Golf 2 VR6 Jebkurš fofāgens ar G60 motoru, kam ir dzimtais kompresors.
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Golf 2 VR6 Jebkurš fofāgens ar G60 motoru, kam ir dzimtais kompresors.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Tu laikam esi uzķēries uz veikalinga saukļiem. Turbīnas ar ūdensdzesi ražotāji izmanto kopš astoņdesmitajiem gadiem; audī variantā visiem turbiķiem bija afterruns ar dzeses sūknīti, tā ka tevis pieminētās tehnoloģijas ir tikpat vecas kā mans golfs - problēma ir tajā, ka tas dzeses loks turbīnā PALĪDZ novērst eļļas piecepšanos turbīnā, bet to nenovērš; tāpat kā agrāk, noslāpējot mašīnu uzreiz pēc zāģēšanas pa autostrādi vai močīšanas pa trasi, tas var beigties slikti - nu, protams, ne pēc vienas reizes. Un ja kaut kas ir uzlabojies, to visu nomīnuso tas falts ka nu tās turbīnas ir uz motoriem, kas spiesti strādāt daudz smagāk - man vispār būti interesanti redzēt kādas ir ieplūdes temperatūras braucot pa šoseju tādam 1.4 Bet kūlera veids ir atkarīgs no vietas motortelpā un vēl dažiem citiem apsvērumiem - tam 1.4 gan jau ar vietu ir trūcīgāk un/vai lai tam mazmotoriņam samazinātu turbo bedri uzlika to gaiss/ūdens kūleri - kūleris ir domāts ne jau turbīnas mūža paildzināšanai, kā tev laikam liekas, bet gan lai samazinātu jaudas zudumus.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Kā tas ir - "turbīnas tagad kalpo 5x ilgāk" - saki, tagad iet vismaz miljonu?
Kopš kura laika process, kura laikā tiek sadedzināts vairāk degvielas, dod ekonomiju? Ekonomijai vajag nevis šitādas figņas, bet bremzēt ar motoru.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Jo nav bijusi pieredze ar šo "ekstru" :P Vilkt, tikt vilktam vai stumt - to gan ir nācies darīt - jo piedzīvot ka starterim izbeidzas ogles ir vēl reālāk nekā nosēdināt aķi.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Jaunu fofāgenu diez vai vairs var nokomplektēt ar normālu roceni... Par to pašu tēmu - kad tā padomā cik liela starpība kritiskās situācijās ir starp mašīnu ar fizisku atslēgu un mešalku, un mašīnu, kam ir tur kaut kāds keyless go un tomāts - pirmo pie pilnīgi sausa aķa var uzvilkt - bik jāpavelk, un jāiegriež motors pietiekami ātri lai ģenerators pašierosinātos - otro, tikai piepīpēt...
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Sāksim jau ar to, ka kamēr tās mizas pie mums nopietni parādīsies [un nevis daži gabali pa visu dižo pilsētu], gan jau arī būs parādījies aftermarkets un/vai OEMi būs iznākuši no pagrīdes. Vēl, protams, pastāv restaurācijas variants [piekares detaļām], vai jebaja lietoto detaļu variants - nu un vēl variants, kas latvijas apstākļos būtu reālāks nekā rietumeiropā - detaļu piemeklēšana - gultņi, bremžu kluči un tamlīdzīgas lietas noteikti nav speciāli gatavoti priekš teslas.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Nevis "absolūti neko", bet "gandrīz visu". Tev acīmredzot galvā ir iesēdušās divas iedomas - 1) tesla ir kaut kāds kosmosa kuģis 2) tesla sastāv tikai no piekares un elektromotoriem. Tātad, pirmais - tesla ir kaut kāds kosmosa kuģis, dēļ kā to parasts serviss nevar apkalpot. Muļķības, protams - pēc būtības parasta mašīna, tik vien ka tur ir elektro piedziņa, kuras elektriskā sarežģītība varētu būt prīmusa līmenī, tikai dzelži jaudīgāki - elektrosistēma kā tāda arī noteikti nebūs sarežģītāka kā desmitgadīgam fofāgenam. Vienīgā problēma - rezerves daļas nav pieejamas, kā arī ražotāja paša tehniskā informācija, tas, protams, lai mudinātu tādus cilvēciņus kā tu braukt pie dīlera un pa kosmiskām cenām remontēt to mizu. Latvijas apstākļos kā otrs variants situācijā kad ir problēmas ar elektroniku, būtu sameklēt kādu cilvēku kas cērt elektroniku [nevis elektrību!] un kuram ir galva uz pleciem. Otrais - tesla nesastāv tikai no piekares un piedziņas sistēmas, kā tev liekas - pa lielam tā satur visas tās pašas sistēmas ko tavs passāc - un principā jebko, kas nav saistīts ar elektrību, tai mašīnai spēs saremontēt jebkurš mūsu servisu mehs - kā reiz saistošāk mūsu apstākļiem būs piekare, bremzes, virsbūve utt. Arī eļļu diferī/diferos jebkurš mehs spēs samainīt, pie noteikuma ka būs zināms ko tur liet.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Kāpēc tev ir izbrīns par to rūsu? B4, neatkarīgi no tā vai audī vai passāc, tika nokrāsoti ar normālu krāsu, nevis ūdens bāzes krāsu; abiem arī ir daudz nopietnāk apstrādāta apakša.
