Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Kā jau teicu - fofāgena pusmotors vienalga ir labāks par hondas nemotoru, jo arī tur kaut kāds 1.0 vai 1.4 kaut cik iet, nevis kā hondā, kur viss jāzāģē, neatkarīgi no tilpuma un jaudass. Bet tas ka niknais kivičs izpogā GTI, nav nekāds pārsteigums - izpogā tak trasē, un kivičs ir gan tai pielāgots, gan jaudīgāks - jo GTI ir vienkārši ērta un mazliet jaudīgāka ielas mašīna, kaut kas tāds, kas no neviena kiviča nav dabūnams - priekš krāniņu staipīšanas ir R, un to diez vai kivičs spēj izpogāt.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Laiki mainās, protams - agrāk vismaz šī ražotāja izstrādājumus varēja nokomplektēt ar tādu nesvarīgu lietu kā motors - nevis kā tagad, kad ir jāpriecājas par izskatu un knibuļiem, kamēr pati galvenā lieta nav pat aprīkojumā ieķeksējama, un tā nu reņa braucējs var noskatīties uz fofāgenu braucējiem kā buržujiem, zinot ka tur iekšā ir 2.0, nevis kā viņam - 1.0, 1.3, 1.5 vai 1.6. Tā ka jā - šī marka ir nenovērtēta latvijā, un turpinās tāda būt, izņemot pircējus, pamatā firmas un organizācijas, kam galvenais ir cena. Abet par garantiju - kas tad renim atliek, ja hujdajs dod 7 gadus? Kurš reni pirktu ar mazāku garantiju?

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Vai tu neesi aizdomājies par to ka, kā rāda visādi testi, sūkņi parasti lej mazāk nekā uzrāda, bet uz likumā pieļaujamās robežas - ? Tā tu arī dabū lielāku patēriņu nekā uzrāda borta kompis - borta kompis melot varētu vienīgi tad, ja kaut kas degvielas sistēmā būtu pizģec, dēļ kā izmainītos sprauslu ražība - jo patēriņa aprēķins notiek - sprauslu ražība x atvēršanas ilgums pret nobraukto attālumu. Ak jā - nezinu par tiem taviem bijušajiem opeļiem un hondām - VAGmobīļiem borta kompja aprēķinu var koriģēt no -15% līdz +15% robežās - protams, pēdējo 20 gadu mašīnām to izdara ar kompi.

Tēma: Apgriezieni

Ne gluži - monošprice ir monošprice - bet karbulis ar elektronikas vadību ir kaut kas cits. Jā, astoņdesmito beigās ražoja tādu lietu - karbuļus ar elektronisku vadību - bija iekš mk2 golfa uz 1.6 motora, iekš B3 audī, uz 1.8 motora. Ar ko atšķīrās no mono? Ar to ka karbulis joprojām darbojas kā karbulis, degvielu izsmidzinot dēļ retinājuma, un karbuli apgādā motora piedzīts sūknis - tikmēr mono viena sprausla izsmidzina degvielu, kuru apgādā elektrisks sūknis.

Tēma: Kurā DUS jūs pildat degvielu?

Tu tā domā? Tev laikam pieredze ir ar mašīnām, kas viena vecuma ar manu golfu - kaut gan bik krutākām mašīnām par fofāgenu, teiksim, 30 gadus veciem bembijiem ar lielākiem motoriem, un 30 gadus vecam A200 20v arī kas tāds varētu notikt. Redzi - ir vadības bloki, kam ir ilgtermiņa adaptācijas - sākās tāds joks jau astoņdesmitajos ar boša motroniku - kur tad sūdīga degviela, vai nepareizi saregulēta gāzes iekārta, mēdz izspēlēt jokus .

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Ko tu sauc par "ceļu uz aizkraukli", to bezceļa posmu kas atiet no tā grants celiņa, kas ieslīpi iet uz kokneses sākumu? Nē, uz koknesi es nebraucu, priekš kam lieku līkumu? Es braucu uz skrīveriem, pie viena parasti tur arī apmeklējot viršus. Apdzīšanai tur problēmas sagādā garie, lēzenie līkumi - pat man ir gadījies to izbaudīt, par spīti tam ka parasti es tur braucu tādos laikos, kad satiksme ir minimāla.

