvienotā karaliste piestājoties tikai benzīntankos un pa ceļam plānotajās pieturās. Pilnīgi reāls veids kā uzgriezt to kilometrāžu tajā laikā

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

Mani draugi brauc ar audī, fofāgeniem, bmw...

Tēma: Gooseneck tipa pikapa treileri Latvijā

Bet kur tur ir pluss?

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Man patīk ka vispirms ir kaut kāds apgalvojums, pēc tam paskaidrojums, no kura izriet ka "benzīns" ir motors, kurš gaisu sūc iekšā pats pilnīgi visā apgriezienu diapazonā, kamēr "dīzelis" ir motors, kurā gaisu pūš iekšā turbīna...

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

anoagask rakstīja: pāatrinājumu dod jauda, t.i. ZS. ātrumkārba nodrošina, ka motors visu laiku darbojas tuvu maksimālajai jaudai. Rallijā neviens nebrauc ar TDI, kam ir baigā grieze, visi brauc ar benzīnu, ko visu laiku tur pie redline

Liekas ka tu vispār ne ar ko nekad neesi braucis... :D Paātrinājumu dod GRIEZES MOMENTS. Rallijā brauc ar benzīnniekiem, jo tiem elpošanas [lielākas jaudas] dēļ tas griezes moments ir izkārtots garākā apgriezienu diapazonā [var ilgāku brīdi no vietas paātrināties], bet tos motorus tajā sacensībās zāģē, jo jo zemāks robs, jo vairāk ņūtonu nonāk uz riteņiem Ja paātrinājumu dod jauda, nevis griezes moments, tad uztaisi vienu eksperimentu ar to savu dīzeli - otrajā robā no zemiem apgriezieniem paātrinies ar pedāli grīdā līdz, teiksim, kādiem 3,5k, tur bik iepauzē, un tad atkal min grīdā līdz ierobežotājam. Pēc tam padomā, kad šis vairāk rāva uz priekšu - brīdī, kad šis attīstīja pilnu griezes momentu, vai brīdī, kad šis attīstīja maksimālo jaudu. Man personīgi vēl nav gadījies izbraukt ne ar vienu motoru, ne atmosfērisku benzīnu, ne turbo benzīnu, ne turbo dīzeli, kurš spētu paātrināt mašīnu dēļ jaudas - visi to darīja ar griezes momentu Atmosfērisku dīzeli nepieminu, jo tie vienkārši kaut kā velk savus kaulus un paātrināt nespēj neko... :D

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Dear friends, 11,000 scientists just announced that climate change has us on track for 'untold suffering', while the UN says the collapse of our ecosystems could wipe out a **MILLION** species. And, we could be one of them. There used to be many "environmental issues". But now, it's all one struggle. For life itself. We’re not separate from nature -- we ARE nature, and in this struggle we can find our true selves: not a virus that plagues this planet, but a species that protects all life. Millions of us have backed Avaaz campaigns for 100% clean energy, and for "50/50", a game-changing plan to protect half our planet for nature. But to win, we must bring these two giant campaigns together in a massive worldwide movement for life itself -- and we need to do it fast. 2020 is THE year to do it, with two major global summits in China and the UK that will decide whether to urgently protect nature and cut carbon pollution. If 10,000 of us chip in just the cost of a cup of coffee a week, we can make building this movement our major focus for the next year, with huge marches, campaigns targeting key leaders, and a massive media push, to make 2020 the turning point for all life on Earth. Chip in now: Catastrophic climate change could end life on Earth. But our most powerful protection against climate change is life itself - vast forests and grasslands that turn our carbon emissions into water and oxygen. But since 1970, we've destroyed vast habitats, wiping out 60% of mammal, bird, fish and reptile populations! Only by saving both the climate and nature can we ultimately save ourselves. To do so, we need to take the streets again ahead of these key summits -- and be bigger than ever before. We know how to do this -- before the Paris Climate Summit, our movement helped deliver not one but TWO record-breaking climate marches! We combined the heat on the streets with inspirational advocacy, media, and smart campaigning -- and we won! Now we’re needed again. In 12 months, the fate of millions of species -- maybe even our own -- could be sealed. Let’s make sure we show up. Chip in weekly to power the movement to defend all life in 2020: Every single penny we spend comes from small donations made by Avaaz members. And time and time again it’s made magic happen in the world. But saving nature, the climate, and ourselves is our biggest challenge yet -- so let’s each chip in today and rise to save everything we love in 2020. With hope, Ricken, Marigona, Joseph, Camille, Rosa, Martyna, Bert, and Christoph with the entire Avaaz team Tā teikt, sveicieni no citplanētiešu - ekofašistu brigādes.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Ja tev liekas ka tur ir kaut kas ekoloģisks - aizbrauc uz klaipēdu, braucot caur liepāju, tb braucot pa A11 - A11 malās pirmos 25 km kādus 10 gadus atpakaļ pa lielam bija mežs, ar uz pirkstiem saskaitāmiem klajumiem - pēdējo 10 gadu laikā kāda puse jau ir izhujārīta, pēc 10 gadiem labi ja krūmi būs palikuši. Kas to dara? LVM, protams.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Nav par tačkām, bet nejauši sanāca man ieklīst šīs firmas lapā, un atrast šo sadaļu www.papstar.com/en/sustainability/ Ļoti interesanti lasīt miskastē izmetamu drazu ražotāja apgalvojumus par ekoloģiskumu.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti