Paldies iAuto par lielisko iespēju izmēģināt šo jaunumu. Tests bija pa mūsu galvaspilsētas ceļiem un paši saprotat kādi tie ir ne galvenajos virzienos.
Kas priecē? Šis auto ar 20 ripuļiem stipri labi tiek galā ar ceļa seguma ielāpiem un citiem nelīdzenumiem. Kompromiss ar lielo ekrānu, nav uzvilkts augšā, bet kur tur pa vidu. Netraucē vērot satiksmi. Jauka salona apdare Alpine komplektācijā. Dizains ir fraņču autobūves trumpis, kas šeit tika izspēlēts. Jā par kokpitu, pirmā sajūta, kompakts. Bet kā tāds Rafale lido, mašīnā nebūs tur nekādi kompromisi, viss kompakti, izņemot aizmugurējo rindu. Pietiekoši pietiekami. Arī ārējais izskats, īsti nav kur piesieties. Manā skatījumā vāgeni atpaliek.
Kas nepatika, vai precīzāk kompromiss. Tehnoloģijas atpaliek no dizaina, Ar šo nāksies samierināties. Ne jau pirmo reizi tur fraņči nevelk, vēl ir kur piestrādāt. Pieņemu, ka daudz kas tiks sakārtots procesā. Nu un dinamika. 200zs!? Tā īsti nesajutu tos. Piedodiet, ir ar ko salīdzināt. Šis tā kā pietrūka. Es par godīgiem cipariem.
Verdikts. Dizains un izskats pāri visam. Pārējais ir sīkumi.
Bradypus rakstīja: Kāds vēl "itkā jā", ja atkal no tēmas lec nost. Nav tādas "valsts", kas kaut ko var sponsorēt. Var tikai kaut ko uzlikt uz nodokļu maksātāju rēķina. Un ja runājam par visiem pieejamām lietām, nevis hobijistiem, tad neizbēgami katram ir jāmaksā pilna cena. "Valsts" var tikai atbalstīt visnotaļ ierobežotu skaitu aktīvistu, kamēr par to piespiedu kārtā maksā citi.
Nav nepieciešama tā nod maksātāju nauda. Ir jāatļauj! Pilns ar daž ne dažādiem el kantoriem, kuri lūdzās atļaut, uzlikt savas e lādēšanas kastes. Jo brīvu vietu praktiski nav!!! Nē nu tuksnesī viņas nevajag. Bet galvenajos maršrutos gan varētu likt. Šur un tur tie parki jau ir visai tuvu ceļiem, bet nu katram savs bizīts un kurš ta ies laist garām, kamēr var iekosties lielajā kliņģerī! Kāda nākotne, vajag jau tūlīt smelt to krējumu!
Bradypus rakstīja: Vajag uzdot jautājumu korekti. Vai varaij vajag uz nodokļu maksātāju rēķina sponsorēt elektrofanus?
Nē! Lai kūpina liselli un taisa troksni ar sačipotiem V un smirdina sastrēgumos😜 Servisiem arī vajag darbu, jā TĀ. Bet nu iAr jābaidās, Tesla nāk 😂
Kāds tavam murdziņam sakars ar tēmu? Nekas nav iebilstams pēc būtības, jo labi saproti, ka "valsts" var sponsorēt EV tikai tikmēr, kamēr tas notiek dažu fanu labā, maksājot pārējiem?
It kā jā tā, bet īstenībā uzbliež dārgas e stacijas kas gadu stāv dīkā. Pareizāk būtu likt ceļa malā, bifaciālos divpusējos saules paneļus skaņas vairogu vietā, jo tos liek kur apdzīvots. Tad kad spīd saule lādē pa min cenu, kad nē no uzkrātās, veco neefektīvo aķu powerbankas. Bet tā tak utopija, tur pat drātis, kas nebalansējās nebūtu vajadzīgas. Līdzstrāva DC! Daudzi censtos izmantot tās lētās stundas, kā patreiz ar biržas tarifu...
WALA rakstīja: Litija bateriju konteinera nelaimes un "crash" nejēdzot tās pārvadāt:
Tikmēr mūsu draugi jau brauc pa 20K ar Geely E5 kam batrerija LPF sapakota atsevišķos drošības konteineros. Piedevām bojājuma vai defekta gadījumā nav jājauc visa pakotne. Var nomainīt bojāto elementu. Viss mainās un uzlabojās.
Tikmēr ieskatieties uzmanīgāk ko piedāvā 2024g izstādē, valstī kura ir it kā aiz mums. Viela pārdomām, un jauno Tesla 3 var jau dabūt pa 38,9K
Katram iezemietim izsniedziet pa Spring AM. Sabiedriskais transports vienā rajonā jau aizgāja klusi pa skuju taku. Jāgaida prezentācija bē bē kastē. Sen jau vajadzēja uzlikt Taragon uz konveijera ar dotāciju un līmēt. līmēt, līmēt.
imzz rakstīja: Mikroreaktori kā tādi nav nekas jauns, tādi visu laiku bijuši kodolzemūdenēs un aviobāzes kuģos, pie kam lielākajos veseli 8, lai vienmērīgi izdalītu svaru. Jauns ir tikai tas, ka tādus izmantos uz sauszemes enerģijas ražošanai.
Pastāsti kur ņems to darbināmo vielu specifisko, piem tādas valstis kā LV, LT, EST utt?
public-archive.web.cern.ch/en/LHC/LHC-en.html
Kā tad šo pasniedz, kā ļoti dārgu un kopā veidojamu pasākumu. Zinātnei un higsa bozonu pētīšanai. Pasaules radīšanās izpētei. Kamdēļ tādu dārgu un sarežģītu būvi jāveido ik katrā varenajā valstī? Izrādās, ka rādās ar šo varēs atkal jau cilvēkus labot?! iA tā.
msh rakstīja: Purnagrāmatā garāmejot ieraudzīju vēl vienu labu domugraudu:
"Desmit gadu laikā no difterijas nomiruši mazāk cilvēku nekā viena gada laikā noslīkuši bērni, diemžēl bērnu peldētapmācībai valsts budžetā nauda neatrodas, toties miljoni vakcinācijai un farmakoloģiskajām kompānijām, cik uziet?!"
Glābējdienestiem pie lielajām ūdens legālajām peldvietām joprojām nav shit droni, kurus ātri paceļot virs ūdenstilpnes, varētu ieraudzīt lielā platībā, tikko nogrimušu ķermeni. Kuru var dažu minūšu laikā vēl atgriezt pie dzīvības...
Krokodils rakstīja: Varbūt mazliet offtopic, bet nu padalīšos, vasaras beigās sievai paņēm, Opel corsa 2012g 1.3ctdi 95hp versija lai var gāzēt pati kur gribas, nevis vilaik no manis japrasa autiņš. Ievilkts caur paziņu no ārvalstīm, pirmajā TA ilgi kratīja, skatījās, bet pilnīgi neko neatrada un 0. (jā pat rūsa nekur nav un apakšā nav pat brūns, vismaz pirms LV ziemām)
Uz to bundžu iet ĻOTI labi, daudzi vidējās klases sedani/unīši/mazie miniveni ar saviem 1.9/2.0 nespej no manis aizlaisties. 😉
Reku pēc šī rīta brauciena uz darbu, vakar vakarā ''ūber letajā dienā'' tika pielieta atpakaļ pilna bāka piemājas DUS un rādītāji pēc sī rīta brauciena kur ~70% šos ~30% pilsēta.
Tā teikt ielieta tagad ir 5tā bāka un realitātē ar vienu 40L bāku līdz lampiņai vienmēr nobraukti konstanti ir ap 950km...
Ņemot vēra to ka parasti lampiņa iedegas ar rezervi 100-150km vēl vari nobraukt, ta drošvien līdz galīgam sausumam ir tie 1100km, kā kompis rāda.
Jo pie lampiņas 35L ieliejas atpakaļ un 950km norullēti tādejādi, vidējais kopējais patēriņš ~3.6L uz visu bāku.
😂 Kādi vēl elektro vāģi šajā mazo auto kategorijā ar visu to lādēsanas čakaru... Jo galīgi nav tā ka tā elektrība ar ko jālādē, būtu pa baltu velti....
P.S. Visi filtri vietā, pieliecoties pie izpūteja, smaka īsti nekada, dūmu arī nav.... Ta kā neparliecināsiet mani pārsēsties uz EV, pat pa velti tos tosterus neņemšu! 😃
Pirkuma cena 3200€, ta kā arī ja kas liels notiek, tur var vēl 6 šādus auto paņemt, par viena jauna mazā tostera cenu...
Novirzījāmies no tēmas, bet nu ok. Dīzelis labi kam kravu vest un daudz, tālu braukāt. Pelis jau visu laiku ar kaut ko izdzīvo un pašam daudz un laba pieredze ar. Bet šis patēriņš ir sievas un ja sāksi sportot, neticu, ka tik salds būs. Arī ziemas ekspluatācija nav iespējama ar tik mazu patēriņu un savi mīnusi. Uz zemes lodes nekas vēl nav ideāls izgudrots. Vienmēr dilemma kas labāks, kaut ko grauzt vai medusmaizē kost.
msh detalizēti jau visu izstāstīja 👍Tikai Naurim jāielāgo ziemā, salā akumulatoram jābūt labā kondīcijā. Un šīs webasto vai kas nu tur eberspacher viņam ir, nemīl īsus darbības laiku. Aizkakājās un aiziet aizsardzībā.
Krokodils rakstīja: Atgādina laikus, kad strādaju uzņēmumā, kur bija pieejams 'VW UP' elektro jo ar šamējiem tur varēja tad uzņemums gozeties, cik zaļš esot....
Ka sāku strādat vairs nebija galīgāka nullīte, bet jau 2 gadus pabraukta, ja pa pareizi atceros odometrā ap 15tūktošiem km bij nobraukts.
Vasarā Imanta-Čiekurkalns-Imanta bija sasniedzams, pat divas reizes.
Ziemā, tas nebija iespējams un Čiekurkalnā vajadzēja pielādēt ja negribēji kaut kur palikt uz ceļa. 😅
Lai arī noņemot no štepseļa pie 100% bačas rādija 250km, vasarā izbraucot šo maršrutu(ar visiem rīgas korķiem) diapazons nokrita par ~100km... Tadējadi ja vajadzēja 2reizes varēji izbraukt, tad bija jaliek pie vada.
Bet ziemā, šo maršrutu nebija iespējams veikt ar vienu uzlādi.
Pats neticēju ka ~30km maršrutu nevar izbraukt ja rāda 250km atlikumu un reiz uz savas ādas parbaudīju, ka izbraucot ar 100% baču, braucot atpakaļ auto pēkšņi sāk pīkstēt par atlikumu un pie LU Botaniskā dārza apstājos.
Labi ka bija biezās zeķes un biezā jaka jo āra bija -15 grādi.
😂 Neko, uzzvanīju džekiem, par cik biju apstājies ~13min no darba, tad diezgan fiksi atbrauca man un tam e-sūdam pakaļ, aizvilkām atpakaļ uz darbu, bet sajūta tāpat nepatīkama.
😂 Otreiz ziemā to sūdu neņēmu, ņēmu citus pieejamos ICE auto.
100x te tas apspriests. Plāna bleķa kaste, sasalis akb un nagla pamatīga uz klemmēm, lai sakarsētu taškentu salonā kad ārpusē -30 🙈 Pirmatnējā tehnoloģija bez SS. Slinkums iemontēt neatkarīgu autonomu apkuri, atrisina zeķu lietotāja problēmas, arī ārkārtas situācijā ar nenosalšanu nekurienes meža malā.
darklight rakstīja: Nu tad brauc ar avareikām un pa nomali, ja tavs transports nav tehniskā kārtībā. Kādas, nah..., kotletes, neko nevar saprast, ko tu drukā! Katram ceļam, katrai satiksmei un katriem laika apstākļiem būs savs drošais ātrums. Neviens neprasa, lai tu tumsā un miglā gāztu pa granteni uz 80. Nē. Bet dienā uz taisnas šosejas gan nevēlos tevi priekšā braucam uz 70. Vai arī ar avārijas gaismām un pa nomali!
Njū pārsvarā stirnu, āpšu 🙈 Ko Tev palīdzēs avārijas gaismas vai oranžā bākuguns ja tas pa priekšūūū brauks 30kmh un malā līnija nepārtrauktā+stabiņi, kas jau daudzi ir nobraukti. Kā lai brauc ar 3m platu pa grāvja malūūū? No Rīgas to neredz...redz.
Šo jau vienreiz apspriedām, var atkārtot. Bet var izbraukt 10min ātrāk un visur paspēt bez stressa un emocijām.