Pakaties jau nu uzmanīgāk to video - ieskrējiens un +20km/h manevra sākumā ir un tas neizslēdz manevra turpinšanu ar pedāli grīdā.
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Tēma: Šofera dienasgrāmata.
Pakaties jau nu uzmanīgāk to video - ieskrējiens un +20km/h manevra sākumā ir un tas neizslēdz manevra turpinšanu ar pedāli grīdā.
Tēma: Šofera dienasgrāmata.
Es, personīgi, cenšos nebremzēt - vispār, ne tikai apdzenot, pēc iespējas samazinu aktīvu bremzēšanu.
Nu, nu... Tad jau sanāk, ka Eiropā nav gandrīz nevienas normālas pilsētas.
Fascinē, ka tiklīdz kaut kas neatbilst vajadzīgajam viedoklim, tiek piesaukts "tu esi ārsts"? Kaut kā maģiski ārsti ir vienīgā profesija pasaulē, kura ir absolūta, nekļūdīga un nav kritiski vērtējama, ja vien pats neesi ārsts?
No kurienes? No elementāras patiesības - izelpojamā gaisa recirkulācija nozīmē ieelpojamā gaisa zemāku O2 procentuālo daļu salīdzinājumā ar svaiga gaisa ieelpošanu. Un jā - organisms "pielāgojas" gan O2 trūkumam, gan paaugstinātam CO2 līmenim - zaudējot spēju pilnvērtīgi funkcionēt. Ne velti telpu ventilācija un cīņa ar paaugstinātu CO2 līmeni ir vesela nozare ar pētījumiem, kas vērtē svaiga gaisa piegādes izmaksas pret zaudējumiem, uzturoties nevēdinātās telpās.
Tēma: Šofera dienasgrāmata.
Padalīsies, vai bija vērts palikt bez tiesībām un kādēl palikšana bez tiesībām tevi nepāraudzināja. Vai arī vienkārši sapini kopā divas nesaistītas lietas - to 140+, ko patiesībā nepārkāp un kontrolēta ātruma apdzīšanu, kurā tevi pieķēra?
Jā - atbildi gribu. No covidiotiem, kas saka, ka nedrīkst ar gripu salīdzināt. Ar slimību no kuras Latvijā ir stabila un regulāra mirstība, kas nesamazinājās neskatoties uz ierobežojumiem, kuriem būtu jāsamazina arī gripas izplatīšanās. Un ar mirušajiem, kuri ir vienaldzīgi tiem, kas kviec par covid upuru glābšanu ar jebkuriem līdzekļiem.
Tēma: Šofera dienasgrāmata.
Tātad vēlreiz - man nav problēmu apdzenot paskatīties spidometrā un es būtu dzinis ilgāk, nepārsniedzot 130, iespējams ne visus uzreiz. Msh saka, ka tā esot slikti darīt - vajag tomēr ar pedāli grīdā, kā šajā video... Un šis nav filmēts ar pārāk agresīvu auto - ātrums ceļas diezgan lēni. Par kolonnu ir skaidra definīcija - priekšā sarkanzilas, aizmugurē zilas bākugunis. Arī apdzīšanai ir skaidra definīcija - braukšana garām vienam vai vairākiem transportlīdzekļiem, kas saistīta ar iebraukšanu pretējā kustības joslā.
Tēma: Šofera dienasgrāmata.
msh rakstīja: Saki, pabraucot ar kādu nestabilu piekabi pakaļā, vienmēr braukšu kā ar nestabilu piekabi pakaļā? Tad jau varbūt jāpabrauc ar busu kuram īsa difera dēļ vmax zem 90 un tad visu laiku tā braukšu, ko? Un varbūt tad sanāk ka tā arī visi latvijas sēņotāji tā ir izcēlušies? Man patīk tā loģika ka ja kāds ar pedāli grīdā apdzen - viņš "nemāk kontrolēt ātrumu" - gribas jau smieties, bet tad jāpatur prātā ka tas, kurš to ir iedomājies, ir Džipistu ģimenes galva, kurš nevar iedomāties ka uz viģiku numurs viens ir jāskatās nevis kā uz apdzīšanas manevru, bet gan kā situāciju, kur ar GTI golfu trešajā robā izgriež diezgan pilnu pulksteni...
Sanāca tikt pie viena video, kurā vilcieniņa apdzīšana tiek veikta ar pedāli grīdā. Nekā jau ekstrēma, bet kā ir pareizāk - šitā, kā aicina msh, vai tomēr vajadzēja paskatīties spidometrā un neaizrauties ar ātruma uzņemšanu?
"Saaukstēšanās" ir vispārīgs apzīmējums nezināma izraisītāja radītam vieglam elpceļu iekaisumam. Maskas valkāšana vīrusa gļotādas kairinājuma laikā vēl vairāk samazina (zemāks O2 līmenis, augstāka temperatūra un mitrums) gļotādas spēju pretoties papildus infekcijai un attiecīgi iespējai tajā attīstīties jau bakteriālam iekaisumam. Tāpat - pieķert vēl klāt kādu papildus vīrusu.
Tikai cipari patiesībā ir savādāki. Gripa svārstās, atkarībā no paveida starp 0.1-0.2%. Jaunākie WHO dati saka, ka Covid19 varētu būr ~ 0.14% - t.i. vidusmēra gripas cipars. Par to inkubācijas laiku radikālo atšķirību arī piemelots krietni vien. Covid19 cēloņsakarību neviens pat nemēģina pierādīt - pie jebkura pozitīva testa tas tiek pasludināts par vainīgo. FB ceļojošais bēdu stāsts, kur pēc saaukstēšanās ir bijis negatīvs tests, tad smaga slimība, kuras laikā atkārtots tests pozitīvs. Un nevienam pat neienāk prātā, ka testi varētu būt pareizi - primārais cēlonis ir cits vīruss, bet Covid tikai pieķerts klāt, ar akūtu elpceļu saslimšanu vazājoties apkārt uz testiem, nevis ārstējoties izolācijā.
Mārtiņš Freimanis. 33. Gripa. Ko nu?
Tu varētu būt ļoti vīlies, ņemot vērā, ka ticamākais scenārijs ir tāds, ka liela daļa "covidiotu" to sūdu jau sen ir izslimojuši, tikai nav skrējuši pieskaitīties oficiālajai statistikai.
Un kā vienmēr "government subsidies", nevis "taxpayer subsidies". Un nevajag teikt, ka tas taču ir pašsaprotami - diemžēl ļoti liela daļa sabiedrības patiešām uzskata, ka valdībai ir kaut kāda sava nauda.
Viss kas nav saskaņā ar tavu pārliecību ir nevietā. Āmen.
Jā, ir atšķirība - tas jaunākais acīmredzot brauc tādus attālumus, kam elektroauto neder. Un tas vecākais, kura pielietojumam varētu derēt elektroauto, netiks aizstāts ar kosmiski dārgu alternatīvu.
Tēma: Gobzems
Tātad, ja par maskām viedokli maina Gobezems, tas ir slikti. Ja VM un varneši, kas savas viedokļa maiņas ne tikai izsaka, bet arī piespiež izpildīt, tas ir labi?
Tēma: Šofera dienasgrāmata.
Eksistē tikai "bezizeja" un "plānveidīgi"? Iespēja maksāt par viesnīcu Valmierā vai braukt mājās ar autobusu, lai rīt, kad starppilsētu evakuators ir gatavs par lielām naudām "palīdzēt", brauktu atkal ar autobusu atpakaļ, notērējot divas dienas sava laika, nav bezizeja. Neplānots zvans draugam, kam nav iebildumu pavizināties, tomēr ir krietni vienkāršāks un lētāks risinājums.
Kuras? Visas. Vienmēr iesnu sezonā puse staigā vairāk vai mazāk puņķaini ar kabatlakatiņu pie rokas. Atšķirība jau tikai tajā, ka aizmirst "pieskaitīt" tās iesnas koronavīrusa infekcijai, bet sauc vienkārši par "saaukstēšanos".
Tēma: Gobzems
Nja... Kas nav ar mums, tas ir "Gobzemsektas adepts". Jā - tiešām mazāk melo. Vienīgais veids, kā to nesaprast, ir noliegt to melu apjomu, ko stumj pie varas esošie. Un jā - bezjēdzīgi, jo nepārliecināsi mani par to, ka visi politiķi, izņemot Gobzemu ir godīgi.
Tēma: Gobzems
Stulbeņi un lohi tur jau ir pārstāvēti pilnā apmērā. Varbūt laiks arī kādam klaunam, jo pret stulbeņiem un lohiem ar nosvērtu saprātu cīnīties ir neiespējami.
Tēma: Gobzems
Ar ko ne? Tavuprāt ir grūti būt labākam par OIK u.c. shēmotājiem? Ja nekā savādāk, tad vismaz par kārtu mazāk melo.
Tēma: Šofera dienasgrāmata.
Afiģeķ... Uz visiem stūriem par velti var dabūt BE kategorijas autopārvadātājus ar piekabēm vai evakuatorus, kas tāpat vien "pa draugam" uz sitiena aizvilks līdz servisam. Vienmēr saprātīgāk ir vispār nevadāt līdzi striķi un rēķināties ar evakuatora gaidīšanu un izmaksām, nekā vienkārši palīdzēt draugam. Zini, cik tadus saprātīgos ir sanācis atstāt kupenā? Gana - labprāt palīdzētu, stūrējot 4x4 auto ar āķi, ja vien tas saprātīgais man nesparātīgajam vēl neprasītu nodrošināt striķi un pašam brist kupenā, lai izdomātu, kā viņa auto pieāķēt.