Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Forumu vai tofiku? audi-style.lv/forum/topic/86195-sandras-a6-c6/

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

"Autoparka attīstībā var liela naudiņa aiziet, bet tas protams nenozīmē, ka jastāv uz vietas un mūžīgi jābrauc ar autiņiem, kam uz doto brīdi tuvu vai virs 30 gadiem." Saki, par mašīnu izdotajām summām visu laiku jāpieaug? Esi dzirdējis par tādu lietu kā lietderības koeficients? Mašīna, kas to pašu izdara par 4x lielākām naudas summām, ir ar 4x mazāku lietderības koeficientu. Iedod man, lūdzu, jaunu mašīnu ar paātrinājumu līdz simtam ap 8 sekundēm, un vidējajām izmaksām gadā [retus neplānotus lielākus remontus neskaitot] tuvākajiem 20 gadiem dažus simtus eiru gadā... Attiecībā par visādu jauno motorlaivu ērtībām - jā, ar tām ir ērti pārkāpt CSN un atļauto ātrumu, normāli braucot tur nekāds nopietns ērtību pieaugums nav. Jā, viens pazīstams čalis nesen uzkāpa tam grābeklim un paņēma C6, esmu ar to bik pavizināts, un nesen, kad viņš steidzās, ļoti iekrita acīs tā viena mazā starpība - viņš ar to savu motorlaivu tā cēli brauca pa līkumainiem grants celiņiem uz 120-130, un tas ātrums likās tīri normāls- es domāju ka mans A90q uz ceļa neturētos daudz sliktāk, bet tajā A6 vienkārši ātrumu mazāk jūt - un tas ir ļoti slikti , jo tas veicina bezjēdzīgu skriešanu - un tas arī veicina aizmigšanu pie stūres. Piedod, bet mīksti ķebļi, mīkstas atsperes un augstas riepas kopā ar šādiem tādiem knibuļiem arī 30 gadus vecā mašīnā dod vairāk nekā pietiekamu ērtību līmeni, tajā pašā laikā vadītājam nelaupot ātruma izjūtu.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

"Pie kam, diezgan līdzīgas izmaksas ir arī t.s. laukos" Kādus gadus atpakaļ, kad vēl bija dzīvi abi manas muteres vecāki, bija ļoti interesanti salīdzināt viņus ar pilsētu pensionāriem. Tātad, kā ir pilsētu pensionāriem, pats zini - bļauj ka nevar izdzīvot, visam ar pensiju nepietiek. Tikmēr manas muteres vecāki dzīvoja savā sakoptā privātmājā [kopā četras ēkas] novada centrā, brauca ar mašīnu, spēja iekrāt naudu un vēl spēja palīdzēt ar pārtiku un naudu saviem mazbērniem - savādi, vai ne? Un nē, nebija arī tās pensijas nekādas lielās - man liekas ka vecmāmiņa šobrīd saņem uz 250 eirām, vectētiņam bija bik vairāk. Reālās izmaksas, šobrīd - NĪN zemes pleķītim, uz kura salīstu kādas 3 tādas sētas kā mums te [lielākā puse tiek izmantota lauksaimniecībai - sakņu dārzs ar kartupeļu lauku + kaimiņš ar bullēniem nogana nevajadzīgo zāles pleķi] - 50e gadā, apkurināt nesiltinātu apmūrētu koka māju [kura siltumu laiž laukā diezgan spēcīgi] kurā ir četras apdzīvojamas istabas - 100-200e gadā, komunālo maksājumu rēķins - atkritumi, ūdens, kanalizācija, nezinu, varbūt vēl kaut kas - vai tik nebija 30e mēnesī, varbūt mazāk, nezinu, vecmāmiņa to maksā, man tajā nav ne mazākās daļas. Elektrība gan izmaksā dārgāk nekā pilsētā, jo 3 fāzu pieslēgums ir pašsaprotama lieta un no tā neviens atteikties netaisās, un ir elektriskā plīts - tā nu elektrības rēķins tagad, ziemā, ir bik zem 30 eirām, siltajā laikā tas ir par 10 eirām lielāks, kādas 80 kilovatstundas vairāk aiziet, jo tad tiek ieslēgts boileris un elektriskā plīts tiek lietota katrai ēdienreizei. Ā, kas vēl - savi augļi un dārzeņi vasarā - nu tur, iespējams, nekas lētāk par maximas spānijas un polijas produktiem nesanāk, jā - toties apgādāt sevi un vēl kādus 10 cilvēkus ar kartupeļiem līdz nākamajai vasarai izmaksā kādas 50 eiras.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Ir jau arī trešais variants - krāsot ne pie dīlera, kas diez vai izmaksās dārgāk par to tavu pašrisku, un ir arī ceturtais - nekrāsot nemaz...