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Jā, un par ko tādu es kritizēju dižo pilsētu, par ko slavēju citas? Neesmu vēl slavējis nevienu citu pilsētu par sastrēgumiem, sliktu satiksmes organizāciju, dzīves dārdzību vai politiķu vēlmi tajā pilsētā savākt visu valsti. Abet par to attieksmi - savulaik man tā nianse daleca, lietojot stiliņa detaļu pārdošanas tofiku. Kāpēc? Divu iemeslu dēļ. Pirmais - ja kāds ir uzcepis postu "pārdodu detaļu xxx, bla bla bla, cena tik un tik, saziņa tā un tā", bet nav rakstīts kur šī detaļa atrodas - 99,95% gadījumu kur šī detaļa atrodas? Tu uzminēji - nu kuras vēl pilsētas iemītniekiem varētu likties nesvarīgi pieminēt šādu svarīgu parametru? Otrais - atkal līdzīgs aspekts - ja detaļa atrodas tālāk nekā iespējams aizbraukt - 95% gadījumu tie, kas nav spējīgi noorganizēt kaut kādu piegādi ārpus savas apdzīvotās vietas, nāk no kuras pilsētas? Jep, uzminēji - tie kas dzīvo citur gan rēķinās ka kāds varētu negribēt braukt pēc 10-20 eiru vērtas detaļas 200 km pakaļ. Pēc šīs nianses uzķeršanas ar laiku sāku pamanīt ka daudzās citās dzīves jomās ir tas pats - viss atrodas vienā konkrētā vietā, kur esošajiem darboņiem visa pārējā valsts ir vajadzīga tikai lai vēl kādu darbaspēku atvilktu, kā arī lai no tās visas pārējās valsts kaut ko pārdotu. Ak jā, braucot no dižās pilsētas ārā jūrmalas virzienā, ir pat zīme, kas norāda ka tiek no citas valsts iebraukts latvijā :D - "latvijas teritorijā darbojas fotoradari", zīme kādas ir pierasts redzēt uz šosejām tiešās redzamības attālumā no valsts robešas... :D

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Kā tie vidējā ātruma radari kaut ko čakarēs pie tās šosejas īpatnībām? Lidotāji pārāk daudz tur pastiept nevarēs, problemātisko apdzīšanu dēļ, un tādas normālas vietas kur apstāties pa vidu lai nedabūtu sodu jau tur arī nav, tā ka ērtāk potenciālajiem pārkāpējiem būs tomēr braukt ar atļauto ātrumu. Bet tā es tev piekrītu - es pats esmu pasācis no dižās pilsētas uz aizkraukli braukt pa to šoseju; muļķīgi vienīgi ka tā šoseja ir apdalījusi aizkraukli un nav uz to ceļš.

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Apnīk - bet nu to varēs pārstāt tikai tad, kad latvijā būs bariņš ar pilsētām, nevis ūdensgalva un bariņš ar mazpilsētām; un tajā mītošo attieksme vairs nebūs "mēs un pāķi", tātad - nekad.

Tēma: Kurā DUS jūs pildat degvielu?

Visforšāk ir liepājas viršos [citur tādu variantu vēl neesmu redzējis], vienā sūknī visas trīs šķidrās degvielas un gāze, var ieliet mašīnā abas, mašīnu neizkustinot. Vienīgi viņi to sūkni ir muļķīgi novietojuši, pēc kārtas pirmo, tā ka to mēdz apsēst visādi šķidrie, liekot uz viņiem gaidīt.

