Jūrmalas dome ir garantējusi tās plašās stāvvietas pie jūrmalas robežas?
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Tēma: Alauksta iela Rīgā
Jūrmalas dome ir garantējusi tās plašās stāvvietas pie jūrmalas robežas?
Tēma: Alauksta iela Rīgā
Ļoti skaisti, ko lai pasaka. Kādas ir robežas tam pleķim kas saucas "rīgas centrs"; nebūs jāmet baigais līkums lai brauktu pāri zelta tiltam, lai nebūtu jāiebrauc tajā centrā?
Tēma: Mašīna Grants ceļam
Tu gadījumā nebrauci to savu bembiju pa tādiem [bez]ceļiem, pa kādiem Bradypus dzen savu džipu? Tu noteikti ļoti pārspīlē - zinu kā minimums dažus čaļus, kam ikdienā jābrauc pa granti, un vai nu ir tas E39, vai arī ir bijis; šaubos ka tur divreiz nedēļā notiek remonti :D Ir arī kolēģis ar E46 330D, kurš dzīvo padsmit kilometrus no tuvākā asfalta, pēc tavas loģikas viņam vienīgais iemesls izbraukt no mājas būtu lai kaut ko saplēstu, tad nopirkt detaļas, un atgriezies mājās tās detaļas samainīt... :D Tas ka tik jauni bembiji ir paredzēti asfaltam - par to gan tev ir taisnība - tāpat kā tādu gadu audī, fofāgeni, merši utt.
Tev tur tā ļoti jocīgi ar tām summām. Tev, acīmredzot, ir īpaša mašīna kas patērē naudu - manējā prasa degvielu - un es nevaru pierast pie noteiktas summas, jo tādas nav - degvielas cenas mainās, bet mašīnas apetīte sevišķi nemainās.
Kuram nebija katalizators? Atkarīgs no tirgus. Teiksim, britiem katalizatoru sāka prasīt 1992. gadā - rezultātā 30 gadus veciem audī redzama jūtama motoru klāsta atšķirība - pa mūsu ceļiem ripojošajiem, lielākoties no vācijas atnākušajiem Audī 90 ir iekšā 2.3 motors ar KE3-jetroniku un katalizatoru - britiem lielākoties bija 2.2 ar K-jetroniku un bez katalizatora. Mana golfa motoram ar kodu 2E no dzimšanas katalizators bija bijis - britiem fofāgena motoriem ar tādu pat kodu katalizatora nebija, un tāpēc bija vadības bloks ar savādāku regulējumu.
Nu, ķīseļu gadījumā var pārmest mūsu likumdevējiem - kāda iksa pēc apskati var iziet mašīnas, kas jāatbilst EURO5 normām, bet kuras reāli atbilst, hvz, kādam EURO3? EURO5 ir jābūt ar kvēpu filtru, kurš laukā nedod praktiski neko, bet norma ir tāda, ka arī bez filtra var iziet, un tas tiek aktīvi izmantots. Tā kā laiki iet uz priekšu, un stiliņā ir sauja ar ļautiņiem, kas jaunus audī nopirkt nespēj, toties spēj nopirkt 5-10 gadus vecus, labā stāvoklī esošus eksemplārus, bieži vien vēl speciāli atdzenot no vācijas, tad es redzu kā tas notiek - nopērk 10 gadus vecu audī ar trīslitrīgu ķīseli no vācijas, tb filtri tur ir - tālāk tie tiek profilaktiskos nolūkos amputēti [filtram aizaugot izplūdes spiediens turbīnai nav veselīgs], pie viena vēl uztaisa kādu čipsi - nu, cits iet vēl tālāk, iespējas jau ir tās pašas kas vecajiem ķīseļiem, tik kabatas vajag stipri dziļākas. Nesen redzēju vienu TDR viģiku, kur čaļi skrējās uz kaut kāda nomaļa celiņa, cita starpā arī desmitgadīgs audī - autobūves progress ir redzams; desmitgadīgs 3.0 kūp apmēram tāpat kā divdesmitgadīgs 1.9, lasīt, kūp mazāk, bet vienalga tīri smuki kūp. Abet par benzīnniekiem - līdz gadsimtu mijai katalizators nebija obligāts, un tās normas, kuras līdz tam piemēro, normāli strādājošs astoņdesmito gadu motors ar KE-jetroniku vai digifantu, var izpildīt arī bez katalizatora [ar kuru tie motori no dzimšanas vācijas tirgū nāca], un arī deviņdesmito gadu otrās puses normas, kas jau ir šaurākas. Tikmēr nullto pirmās puses normas diez vai bez katalizatora izdosies izpildīt - ja nu vienīgi motors ir ļoti optimizēts labākai sadegšanai, un labā stāvoklī - un varbūt tiešā iesmidze. Bet nu te iestājas tas patīkamais moments ka benzīnniekam katalizators parasti dzīvo 15-20 gadus, tā ka tos parasti bez nopietna iemesla negriež ārā, vismaz ne tik jaunām mašīnām.
Tēma: Līķu kaudzes
Tas drīzāk ir stāsts par mūsdienu puņķainajām kastēm. Bik uzspiedās un salūza zelta vērts plastmasas spārns...
Dīleris? Tu joko?
Aizmirsi jau ka tesla ir sifons, tik uz četriem riteņiem, ar visu no tā izrietošo? Lietotās teslas noteikti ir bez garantijas, bet ja tev vajadzēs kaut ko saremontēt, pie dīlera tu noteikti nebrauksi - jo ja super duper sifonu tu vēl nes pie dīlera, lai tas pa pusi telefona cenas nomaina sasisto ekrānu, tad teslu tu diez vai brauksi remontēt pie dīlera pēc kāda maza bumsika, par kuru tev ierubīs vismaz 1/4 no jauna model S cenas... :D
Teslu vari pirkt - piekari vai virsbūvi saremontēs jebkurš serviss, apkopi arī visdrīzāk izdarīs [jo tur nav īpaši nekā ko apkopt] - vienīgi būs jāmeklē kāds, kurš tiks galā ar elektroniku, ja radīsies tāda vajadzība, bet kad parādīsies pieprasījums, kāds arī sāks rubīt tos brīnumus - pērkot vienīgi skaties lai nopērc eksemplāru kas bijis sists, un nevis slīkoni... :D
Tēma: Latvijas Gada auto 2019
Kāds pamatojums elektromobīlim [ja vien neesi dārzā pie mājas uzlicis personīgo propelleri] - iespēja dižajā pilsētā bez maksas nomest mašīnu?
Kāda puse no tevis nosauktajām lietām ir viena vecuma ar manu golfu, vai vecākas. Problēma nav automatizācijā - problēma ir sarežģītumā, kvalitātes kritumā un visas mašīnas iekārtu saslēgšana vienā tīklā - kā arī visādās krutuma figņās, kā šī te.
Tēma: Līķu kaudzes
Nav nav - kādi seši vai septiņi vidējie statistiskie latvijas strādājošie, vai arī kaut kur tik, cik manā darbavietā strādājošie pa visiem kopā saņem.
Tas jau ir individuāli. Es bišķi vairāk esmu pasācis kaut kur braukt, bet ne 2x vairāk. Ja agrāk, kad benzīns maksāja kādas 10-15 kapeikas virs eiras, mēnesī man aizgāja kāds sotaks benzīnā - tagad sotaks gāzē noteikti neaiziet.
Pa 500 eirām var tikai uzlikt vislētākos sūdus, vai arī jāliek pašam ar savām rokām, taupot uz nesvarīgākajām lietām. Tiešajām iesmidzēm ir pasākuši arī piedāvāt ceturtās paaudzes iekārtas ar specifiskiem vadības blokiem, pēc principa - divi litri benzīna uz simta + gāze.
Muļķības. Pirmkārt, pasaulē pēc naftas pieprasījums ir liels, un tas mazāks nepaliek, tā ka naftas ražotājiem nav jāveicina degvielas patēriņš. Otrkārt, par to katastrofālo degvielas patēriņa samazinājumu - šaubos ka reāli tāds eksistēja. Ja cilvēks nomaina benzīnnieku uz ķīseli, viņš ļoti bieži 1) sāk braukt vairāk 2) sāk vairāk likt mīksto atļautajam ātrumam - un beigās no ķīseļa ekonomijas čiks vien tik sanāk. Pārāk bieži kad kādā forumā kāds ķīseļgalva cenšas pamatot savu izvēli, izrādās ka šim ķīselis patērē kā man benzīnnieks, tikai viņš brauc kā no ķēdes norāvies lops, kamēr es kruīzā uz 95 - galā mēs aizbraucam abi... :D
Ļoti elementāri - pēc gāzes plītīm nav pieprasījuma. Jā, reāli ir, bet priekš ražotājiem - nav. Kas var atļauties nopirkt jaunu tačku, var arī atļauties bākā ieliet šķidru degvielu - un tā nu no rūpnīcas pēdējo pārdesmit gadu laikā ražotāji ir piedāvājuši dažus nīkulīgus motoriņus. Kamēr tas, ko ar mašīnu dara otrais vai trešais īpašnieks, ražotājus neinteresē. Ja teiksi ka tā nav - kāpēc mums te šajā forumā ir tikai divi lietotāji, kas ir sagāzējuši mašīnu, kam vēl ir garantija, nomiks un fans? Kāpēc visi pārējie 1.4 TFSI un 1.8 TSI lietotāji jau nav sabāzuši gāzes iekārtas?
Jā, gāzei ir kādu 3% mazāka siltumspēja - tu gan kaut kādus stipri lielākus ciparus nosauci. Pastāsti, kā tu kaut ko koriģēsi ceturtajai paaudzei, vai kaut kam vēl jaunākam, kas pievienota parastam vadības blokam - ar kaut kādu krutu lambda emulatoru appišot vadības bloku? Motora vadības bloks cenšas dabūt nepieciešamo degmaisījumu, vadoties pēc lambdas - tu vari kruķīt gāzes bloka korekcijas, likt klāt vai ņemt nost degvielu, bet tas tikai mainīs to, cik daudz motora vadības bloks dabūs ņemt nost vai likt klāt - nu un kaut kāds motroniks savu adaptāciju dēļ visdrīzāk tāda joka dēļ vēl sāks jukt prātā. Ar tādu gājienu - padeves regulēšanu - var nodarboties vienīgi čipšķūneris, vai arī kāds mana līmeņa cilvēciņš, kam motoru vada programmējams motora vadības bloks ar diviem regulējumiem. Bet samazināt īpaši neko arī nekam nevarēs - optimālākās atgāzes ir pie lambda 1.0, uz ko standartā noteikti arī tēmē 99% motora vadības bloku - ja nu vienīgi, pie tā ka pie mums apskatē NOx nemēra, labi strādājošam motoram uz gāzes brīvgaitā uzlikt nevis 1.0, bet gan kādu 1.05, kas samazinātu CO ciparu.
Šodien apskatīju kolēģa jauno darba mašīnu - citreon berlingo. Secinājums - pie tā, kas šodien tiek saukts par "krosoveru", tā plašā definīcija attiecas arī uz to franču autobūves brīnumu... :D
Nē nu ko tu gribi - krutais, izslavētais dižās pilsētas serviss, kurā vēl tolaik pats heirnihs strādāja - tava slavēšana ir apmēram tāda pati, kā stāstīt ka ķīselis rullz, jo "es to apkopju un remontēju jelgavā pie INC"... :D
Tu laikam esi aizķēries 30 gadus vecā pagātnē, ar mk2 golfiem ar 1.6 karbuli un hondas kiviču un 1.3 karbuli, un abiem pirmās paaudzes iekārta virsū. Mūsdienās, ar motronikiem un ceturtās paaudzes iekārtām regulēt var tikai gāzes bloka korekcijas, bet ne to, kas nāk ārā pa izpūtēju. Ā, starp citu, runājot par gāzi - tu kādu laiciņu atpakaļ, sakot ka gāzes patēriņš 1:1 ar benzīnu neesot iespējams, teici ka normāli esot jābūt tur kaut kādus litrus virs - cik lielu ciparu tu nosauci? Es kaut kā esmu piemirsis, bet man liekas ka bija diezgan liels skaitlis...
Tēma: Grants ceļa kopšana.
Ja tu taisies ceļu nobērt ar šķembām, cik daudz ietapījumus uz piekari pārmāks daudz lielākie izdevumi virsbūves remontiem un stiklu maiņām - jeb vai tev tas ceļš ir tāds, uz kura vienlaicīgi ir tikai viena mašīna?
Tēma: Mašīna Grants ceļam
Nabags? Nu, nosacīti - brauc tomēr ar golfu, nevis egli, zvēru karali vai maksti - tādus brīnumus es personīgi redzu tikai bulku vāģu formātā, kādiem pāris cilvēkiem, kas acīmredzot nav spējuši atļauties kadiju. P.N. Tu te diskutē ar viltus ekspertu.
Tu aizmirsti vienu sīkumiņu - litija jonu aķis ietilpību zaudē ne tikai no uzlādes cikliem, bet arī vienkārši no vecuma. Taksis līdz tai ietilpībai nodzīvojas pa 260k - vidējais pilsonis līdz tam nodzīvosies pa 5 gadiem, vai pat ātrāk - pie mazākiem nobraukumiem.
Tēma: Mašīna Grants ceļam
Rollerim iepriekšējajā lapā jau apskaidroju par patieso lauku dzīvi - es apkārt redzu vairāk padomju ražojuma traktoru ar pilnpiedziņu, nekā mašīnu ar pilnpiedziņu, vienalga, džipus vai vieglos. Cilvēki kas nav spējīgi notīrīt savu piebraucamo ceļu paši, vai arī vienojušies ar kādu citu, kurš to izdarīs, ārpus apdzīvotām vietām nedzīvo, vai arī to ikdienas gaitas ir pietiekami ierobežotas lai tas putenis tās netraucētu. Tavs fāteris ir pie pirmajiem, vienīgi jūsu dzimtas slinkuma dēļ viņš nevar/negrib traktoru saremontēt. Izskatās ka tu esi vēl slinkāks par mani - ja jau reiz ceļa tīrīšana ir eksistēšana, bet močīšana pa netīrītu ceļu ar džipu - dzīve. Noteikti pilns dzīves komplekts vēl satur visai ģimenei garus gumijas zābakus [jo kāpēc eksistēt ar sniega lāpstu rokās, vai arī labiekārtot sētu, aprīkojot to ar celiņiem, ja var dzīvot ar zābakiem kājās?] un citas foršas lietas.
Tas jau vairāk tāds industriāls verķis, domāts lielām telpām.
Latvji, brauciet kosmosā! Projektā Pirmie Latvijas 100 km kosmosā šodien palaista izmēģinājuma raķete
Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres
5
Neskatoties uz policijas brīdinājumiem par pārbaudēm, Līgo dienā liels skaits aizturētu dzērājšoferu
3
Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres
5