Msh patiesībā ir izcils piemērs tam, kādēļ komunistiem ir nepieciešams apkarot reliģiju. Tieši tā un tikai tā attur viņu no kļūšanas par kārtīgu kreiso radikāli, lai gan visādi citādi viņš ir precīzs proletārietis, kas gatavs cīņai pret buržujiem.
Nu ja esi redzējis, tad ko muldi par "vajag tikai rindu izstāvēt"? Bet to, ka EPSRS ir komunistisks veidojums tāpat, kā mūsu pašlaik vadošais varas režīms, esmu teicis visu laiku - tādēļ jau arī pārāk maz kas ir mainījies.
Bet lai tev vēl būtu, ko pacepties - šodien pusdienās ēdīšu zobenzivs steiku. Pilnīgi bezjēdzīgi. Varētu taču ar kartupeļu biezputru iztikt, vai ne?
lynx85 rakstīja: Hidraulikas cilindram acij flančus, tātad diezgan precīzi. Biju iedomājies ka ar kautkādu makita vai boša kroņurbi pa 20-30eur varētu tikt cauri, bet nezinu vai tas ir labākais par to naudu nopērkamais, un vai man vispār vajag mēģināt pašam, vai labāk tomēr sameklēt kādu, kas ar to maizi pelna.
Es daudz ko daru pats, bet šo nestu pie speciālista ar pareizajiem instrumentiem. Tas tā - mans viedoklis, nesaku ka nevar pats.
msh rakstīja: Tu laikam gribēji teikt - nopirkt DIVUS dzīvokļus
Te jau bija stāsts par to ka trīsistabnieks esot par maz. Cik vispār no padomju dzīvokļu māju dzīvokļiem ir trīsistabnieki? 20% maz būs? Četras istabas vispār ir kaut kāds ūnikums; es nezināju ka kaut kas tāds vispār tolaik bija, līdz uzzināju ka mans mācītājs [sešu cilvēku ģimene] tādā dzīvo.
Mēs dzīvojam labākos laikos? Tajos laikos pilsētā vajadzēja izstāvēt rindu, bet laukos vajadzēja pieprasītu profesiju, un tu tiki pie dzīvokļa. Šajos laikos tev vajag labu darbu, un tad tu varēsi 20 gadus vergot lai tev piederētu dzīvoklis, pie noteikuma ja kāda krīze nenoraus tavu darbu, un līdz ar to arī dzīvokli, podā. Pie viena šis lielohisms [liel-lohisms pēc šī foruma labākajām tradīcijām :D ] mūsdienās paģēr papildus NĪN un papildus apkures izmaksas.
Nīcā ir bērnudārzs [uz kuru vismaz agrāk bērnus veda arī no Liepājas], Nīcā ir vidusskola [kuru mūsu izglītības reformatori grib reformēt par pamatskolu, tas nekas ka tam nav nekāda pamatojuma], Nīcā ir mūzikas skola, sporta zāle un hvz kas vēl. Vēl Nīca ir unikāla ar to ka tā ir, domājams, Liepājas rajonā vienīgā apdzīvotā vieta kas nav pilsēta, kur joprojām ir centrālapkure - man kā nīceniekam pusaudža gados bija ļoti savādi skatīties uz Rudes un Rucavas dzīvokļu mājām, apkarinātām ar metāla skursteņiem un malkas šķūnīšiem
P.N. Laukos tie, kam trīs istabas ir par maz, nopērk māju 
Komunisms lien ārā pa visām vīlēm. No nostāstiem esi kaut kādas laimes pasakas par rindas izstāvēšanu skalausījies, bet realitāti vārdā "komunalka" laikam redzējis neesi. Un to, ka tavs sapņu ekonomiskais modelis sabruka, arī nepamanīji.
lynx85 rakstīja: Pieņemu ka šī būs atbilstošākā tēma, kur pajautāt.
Tātad, ir radusies nepieciešamība vienam hobija projektam izurbt 4 caurumus 35mm diametrā 20mm biezā dzelzī (s235). Ir stacionārā urbmašīna, kur var iestiprināt urbja kātu ar, laikam, 15mm max diametru. Jāpiebilst ka urbumam jābūt diezgan perpendikulāram plaknei, ar rokas instrumentu nemaz netaisos sākt. Tātad, kādu urbi man jānopērk, vēlams no depo, cenukluba vai senukaja piedāvājuma? Kroņurbis metālam? Kas tur jāzin par zobiem/pārklājumiem, utt? Ja neder depo širpotrebs šādam darbam, ko tad pirkt? Vienreizējam projektam, protams, jo lētāk, jo labāk, bet nu saprotu arī ka labi instrumenti kautko maksā. Vēl dumjāk būtu trešā cauruma vidū attapties ar salauztu urbi... Tātad, ieteikumi, idejas?
Jautājums, cik precīzus tev tos caurumus vajag. Diezgan lēti var ar ūdeni izgriezt, bet nu tur precizitāte milimetra robežas varētu staigāt. Pašam dabūt atbilstošus rīkus vienreizējam pasākumam būs neadekvāti dārgi.
Hm. Tad gan autonomā, bet tad jau paliek interesanti, kā notika tā "šodien atklāšana", uzliekot taimeri un iepriekš nezinot par tā eksistenci :D
GB12 rakstīja: Šodien atklāju, ka manam Voļvāram ir autonomā apsilde... turklāt strādājoša. Specenē nekas par to nebija rakstīts. Tas gan patīkami pārsteidza.
Vai tik nebūsi sajaucis autonomo apsildi ar elektrisko spirāli. Vienkārši tevi pārsteidza silts gaiss jau pie tikko ieslēgta dzinēja, vai ne?
msh rakstīja: Paga, es esmu kaut ko palaidis garām - dižajā pilsētā dzīvokļi ar vismaz 4 istabām ir norma? :D
Dižajā pilsētā tagad par normu kļūst 5 cilvēki vienā istabā. Priecājies, ka pie tevis šī sērga vēl nav nonākusi - tad uzzināsi, kā ar savām vēlmēm ir būt alkatīgam buržujam.
Rekur tev būs vēl ko skaust bez SUViem. Varēsi stāstīt, ka mazā tomēr ērtāk.
Kaut ko būsi ļoti pārpratis - zemu prasību viesstrādnieku plūsma, kas izspiež vietējos, nav nekāda parpardosana 3x dārgāk.
Galvenais neaizrauties un netikt pie apsūdzībām plaģiarismā par to santabarbaras scenāriju.
www.theguardian.com/world/2013/oct/27/hitler-lived-1962-argentina-plagiarism
Spēja uztvert sarkasmu arī ir noderīga lieta. Un neskatoties uz to, manis rakstītajā ir arī biedējoša patiesība. Visi šie Wolti un Bolti, kas dzīvo baros, ir gana konkurētspējīgi vietējo iedzīvotāju, kas grib vairāk telpas, izēšanā no dzīvesvietas.
Slavenajā "silikona" ielejā vietējie jau vairs vispār nevar izdzīvot - no pieredzes stāstiem (praktikants no Latvijas Cisco) 30 jūdzes attālā mājā viena 10m2 istabiņa bez loga maksāja $1000 mēnesī jau pāris gadus atpakaļ. Tā paša Cisco apkopējai nav izredžu par savu ne-IT algu samaksāt par dzīvesvietu ģimenei - ir nācies pārvākties prom varāk kā 100 jūdzes un katru dienu tās braukāt uz darbu.
Nu gan jums izvirtīgas prasības. Neesmu manījis, ka kopdzīvošana sagādātu problēmas progresīvi domājošiem cilvēkiem. Tā tada konservatīvo domāšanas atlieka, kas ir iznīdējama kopā ar pašiem konservatīvi domājošajiem.
Nejauc GB12 nosauktos, kam vispirms jāsaskaņo politkorektā ziņa ar nopietniem. Bet jebkurā gadījumā - par šo nekādas ziņas nevienā vidē nav atrodamas vērā ņememā daudzumā - pat ne visskaļāko virsrakstu kanālos.
Nu jau mazāk. Norvēģijā beidzot sociālisms un zaļais kurss ir uzvarējis pat naftas varenību. Cik esmu lasījis ekonomisktu prognozes, tiek sagaidīta šī virziena turpināšanās par spīti tam, ka pats Eiro jau nemaz nepaliek labāks.

Izskatās, ka esi veiksmīgi iestrēdzis kaut kādā miskastē un pat nenojaut, kas notiek "tur ārā".
Nu tas jau no definīcijas atkarīgs. Ja par "mūsu IT sektoru" tu sauc tikai tos, kas strādā Latvijas pasūtījumiem, tad diezgan lielā mērā tā ir taisnība. Visi labākie speciālisti pamatā strādā par labām algām un visnotaļ labos apstākļos ārvalstu klientiem. Vietējiem ir grūti tā līmeņa algas samaksāt. Pirmais "celmlauzis" IT kompetences eksportā bija Evolution Gaming, kas pārvērta tirgu. Tagad Swisscom ļoti agresīvi meklē darbiniekus. Valsts sektoram uz to skatoties vispār atliek tikai atlikušos nespējniekus par nožēlojamu algu novest līdz izdegšanai.
Kas tieši tur nav līdzsvarots? Vienīgais, par ko cilvēks drīkst atbildēt pats ir par viņa naudas tērētāju ievēlēšanu un šīs naudas nonākšanu šo tērētāju rokās. Visu pārējo viņa vietā ir jāizlemj varenajai valstij. Vienmēr un nešaubīgi tikai un vienīgi visas sabiedrības interesēs.
Un tava finašu pratība arī beidzas bankā. Paskatīties tai cauri līdz naudas drukātājiem un to, ka komercbanka ir tikai aizsegs centrālajai bankai, kas patiesībā lemj par tavas naudas likteni. To, kā cilvēki ņem ātros kredītus, lai nomaksātu VID uzrēķinu pēc deklarācijas iesniegšanas pēc nodokļu grozījumiem arī neesi pamanījis. Valstij nerūp tava labklājība vairāk, kā tikai deklaratīvi. Tavs pienākums ir paklausīgi nodrošināt varu (ievēlēt) un naudas pieplūdumu (maksāt nodokļus).
"Un nez kāpēc mūsu paaudzē gandrīz visi ir bijuši piespiesti kaut ko darīt, pat dabūjuši ar siksnu (ar to es neattaisnoju šo metodi, ja nu tev atkal gribēsies kārtējo reizi melot), bet gandrīz visi nav izauguši par sievu sitējiem?"
Malacis. Kaut kā laikam neesi pamanījis, ka vardarbība ģimenē ir milzīga problēma. Ak jā, neesi laikam tādēļ, ka tev patīk un gribi tā turpināt.
"No otras puses, varētu jau jautāt, kāpēc tu esi izaudzis par žultainu ībli, patoloģisku meli un sociopātu?"
Projekcija vien būs. Tikai ar šādu gānīšanos tu vari izvairīties no savas vardarbīgās būtības atzīšanas. Argumentu jau nav.
Un progresīvā jaunatne ne jau vardarbības trūkuma dēļ tāda ir izaugusi. Bet tev jau vardarbība un audzināšana ir sinonīmi, tapēc pie šādiem secinājumiem vari nonākt.
AD666 rakstīja: Ja gribās ko nopietnāku tad sāc kārtot to visu tagad, kā jau te vienā postā minēju Eiropā aizvien stingrāk to visu sāk ierobežot, aizies līdz tam, ka būs ļoti, ļoti grūti ko nokārtot.
Es te nerunāju par to, ko un kā man personīgi kārtot. Ar to viss kārtībā. Tikai ironizēju, kā pie mums par "zemessardzi" sauc ar mēslu dakšām bruņotu zemnieku pūli, kam pat zābaciņi pašiem jāpērk.
Zemessardzes pamatjēdziens nozīmē pa visu zemi izkliedētu un bruņotu (!) patstāvīgai cīņai apmācītu vienību. Nevis apšaubāmas kaujasspējas NBS rezervistu grupiņu, kam sola kaut ko varbūt iedot vajadzības gadījumā.
Bet taisnība - Eiropa, kā jau jebkurš totalitārs režīms, baidās no saviem pilsoņiem un tādēļ cenšas tos atbruņot. Šveicē nez kādēļ vara nebaidās no nopietni un obligāti (!) bruņotiem pilsoņiem.
Te notiekti jāpiebilst, ka tie pamatīgie zābaki palīdzēs arī atspārdīt pretinieku, kad tas ar multitūli būs nogāzts pie zemes.
Man gan kaut kā muļķigi joprojām gribētos arī kaut kādu nopietnāku ieroci, bet saprotu, ka mūsdienās tāds aizsardzības koncepts ir nepopulārs.
AD666 rakstīja: Man šķiet Mārim ir pārītis ķīnas zālespļāvēji roboti ar tiem var mēģināt kādam iemest, pie reizes izpļaut zāli pirms ierakumu veidošanas.
Nederēs - gan jau tiem ķīnas robtiem ir ne vien zāles pļaušanas, bet arī ierakumu kartēšanas spējas. Jāaizliedz nahren, tāpat kā Huawei telefoni.
Neko negribu teikt. Priecātos, ja tu negribētu apstrīdēt faktus tikai tāpēc, ka tie tev nepatīk. 14. armija, kas piedalījās Piedņestras sagrābšanās, šo notikumu laikā jau bija Ukrainas bruņoto spēku sastāvdaļa pēc PSRS sadalīšanās. Gan tā, gan citi Krievijas papildspēki veica savas darbības no Ukrainas teritorijas.
Nu tak vismaz kartē ieskaties. Kā minimums, Ukrainas teritoriālo atbalstu nav iespējams noliegt, atšķirībā no Baltkrievijas, kas vismaz teorētiski var teikt, ka Krievi uzbrūk tikai no savās zemes un Baltkrievija tos neatbalsta.
Palēnām sāc aptvert. Jā - praktiski viss tevis minētais ir vardarbība. Normalizējot vardarbību, nevajag pēc tam brīnīties un to apkarot ar stambulas konvencijām uz visādiem citādiem sūdiem. Vardarbībai ir tendence ļoti strauji eskalēties un katrā nākamajā stadijā tā ir arvien grūtāk ierobežojama.
Un pirms tupi muldi atkal par sniegpārsliņām vai vēl kaut ko tamlīdzīgu vienkārši aizdomājies vai varētu būt tā, ka bērns, kas ir vardarbīgi spiests, nevis motivēts, mācīties, varētu beigu beigās kļūt par sievas sitēju ar lielāku iespējamību kā tas, pret kuru vecāki nav pielietojuši vardarbību.
Maris rakstīja: Ieteica tā saucamo multitūli instrumentus, tā teikt noderēs. Knaibles u.c.
Brinumaini! Dzimtene pret iebrucējiem ar multitūli un knaiblēm jāaizstāv. Parodija, ne zemessardze.
Normālā zemessardzē, kas patiešām tāda ir, šis jautājums būtu par ieročiem, nevis zeķēm.