Nespēja atpazīt sarkasmu, pat ja tas ir nevietā un tā vietā lietot kaut kur padzirdētu jaunvārdu, kura nozīmi pat acīmredzami neaptver, ir diezgan labs veids, kā sačakarēt diskusiju.
"nekur Alpos nav tik asi ceļi"
Tiešām? Paskatījos slavenā Trollstigen dashcam video no... autobusa. Tikmēr Stelvio nav izbraucams pat kemperiem, par autobusiem nemaz nerunājot. Un Stelvio nemaz nav mazākā un asākā Alpu pareja, tikai slavenākā un nopietni izbūvēta - ir sanācis braukt pa tādām, kur brauc zem slēpošanas pacēlājiem pa patiešām vienas mašīnas platuma asfaltu, bez jebkādiem nožogojumiem un, lai samainītos, jāmeklē iespēja, kur vari nobraukt no asfalta klintīs.
Turpini vien melot. Pat tagad - diskusijā par ES izmešu regulām tu piesauc Kalkutu un Bamako. Stāsti puspatiesības par elektroauto lietderības koeficientu. Un izdomā kaut kādus pilnīgus nesaistītus melus par PragerU un Takeru, kam nav NEKĀDA sakara ar tēmu :D
Saņēmos paskatīties video, kā tad īsti tas Trollstigen brauciens izskatās un ļoti vīlos. Tik izslavēts un tik... nekāds, salīdzinot ar pavisam "parastām" Alpu pārejām, nemaz jau nerunājot par Stelvio.
Projekcija? Jo pats esi angažēts trollis?
1) kāds tam sakars? Patiesībā jau tieši otrādi - TUR neviens izmešus neierobežo. Un vēl piedevām vienā maisā, kā jau angažētam propagandas trollim jauc visus "izmešus".
2) Elektroauto ir labāks lietderības koeficients tikai pašam par sevi - kopā ar elektrības ražošanas lietderības koeficientu, pārvades zudumiem un baterijas pašizlādi tas ir DAUDZ sliktāks nekā ICE, bet to jau ngažēts propagandas trollis nestāstīs. Un jā, taisnība, no fosilajiem nāk tikai daļa (jo 60% taču ir tikai daļa...), tik maz, jo 30% ir AES un hidro. Un tā tava "pieaugošā daļa" - saule+vējš ir knapi pārkāpuši 10% un jau sajājuši cenas un tīkla stabilitāti līdz nejēdzībai.
3) un kas ir mana propaganda? Relaitāte, ka "zaļā" Vācija ir tik tālu sačakarējusi savu enerģētiku, ka nākas atgrizties pie gandrīz sliktākā iespējamā elektrības avota? www.powermag.com/germany-restarts-coal-fired-generation-to-support-winter-power-supply/
Kurš te patiesībā ir angažēts trollis un kuru politiku ar meliem un puspatiesību stumj, neko daudz nav jādomā.
Domājot ārpus plaknes plaknes (eiklīda ģeometrijas) ne to vien var izdomāt. Bet runa jau ir par plakanzemju nespēju domāt ārpus plakanas pasaules. Spirāle jau pēc definīcijas ir trīsdimensiju objekts.
en.wikipedia.org/wiki/Non-Euclidean_geometry
"The essential difference between the metric geometries is the nature of parallel lines."
Jā, tieši tā. Tu izteici savas domas, ka izmeši ir mērķis. Kas attiecīgi nozīmē, ka atsakies atzīt, ka mērķis ir vara un izmeši ir līdzeklis tās iegūšanai, jo domā savādāk.
Ļoti ātri tiku līdz tam, ko jau varēja gaidīt - propagandai par to, kā ļaunie naftinieki neļauj braukt ar kvazirtonisko pipelizatoru. Pašā sākumā parāda pāris ICE variācijas, par kurām var atrast tehniski interesantus un detalizētus skaidrojumus, kādēļ šie dzinēji nav iedzīvojušies masveida produkcijā. Un pāriet uz tiršanu par braukšanu ar gaisu, nosaucot to par "dzinēju". Jā, protams, saspiestu gaisu VAR izmantot kā enerģiju analogi kā to dara tvaika dzinējs ar tbaika spiedienu. Bet izlaiž pašu galveno - tas saspiestā gaisa balons ir tikai akumulators - ne vārda par to, kā tad iegūst enerģiju tā gaisa saspiešanai un kā to saspiež. Un protams kroņa numurs ir pavilkties uz to, ka elektrolīze un ūdeņradis ir "aizliegti" 😂
Jaunu neko. Tikai vizualizēju iepriekš teikto, ka sliedes nav paralēlas, bet plakanzemja domāšana to neļauj aptvert, jo izlasīju, ka kārtīgs plakanzemes eksperts šo diskusiju ir aizvilcis vēl primitīvākā virzienā, nekā iepriekš - savā prātā iedomājoties un apspriežot konstrukcijas neprecizitātes.
Par to, ka derētu paklausīties Putinu, nevis Eiropas politiķu kastu. Par Krimas operācijas kvalitāti. Un visādi citādi Putina sejas glābējiem neērtu skatījumu uz notiekošo.
P.S. Arī īsās uzmanības īpašnieki ir laipni aicināti uzreiz likt mīnusus un ķerties pie ad hominem, nepūloties gandrīz stundu pārslogot savas smadzenes.
Žēl, ka tu nesaproti, ka elektrība ir degvielas veids un spriedelējot par atteikšanos no fosilās degvielas tu dari tieši to - spriedelē par degvielas veidiem. Un vienlaikus - par politisko spiedienu pāriet uz degvielu, kura ne vien ierobežo pārvietošanās brīvību, bet arī ir visnotāļ ērta, lai momentāni pakļautu iespējami nepaklausīgos ar vienu slēdzīti.
Sazvērestības teorija par GPS. Nu vai arī vienkārša filosofija. Bet, ja grib padomāt, tad par to, vai tiešām mūsu ceļš uz paļaušanos uz automātiku ir tik vienkāršs, kā daži ir noticējuši.
Nemaz nebiju pamanījis, ka plakanzemju diskusijā ir iesaistījies provinciāls plakanzemis. Un piedevām tāds, kas matemātiku sauc par filosofiju.
Tātad ar vizuālu uzskatāmu piemēru. Plakanzemis, izdzirdot vārdu "sliedes", iedomājas plakanzemes sliedes, kā pirmajā bildē. Provinciāls plakanzemis sāk diskutēt par Latvijas īpašajām sliedēm. Un filosofiski argumentē par konstrukcijas kļūdu. Telpiski domājošam cilvēkam nav jānolaižas līdz praktiskas kļūdas apspriešanai konceptuālā diskusijā. Telpiski domājošs cilvēks saprot, ka pirmajā un otrajā bildē redzamās sliedes ievēro vienus un tos pašus uzbūves likumus, tikai pirmajām daži parametri ir nemanāmāki un plakanzemis tos var ignorēt. Bet otrās ir konstruktīvi līdzvērtīgas vītā pāra kabelim - un par to pat plakanzemis neteiks, ka vadiņi ir paralēli - lai gan tie visā savā garumā ir vienādā attālumā viens no otra - kas ir vienīgais plakanzemja "arguments" paralelitātes definēšanai.
Tad jau diezgan skaidri pasaki, ka pilsētu iedzīvotājiem būs jāsēž pilsētās un tie nekur nedrīkstēs braukt. Ak jā, lauķi uz pilsētu ar nedrīkstēs braukt. Izklausās, ka diskusijā jau notiek tikai par degvielas veidu, vai nē?
Investē akumulatoros un pelni... Kā palika? Pavisam vienkārši - kad saule spīd un ir silts, ražotāji strādā ar zaudējumiem, kurus tev ir jāapmaksā ar procentiem tad, kad ir tumšs un auksts. Disbalanss tikai raksturo tīkla problēmas, kas ilgtermiņā tāpat ir jāapmaksā patērētājam.
"Bet pašam taisīt ziemeļu apceļosanu ar auto iesaisti(gan privato, gan nomas) ir dārgs prieks."
Salīdzinot ar kruīzu izmaksām?! Kaut ko ļoti būsi nepareizi iedomājies. Tak ar tiem pašiem fūristu prāmjiem aizpeldēt uz Vāciju, piemēram, ir dārgāk, nekā ar auto apbraukt riņķī. Un tie ir LĒTI, salīdzinājumā ar kruīziem.
Ziemeļu apceļošanā savs auto kā reiz ir lētākais iespējamais variants, īpaši telts gadījumā. Kā jau te minēja - tur teltis lielākoties joprojām drīkst celt par pliku velti, atšķirībā no dienvidu zemēm, kur jāmaksā arī par nakšņošanu savā teltī vai kemperī.