Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Ja kasko nebūtu, tad par to, ka nopirkta mašīna, kas sastāv no dārgiem plastmasas ķiņķēziņiem, nāktos arī pašam samaksāt. Kasko vecai mašīnai pa tiešo nopirkt nevar, jā, bet var apkaskot, ja labi grib. Viens čalis, kam ir B4 A80 competition, bija tā nesenā pagātnē izdarījis - es neatceros, kurai apdrošināšanas firmai tas bija, bet doma bija - tavā īpašumā ir mašīna, kurai kasku var nopirkt, teiksim tavs opelis, un tai tu esi nopircis kasku pie tās firmas, un tavs široks, kam kasku nopirkt tu nevari - tu pārdod savu opeli, bet nevis izbeidz kasku, bet to tu drīksti pārnest uz široku - tādā veidā viņš bija apdrošinājis savu kompeti. Vairs gan viņš tā nedara, jo apdrošināt ar kasku vecu mašīnu ir bezjēdzīgs pasāciens - piemēram, viena situācija, ar ko viņam bija jāsaskaras - iznīcināja priekšas buferi - kompetei nāk tāds pats buferis kā S2 un kupejai, un par tādiem labā stāvoklī esošiem nu jau sen prasa cenu otrajā simtā, ja ne vairāk - kad apdrošinātājs saprata ka tas nav parasts buferis, gribēja mašīnu norakstīt :D [bufera dēļ !!!} - beigās izdevās vienoties par kaut kādu naudas izmaksu.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Es kaut kur jau pasen esmu šito pārrēķinājis. Mans golfs rūpnīcu pameta kā CL ar 1.3 nemotoriņu un 4 robu kārbu; pārrēķinot eirās tās mašīnas cena sanāk 16,5k - par to naudu sanāk līdzvērtīgi pozicionēts jauns golfs, kaut kāds 1.2 TSI ar sešu robu mešalku. GTI 8v bāzītē laikam bija kaut kādas 26 vai 28 štukas, un ja pircējs vēl saķeksētu visu to, ko esmu salicis, gan jau būtu tuvu 35. Mans audī atkal jauns maksāja 42k eiru - vienīgais iemesls kāpēc par to naudu nesanāk jauns A4 2.0 [vienalga kāda degviela] quattro, bet vajag pāris štukas piemest klāt - jo jaunai kvatrai ir neatķeksējama opcija - tomāts - paskatoties cenu lapā divriteņu cenas, var redzēt ka cenas starpība starp mešalku un tomātu kā reiz ir tās divas štukas. Secinājums - mašīnas ir ŠAUSMĪGI palētinātas - ja jauna mašīna [agrākiem laikiem] vidējā komplektācijā, ar nesalīdzināmi sarežģītāku spēka agregātu maksā tikpat, cik agrāk maksāja vienkāršs dzelzs gabals bez aprīkojuma... Ir, protams, punkti, kur tas ir saskatāms tāpat, ar neapbruņotu aci, teiksim, apakšas apstrāde, tb tās trūkums, vai fakts ka detaļas ir ražotas visās pasaules malās, nevis kā astoņdesmitajos, kad VAG piegādātāji pamatā atradās vācijā, austrijā un francijā, un vēl atsevišķi mezgli nāca no ASV un kondišu detaļas no japānas - deviņdesmito vidū sāka parādīties meksika, pēc tam polija, būtu interesanti kaut ko desmitgadīgu paķidāt un paskatīties no kādām valstīm tur ir detaļas.

Tēma: co2 nodokļa likmes

Vispār par tiem noderīgajiem idiotiem, cik manāms, nevar runāt pagātnes formā, ir jārunā tagadnes formā. Man nesen beidzot atvērās acis, kāpēc tieši jaunie un izglītotie sastāda lielāko liberastu procentu - man gadījās lasīt viena PARista ziņojumu par vēlmi kandidēt EP vēlēšanās - teksts bija ļoti kreiss lai arī, protams, priekš latviešu vēlētājiem tur bija iesprausti kaut kādi vārdi par nepieciešamību kopt savu valodu un kultūru - teksta autors un pats subjekts - kaut kādas augstskolas politikas profesors... Ja tāds profesors pats ir tik kreisi noskaņots ka viņa uzskati sakrīt ar to šķībo realitāti, ko pie mums ataino radio un televīzija, tad kā lai tāda mācītu studentu lielākā daļa neiegūst tādus pašus uzskatus...