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Turpinām salīdzināt pirkstu ar krānu delīrija murgos? Kāds vācietis fizikas likumu dēļ, jeb to kā tie ietekmē satiksmes drošību, iesaka nebraukt ātrāk par 130, un no tā izriet ka "mašīnas nav domātas ilgstošai braukšanai lielākā ātrumā". Tātad, paņemam par piemēru kādu jaunu A6, ar 3.0 TDI - kā mēs no tevis noprotam, lai arī tas ir spējīgs sasniegt vismaz 250, "tas tam nav paredzēts". Tātad, ja mēs ar tādu maucam pa bāni uz 200, kā izpaužas tas "nav paredzēts - ko tā mašīna dara, uzvārās? Eļļas temperatūra sakāpj kosmosā? Riepas izjūk? Gultņi pārkarst un izbeidzas?

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Nenovirzies no tēmas, pagudrais cilvēk. Tava galvenā doma - "mašīna spēj braukt ātri, bet nav paredzēta tādai ilgstošai lietošanai" - bet nu tu jau piepin sporta mašīnas... :D Mans golfs ir spējīgs ilgstoši [līdz bāka sausa] braukt ar ātrumu 200-220 robežās, un tā bremzes ir pietiekamas, lai no šī ātruma sadzēstos. Tikmēr sporta mašīnām ir niknākas bremzes, jo tās NAV PAREDZĒTAS ilgstošiem lieliem ātrumiem - tās ir paredzētas regulārai un spēcīgai bremzēšanai , un tas ir kaut kas pilnīgi pretējs. Kā reiz rallija mašīnai tas 180 kmph ierobežojums varētu būt mazāk saistošs nekā lielai daļai ielas mašīnu.

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Otrais variants - bet nu es domāju ka tu nenoliegsi ka jeņķu kastu V8 ir diezgan daudz kā kopīga ar gaz-53 motoru...

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

"Ielu auto NAV sporta auto. Tie var iet kaut uz 300, bet tie nav paredzēti ilgstoši tā ekspluatēt." Tu esi kaut ko sajaucis - tu te par amerikāņu zārkiem runā, automašīnu izstrādājumiem, kas aprīkoti ar lieliem, arhaiskiem motoriem ponta pēc. Man pieradušam pie normālām vācu mašīnām bija grūti saprast, kā tas tā nākas, ka jeņķiem sešdesmitajos un septiņdesmitajos mašīnas varēja komplektēties pat ar trīs [!!!] robu mešalku, tajā skaitā pat muskuļi, kaut gan tos mēdza ar četriem robiem komplektēt. Bet tur ir tā starpība - ja jeņķu kastes no krieviem nospertais gazika motors ir bik jaudīgāks, tas domāts savas jaudas attīstīšanai max 400 metru garumā, bet tālāk tiek braukts lēni un ar trīs robiem pietiek. Tikmēr vācijā ir autostrādes bez ātruma ierobežojuma - tāpēc arī vācu ražotāji savas mašīnas projektē tā, lai tās izturētu stundām ilgi ar pedāli grīdā - tāpēc arī savulaik, kad opelis ielika omegā jeņķu V8, to projektu atcēla, jo nespēja nodrošināt šādam režīmam adekvātu dzesi - priekš amerikas apstākļiem ar to noteikti pietiktu. Tā ka - šajā jomā mans golfs ir pārāks par to mašīnas izstrādājumu, ar kuru tu brauc - mans golfs ir spējīgs stundām braukt uz 200-220 kmph [pieņemu ka tā vmax ir kaut kur šajās robežās], kamēr ja tava kaste arī spētu tik ātri ieskrieties, tā diezgan drīz pēc paskata atgādinātu tvaika lokomotīvi, un vēl pēc brītiņa avarētu, jo pēkšņi motors noķīlētu... :D

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Nūūū... Mēs jau tur esam nonākuši jau labu laiku atpakaļ - ja tu brauc ar vācu pemiumu [par citu valstu ražotāju attiecīgo tehnoloģiju ieviešanas ātrumiem nezinu] kurš ražots pēdējajos 15 [!!!] gados, vienīgais kas padara neiespējamu tavas mašīnas uzhakošanu ir tas, ka tur nekas nav pievienots internetam - bet ja tev ir šajā desmitgadē ražots vācu premiums, ļoti iespējams ka tur jau tev ir izklaides ierīču mezgls, kas jau atrodas internetā, un kas ir vienīga barjera starp tavu mašīnu un hakeriem. Uzskatāms piemērs bija ar tiem hakojamajiem čursleriem - tur izklaides ierīce bija ar caurumu - bet tehniski tādas pašas ir citas šodienas mašīnas, un tādas jau ir labu laiku. Ja tev ir pēdējos 10 gados ražota premiuma mašīna, tajā ir elektrisks stūres pastiprinātājs, un es neesmu drošs ka tu spēsi noturēt stūri, ja motors to grriezīs citur nevis tur, kur tu gribi - motors var nereaģēt uz gāzes pedāli, ABS teorētiski var bloķēt bremzēšanu, elektriskā rocene arī var neļauties ieslēgties - vienīgais ko elektronika nespēj kontrolēt un tāpēc tas nav uzhakojams - ja mašīna ir mešalka, tad sajūga pedālis un ātrumkloķis, tie gan joprojām ir vadītāja kontrolē.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Pārstrādāt, vai vienkārši sastumt kaut kādos izpumpētos naftas un gāzes rezervuāros, cerībā ka tur nekad neradīsies sūces - ? Un arī tas process prasa papildus enerģijas patēriņu, lasīt - vairāk jāsadedzina ogles.

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Tiešām netraucē? Pats esi braucis pie tāda stūres ka tik labi zini? Fūrēm ierobežotājs ir vēl zemāks, un tad nu mēs brīnāmies par to kā viens begemots apdzen otru... Protams, cita lieta ka vienai daļai autobusu grafiks ir tāds ka nemaz tos 90 nevajag - teiksim, LAP reģionālie autobusi pa šoseju brauc 60-70 robežās... Un paga - šis ir pāreja uz bezpilota mašīnām? Kā tad būs tām bezpilota mašīnām - vmax 90?

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Nu paga paga - visi kas ir izvēlējušies nopirkt kādu A6, visi kā viens dzied par ērtībām, drošību utt - pieverot acis uz stipri pieaugušajiem izdevumiem. Piemēram, viena stiliņa lietotājA nomainīja B3 A80 uz C6 A6, un savā tofikā raksta par savu reālo pieredzi un reālajiem remontiem, un pati ir samērā apmierināta, lai arī ciparos salīdzinot pret to B3, tas C6 ir vienkārši katastrofa - pie tiem pašiem nobraukumiem izmaksas vismaz x10 un čakars x5.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Raksta autorei noteikti ir fizioloģiskas dabas īpatnības kā manai sievai dēļ kā viņai ir vēlme regulāri atliet, un no tā izriet šāds pieņēmums. Agrākos laikos man parasti brauciens no rīgas bija bezapstājas, un es pieņēmu ka saprātīgi dzerot ūdeni, es spētu bez apstājas izturēt arī braucienu līdz d-pilij - tagad ja braucot uz dižo pilsētu blakus ir sieva, tualetes pietura saldus staķikā ir obligāta...

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Kur to naudu nogrūst? Mūsdienās modē ir to naudu notrallināt jaunākās un dārgākās mašīnās. Teiksim, ja tu samainītu savu zālespļāvēju autoparku pret pēdējo 10 gadu laikā ražotu A6 - tu noteikti atrastu tiem rubuļiem pielietojumu... :D

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

"Auto nekad nedrīkst kontrolēt cilvēku". Hm. Tu nejauši nebiji tomātkārbu fans? Nu labi, tomāts nekontrolē cilvēku, bet motoru gan, atņemot cilvēkam daļu kontroles. Tu piedevām brauc un jūsmo par mašīnu, kura tev liek darīt noteiktas darbības tā, kā tā mašīna grib, savādāk vai nu vienkārši nepieļaujot, vai arī izdodot brīdinājumu...

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Nē nu ko lai pasaka, "ekspert" - aizbāz savai mašīnai izpūtēju - tieši tā, aizbāz - ja akurāt izpūtējs ir pārāk blīvs, izdari tā lai tur kāds pāris kvadrātcentimetru liels caurumiņš ir - un pabraukā; tev droši vien tad būs ierobežotājs uz tādu ātrumu - un izbaudi. Man vienreiz trīsarpus gadus atpakaļ bija kas līdzīgs ar golfu noticis, laikā kad tur vēl bija dzimtais 1.3 nemotoriņš - vidējā bunduļa vate bija aizlidojusi un salidojusi gala bundulī, to aizsprostojot. Rezultātā vmax bija 95-100 robežās, apdzīšanas manevri notika ar 5-10 kilometru starpību, vienreiz vēl uz liepāja - w-pils šosejas, līkumainā posmā apdzenot tukšu baļķuvedēju [tas mani bombardēja ar akmeņiem], baļķuvedējs dabūja bremzēt lai mani palaistu garām, kaut kā tā. Es tomēr dodu priekšroku patīkamam cēlienam ar apdzīšanas gala ātrumu 120-130 robežās.

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Ar golfu vēl ne reizi nav sanācis tik ātri ieskrieties, max ir bijis kādi 170, bet nu golfam būtu jāspēj ieskrieties bik virs divīša - jebkurā gadījumā es neatbalstu mākslīgus ierobežojumus.

Tēma: Jetta Mk6 durvis aukstā laikā salst ciet

Nejauc pirkstu ar krānu, te cilvēkam salst mehānisms, nevis slēdzene. Ja tev salst slēdzene - sakārto to, slēdzenei nav jāsalst ciet - tāpēc audī papildaprīkojums, slēdzeņu apsilde, ir samērā bezjēdzīgs. Un aizsalušas slēdzenes atslēdz bez ķieģeļiem, pietiek pasildīt siltā plaukstā atslēgu un to bāzt slēdzenē, un tā dažas reizes un var atslēgt.

Tēma: Jetta Mk6 durvis aukstā laikā salst ciet

Kas tur tieši sasalst - mehānisms? Vari paprovēt sapūst ar kādu silikona pūšamo, varbūt tāds kaut ko tur dos. WD40 ir bezjēdzīgs, tu viņu uzpūt un pēc dažām minūtēm tā vairs nav. Nākamais risinājums ir vienkārši izņemt no durvīm mehānismu, to sadalīt un sasmērēt.

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Tā, atbildēsim uz imzz jautājumu. Šo te lietu ir iespējams apiet vairākos veidos, kas pa lielam jau ir pieminēti, es tikai precizēšu. Pirmkārt, jebkurā pēdējo, hvz, 20 gadu ECU jau ir vairāki regulējumu komplekti iekšā, kurus pārslēdz ar kodējumu - mešalka, tomāts utt - un tikpat labi var uztaisīt ka viens ir standarts un cits ir regulēts - ja lasa tikai darbībā esošo regulējumu, nav problēmu. Tālāk, "atčipošana" pirms skates - mierīgi - vecākiem vadības blokiem, kam fiziski bija jāmaina EEPROM mikrene ar regulējumu, dažs labs tā arī mēdz darīt - zinu vienu kam ir B5 A4 1.9 TDIq, kur šis uz apskati samaina mikreni, jo čipsis mēreni kūp [un spēj iegriezt turbīnu pārsteidzoši ātri]. Jaunākiem, pēdējo 20 gadu blokiem programmatūra pārkopējas pa OBD2 kabeli, tā ka pa lielam nav problēma 2x gadā to procesu izdarīt. Ir vēl teorētiski trešais variants, tik nezinu cik tas jaunākiem vadības blokiem ir reāls, jo man liekas ka nu jau vairs nav atsevišķas atmiņas mikrenes bet viss ir procesorā - vismaz atsevišķām atmiņas mikrenēm ir iespējams tās nomainīt uz fiziski identiskām, ar 2x lielāku ietilpību, kur procesoram redzama 2x mazāka ietilpība bet var ārēji, elektriski, pārslēgt ko tas bloks lasa - šitā 30 gadus veciem motronikiem dažs labs ir izveicis divus pārslēdzamus regulējumus, piemēram, priekš benzīns/gāze. Nu un visbeidzot - jā, var jau arī 2x gadā vienkārši nomainīt motora vadības bloku - gudrs čipšķūneris noteikti spēs vadības bloka identifikāciju noklonēt tā lai mašīnas īpašnieks varētu vienkārši pārspraust bloku, bez immo kodēšanas.

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Tev vienkārši tā tava jeņķu kaste tādā ātrumā ir bīstama gan iekšā sēdošajiem, gan apkārtējajiem, tāpēc arī tu ierobežotāju atbalsti... :D Ja vispār spēj tos 180 sasniegt, protams.

Tēma: Volvo no 2020. gada būs ātruma ierobežotājs uz 180 km/st

Lai jau ir - ierobežotāji ir priekš tam, lai tos noņemtu. Premiuma 250 kmph ierobežotājus čipšķūneri arī ņem nost.

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

Man ir kādas pāris reizes zvanījis kāds [vai kādi] igaunijas numurs; es necēlu

Tēma: Termostats?

Ehē, šis jau ir interesanti - būs jāpapēta vai nav kas tāds man nepieciešamajos izmēros - ja vēl izdotos atrast veidu kā izvadīt no dzeses sistēmas vadu, varētu savam golfam tādu fīču ierīkot; mans vadības bloks tādu vēsi spētu novadīt, man tik būtu jāizvēlas cik grādus šim turēt... :D

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Normās noteikti ierakstās, jo tās griež augšā arī citur; neba eiropieši atgāzu jomās spētu pārspēt kalifornijas politiķus - cita lieta ka jeņķu tirgum paredzētie modeļi būs ar jūtami augstākiem vidējajiem CO2 gramiem, kas ražotājiem parada neizdevīgi tādus censties tirgot eiropā - tā nu hondu štatos var nopirkt ar V6 motoru virs 3 litriem, bet pie mums tikai ar "zāles pļāvēja motora sapņu tehnoloģiju" 1.5 vai 2.0 turbiķi.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti