Ko ir vieglāk bez skatīšanās atrast - pedāli vai to pogu? ![]()
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Tēma: Kruīza Kontrole
Nu bet tas ir tikai loģiski - priekš kam kaut kādu bezjēdzīgu pogu šai funkcijai? Kas ir ērtāk - īsi nospiest bremzi, vai meklēt kaut kādu pogu? Es pieņemu ka tevis nosauktajai fabijai ir tā pati kārtība, kādu fofāgena grupa izmanto kopš astoņdesmito gadu sākuma, un kas ir loģiska un praktiska. Nesen gadījās pabraukt ar E36 kompaktu, kam bija ielikts kruīzs, tur laikam ir tas pats, tik tāds īberīgs kloķītis - nemēģināju vai pēc tā kloķīša pakustināšanas AUS virzienos šis pēc tam piedāvā RESUME. Egle vienkārši ir paredzēta nenopietnākiem vadītājiem, kas vēlas braucot paspēlēties - tā nu tu paspaidi podziņas un tev iedegas spidometrā lampiņas. P.N. Audī iekš C2 arī bija viena ar kruīzu saistīta lampiņa, kas iedegās ja pievadīja kruīzam barošanu - pēc tam ar nākamajiem modeļiem ražotājs saprata ka tas nah nevienam nav vajadzīgs.
Tēma: Kruīza Kontrole
Nu ja tai eglei tiešām noteica pēc kloķa pozīcijas, tad tur francūži ir kārtējo reizi kaut ko caur dirsu uztaisījuši. Tik jauni motroniki, kam ir Drive By Wire un attiecīgi kruīza funkcionalitāte, kas ļauj tikai attiecīgos robos slēgt, pārnesumu nosaka pēc ātruma/apgriezienu attiecības. Protams, ir viens mīnuss - kārbas maiņa pret citu ar citiem pārnesuma skaitļiem prasa čipšķūnera iejaukšanos lai pēc tam kruīzs darbotos.
Nu bet dabiski - tās ir firmas, kuru mērķis ir gūt pēc iespējas lielāku peļņu, un kuru finanšu stāvoklis parasti neliek censties pēc iespējas ātrāk tās mašīnas pārdot ![]()
Nē nu tas princips ir vienkāršs - paņem pārdod to gadu veco mašīnu un tu uzzināsi, cik tad šī ir no savas vērtības zaudējusi ;) :D "Piedāvājumā tādu nebūs", jo jaunas mašīnas lielākoties pieder bankām un tos lieto cilvēki, kas bankām regulāri maksā, bet ja nespēj, tad tālāk tiek galā ar visu banka, un tad ja nu akurāt kādam steidzīgi jānotirgo gadu veca mašīna, tā arī par adekvātu cenu fiksi aiziet. Bet ja visi mašīnas pirktu naļikā, mēs daudz biežāk varētu redzēt situācijas, kur gadu vecas mašīnas tirgo par to tirgus vērtību.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Man savulaik iekš audī bija baltas ādas ķebļi. Nekādu problēmu, neskaitot vispārējo ādas problēmu ka nav patīkami tādā ķeblī sēdēt plikam...
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Nēģera dirsa ir tad, kad griesti ir melni. To modi es neatbalstu, bet panelim gan ir jābūt melnam, gan lai pieklājīgi izskatītos, gan lai mazāk gaismas tumsā atstarotu, gan lai nemaisītos pa acīm. Nekad neesmu sapratis tos hipsterus kam patīk īberīgo krāsu saloni - toties es redzu ka ar tādām mašīnām notiek tas pats, kas ar mašīnām, kam tomāti - vai nu tās ātrāk nonāk šrotā, vai arī piedzīvo nepareizā aprīkojuma izvākšanu.
Piedāvājums un pieprasījums ir divas dažādas lietas. Ja tu tādu gadu vecu mašīnu ar 12k nobraukumu gribētu steidzami pārdot, tu liktu to -30% cenu, kamēr par -10% cenu nevienam tāds nah nav vajadzīgs - ja var atļauties 90% no jauna cenas, tad var arī piemest tās dažas štukas un paņemt jaunu.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Nu nah tādu baltu paneli :D Panelim jābūt melnam, durvju apšuvumu pamatmateriālam arī - koka uzlikām, protams, jābūt brūnām un virsū esošā āda var būt arī, teiksim, balta - ķebļi arī var būt balti.
Plastmasas klucis? :D Plastmasas tur tiešām daudz nebūs.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Jā, ir mode pēc visa melna - es to jūtu, redzot kā forumos 25 gadus vecu mašīnu lietotāji savām mašīnām baltus griestus mēdz pārvilkt ar melniem audumiem... Panelim un visādiem ķiņķēziņiem, manuprāt, jābūt pieklājīgi melniem, griestiem gan baltiem.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Nu nu? Kas tad ir ar tiem saloniem? Saloniem neesmu pievērsis dižu uzmanību, jo tādos sēdēt nesanāk; redzu ka tur ir daži jauninājumi, par kuriem labāk nespriedīšu, jo nav sanācis izmēģināt, savādāk saloni kā saloni. Vot par to ārējo dizainu - citiem ražotājiem kā kuram, bet fofāgena grupa pirms kādiem 13 gadiem izlaida samērā smukus jaunos modeļus, kuri kopš tā laika ārēji pakāpeniski sapisti - škoda šobrīd laiž laukā vislielākos kropļus.
Kāpēc gan ne - kamēr franči tomēr sāka ieviest augšējās sadales vārpstas un citas kosmosa tehnoloģijas, tikmēr jeņķi vēl šobaltdien diezgan daudz ražo OHV motorus...
Tēma: gaudo starteris
Vai nu ievilcējs nepagūst tik ātri atlekt atpakaļ, vai bendikss bik čābīgāk veic savu funkciju. Es te tagad savā golfā ieliku citu starteri, un tā kā pie šībrīža starta trekninājuma auksts motors vispirms dažas reizes uzsit un tikai tad pielec, pie katra uzsitiena ir tāda graboņa - starterim nedarīšu neko, motora vadības bloku gan paregulēšu lai lektu uz sitiena :D
Tēma: Fords S-Max
Nu, 90% no kosmonautu šrotiem noteikti liek. Liepājā, kur tādu nav, no apkārtnes 6 vai cik tur šrotiem man liekas ka tikai vienā bija kāds tik nogarlaikojies cilvēciņš kas var atļauties par katru mašīnu likt sludekli, no pārējajiem kādi 2-3 reizēm ieliek kaut kādus aptuvenos sludekļus, par tēmu "ir mk3 detaļas, 1.6, 1.8, 1.9. 2.0 utt". Bet tā pa lielam informācija ceļo no mutes mutē, tā ka šāds tofika jautājums ir pilnīgi saprotams. Nesaprotams vienīgi tiem, kas šrotus neapmeklē.
Tava filosofija par to ka līzings ir prātīgāks it kā ir loģiska, bet es tai varētu piekrist tikai tad, ja mēs vēl dzīvotu PSRS ar komandekonomiku un valsts garantētām darba vietām. Pirms 10 un vairāk gadiem daudzi simti tūkstošu latviešu arī šitā filosofēja, līdz pienāca astotā gada beigas un viņi varēja bariem ar plikām dirsām emigrēt uz rietumiem, jo bankas bija atņēmušas gan līzingā sapirktās tačkas un nekustamo īpašumu, gan pēdējās piedirstās bikses novilkušas...
Un attiecībā par to filosofiju ka naudai krītas vērtība, un tādēļ prātīgāk pirkt līzē - vai tiešām bankās strādā muļķi un procentu likmes ir mazākas nekā inflācija, tb bankas dod altruistiskus pakalpojumus, pašas paliekot mīnusos? ![]()
mk2 - rēķināts ar lielu rezervi? :D Spēcīgi šaubos. Es ļoti labi redzu kāda "rezerve" ir bijusi virsbūvei; mans golfs ir salīdzinoši nesapuvis, bet rūsai viņš garšo labi - un es redzu kā ir ekonomēts vēl uz dažu labu otrā svarīguma mezglu, teiksim, visādiem salona elementiem. Kamēr ar spēka agregātiem nedrīkstēja lažoties kā šodien - mašīnai bija jāšķiļas un jāiet, nevis kā šodien, kad galvenais ir garantija, nevis tas, vai mašīna kalpo.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Izklausās ka tas jaunais grand čeroki ir būvēts uz kādas fiata platformas un izmanto fiata spēka agregātus, ja jau reiz tā - ja apakšā būtu amerikāņu gazika platforma, tad divritenis būtu ar pakaļu velkošu...
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Un vispār - tālajā 2000. gadā pseidodžipi tikko bija parādījušies un kotējās kā "džipi", nevis kā pilsētas dranduļets sievietēm un tiem, kas nemāk braukt - attiecīgi viņiem nācās piedāvāt tomātu xtreilī kopā ar pseidopilnpiedziņu, jo tolaik par pseidodžipu kas ir divritenis visi būtu gardi pasmējušies...
arba rakstīja: elektrību ne tikai no naftas ražo ! un vispār no naftas neražo gandrīz nemaz, bet no gāzes ! bet viņu vēl ražo no ūdens un atomiem ! pie tam elektro auto lēdējas pa nakti, kad elektrības patēriņš ir ļoti zems !
Nu jā, šobrīd neražo. Bet ja piepeši viss transports paliks elektrisks, no kaut kā jau būs jāražo... Un šobrīd neražo tāpēc, ka savulaik naftas cenas attiecībā pret citiem resursiem palēcās, un palika neizdevīgi - bet ja elektrības cenas nopietni sakāps, tad atkal būs izdevīgi...
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
EA211 vispār ir nevis kods, bet sērija. Kods jaunajiem motoriem parasti ir 4 burtu kombinācija - deviņdesmito un nullto gadu motoriem 3 burtu kombinācija - astoņdesmito gadu motoriem - 2 burtu vai cipara un burta kombinācija.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Nu bet tāpēc jau arī tie stāsti ir - ka ražotājs koncentrējas nevis uz mašīnu izturību, bet gan uz to, lai tam, kas izbrauc mašīnu no salona, rastos patīkamas sajūtas.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Nu bet kam tāds porno ir vajadzīgs - dusteris ar pseidopilnpiedziņu un tomātu? Tomāts ir vajadzīgs tiem, kas nemāk braukt vai kas taisās to dusteri izmantot tam, kam tas nav paredzēts - lai stumdītos pa dižo pilsētu - abās situācijās pseidopilnpiedziņa nah nav vajadzīga. Kamēr tie, kam vajadzēs ar to dusteri nobraukt no ceļa, braukt mācēs un priecāsies ka nevis kaut kāds sūdomāts pa savam kruķī robus, bet pats vadītājs to var darīt. Bez tam vēl tas mazais sīkumiņš - tomāts nozīmē lielāku cenu.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
Kuri tirgotāji iepleš tās acis, dīleru darboņi? Tie varbūt, bet tur tā acu plešana ir iestudēta, jo tomēr jāiesmērē dārgāka mašīna. Tur kur tirgo mašīnas, kuru vecums ir vienāds ar vidējo, vai lielāks, drīzāk pletīs par vēlmi pēc tomāta, un tur gan tā plešana būs dabiska.
Tēma: Ekonomiska auto izvēle
VWfans rakstīja: Ļoti laba liela un vienlaikus ekonomiska auto izvēle ir atjauninātais Dacia-Duster: ar 90 zirgspēku dīzeļmotoru, pievienojot dažas ekstras, dabūjam jaunu auto par 14 tūkst.eiro. Ilgos gados pārbaudītais Renault 1,5 dCi motors - tā ir vērtība!!!
Nezinu par citām lietām, bet apskatoties dacītēs esošo vagīnas 1.5 ķīseļ-nemotoriņu sarakstu, es biju šokā - nedomāju ka šodien vēl eiropas ražotājs varētu piedāvāt ķīseli ar nemaināmas ģeometrijas turbīnām, tā ka tam dusterim noteikti starp tām dažām ekstrām būtu jāieķeksē jaudīgāks ķīseļnemotoriņš, lai vismaz ir tā VNT turbīna.
Neskatoties uz policijas brīdinājumiem par pārbaudēm, Līgo dienā liels skaits aizturētu dzērājšoferu
4
Kafija, pirts un auksta duša? Narkoloģe komentē populārākos mītus par atskurbšanu pirms sēšanās pie stūres
6