smaidiigais rakstīja: Ir aplami ekstrapolēt savu pieredzi uz jaunāko paaudzi. Mūsdienās ar mīksto sakabi vilkt kaut ko tādu gabalu nav prāta darbs.
Mani ir vilkuši 40 km pa pustuksnesi Mongolijā. Uz motocikla, un ar motociklu. Un?
Kas tām mūsdienām vainas? Arī esi viens no tiem, kas uzskata ka jaunākā paaudze ir un tai ir jābūt tizlai?
Ticēt kam? Tam, ka saslima? Nav tur ko neticēt, cilvēki ar respiratorajām slimībām dažādā smagumā ir vienmēr slimojuši un slimos ar turpmāk. Nopirkta? Nē, vienkārši uz vārda noticējusi, ka viņai ir Covid - pēc stāsta vairāk pat izklausās, ka nav, bet ir labi izmantota statistikas celšanai pie otrreizējām analīzēm.
Pats arguments - "Vairākiem draugiem personīgi pazīstama un neesot to tiem cilvēkiem..." izsaka daudz. No kuriem "tiem" cilvēkiem? Tiem, kas mēdz slimot, uzticas ārstiem, valdībai un savam sociālajam infoburbulim? Neko vairāk jau nevajag, lai šāds video taptu.
Tipu cipars būs mazliet savādāks, bet apmēram pareizi. 10x lipīgāks? Diez vai, no kurienes tāds cipars, ņemot vērā, ka koronavīrusi ir lielākais "parasto iesnu" izraisītājs? Nav ne jausmas, ko toreiz izslimoju, bet simptomi tieši tādi, par kādiem te ceļ paniku "emocionālā video", itkā šādi simptomi būtu kaut kas īpašs. Sieva pirms pāris gadiem izslimoja oficiāli konstatētu gripu - bija ļaunāk, nekā šajā "emocionālajā video". Līdz ar to nekādi nerodas pārleicība, ka šajā vīrusā ir jebkas ievērojami īpašāks par buntīti iepriekšējo. Jā - pirmajā vilnī, īpaši valstīs kur nav regulārās smagās gripas, paātrināja aiziešanu cilvēkiem ar veselības problēmām. Bet pat tur - vidējais mirstības vecums no Covid ir lielāks par vidējo vispārējo un nav būtiska lēciena kopējā mirstības rādītājā. Toties politiskiem ierobežojumiem pamatu sagādāja labu labo - plašajām tautas masām ir viegli parādīt to pīķi, dažus šausmu stāstus, izrautus no konteksta un vienlaikus paklusēt par Zviedrijas statistiku.
Un ko vajadzētu secināt? Man tad jānonāk pie secinājuma par nākamo sazvērestības teoriju, jo pats šādu smagu elpceļu slimību atvedu mājās no Itālijas. Sūdīgākā slimošana, ko atceros savā mūžā - naktīs vispār nevarēju gulēt - tikai kaut kādā pusmiegā sēdēt.
Joks tajā - ka pirms 3 gadiem...
Šitas varētu izskaidrot, kādēļ otrais vilnis sākās, izbeidzoties saulesbriļļu sezonai.
Ko tad tai "vienotajai" sabiedrībai būtu jādara? Vienoti jāatbalsta "Vienotību"? To jau viņi grib - lai visi vienoti pakļaujas un nerunā pretī.
1) tieši otrādi - izslimojušie ir imūni. visbīstamākie ir bezsimptomu nēsātāji.
2) nekā tamlīdzīga - šim vīrusam nav nekādu būtisku atšķirību izplatības/inkubācijas raksturā, salīdzinājumā ar citiem respiratorajiem vīrusiem - t.i. vairākiem desmitiem endēmiskajā apritē esošajiem gripas/..
3) Mediķi pilda noteiktas obligātas procedūras, nevis personīgi izvērtē ko un kā sargāt (piedevām - ne tuvu tās neievēro, ja ir iespēja - t.i. pacients, kurš nav covidfobija)
4) Meli. Internetā ceļo ķēdes vēstules ar atsevišķiem šausmu stāstiem un tieši tāpat cilvēki raksta, ka par Covid ir uzzinājuši tikai dēļ testa obligātuma, jo nebutu ienacis prātā, ka ar tik vieglu saaukstēšanos vispār jāiet pie ārsta. Ja nu gadījumā nav zināms, tad absolūti lielākā daļa "iesnu" gadījumu ir inficēšanās ar kādu no koronavīrusiem.
5) Taisnība. Un tādēļ ir jo vairāk skaidrs, ka visiem šiem pasākumiem ir politisks, nevis medicīnisks raksturs.
6) Taisnība. Gripa, kā piemērs. Šis vīruss nav ne tuvu tik īpašs, kā politiskā ažiotāža, kas ap to ir sacelta. No gripas komplikācijām cilvēki mirst vienmēr. Un, kā rāda Zviedrijas statistika, šim konkrētajam vīrusam nav izdevies "pārspēt" 1986. gada gripas epidēmijas "spēku".
Rēgojas? Ja viens saka, ka X ir balts, bet otrs, ka melns, tad ir grūti pieņemt, ka neviens nemelo, ja vien neesi kārtīgi apguvis dubultdomas mācību.
Esmu jau sācis. Maksāju IIN pašvaldībai, kuras ietvaros strādāju.
Man vieglāk - neviens ģimenē nav sagājis sviestā. Nevienam virsū nebāžamies, bet savu dzīvi par parodiju arī nepārtaisam. Beidzot ir pirmais zināmais "upuris" paziņu lokā - skolotāja no NDĢ. Pēc viņas stāstītā - ja ne obligātais tests, nebūtu ne jausmas, ka ir dabūjusi Covid. 37.5 temperatūra un nelielas iesnas nekad mūžā nav uzskatīta par nopietnu saslimšanu. Vēl jo vairāk tas nostriprina pārliecību, ka WHO "atklājumam", ka inficēti ir vismaz 10% populācijas, ir vērts ticēt.
Par mirstības % pareizi. Bet kas vēl?
Tos morgus pats klātienē redzēji? Es ne. Bet izziņotais mirušo skaits neliecina par to, ka tie jebkad ir bijuši pārpildīti - attiecīgi atliek izlemt par ko tieši melo, jo abas lietas vienlaicīgi nav iespējamas.
To, ka es, kā Rīgas iedzīvotājs un nodokļu maksātājs tieku "apbalvots" ar vīziju, ka tiks vēl vairāk pastiprināta Rīgas nesamērīgā urbanizācija, palielinot sastrēgumus un viesstrādnieku plūsmu.
Bolt un Wolt piegādā arī ar skaisti eļļu kūpošiem un skaļiem divtaktniekiem.
Kas ir "kopējā tīklā"? Nav tāda "kopējā tīkla" - ir AST, kam tiešām nav problēmu ar slodzes rezervi un ir ST, kur vissirslikti praktiski jebkurā vietā, t.sk. jaunbūvētoajos ciematos.
kasinsh79 rakstīja: Gadījās pabūt Gaiļezera slimnīcas uzņemšanas nodaļā vairākas stundas brīvdienās. Nekādas saistības ar elpceļiem
Tomēr daudz redzēju un dzirdēju. Ir izstrādājies izteikts Covid stereotips. Mani nepārbaudīja uz Covid, jo ārzemēs neesmu bijis un nedz klepoju, nedz citādi šaubīgs. Tomēr vairākus reāli nelaida iekšā, jo viņi "covidnieki" - no Norvēģijas vai vispār ārzemēs bijuši. Kas gan neko nepasaka (var taču būt arī bezsimptomu Covid). Visi mediķi ciešās maskās, ejot iekšā arī man uzreiz tādu bija jāuzvelk (gan parasto masku). Sapratu, ka ļooooti daudz t.s. "covidnieku" vēl sagaida tuvākajā laikā. Kas var nebūt tādi.
Saskaņā ar svaigu WHO atzinumu, patiesībā pasaulē ir inficēti 10% cilvēku, nevis tikai oficiāli atzītais cipars. Vai kādam ir sajēga, ko tas nozīmē, ja tā ir patiesība?
edition.cnn.com/2020/10/06/health/who-coronavirus-world-population-intl/index.html
Urā! Ušakovs nogāzts, progresīvie tikuši pie varas.
Laiks sajūsmā lauzt krēslus par vēl lielāku Rīgas ūdensgalvas audzēšanu!
www.tvnet.lv/7085679/valdiba-un-rigas-domes-vadiba-apnemas-atjaunot-galvaspilsetu-ka-ekonomikas-dzinejspeku
"Ko darīt, lai tauta..."
Sāksim ar tavu sociķu ideju pārfrāzēšanu, lai saprastu, ko patiesībā piedāvā:
1) Valstij jāatņem tautai vairāk nodokļu maksājumos, lai varētu par šo naudu finansēt ierobežota skaita ekofanu hobiju. Subsīdijas pārstās eksistēt, tiklīdz elektroauto īpatsvars sasniegs apmērus, kurā paliek vienalga - apmaksāt tos 20% pa tiešo vai caur nodokļiem.
2) Ir tikai viens veids, kā izlīdzināt cenu - apliekot ar "līdzsvarojošiem" nodokļiem tos auto, kuru pašizmaksa ir zemāka - t.i. padarīt VISUS auto vienlīdz dārgus.
3) Protams, ka jāsakārto. OIK ir par maz, vēl vajag pievienot EV infrastruktūras komponenti tautas elektroenerģijas rēķinos. Alternatīvi, protams, varētu tirgot elektrouzlādes pakalpojumu par patiesajām izmaksām, bet tas neder - jo tad pat ekofani atgrieztos pie lētā benzīna.
4) Tā kā paši elektroauto nekādi nemaina finanšu tirgus noteikumus, visi līzinga procesa atvieglojumi ir pieskaitāmi valsts subsīdijām, kas minētas 1) punktā - tikai, kā jau zinām, ar, piemēram, VSAOI - valstij patīk kopējo nodokļu slogu sadalīt mazākos un nosaukt tā, lai tauta nesapratu, par ko patiesībā iekasē naudu - lielākā daļa darba ņēmēju tic, ka ir atšķirība vai nodokli no algas maksā pats vai darba devējs.
Ja vien GDP neiekļautu lielo SVF aizdevumu apgūšanu...
Gari. Un atkal izlaidi variantu - nelīst vispār tajā nīstajā pilsētā. Kadēļ? Vai principiāli uzskati, ka jācīnās ar sekām, nevis cēloņiem?
Kādēļ izvairies atbildēt, vai šis cipars ir būtisks un kādēļ tas netiek aprēķināts un iekļauts šādā plašā statistikas dokumentā?
Reālie nodokļu maksātāji - t.i. tie, kas maksā nodokļus no pašu nopelnītas, nevis valsts budžeta paņemtas, naudas.
Ja jau neslēpj - parādi, kur šis cipars ir. Vai arī uzskati, ka šim ciparam nav nekādas nozīmes?
Ievērojami vairāk reālo nodokļu maksātāju. Pameklē šo ciparu šajā un jebkurā citā dokumentā. Un pēc tam padomā, kādēļ šāda veida dokumentos par šo ciparu nav ne vārda.
Vācija, Francija, Zviedrija diezgan aktīvi virzās uz šādu nākotni.
Vidēji ievērojami vairāk - tur ir gan mūsu viesstrādnieki, kas savus pensionārus ir atstājuši uz mūsu nodokļu maksātāju pleciem, gan mazāks bezdarba u.c. pabalstu saņēmēju skaits (ko gan cenšas labot ar imigrantu palīdzību), gan mazāka ierēdņu proporcija.