Latvijas apstākļos, ievērojot CSN, tu to savu turbīnu noteikti nevari uzkarsēt, uzsildīt vienīgi. Karstu turbīnu var ieraudzīt tumsā atverot haubi, jo tās karstais gals ir ķiršsarkans... ![]()
Bet vai tu zini kāpēc motorā padod smieklu gāzi, nevis tīru skābekli? Jo pie noteiktas skābekļa proporcijas motora alumīnija detaļas var sākt degt... :D Tā jau būtu forši, ar skābekļa balonu varētu motora jaudu ja ne pieckāršot, tad vismaz četrkāršot... :D
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
"čuguna motori izbeidzās jau deviņdesmitajos" - neaizmirsti ka alumīnijs ir dārgāks par čugunu
Vienkāršāk būtu uzrakstīt "alumīnija blokus sāka izmantot jau deviņdesmitajos" - teiksim, šis ir labs iemesls kāpēc pērkot mk4 golfu, sašaurināt meklējamo motoru klāstu uz 1.8, VR5, VR6 vai 1.9 TDI - tiem ir čuguna bloki un pārējajiem ir alumīnija.
Tu vēl kaut ko jauc, nevis "parasts atmosfēras", bet gan "netiešās iesmidzes", un GDI ir bitsumišī termins tāpat kā FSI ir fofāgena termins - saucas tas "degvielas tiešā iesmidze". Kaut kur lasīju ka jaunākiem motoriem fofāgens pasācis likt arī četras netiešās iesmidzes sprauslas, tieši eļļas dēļ.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Kā tas ir - "pie šādas ekspluatācijas"? Pie mums latvijā jau īsti nav kur turbīnu nobeigt, vismaz ne jaunajām mašīnām. Ja tu esi kaut ko palaidis garām - turbīnas pamatā piebeidz divas lietotāju grupas - pirmā, skaitliski lielākā, ir ķeblī pirdējs kas neko nejēdz no dzelžiem un ir ieķēris jaunu tačku - un viņš nejēdz un/vai viņam ir pohuj ka pēc zāģēšanas pa bāni @ 200 kmph nedrīkst tā vienkārši nobremzēt, iebraukt tankā un noslāpēt motoru. Otrā ir gonščegi un wannabegonščegi, kam tās turbīnas mēdz izbeigties no tā, ka no tām tiek izspiests viss, uz ko tās ir spējīgas. Nu labi, ir arī trešā grupa - cilvēki, kam izbeidzas 20-30 gadus vecas turbīnas, kuras jau ir pārdzīvojušas pirmo grupu.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
V6 = eksotisks motors? Ko tu saki par audī jauno 4.2, to, ko ražo pēdējos 15 vai cik tur gadus ?
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Tavs variants īsti nav rādītājs - ja tu ar to savu passātu nobrauksi 20 gadus, un joprojām ar motoru viss būs labi - jā, tad vēl varēs piekrist.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Dīlera neesamība būtu dziļi pie dirsas - mani atkal vairāk uztrauktu rezerves daļu neesamība - un tā ir daudz nopietnāka problēma nekā dīlera neesamība, jo to mizu pa lielam saremontētu jebkurā servisā, tik vien ka jaunas detaļas nav nopērkamas, vienīgi šrotu detaļas jebajā...
Daudz labāka fīča būtu ķīmiski noturīgs krāsojums, kā minums tāds, kā pirms 30 gadiem...
Vieglāk jau būtu nosaukt tās, kuras VAIRS nav pieejamas... :D
Ikdienas satiksmei, vai tomēr ārkārtas situācijām ikdienas satiksmē? Tavam grand čeroki tu noteikti stabilitāti arī vērtē kā pietiekamu - bet jeņķu statistika savulaik rādīja ka SUViem ir krietni lielāka iespējamība atrasties ar riteņiem gaisā, diez tā statistika radās no močīšanas pa trasēm, vai tomēr no koplietošanas ceļiem?
Tēma: Iekļaušanās ātrumā
Tu, iespējams, neesi pamanījis, bet ražotājs mēdz paredzēt dažādus ripuļu izmērus, tajā skaitā dažādām sezonām - nevajag jau uzreiz domāt kā vissezoneņu tofikā dažs labs - teiksim, manam golfam ražotājs vasarai ir paredzējis trīs mizu izmērus uz trīs izmēru diskiem [diametrs/platums], bet ziemai - vienu. A200 lietotāja instrukciju redzējis neesmu, bet katalogā tam figurē 7J platuma diski, un 7,5J platuma diski; diez vai uz tiem lika vienāda platuma mizas - nu jā, 10v nāca 6J Nu ja citur ir attīstījušies ceļi, tas nozīmē ka lai ar visādiem jaunajiem pseidodžipiem brauc TUR - ja jau šaurākas riepas tādai mašīnai nevar uzlikt, tad lai TE brauc ar mk3 golfu vai B4 audī, bet to MB GLE pa ziemu patur garāžā braukšanai vasarā.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Neesmu; nav man sanācis lietot šādu mašīnu. Bet šaubos ka brīdī, kad stikls sāk atkust, tas klucis vēl turas piesalis tik ļoti ka logu tīrītājs nespēj to ledu no stikla atraut.
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Par ērtībām ir jāmaksā - tevis piedāvātajai alternatīvai, diviem hibrīdiem, vajadzētu divus šoferus, nerunājot nemaz par to ka garā gabalā tie divi hibrīdi būtu ar kopējo vidējo virs 10 litriem. Ak jā, busā var arī pastaigāt no viena gala uz otru, un aiziet uz aizmuguri kaut ko paņemt no somām - tevis nosauktajiem sedaniem/hečbekiem, jā, tas ir iespējams, bet nav diez ko ērti... ![]()
Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena
Tu laikam pārāk maz gadus esi lietojis šo forumu, ka neesi pamanījis kā izkārtojas atbildes - ES VISPĀR ATBILDĒJU EIDIM. Bet par to tavu/lolvo problēmu - vispār jau jālej traukā sezonai atbilstošs šķidrums, nevis jāžēlojas ka konstrukcija neļauj iepist kapeiku. Ja tu tā dari, jāprasa, pēc cik nobrauktiem kilometriem tu vispār vari sākt izmantot apmīzējus; tb pēc cik kilometriem trauka saturs ir atkusis... Man vispār bija maza vēlme turpināt izmantot vasaras apmīzēju šķidrums, jo man golfā apmīzēju šķidruma trauciņš ir spaiņa tilpumā, šķidruma patēriņš tāds ka pielejot pilnu trauciņu, tas tiktu izlietots gada laikā, ja ne ilgāk, mašīna stāv garāžā, kur zem nulles temperatūra nenoslīd, trauciņam blakus stāv reduktors, kas sasilda šķidrumu, vēl tik vajadzētu uzlikt silstošas sprauslas - bet tad padomāju, nah tā ākstīties, vēl piedevām tas šķidrums izšļākts uz auksta stikla noteikti pārvērtīsies vižņos, un liekais šķidrums visās malās apsals...
Tu bildēs redzi kaut vienu numura zīmi? Es nē. Šaubos ka obligāti jāpiereģistrē lai mašīna kaut kam piederētu - vai tad, teiksim, molleris latvijā ieved jaunus, vācijā reģistrētus fofāgenus un audī? Vai tomēr nekur nereģistrētus, kas tomēr tam pieder?
Nu jā, bet 2008. gadā ražotai mašīnai, ja nemaldos, vajag ierakstīties EURO5 atgāzu normās, kurās mk3 motors nezinu vai ierakstās, katalizators gan tur ir, bet tomēr tas ir kaut kāds EURO2 vai EURO3 līmenis... :D Tāpat kā ar tām behām - jaunām tačkām kopš 2012. gada ES ESP ir obligāts - kā ar tādu behu, pirmo reizi reģistrētu 2019 gadā, diez būtu? ESP tur toč nav... :D
Latvji, brauciet kosmosā! Projektā Pirmie Latvijas 100 km kosmosā šodien palaista izmēģinājuma raķete
Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres
4
Neskatoties uz policijas brīdinājumiem par pārbaudēm, Līgo dienā liels skaits aizturētu dzērājšoferu
3
Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres
4