Tēma: co2 nodokļa likmes

Kopš kura laika motora litrāža izsaka mašīnas ietilpību? 2.0 vai 2.5 ķīselis iekš transportera vai LT/kraftera nav īsti nosaucams par liellitrāžas degvielas kapsētu - ja nu vienīgi likumdevēju prātos... Vojāžeris, vismaz otrā paaudze, arī bija nopērkams ar kaut kādu 2.4 benzīnnieku, un pirmās trīs paaudzes ar VM šrotori 2.5 traktordzinēju... Un otrādi - vai tava ģimene var ērti salīst iekš B7 S4? 4.2 V8 nav īsti par mazlitrāžu uzskatāms, bet tu saki ka vajag liellitrāžu... :D

Tēma: co2 nodokļa likmes

Tie ir dati kas izvilkti no statistikas un piedevām noveļ visu vainu uz mašīnām, neatkarīgi no visiem pārējajiem cēloņiem. Saki, bērniem piedzimstot jau ir astma? Kā tad mašīnas to izraisīja - mātei visu grūtniecības laiku dīzeļa izpūtējs bija vēderā iebāzts?

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Iemācies citējot kontrolēt radiopogu kas dod izvēli starp "atbilde" un "citāts"; noklusējumā atbildot uz postu kas vecāks par pāris dienām notiek citāts.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Daudziem lietotiem mezgliem, ja tos uzpasē un adekvāti lieto, atlikušais mūžs ir lielāks nekā daudziem, piemēram tev, vajag no jauna. Kaut vai tie paši kārbas gultņi un motora šāles. Jā, protams, un tāpēc jāatrod normāls mehs, nevis jāceļo pie dīlera, kur par kuvalda un lomika operatoru darbu jāmaksā pavisam citā cenā. Ir pat lietas, kur tam pašam mk7 darbs maksās lētāk nekā mk2 - jo mk2 ir projektēts laikos, kad darbs rietumos vēl bija relatīvi lēts un kad mašīnas remontēja, kamēr mk5 un uz augšu jau ir optimizēti dārgām darba stundām - attiecīgi tam pašam mk5, vai jaunākam, ir, teiksim, vienkāršāk nomainīt riteņa gultni, jo mk2 ir jāpresē parasts gultnis, bet mk5 jauns gultnis satur stupicu un tādu flanci, kurā tas atrodas, kurš pieskrūvēts pie statnes - bet tas attiecīgi atspoguļojas cenā, 20 eiras par vienu, 100 par otru, jeb kā es smejos, par to naudu, par kuru mk5 var nomainīt vienu gultni, man sanāk visiem četriem stūriem. Latvijas apstākļos, ja vien neremontē pie dīlera vai ahūni krutā dižās pilsētas servisā [kas tāpat ieruba augstu stundas likmi] tā detaļu cenu starpība izteiks gala ciparu vairāk nekā papildu sarežģītība. Ar to pašu ģeneratoru visdrīzāk būs tas pats variants - nezinu par jaunu fofāgenu ģeneratoriem; savulaik man pirms 7 gadiem nācās nomainīt kaimiņa 2002. gada S80 lolvo ģeneratoram šokolādi; jauna nekruta ražotāja šokolāde maksāja 35 [!!!] latus Toties tam pašam mk5 un uz augšu parādās jauna nepieciešamā darba ailīte - "autoelektriķis un datordiagnostika" man jau ir bijusi saskarsme ar kaut ko tik jaunu; sajūsmā nebiju, kur nu vēl ja pašam būtu jābrauc ar mašīnu, kas pilna ar gļukainu elektroniku. Cik maksā VEMS? Atkarīgs no tā, kas un kā to dara. Es pagājušovasar vienam pazīstamam cilvēkam uzlodēju bloku un uzlodēju vadu buntu [objekts bija B2 A90 10v turbo quattro] - viņam tas prieks līdz stāvoklim kad mašīnu jau var piešķilt izmaksāja ~ 500 eiras + platjoslene [kaut kas bik zem sotaka] + vēl daži ķiņķēziņi. Šobrīd es esmu daregulējis tiktāl, cik es esmu spējīgs ar savu patreizējo pieredzi un to, ka ar to mašīnu nedrīkst izbraukt no sētas; kad šis šogad beidzot aizbrauks uz apskati, tad regulēsim vēl ; mani mazliet biedē doma par turbiķa regulēšanu, bet nu tā kā ar to mašīnu kosmosā lidot nav plānots, var jau pabakstīties Jā, es zinu ka lielākoties tas tiek darīts savādāk - pie kāda dārga dižās pilsētas speciālista - gatava kastīte 500 eiras + vadu bunts uhuhū, regulēšana arī uhuhū [nu labi, te ir tas punkts, kur es pat noteiktos apstākļos būtu gatavs maksāt] + vēl ekstras, gala rezultātā summa virs štukas - un kad es kādam sarakstu alternatīvā varianta izmaksas, tad šis kāds parasti nosecina, hmm, ka nemaz nav tik dārgi. Cik maksā jauns mk2 pakaļas tilts? Noteikti nenovērtējamu summu, jo noteikti tādu vairs nevar nopirkt; pēdējā mašīna kam tāds nāca varēja būt 1998. gada Seat Toledo. Bet kā jau parasti, tilts sastāv no dilstošām un nedilstošām detaļām - vienīgās dilstošās detaļas, kas tajās 200 eirās neietilpa, bija supporti [tie tika pārlasīti] un bremžu spēka regulators - ja tie būtu tikuši mainīti, tad būtu 400-500 eiras. Visbeidzot - es savā mūžā nevienu mašīnu vēl neesmu pārdevis, un arī neplānoju - pie šādas nostājas automātiski atkrīt tā nemitīgā kapeiku skaitīšana attiecībā pret mašīnas tirgus vērtību - ja mašīnas lietošanai tajā jāieliek lieta a par 100 eirām, lieta b par 50 eirām un lieta c par 250 eirām, tātad to vajag un viss. Pie tā ka tai mašīnai vēl kādus 10 gadus būtu jāizvelk, beigu beigās tāpat būs lētāk nekā nopirkt jaunu līdzvērtīgu golfu un ar to tik ilgi braukt, jo vairāk tāpēc ka drīz vien es visu ko vien var samainīt būšu samainījis un atliks tikai braukt, paretam samainot kādus šķidrumus, kādu buksi vai gultni.

Tēma: co2 nodokļa likmes

Nevis SUV, bet kravas mašīnas. Bet kravas mašīnas definīcijas tur ir pietiekoši plūdenas lai pikapus un tamlīdzīgus brīnumus ražotāji varētu tirgot kā kravas mašīnas. Ja tā būtu pie mums - tu maksātu vinjeti un liktu C kategoriju... :D

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Hondām gan jau ir tik briesmīga konstrukcija ka kartera ventilācijas sildītājs ir noklusējumā :D

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Parasti šādās situācijās tas "ciet" iestājas kondensātam kaut kur sasalstot - cits jautājums vai tas notiek pastiprinātas motora elpošanas [izdilums] dēļ, vai varbūt īsu pilsētas ciklu braukšanas ziemā dēļ.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Kāds sakars kartera ventilācijas aizsalšanai ar kopšanu? Vai tad VAG četru katlu motoriem nu arī būtu ieviesti kartera filtri? Man jau drīzāk liekas ka sekas kombinācijai "īsi gabali + sals".

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Fofāgens vienkārši ir gudrāks, piedāvā arī lētākas mašīnas dažādiem cenu punktiem :D Seats to bīdeli iekš hečbekiem komplektē ar kādu kārbu - parastu vai 4motion?

