Kārtot: Augošā secībā

Tēma: KIA Sportage 2016 tests, atsauksmes un iespaidi

Liels klīrenss ir noderīgs tikai kopā ar augstām riepām - kāda jēga no augsta klīrensa, ja tā pielietošanas reizē zemprofila miza un lietais disks ir lupatās? Pats fakts ka šito mašīnu tā var nokomplektēt parāda ka to klīrensu potenciālajiem pircējiem nevajag. Bet dizains atsauc atmiņā to vienu Top Gear sēriju, kurā klarksons "gribēja" mest no augstuma peniju un krupi, bet nevarēdams mest krupi, nometa otrās paaudzes skorpi, jo tas atgādināja krupi :D

Tēma: KIA Sportage 2016 tests, atsauksmes un iespaidi

Vietas noteikti būs pietiekami, jo nevajag vazāt visu iedzīvi apkārt - bet kāda jēga no lielas kastes, ja nav atbilstoša izmēra grabažnieks? Palūrēju kijas lapā, kādi kijai ir modeļi - ar ko šitentā kaste ir labāka par, teiksim, Carens?

Tēma: Automobilis ar autopilotu būs jau drīzumā mūsu ikdiena!

DidzisKalnietis rakstīja: Benzīna motors pie 2000 apgriezieniem pat ar visu turbīnu vēl īsti negriežas. Var būt, ka esmu ko palaidis garām, bet tādu, kam pilns "spēriens" būtu jau pie 2k vēl neesmu redzējis. Bija iespēja baudīt Saab 9-3 Aero ar 2,8 biturbo Haldena motoru. Arī tam vajadzēja drusku vairāk (ap 2,3), lai sajustu īsto paātrinājumu. Tas varētu būt tāpēc, ka līdz 2000 apgriezieniem. izplūdes gāzu daudzums tomēr vēl nav pietiekams, lai iegrieztu turbīnu līdz pilnai jaudai. Arī pats motors, protams, vēl nav gatavs to visu arī aprīt...

Tevis aprakstītā darbība drīzāk izriet no nepieciešamības elektroniski apcirpt griezes momentu lai saudzētu transmisiju. Primitīvs astoņdesmto gadu dzelzis - audī 2.2 10v turbiķis, septiņesmito gadu dizains - spēj K24 turbīnu [spējīga uz 300 zs] iegriezt pie 2k - attiecīgi saregulēts tāds tikpat vecā mašīnā sēdošos pie tām 2 štukām ielīmē ķebļos, un gliemezis turpina nodrošināt pilnu pūtienu līdz ~5,5k. Tik vēlu - pie 2k - lielākoties sāk pūst jo motors elastīgāks nekā dīzelis, turbīnai jābūt tik lielai, lai vēl spētu pūst kaut kur augšās - un lielākoties maināmo ģeometriju neizmanto, jo ciešamu rezultātu var panākt tāpat, bez. Es tiešām būu pārsteigts ja tāds pats akmenslaikmeta motors nespētu VNT turbīnu iegriezt vēl zemākos apgriezienos - benzīns reāli spēj turbīnu iegriezt labāk nekā dīzelis.

Tēma: KIA Sportage 2016 tests, atsauksmes un iespaidi

Izskatās pēc X6 mājsaimnieču versijas. Es vēl varu saprast X5 pircējus, viņi var apgalvot ka ir nopirkuši ietilpīgu mašīnu - bet kāda jēga no šitādas kastes, kur jumts iet uz leju, lai galā atrastos golfa klases hečbeka grabažnieks?

Tēma: Lēna braukšana kreisajā joslā ir bīstamāka par ātruma pārsniegšanu

Vakar, būdams vienā pasācienā jūrmalā, daļēji lai apskatītos šitentās dižās pilsētas specifiskās problēmas, ap divpadsmitiem aizvedu trīs cilvēkus uz rīgas centru, otrpus daugavas - turpceļš pa vantenieku, atpakaļ pa salu tiltu. Kas iekrita acīs - plūsma pār salu tiltu gāja uz 85-90 [es kaut ko palaidu garām, jeb tur tiešām ierobežojums ir 70?] un tur tālāk, kas tā tur skaitās, ulmaņa gatve vai kas, bija nedaudz prikoli ar lēnajiem kreisajā joslā - uz jūrmalenes viss normāli. Nu labi, man pašam bija nosliece braukt pa vidējo joslu - jo tad vismaz pie uzbrauktuvēm nav jāraustās.

Tēma: Kurā DUS jūs pildat degvielu?

Pirms pāris mēnešiem izdomāju notestēt nesti, pēc tam kad vienu reizi sanāca palikt uz ceļa, jo izbeidzās degviela [nebiju parēķinājis cik esmu jau nobraucis un tobrīd spidometrā bija neprecīzāks rādītājs] - pēc pāris uzpildēm nācās nosecināt ka nestes degviela manam golfam ir iegaršojusies - vidējais piektdien sanāca 7,5 litri, padaudz, bet pie manas kājas, normāli - pēc tam šajā nedēļas nogalē bija brauciens ar pilnu mašīnu uz jūrmalu un atpakaļ, pa šoseju vidēji ejot uz 100 un vēl šodien sanāca aizvest trīs cilvēkus uz rīgas centru - un tam braucienam bija 7,4 litru vidējais - tas vairs nav jauki - pirms jāņiem līdzīgs brauciens, tik ar lielāko daļu distances uz ~115 un staķika degvielu bākā pavilkās uz 6,9, bet viens cits brauciens, uz kādiem 400 km, turot uz 95 kmph, gandrīz tikai šoseja, un vēl 50 km ar zubri pakaļā, 6,4. Tāds paskats ka jāizbrauc +/- sausa bāka un pēc tam jāielejas staķikā. Un varbūt vēl beidzot jāsamaina lambda un jāapskatās MAFs un droseles potenciometrs, jo arī 6,4 ir par daudz.

Tēma: Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Drīzāk jautājums ko nozīmē "labi turas uz grants" - uz tiem 140 līkumu arī var izņemt, izejot taisni no līkuma, vai tikai to, ka pie 140 izdodas saglabāt taisnu trajektoriju?

Tēma: Ekoloģija Rīgā - vai centrā aizliegt dīzeļdzinējus

kasinsh79 rakstīja: Nesaki vis. Mans P508 Hdi (11.2014.) ir ar Ad Blue sistēmu, un tas noteikti nav ekskluzīvs auto.

Nu, fofāgens iekūlās skandālā, jo ekonomijas dēļ uztaisīja muhļāzu, lai nevajadzētu likt to adblue un varētu bik ietaupīt.

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

Vernons rakstīja: Neviens neieminējās par jebkāda ātruma samazināšanu. Liepājas šoseja. Cik tad ir ātruma samazināšanas joslas? Sajūta tāda ka nedzīvojam Eiropā. Ceļu no Mārupes uz Jaunmārupi izprojektēja un ātruma samazināšanas joslas izveidoja. Nekas neiet kopā liels ātrums un tā samazināšana loģiski un cilvēcīgi nav iespējams.

Nu un kāda iksa pēc uz liepājas - rīgas šosejas ātruma samazināšanas joslas taisīt? Tā ir kaut kāda dzīva ātrgaitas šoseja?

Tēma: Ekoloģija Rīgā - vai centrā aizliegt dīzeļdzinējus

Ja tu par eļļu, iespējams - atkarīgs no īpašnieka. Pēc tam, kad pēc motora maiņas nobrauktiem 1,5k nokonstatēju puslitra eļļas iztrūkumu [eļļas patēriņš, kas dažam labam liekas normāls], nolēmu kaut ko darīt lietas labā - galvu nost, jaunas blīves, blīvslēgi, zobsiksna - pirms tam atbraucot mājās un iebraucot garāžā varēja saost sadegušas eļļas smaku, pēc, ieejot garāžā kādu brīdi pēc iebraukšanas, var tikai sajust ka garāža siltāka palikusi, neko vairāk. Bet ja par izplūdes gāzēm - nu, pilngadīgam vento noteikti sen jau katalizators ir amputēts

Tēma: Ekoloģija Rīgā - vai centrā aizliegt dīzeļdzinējus

Un pēc kā tad viņi smird, jāprasa? Ja nu vienīgi pēc eļļas.

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

Reizēm arī 5-10 minūtes ir no svara. Pēdējos gados, cik atceros, ātrāka braukšana par 95-100 man ir bijusi tikai dēļ nepieciešamības kaut kur nonākt laicīgi, pēc tipiskās aizkasīšanās. Mana tipiskā pieeja - 115-120 uz šosejas, un, pēc nogriešanās no tās, motora cilindri tiek piepildīti ar degmaisījumu un ātrums tiek izvēlēts atbilstoši ceļam. Garākais tāds steigas brauciens sanāca pāris dienas pirms jāņiem - kaut kādos trijos liepājā pametot staķiku vajadzēja aizbraukt līdz priekulei, tur uzmest aci vienai mašīnai, pēc tam no priekules līdz w-pilij un no w-pils līdz usmai, un trāpīt sešos - visi 250 km tika nobraukti uz ~115, galā nonācu 18.02, tās divas minūtes varētu novelt uz vienu meiteni, kuru w-pilī bija jāsavāc, un kura bik par lēni iztaisījās Parasti tādi steigas braucieni ir 15-30 km gari, pieredze rāda ka man nesanāk laicīgi izbraukt lai brauktu normāli, toties labi sanāk steigties :D

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

Interesanti, par cik simtiem dienā tādas mašīnas iznomā? www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/audi/s4/cjpfo.html Reku viens eksemplārs. Gan tāds pašvaks, jo tikai S4, bet nu lētāk un vieglāk ir atrast jēdzīgu S4 un uzcelt līdz RS4, nekā paņemt gatavu RS4. Tādai mašīnai gan varētu būt viens nopietns mīnuss - pēc tādas iegādes tu noteikti sāksi te rakstīt par braucieniem pa leišu autostrādēm uz ~250... :D

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

kasinsh79 rakstīja: Stulbības nemuldi. Tā ir viena no LABAS dzīves laicīgajām baudām. Vismaz te to var darīt droši un bez liela riska.

Kasiņ, nopietni, nopērc trešo mašīnu - kādu 300-400 zs turbiķi - a to jau paliek smieklīgi ka bauda esot mājsaimnieces mašīnas triekšana uz 150 pa taisnu ceļu - nekādas baudas tur nav, vienkārši miegs vairs nenāk. 150 pa šauru, bedrainu, līkumainu celiņu - tas jau ir bik savādāk, kaut gan arī tur baudu var apšaubīt... :D

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

Janozaurs rakstīja: Tāds naivums domāt, ka atļaus braukt uz 110, visi brauks uz 110. Tagad visi brauc uz 110.

Pievienojos anonīmiķim - KUR tad visi brauc uz tiem 110?

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

Kāda velna pēc? Nepietiek jau ar to, ka aiz ņehuj ģelaķ pazemināja uz 80?

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

Un vēl šodien aizdomājos par šitentās situācijas absurdumu, tb to, ka braucot pa ielu, kurai ir DIVAS !!! joslas, es kādam milzīgi traucējot - tajā pašā laikā ja es tur brauktu ar mopēdu, kurš paātrinās jūtami sliktāk, un uz priekšu kustas tikai nedaudz ātrāk - tad es noteikti netraucētu, jo likums to atļauj Vajadzētu ikdienā tā braukāt, varētu sākt domāt - pārbūvēt mopēdu par lietojamu velosipēdu, vai ielikt velosipēdā motoru, piereģistrēt par mopēdu, un pēc tam to motoru izņemt, numuru atstājot, un pēc tam, iepūtiet, braucu ar mopēdu... :D

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

Principā pohuj. Mums te ir pilna diskusija ar tādiem, kas regulāri, bez vajadzības, garus gabalus pārsniedz ātrumu - uz tā fona es ar desmit minūšu braucienu reizi ceturksnī esmu tikai tāds sīks rūķītis. Lai pie mums ko tādu atzītu atbilstošas personas, vispirms būtu jāsarodas braucēju grupai, kuri ar velosipēdiem pārvietojas, un attiecīgi šī problēma kļūtu pietiekami manāma. Kas notiks pēc n gadiem. P.N. Paskatījos blakustofikā to viģiku par rīgas veloceliņiem - varu tikai apskaust tos, kas pa tiem brauc - ja uz apspriestās liepājas ielas būtu kas tāds, tad principā ar velosipēdu, kam ir labas bremzes, varētu riskēt par tādu braukt.

Tēma: "Dīc" stūres pastiprinātājs.

Jāāā.... :D Šrota sūknis varētu būt uz kādām 50 eirām, darbs kādā nerīgas servisā 20-30 eiras, atkarībā no tā, cik liels sekss tur ir iesaistīts.

Tēma: Ekoloģija Rīgā - vai centrā aizliegt dīzeļdzinējus

Es neesmu iedziļinājies, bet pieņemu ka tas filtrs tur ir lai pieļautu elastīgāku motora regulējumu. Dīzeļi, kam nekad nav bijis filtrs, pēc čipsošanas sāk kūpēt, jo pareizs degmaisījums dīzelim jau sāk kūpēt - pareizs degmaisījums atbrīvo vairāk enerģijas, bez tam, arī ātrāk iegriež turbīnu - jūtami ātrāk - 2.5 10v TDI savu nelielo fiksētās ģeometrijas gliemezi iegriež pie 2k - ar čipsi - pie 1,6k - 1.9 TDI savu VNT gliemezi iegriež pie ~1,6 - neesmu braucis ar čipsotu, čipsota īpašnieks saka ka pūtiens sākas tuvu brīvgaitas apgriezieniem... Bet par pedāļa spaidīšanu - kā tu domā, kāpēc liela daļa dīzeļu braucēji izvēlas dīzeli? :D Pačukstēšu priekšā - lai varētu braukt ar pedāli grīdā, bet ar benzīnnieka patēriņu.

Tēma: Ekoloģija Rīgā - vai centrā aizliegt dīzeļdzinējus

Dīzelim, kuram nav daļiņu filtrs. Stiliņā nesen ieraudzīju kā desmitgadīgiem audī pārbauda, ir tas filtrs vai nav - iebāžot pirkstu izpūtējā - ja izvelk melnu, tātad nav.

Tēma: Ekoloģija Rīgā - vai centrā aizliegt dīzeļdzinējus

Tu, acīmredzot, esi braucis tikai ar jauniem dīzeļiem Pat es, kam nekad dīzelis nav bijis, zinu ko dara pirms apskates - protams, viens variants ir ānša nosauktais, ar skalošanu, bet nu tas ir tāds ekstrēmāks - parastāks ir braukt uz apskati ar max trešo robu un/vai pirms tam kārtīgi atvilkt. Vēl, protams, ir dīzeļi ar jaudas uzlabojumiem. Tā kā dīzelis tikai ar gaisa saspiešanas radīto temperatūru dedzina sūdīgu degvielu, tad standartā dīzelis visos režīmos darbojas pa lieso - kad čipšķūneris saregulē degmaisījumu priekš optimālas darbības, tad gan no rīta piešķiļot bik nokūp, gan pilnā slodzē kūp ar pelēkiem dūmiem [lasīt - motorā nonāk optimāls degmaisījums, no kura kaut kas dīzeļa īpatnību dēļ nesadeg]. Tā kā audī stiliņš ļoti spēcīgi ož pēc dīzeļdegvielas, tad to, kas kā notiek, lasīt ar vienu aci šad un tad sanāk - cilvēkus kas brauc ar čipsotiem ķīseļiem gan pazīstu tikai trīs, un darījuši to ir divi, no tiem vienu satieku regulāri - A4 1.9 TDI quattro, ap deviņesmit astoto gadu - dzimtā turbīna, lielākas sprauslas, čipsis = pūtiens uz nepilnu pusotru bāru [kompī iebūvētais MAP devējs ir 2,5 bāri absolūtais, tāpēc arī vairāk par 1,4 virsspiedienu pūst nevar], jauda laikam kaut kas ap 150 zs, un līdz ar to vismaz 300 nm, iet neslikti, arī praktisks un ekonomisks - brauciens uz ogri ar lielo piekabi aizmugurē pakaļ manam donoram bija ar 8 litru vidējo - salonā vienā sīklietu kastītē stāv kompja dzimtā EEPROM mikrene - pirms apskates samaina lai apskatē ierakstītos normās - es vienīgi nespēju saprast kā tas tā var būt, jo sprauslas ta lielākas...

Tēma: Ekoloģija Rīgā - vai centrā aizliegt dīzeļdzinējus

Pēc laika griederē, jā - bet parasti laiks starp tām reizēm ir par lielu, sevišķi bieži izmantotiem ceļiem. Nerunājot nemaz par to, ka gala rezultāts ir diezgan liels sūds, jo ko var gribēt, ja tikai virskārtu ar lāpstu pamuļļā un viss. Atceros, septītajā gadā Ālande remontēja grants ceļu Rude - Otaņķi - Grobiņa, un šie pie viena ar ieklājēju uzklāja jaunu grants kārtu - tad tas ceļš kādus trīs mēnešus bija tik gluds, ka tur mierīgi uz 120 varēja iet.

Tēma: Kur drīkst braukt ar velosipēdu un kurš ir vainīgs pie sadursmes

"ta nevar izvēlēties, brauks pa gājēju celiņu vai brauktuvi" - diez kā tas bija jāsaprot, slaloms, kur vienu kvartālu brauc pa vienu, otru pa otru - vai tomēr runa bija par vienu no lielākajām velosipēda priekšrocībām - varēšanu braukt gandrīz jebkur, kā rezultātā maršruts no punkta A uz punktu B var būt gandrīz taisna līnija - ?

Tēma: Mēs esam par braukšanas ātruma palielināšanu Latvijā uz 110, 120 un 130 km/h

Tu šobrīd runā tukšu demagoģiju. Es neesmu vainīgs, ka tur blakus ir bezjēdzīgs veloceliņš, kura dēļ nu man ir jāzaudē mans laiks, jānodarbojas ar slalomu un vēl jādeldē bremzes, ik pēc 100 metriem. Tā ir vienkārši mākslīgi radīta neērtība lai mani spiestu braukt ar mašīnu. Viens autobraucējs uzprojektēja to "veloceliņu", otrs uztaisīja likuma izmaiņas, kas mani spiež pa to braukt. Kā jau teicu, nav tā dzīvākā iela lai kādam rastos problēmas. Tādā ziņā interesanti, kā būs nākotnē - mašīnas un pieaugušā attāluma līdz liepājai dēļ šogad tik pāris reizes tur esmu bijis ar velosipēdu, bet tagad būvēju sev velosipēdu, kura platums būs uz saviem 90 centimetriem - kas attiecīgi spiedīs vēl vairāk braukt pa ielām... P.N. Tam likumam ir viens nopietns kāsis - a ja nu es brauktu ar velosipēdu, kurš ir spējīgs uz 50-60 kmph, lasīt - piedalīties satiksmē - ?

Lasītākie raksti

Jaunie raksti