Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Tā nav akcīze, bet tieši tā, ka nosaukta - ceļu lietošanas maksa. Maksājuma pēc odometra. Jaunzēlande to var atļauties, jo ar auto uz ārzemēm izbraukt neviens nevar.

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

"Veikla teikumu un palīgteikumu kompilācija" - tieši tā tavu propagandas materiālu var raksturot. Jo svarīgi taču ir novērst uzmanību no masveida ļaunprātīgas rīcības, kuru tu piesedz, uz anekdotisku stāstiņu par "vienu tanti un onkuli".

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

Neziņošam patērētājam tava BigPharma propaganda varētu likt domāt, ka tevis minētie sasniegumi ar absolūti labi un nav izmantojami ļaunprātīgi. Bet patiesība ir vienkārša - pat primitīvie cilvēces sasniegumi - nazis un cirvis lieliski der slepkavām. Diskusijai ir jābūt par pielietojumu, nevis tikai pašu sasniegumu. Un jā - tevis minēto sasniegumu pieejamība ir vistiešākajā veidā atkarīga no stabilas un lētas elektroenerģijas pieejamības. Bet tepat blakus topikā tu intensīvi cinies par elektroenerģijas pieejamības samazināšanu un milzīgu sadārdzinājumu, neskatoties uz to, ka vispār bez elektrības un tevis piesauktajiem cilvēces sasniegumi joprojām dzīvo miljardos skaitāms cilvēku daudzums.

Tēma: Kā izbraukt cauri Polijai?

Ko nozīmē "mierīgāka"? Parasti jau tomēr cilvēkus tālajiem braucieniem interesē ātrākais maršruts.

Tēma: Krievijas iebrukums Ukrainā!

Tikai Putins? Patin jau nu filmu atpakaļ un paskaiti cik dienas Baidens aicināja Zelenska valdību doties trimdā, pirms aptvēra, ka ukraiņi sarunāto plānu ir izgāzuši.

Tēma: Kā izbraukt cauri Polijai?

Marta sākumā remonti bija, bet kā apgrūtinājumu neizjutu. Waze arī nekur apkārt vest nemēģināja.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

www.france24.com/en/france/20240218-major-fire-breaks-out-at-french-plant-housing-lithium-batteries Pilsētā.  Legālam (smukam un modernam) subsīdiju saņemšanas kantorim piederoša bateriju noliktava (cita pilsētā un nolaistā ūķī). "Nepamanīta." Līdz "utilizācijai" vēl in nonākušas tikai pašas pirmās, ārkārtīgi nedaudzās EV baterijas.  Riepas aizdedzināt ir diezgan pagrūti, bez kārtīga iekura nesanāks. Baterijas vispārzināmā kārtā ir spējīgas aizdegties pašas.

Tēma: Kā izbraukt cauri Polijai?

Poļi?! Salīdzinājumā ar Austrijas un Vācijas spoguļu nelietotājiem, poļi ir lieliski braucēji!

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Precīzi. Kad nav ko iebilst, jāpiesauc sazvērestības teorijas. Ka ir ar riepu kraušanu kaudzēs? Ievēro noteikumus, jeb tomēr deg nelegālās izgāztuvēs? Ar baterijām jau tā nevar būt, no pieredzes taču secinājumus izdara tikai sazvērestības teoriju piekritēji, vai ne?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Necik. Saule vislabāk spīd tumša ziemas naktī, vai ne? Ja saules enerģiju neuzkrāj, tad viss ir ļoti vienkārši - pa dienu TEC griežas tukšgaitā, lai jūsmiņi varētu lietot zaļo enerģiju, dedzinot ogles un gāzi ar lietderības koeficientu 0, lai naktī varētu ražot par cenu, kas nosedz arī dienas tukšgaitas izdevumus, t.sk tukšgaitā nodedzinātās CO2 kvotas.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Oho... Laikam nezini ar ko atšķiras metāls no baterijas. Baterijas problēma jau ir tā metāla atdalīšana - baterija tikai satur litiju, nevis ir vienkārši izgatavota no tīra litija. Baterijas šī "lieliskā" iemesla dēļ tiek krātas subsidētu "pārstrādātāju" šķūņos (pašreizējās tehnoloģijas to baterijas sastāvdaļu atdalīšanai ir dramatiski dārgas) un retais jau var atļauties samaksāt par bateriju no lētā, raktuvēs iegūtā, litija. Un pirmie ugunsgrēki, tāpat kā riepu glabātuvēs, jau ir sākušies. Un tas ir tikai sākums - pagaidām lielāka daļa saražoto bateriju vēl ir kaut kur apritē un nemaz nav nonākušas līdz lūžņu krātuvēm.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Nu jā, kāpēc nesalīdzināt... Tikai tev gribas salīdzināt tvertni ar degvielu :D Kad sāksi salīdzināt salīdzināmas lietas, tad parunāsim.

Tēma: Kā izbraukt cauri Polijai?

Kārbas garumam ir daudz mazāka nozīme, nekā aerodinamikai. Busi un SUVi daudz straujāk pieaudzē patēriņu pie lieliem ātrumiem. Arī tad, ja kārba atļauj braukt ātri ar normāliem apgriezieniem.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Nja... Es kaut ko par kongo bērniem teicu? Protams, ka nākas atkal pie meliem ķerties.  Salīdzināt beteriju un naftas produktus 1:1 svarā ir argumentācijas līmenis, līdz kuram nolaisties netaisos.

Tēma: Kā izbraukt cauri Polijai?

Nevajag jaukt Eiropu vispārīgi ar Vācijas bezlimita bāņiem. Jā, tur, kur ir 130 ierobežojumi, 140 pēc spidometra ir pavisam normāls ātrums, kas reāli arī ir apmēram atļautais. Tā arī plūsma brauc. Toties bezlimita posmos (kas pamatā ir 3 joslas) gan otrajā, gan trešajā plūsmas ātrums ir lielāks, attiecīgi tik lēni braucot, nākas dot ceļu arī otrajai joslai un nonākt starp fūrēm. Un tur jau nav vairs nekāda relaksēta braukšana, ja jāsabremzējas līdz 90 un pēc tam jāmēģina tikt atpakaļ joslā, kur lielākā daļa brauc ap 160. 200 un vairāk jau ir pavisam cits stāsts. Ir sanācis braukt arī ar tādiem auto, kas to komfortabli spēj un nekā īpaši nogurdinoša tur nav. Uz nobrauktajiem km noteikti nogurums mazāks tīri elementāri pie stūres pavadītā laika ziņā. Degvielas patēriņš arī patiesībā nav tik dramatisks, kā liekas - Multivan pie 150 tērē vairāk. Lielākā problēma un nepatika pret lielajiem ātrumiem rodas no "ķeksīša pēc" izmēģinātājiem, kas to ir darījuši ar nepiemērotiem auto.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Apgalvot jau var. Tikai apgalvotāji ir tie paši, kas vienlaikus apgalvo, ka saule spīd naktī un bateriju ugunsbīstamība ir pasakas.

Tēma: Visādas sarunas par pasaules politiku

Elementāri. Ja zaudējumi ir mazāki, nekā tev tos rada naudas drukātāji nekur neieguldītai naudai, tad ieguldīsi kaut ar zaudējumiem - un tā kreisie fondi kopā ar kreisajām vadībām tevi apjāj.

Tēma: Kā izbraukt cauri Polijai?

Čuru pauzes ilgums nesamazinās, ja brauc lēnāk. Tieši otrādi - iespējamība, ka vajag vairāk čuru pauzes tikai pieaug. Tieši laiks, kas tiek pavadīts braucot ir tas, kam jārēķina ar kādu ātrumu tas tiek izdarīts.  Vācijā tas "lielais vairums" nelimitētājos posmos brauc par 1-2 joslu, jo ar 130-140 trešajā reti kad var iebraukt. Tieši tādēļ saku, ka ir jātur ap 160, ja grib izvairīties no nepieciešamības tikt "iespiestam" pirmajā un bremzēt līdz fūru ātrumam.  Izskriešanās? Tad jau bez trases vai LV šosejām neko - uz bāņa jau nav nekāda izkriešanās - vienkārši ilgstoša garlaicīga pārvietošanās ar lielu ātrumu.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Pag... Tu jau esi tas, kas tic tam, "ko lej pa ausīm un acīm iekšā". Es tikai reālistiski aptveru problēmas un tādi kā tu, kas izliekas tās neredzam, nevis ir gatavi objektīvi pamatot, ka tās nav problēmas, tikai pierāda savas aklās ticības spēku un manu taisnību.

Tēma: Kā izbraukt cauri Polijai?

5h nobraukt ar 20 km/h mazāku ātrumu nozīmē precīzi to, ka atrodies 100km tālāk no galamērķa, tik vienkārši. Atkarībā no auto komforta ātrumi ir pavisam dažādi - 160 ir normāls ātrums Vācijā, ar kuru turēties 2-3 joslā. Ar zemāku var sanāk, ka iepiež pie fūrēm, kur jānomet līdz 90. "Mēmais troksnis salonā" atbilstošam auto nav arī pie 200+

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

www.youtube.com/watch?v=HA4kAVnwnEc

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Tu tiešām tam tici?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Cik liela būs akumulatoru kaudze pa šiem gadiem? Kādas ķīmijas no tim noplūdīs? Cik postoši būs akumulatoru krātuvju ugunsgrēki un kas tajos ies bojā?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Tas ir necik. Tā sistēma ražos precīzu nulli aukstā ziemas naktī. Tikpat lielu nulli, ka jebkura cita saules sistēmā.

Tēma: Visādas sarunas par pasaules politiku

Pilnīgi debilajam melim ir jāmēģina kautr ko samurgot... Nez, ko var nacionalizēt, ja jau iepriekš viss piedērēja valstij, kā tu meloji...

Lasītākie raksti

Jaunie raksti