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Tie laiki kad seats bija īpašs ar niknākiem motoriem ir palikuši deviņdesmitajos - piemēram, trešās paaudzes polo, tas ko sāka ražot deviņdesmito vidū, bija tikai ar mazā bloka nemotoriņiem, max 1.6, bet 1.7 lielā bloka dīzelis parāda ka lielo bloku tur ielikt var. Tikmēr otrās paaudzes Seat Ibiza, tā pati mašīna tik ar citu virsbūvi, piedāvāja visu, ko VW varēja piedāvāt - vispirms motoru klāstu noslēdza 2.0 16v ar 150 zs, pēc tam to nomainīja 1.8T. Bet šodien arī jaunu polo var nopirkt ar 2.0T, tā ka starpība ir niecīga, ja vispār ir, tik vien ka izskats.

Tēma: Smaga piedarbināšana un raustīšanās

Es teicu - tem-pe-ra-tū-ras devēju. Lambda nosaka skābekļa daudzumu izplūdes gāzēs, un ķīseļiem tādas parādījās salīdzinoši nesen.

Tēma: co2 nodokļa likmes

Paskatoties uz fofāgena grupas mašīnām - nepieejama ekstra. Audī - kvatra ir tikai ar tomātu, VW - mešalku vēl pieklājīgākos modeļos dabūt var, bet mašīna ir jūtami gurdenāka nekā ar tomātu...

Tēma: Smaga piedarbināšana un raustīšanās

Vismaz normālām mašīnām nav īpaši dzirdēts ka kvēlsveču releji beigtos - cita lieta ka gļukainu temp devēju dēļ vadības bloks var nemaz sveces neslēgt.

Tēma: co2 nodokļa likmes

Jā jā, sprigani... Ļauj es minēšu, kopā ar DSG, un nevis ar "arhaisko" mešalku, kura ir pēkšņi palikusi "arhaiska" dēļ tā, ka tie mazie nemotoriņi ir jāzāģē, un līdz ar to nāktos daudz čikāties.

Tēma: co2 nodokļa likmes

Nūūū... Varbūt tam V70. Gūglī pirmās bildes lec laukā - lolvo sedans, kam zem grabažnieka grīdas ir vairāki maza diametra baloni... Bet par to motoru - būs kaut kad jāpapēta, cik liels ieguvums ir no kompresijas pakāpes celšanas - jebkurā gadījumā lielāks ieguvums ir no vadības kam ir divi atsevišķi regulējumi.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Noteikti ka var - tā ir tikai vadības bloka funkcija un viss - budžeta variants vecākām mašīnām vispār ir uzlikt pāris slēdzīšus, kas maksā centus, kaut kur - vienīgi jautājums vai tai dacītei nav vēl līdz vadības blokam jāvelk vadi - es gribētu ticēt ka dacītei elektrosistēma vēl ir mana golfa līmenī, bez "stūres kontroles bloka" un tamlīdzīgiem blokiem pa vidu.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Jebkurai detaļai ir norma - nolietojuma norma, līdz kurai tā pilda savas funkcijas. Vecs gultnis kurš neluftē nav ne ar ko sliktāks par jaunu gultni, vēl vairāk - tas jau ir piedilis un griežas brīvāk nekā jauns - diezgan uzkrītoša starpība, kā kārbās un diferos jāpievelk jauns un lietots gultnis Lietotas šāles nav labas tad, kad tās sāk grabēt. Lietots supports, ja tas nesprūst vai nelaiž garām eļļu, darbojas tāpat kā jauns - reāli vienīgā dilstošā detaļa bremzēs ir skavas vadīklas, bet arī tas ir risināms. Ģeneratoram var nomainīt dilstošās detaļas, un tas nav dārgs prieks - bēdīga paskata šrota ģeneratoru dabūt šādā paskatā un nomainīt nolietotās detaļas man izmaksāja 30 eiras + mazliet darbu - vecā tipa ģeneratoram tas izmaksā vēl lētāk.

Starterī sakrāmēt jaunas detaļas izmaksā apmēram tās pašas 30 eiras. Kāda manam golfam ir šprice? Nē, K-jets man nav - 2.0 ar tādu nenāca - sākumā bija digifants, tagad ir VEMS [programmējams motora vadības bloks].

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Tu esi kaut ko sajaucis. Es negribu varēt atļauties dārgu sūdu, no kura pēc 5 gadiem jākratās vaļā. Man nav pieņemams tas, ka tie, kas spēj tos rubuļus nolocīt, uzskata par normālu, ka jaunā mašīna ir tāds sūds, no kura pēc tiem 5 gadiem jākratās vaļā - pērciet tādas mašīnas, ar kurām var braukt 10-15 gadus, un pēc tam pat vērtība ir lielāka par lūžņu vērtību - man no tā arī atleks kāds labums. Normālā kārtība ir nevis tā kā tagad, kad te cilvēciņi ir iespringuši, kurai mašīnai cik gadus garantija - bet tā kā bija pirms 30 gadiem, kad 200-tajam volviķim ražotājs bija aprēķinājis to mašīnu esam labu priekš 18 !!! gadiem - salīdzinājumam siermašīna bija aprēķināta esam laba 9 gadiem, mk2 golfs diez vai ilgākam posmam un audī droši vien bik vairāk - bet jaunām mašīnām garantija diez vai bija ilgāka par pāris gadiem. Kamēr tagad jauns audī ir vienā kategorijā ar to siermašīnu, un jūs ar savu naudu par to balsojat. Un man, kam mašīna ir vajadzīga, bet pateicoties jums, nākotne izskatās bēdīga - tu saki ko? "Ja tev nepatīk ka mūsu dēļ tu nākotnē nevarēsi atļauties braukt ar mašīnu - ej garām, ej ar kājām"; ļoti ciniski

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Jā, var - un es pagājušajā gadā naudu savā golfā krāmēju tikai mazliet mazākā ātrumā. BET ir tā mazā starpība - es nomainīju kārbu, motoru, praktiski abus tiltus, visu bremžu sistēmu, procesā katrā no tām pozīcijām sakrāmējot čupiņu ar jaunām detaļām - teiksim, pakaļas tilta maiņa man izmaksāja, neatceros, vismaz 200 eiras. Bet kaimiņš - siksnas, filtri, eļļas, sadalene un vēl šādi tādi sīkumi - nekas īpašs pēc idejas, bet cipars salecās diezgan smuki. Bez tam - tu tajā passātā redzi vecu mašīnu - es tur redzu mašīnu kura uzturēšanas izmaksās jau daudz vairs neatšķiras no jaunajām - protams, uzturēšanā dārgie mezgli mašīnās saradās pakāpeniski, pēdējo 25 gadu laikā - tas B5.5 2.0 TDI passāc jau ir "gandrīz" vienā cenu kategorijā ar B7.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

ESP un stabilitātes iejaukšanās ir atkarīga tikai un vienīgi no riepām, neskaitot situāciju ar gļukainiem devējiem, kam jaunai mašīnai nebūtu jābūt. mk3 golfam skaņas izolācija kaut cik ir - vismaz nav kā mk2 un pirmās paaudzes hujdaja tricāram, ar kuriem braucot pa granti var izskaitīt katru akmentiņu kas pakaļas arkām izlido cauri.

Tēma: co2 nodokļa likmes

Pirmkārt, cik internetā var sagūglēt bildes kā izskatās tie CNG baloni, lai to vietā ieliktu normālu LPG balonu, nāksies kaut kur rietumos pasūtīt plakano balonu kurš arī diezgan maksā; pie mums tādi noteikti piedāvāti netiek. Otrkārt, ar ko, tavuprāt, "motors kas domāts gāzei" atšķiras no parasta motora?

Tēma: co2 nodokļa likmes

Kāpēc vajadzīgas granulas, gāze vai ogles? Jo priekš dižās pilsētas iemītnieka malka ir padārga ekstra kas vēl aizņem vietu [jāmaksā NĪN utt]. Latvijas apstākļos normālais kurināmā veids ir malka.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti