Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

ZZZZ rakstīja: Mokka2022 1.2T braucot 110km/h ir attiecīgi 2200rpm... Ilgtermiņā bānis 100/140+pilsētas+kalnu ceļi 4pieaugušie un cabin bag 1604km ātrums vidējais 56km/h degvielas patēriņš 6.7 l benzīns ☝️Sākuma likās paliels, bet reāli apsverot braukšanas apstākļus ir ok. Pamēģinot braukt ne dinamiski tas palika vēl mazāks.

Ooopps... 6.7 litri? Kur tad superduperduperekonomiskums palika? Ar dīzeli nav uz 140 jāknapinās un jāsauc vēl to par dinamisku braukšanu.

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

ZZZZ rakstīja:

darklight rakstīja: Patinu drusku atpakaļ un izlasīju, ka cilvēks grib ekonomisku. 2,4 atmosfēra neko diži ekonomisks gan nebūs.

darklight Nenolaidies līdz GTD2 līmenim. Dzinēja tilpumam, ne vienmēr ir eko/ne rādītājs. Reku šeku Bradypus te mēģina iestāstīt, ka jaunais 1.2 viņam tērē 10+ !!! Atbilde daļēji slēpjas jautājumā kur ir lielāks tilpums 0,5+0,5 vai 1,0l...?

Rekur dažām mašīnītēm ar 1.6 litru dzinēju patēriņš ir ap 45l/100km. Bet jautājums jau tomer interesants - kas lielāks 1.2*4000 vai 2.4*2000.

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

ZZZZ rakstīja: Bradypus Zin'kā jaunajie mazmotori ir brīnumaini. Man draugs paņēma jaunu C4 ar kaut kādu 1.2? turbo benzīna matoriņu un arī stāsta neticami zemus patēriņus...Nav viņš sēņotājs un brauc daudz pa un ārpus lielpilsētas. Patēriņš svarīgs jo auto uz firmas. Patreiz ļoti apmierināts, kaut līdz šim bija vācu top dīzeļ auto piekritējs.

Pilnīgas muļķības, nomā ik pa laikam sanāk tādus paņemt. 10+ patēriņš garantēts, ja ar to auto cenšas braukt. Kad CityBee bija tie mikrofiati pāris reizes pabraukāju - iekļaujoties plūsmā pa pilsētu jau tā šujmašīna praktiski visu laiku jātur "redlainā". Fiziku jau neapmānīsi - nu nav neviens izdomājis dzinēju ar tādu "brīnumainu" lietderības koeficientu.

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

ezis71 rakstīja:

Kompots rakstīja: Pafilozofējot uzdošu šādu jautājumu: Ja Jums būtu iespēja iegādāties pilnīgi jebkādu auto par jebkādu summu (auto izmaksas sedz onkulis no Amerikas) ražotus līdz kādam 2014. gadam, tikai turpmākās izmaksas jāsedz pašiem (remonti, degviela, nodokļi u.t.t.) un to nevar pārdot turpmākos, teiksim, 5 gadus un pašam jābraukā- vienalga cik regulāra braukāšana. Kādu auto un kāpēc izvēlētos?

Sveiki! Pirms 2 gadiem pavasarī iegādājos 2014.gada auto,6500 eur,dīzelis.Ceļa nodoklis 12 eur,Pilsētā patēriņš 5l,šoseja 3,5l.Vēl neko neesmu labojis,tikai eļļa un filtri,meloju,jaunus klučus uzliku.Vienīgi auto skan kā tukša bundža jo nav nekādas skaņas izolācijas.Pirms tam man bija benzīna auto,mēnesī man degvielai vajadzēja ap 140 eur(pilsēta70%,šoseja30%),tagad 90.Nepārdzīvošu ja nosprāgs DPF,ielikšu jaunu.

"Pilsētā patēriņš 5l,šoseja 3,5l" Un dēļ šitādiem nāpšļiem normāli pabraukt nav iespējams. Jo skaidrs, ka pilsētā nespēj no vietas izkustēties un uz šosejas rijīgos 90 ar nedrīkst sasniegt. Lai tik ietaupītu pāris centus, jo paša laiks ir tik bezjēdzīgs, ka tav vispār nav nekādas vērtības.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Pareizi uzrakstīji - "kemēr naudas plūsma ir pozitīva". Apmaksājot "nevienam nevajazīgus projektus" pie pozitīvas naudas plūsmas tik nevar. Un jā, ja ir lielā māte, tad protams, juridiski nebankrotēs. Vienkārši aikzlapēs ciet un viss.  Un tavs naivums, ka esi noticējis tai valsts slotai, kas nav nekas vairāk, ka tikai silto vietiņu rotācija, ir apbrīnojams.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Nē, mohohroma uztvere ir tev.  "ja vadība tādu vai citādu iemeslu dēļ nereaģē, tad..." ir divi scenāriji: valsts sistēmā var nodokļu maksātāju naudu tērēt bezgalīgi. Ja vēl padalās, tad nav pat jābaidās, ka reāģēs. privāts uzņēmums bankrotē. Tik vienkārši. Un ar to visa draugu būšana beidzas.

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

Nekāds. Viss ir pavisam savādāks. Gripai citus apstākļus vajadzēja. Bet atkal "pilnīgi nejauši" ir trāpīts laikā, kurš izsenis ir paaugstinātas mirstības laiks, kas zināms gan zinātnei, gan folklorai... :D  "reizēm cilvēki slimo smagi" šis gan ir jaunatklājums. Nezinu kā dzīvot tālāk. Kad mēs augām, tā nebija. Vecmāmiņa ar kaut kur pazuda... Nekad neslimoja un vispār nenomira. Vienkārši pazuda bez vēsts.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

topinamburs rakstīja:

Bradypus rakstīja: Nu te ir pavisam būtiksi sākt saprast, ka tevis minētā kategorija var eksistēt tikai varas paspārnē par nodokļu maksātāju naudu, nevis pie '"'launajiem buržujiem" un neviens un nekad nebīda nevienam nevajadzīgus projektus. Ja tev kāds projekts šķiet "nevienam nevajadzīgs", tas norāda tik vien uz to, ka neesi pietiekami iedziļinājies, kam un kādēļ šis projekts ir vajadzīgs.

ar minēto kategoriju pieviešas arī privātie - ja tiem ļauj ieviesties, tad birokrātiskie rodenti arī ieviesīsies. Visādi asistenti, plānotāji, un citi papīru stumdītāji. Pa pilno.  (skats no manas darbavietas - reāli strādājoša kokapstrādes uzņēmuma)

Nu ja skats ir tik primitīvs, ka uzņēmums var eksistēt tikai ar melno darbaspēku, tad jau tā sanāk. Tomēr ir milzīga atšķirība starp reālu nepieciešamību organizēt darbu plūsmas un "nevienam nevajadzīgu projektu" bīdīšanu.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Djušes ir tā bumbieru no tās pašas klasikas sērijas. Bet tā īsti neuzrunā. Man pietrūkst sojas pionieru tāfelīte. Vot.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Vairs jau nepietrūkst. Promo ir atpakaļ Gruzijas (Natakhtari) versija, kas ir pat labāka par Krievijas Černogolovku.  Tā leišu versija ir nožēlojama parodija.

Tēma: 14. Saeimas vēlēšanas Latvijā 2022

raimondsm rakstīja: Izskatās, ka labais Kariņš nemaz negrib vadīt valdību, bet grib uz Eiropu.

Vēl tā kā neesi aptvēris, ka amats eiropā ir "izdienas pensija", kad par EPSRS pasūtītajiem noziegumiem pret savu valsti ir jāmūk?

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

benZīns... koMforts...

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Pat bez onkuļa no Amerikas izvēle ir izdarīta, bet absolūtais absurds ir "vienalga cik regulāra braukāšana". Tieši braukšanas vajadzības ir tās, kas nosaka auto izvēli. Manā gadījumā - hobijauto laušanai bezceļos ir ar rāmi un cietajiem tiltiem. Izturības un komforta balansa rezultātā izvēlēts Jeep. Un tad jau ierobežotās motoru izvēles dēļ ar MB dīzeli. Komfortablai garu gabalu braukšanai (simtos un tūkstošos mērāmi braucieni) ir Volvo D5. Ar abiem var pēc vajadzības aizbraukt arī līdz veikalam, bet ikdienas sēdēšana korķos vispār nav aktuāla. Attiecīgi izvēle par dīzeli. Volvo dizains un komforta līmenis attiecīgi ražotāja izvēli. Uzturēšanā uzticams, samērīgi dārgs.

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Slikta tev teorija. Resurss un kvalitāte mēdz atšķirties ļoti plašā diapazonā.

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

Lien bunkurā! Veļu laiks klāt. Vai modernāk - Helovīns. Vai pavisam moderni - Covid.  Bet visiem pārējiem laikam fakts, ka novembris ik gadu ir atnāk ar mirstības vilni, nekādas īpašas emocijas neizraisa.

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Benzīnu bez haldex. Vecu haldex un dīzeli nevajag cilvēkam, kas grib ekonomēt. Bet tā citādi - ja neskaita drausmīgi bezgaumīgo (un tas, protams, ir vienmēr subjektīvs viedoklis) salona apdari, smuks auto.

Tēma: Kas ir koronavīruss Covid-19? Kādas pazīmes? Kā izsargāties? Tagad arī Latvijā

Volx rakstīja: Un šito propagandu finansē no budžeta līdzekļiem!!!! Nepieņemami!  www.santa.lv/raksts/aktuali/kuri-ikdienas-produkti-paaugstina-holesterinu-61005/

Kur tur propaganda? Diezgan pliekans rakstiņš, kurā principā nav nekā jauna. Vienkārši budžeta naudas apgūšanas shēma.

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

No Eiropas ražotājiem jau arī Geely... tfu, Volvo ir visnotaļ uzticams, ja runājam par vecāka gadagājuma auto. Ja paskatās ielās, tad vecu un pavisam žirgti kustošu Volvo ir ĻOTI daudz.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Nu kā lai tādam iestāsta, ka, piemēram, tāda limonāde kā "Baikāls", kas man ļoti garšo līdz šai dienai arī tolaik bija "peihujārīta" ar cukuru precīzi tādā pat apjomā, bet "tūristu brokastīs" pavisam klusi nātrija glutamāts bija liekākā koncentrācijā, nekā tagad kliedz par E621, kam pēc eirostandartiem ir noteikti lietošanas ierobežojumi.

Tēma: Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

"Braukšanai pārsvarā uz un no darba, pa retai reizei ārpus pilsētas braukšanai uz laukiem" nevajag dīzeli. Dīzelim tāda braukšana ļoti nepatiks un varēsi laimīgi pievienoties čīkstētājiem par DPF/EGR problēmām, kuras izmaksās DAUDZ vairāk, ka degvielas ietaupījums pret benzīna dzinēju.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

msh rakstīja: Es laikam esmu pārāk atbildīgs, kamēr tu skaties no bezatbildīgā skatupunkta - man kaut kā liekas ka jebkurš darbs jādara atbildīgi. Abet par kriminālo sodāmību - uzprojektē vai uzbūvē kādu Zolitūdes maximu un pēc tam pastāsti, bija tas krimināli sodāms vai nē. Līdzīgi arī var sanākt ar kādu fūres stūrēšanu vai ko tamlīdzīgu.

Es skatos no realitātes skatupunkta. Cilvēki vispārīgi ir visnotaļ bezatbildīgi un nemaz atbildību uzņemties negrib. Attiecīgi tiem, kas uzņemas, arī par to attiecīgi maksā. Un tavs skatījums tikai par kriminālatbildību, kā vienīgo atbildību ir visnotaļ neadekvāts. Es tev speciāli uzrakstīju skaidrojumu par to, kādas atšķirības sekās vienkarši nekvalitatīvai un nekādi ne sodāmai darba izpildei ir dažādos līmeņos.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

"atbildība visos amatos ir vienāda" - you made my day :D Ja sētnieks sūdīgi izdarīs savu darbu, viņš zaudēs pats savu darbu. Ja uzņēmējs sūdīgi izdarīs savējo - darbu zaudēs viņa darbinieki, kas katrs atsevišķi par sevi iespējams būs izdarījuši visu pēc labākās sirdsapziņas.  Ja tev tā ir "vienāda atbildība", tad par ko vispār runāt. Un nē - uzņēmuma bankrots NAV krimināli sodāms, izņemot praksē nekad nesastopamus pierādāmus tīšas kaitniecības gadījumus. Bet arī tad - lielākoties to izdara nevis uzņēmēji ar sanu biznesu, bet slikti pieskatīti/izvēlēti algoti izpildpriekšnieki.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Pļūti kaut ko jau tikai tu. Savas skaudības apmāts, nepārtraukti centies iegalvot, ka tikai tava izvēle ir saprātīga un mana neapšaubāmi ir dēļ kaut kādas tevis iedomātas izkārtnes. Bet tieši tev jau vajag tām konservatīvajām vērtībām izkārtni - t.i. izdomātu dieva pasaciņu. Jo tu jau tici tam vienīgajam, konkrētajam, pareizajam... Vai izmantojot ateistu definīciju - tu noliedz tikai par vienu dievu mazāk, kā ateisti. Bet tas ir OK - cilvēkiem, kas nespēj domāt patstāvīgi vajag Vadoni. Un labāk lai tas ir Dievs - t.i. iedomāts tēls gadsimtos pārbaudītā vērtību skalā, nevis reāls varaskārs Fīrers, kurš patiešām eksistē šajā realitātē.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Nu te ir pavisam būtiksi sākt saprast, ka tevis minētā kategorija var eksistēt tikai varas paspārnē par nodokļu maksātāju naudu, nevis pie '"'launajiem buržujiem" un neviens un nekad nebīda nevienam nevajadzīgus projektus. Ja tev kāds projekts šķiet "nevienam nevajadzīgs", tas norāda tik vien uz to, ka neesi pietiekami iedziļinājies, kam un kādēļ šis projekts ir vajadzīgs.

Tēma: Hamas - Izraēlas - Gazas - Palestīnas karš 2023

Diezgan sakarīgs viedoklis par situāciju un tās atbalstītājiem

Lasītākie raksti

Jaunie raksti