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Tas vēl nav nekas - man pagājušovasar sanāca braucienā uz dižo pilsētu gabaliņu no skrundas līdz dižajai pilsētai pabraukt igauņu tūrautobusam astē - tas mauca līdz savam ierobežotājam, 99 kmph, un mauca tā, ka man sēžot viņam astē bija neomulīgi, jo tur visādiem kaķeniekiem, anneniekiem un bikstiem šis stiepa cauri tā, it kā tur nekā nebūtu... :D

Tēma: Vissezonas riepas.

Par ko tur jābūt pārsteigtiem? Protektors gan jau atjaunotajām nav slikts - cita lieta cik labi kurām mizām tas protektors turas klāt, a to vēl sanāks kā fūrēm; šad un tad šosejas malā var redzēt mētājamies protektoru un koāda fūres riteņa.

Tēma: "Dzeltenās vestes" Francijā demolē maksas ceļu būdas un ātruma radarus

Šitā tu automātiski 4 no 5 potenciālajām vestēm aizbaidi prom; ja noorganizēsi tādas zaļās vestes, pretī rasies sarkanās vestes kas tavām zaļajām vestēm iedos pa purnu...

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Pardon, nevis Dzelmēs, bet Kaibalā - man jūk tās mazās apdzīvotās vietas uz d-pilenes.

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

??? Kāds sakars? Zīmes abos galos ir viegli pamanāmas, un ātrums arī visu laiku ir vienāds. Kaut kādās Dzelmēs ir grūtāk saprast...

Tēma: Vissezonas riepas.

Nav nav - kā tad savādāk lai uztaisa sūdus un megalielus sastrēgumus, ja visiem būs sezonai atbilstošas riepas?

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Nu, vēl mēs redzam ka ja patīk braukt uz +10 - +20 pa apdzīvotu vietu, var arī tur nepaātrināties - sēņotājs galu galā mani panāca, kaut kur pret stokkeru. Mani vispār tā rindiņa sasmīdināja - es mierīgi braucu pa brīvībeni kruīzā uz 55, mani pa kreiso pusi apsteidz rindiņa, kādas 5 mašīnas, ar 5-10 kmph lielāku ātrumu - tad atkal šie atpaliek un es šos sāku apsteigt...

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Šorīt ap septiņiem situācija - braucu laukā no grobiņas uz liepājas pusi, priekšā trīs mašīnas uz ~45 brauc, priekšā braucošais galaksis nogriezās, priekšā palika toybota, un, paskatos, tai priekšā brauc B4 A80 avants. Pabraucam gar balto zīmi - nejūt nekāda paātrinājuma... 300 m tālāk, palaidis garām pretī braucošo, izmantojot 500 metru logu, tos divus cēli nokodu un uz 95 aizgāju - dažus kilometrus tālāk, kaut kur brīvībenes vidū, tāda rindiņa mani bik apsteidza, to ieskaitot - vēlāk ar to B4 sanāca pabraukt blakus uz ganībenes - palūrēju uz vadītāju - jā, cepure bija...

Tēma: Vissezonas riepas.

Es gribēju šogad pirmo reizi mūžā nosapirkties kaut kādas jaunas ziemenes, pankūkus, bet nekā, nesanāca - jo atpirku no čoma gadu lietotas yokohama naglenes. Tā kā pieredze ar naglenēm praktiski nav, piektdien braucot uz dižo pilsētu biju mēreni šokēts - saķere uz sausa vai mitra asvalta tāda pati vai pat sliktāka, kā dajebkādiem sūdiem, ar kuriem sanācis pa ziemu braukt - uz 95 kmph to līkumu kas starp kaķeniekiem un anneniekiem dižās pilsētas virzienā bail izņemt pa pareizo trajektoriju, ka nebeidzas tas manevrs barjerā... Bet nu jāpaskatās uz to no pozitīvās puses - šorīt braucot atpakaļ no dižās pilsētas, tajā biezputrā man bija tikai mazliet mazāk saķeres nekā piektdienas vakarā uz sausa asfalta, ļaujot man bez īpaša iespringuma kost nost lēnus busus un fūres - nu un atbraucot manā ciemā, uz ceļiem, kas nav kaisīti, tās riepas ir savā elementā. Morāle - kā jau man likās, naglas man nevajag.

Tēma: Vissezonas riepas.

Tas nav saistoši, bet pavasara laikā mašīna uz ziemenēm peldēt var - jeb tu tur ar skandināvu riepām močī? Es visu pagājušo vasaru nobraucu ar hankook ziemenēm - pie +30 grādiem asāk izņemot līkumus bija kaut kāda kaucoša skaņa, bet tikai skaņa - mašīnas uzvedība bija normāla.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Nu kā, večukiņ - tu tak pats uzrakstīji - "tālāk par saviem laukiem neredzi", tātad tava doma bija "dižajā pilsētā viss ir pilnīgi otrādi nekā tavos laukos!" "ļoti daudzi ceturtajā vai piektajā gadā jau tēmē uz atkal jaunu auto" - vai tad līze lielākoties nav uz pieciem gadiem? Abet par to pēdējo - tev to pašu varu ieteikt Tas jau esi tu, kas visu laiku sūdus nopērk, un tad atkal jāmaina - man ir sakarīga mašīna, par kuras maiņu man domas nav pat uzplaiksnījušas, tāpēc gadā vidēji ielieku vismaz vienu mašīnas vērtību tajā; nav kā tev, visu laiku mašīnas jāmaina un "izdevīgi jāpārdod". Tur ir jābūt ar diezgan švakām matemātikas un loģikas spējām, ja nedalec ka cilvēks, kurš gadā var atļauties mašīnā iekrāmēt četrciparu skaitli, varētu arī atļauties, kā tu teiktu, "kaut ko sakarīgu nopirkt". Kaut gan tava loģika droši vien strādā šādi - "man patīk lielas ātrgaitas motorlaivas, un visiem citiem arī tādas patīk, un ja kāds ar tādu nebrauc, viņš vienkārši nevar tādu atļauties - nu kuram taču varētu nepatikt lielas, ātrgaitas motorlaivas?".

Tēma: Iekļaušanās ātrumā

Tūlīt atskries eidis bļaudams "tā nevar būt, tā ir tikai vāciešiem, kāpēc viņi nomelno hondu?!"

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Nē, mēs nonākam pie tā, ka tu tālāk par savu žīdu klubiņu, kas regulāri tirgo savas mašīnas, neesi redzējis. Saki, dižajā pilsētā neviens nebrauc ar mašīnu ilgāk par pāris gadiem? Yeah, right. Kā reiz jauno kastu braucēji lielākoties brauc pilnu līzes laiku, un tas ir stipri ilgāk, nekā tev iet viena mašīna. Mašīna ir domāta lai ar to brauktu, un viss. Tādas žīda dvēseles kā tu, kam gribas paandelēties, tiešām redzējis neesmu - man pazīstamajiem cilvēkiem kas mašīnas maina kā tu, lielākoties ir ap 20 gadiem, un maina jo piebeidz, vai naivi cer ka nopisteni iemainīs pret ko labāku. Toties man pazīstamie nopietna vecuma cilvēki, kas var atļauties nopirkt ko labu, brauc ilgi - 5-10 gadi, tas tāds vidējais cipars. P.N. Kamēr tu šito žīda pieeju mašīnas turēšanai neatmetīsi, par jaunu tačku tev nav vērts sapņot - pats teici "var mainīt ja var par labu cenu nopirkt un pārdot" - jauna mašīna šim kritērijam neatbilst, tikai 10 gadus veca

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Nē nu es ļoti labi zinu ka japāņiem tie logi ir bāzītē, es to skaidrā latviešu valodā uzrakstīju - bet ar puļķīšiem es domāju nekvalitatīvos japāņu risinājumus šiem logiem - nu labi, iespējams ka tagad beidzot honda ir nonākusi tajā punktā, kur bija audī pirms 30 gadiem, un nu tās pogas ir ciešamas, nevis kā agrāk, šausmas par ko būtu jākaunas, nevis jālepojas.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Tu neraksti, tu to parādi - labas mašīnas nemaina, ar tām brauc.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti