Es joprojām uzskatu, ka tā nav problēma, bet ne par to šeit ir runa - ja pieņamam, ka tā IR problēma, tad jebkurā gadījumā tā ir globāla, bet Raimonds nez kādēļ spītīgi mēģina atgriezties pie lokāliem risinājumiem - viņaprāt robežas ir spēkā arī atmosfērā un mūs neskar Ķīniešu CO2.
Atkal mēģini attaisnoties. Nav tur nekā maldinoša - ka redzi no video, man nebija problēmu tad zīmes pamanīt un ievērot. Vācija ir daudz sarežģītāki satiksmes organizācijas risinājumi, īpaši remontu laikā.
Un tas, kāda tev bija grūta bērnība, nav attaisnojums tam, ka esi bīstams braucējs. Un vēl jo mazāk - tam nav nekāda sakara ar tavu vēlēšanos mācīt citiem, kā jābrauc, lai tev būtu komfortabli.
Kā tur palika... CO2 ir globāla vai lokāla problēma?
Nu tipa tas nozīmē, ka neceļ vispār? :D
Paskaties šo, ja raksts liekas nepareizais: www.carbonbrief.org/mapped-worlds-coal-power-plants
Operating: 1,790,642 MW Under construction: 199,572 MW Planned: 297,829 MW
Man šādi cipari neizskatās pēc ogļu enerģijas tuva gala.
www.wired.com/story/china-is-still-building-an-insane-number-of-new-coal-plants/
Izskatās pēc "dabasgāzas koģenerācijas"?
CNG varētu pozitīvs solis uz priekšu, tomēr atceries, ka "Green New Deal" piekritēji grib aizliegt CNG ieguvi. Ir nekonsekvence? Un CNG parastā mašīnā nav tas labākais risinājums - bet nav slikts sabiedriskajam transportam, kas pa nakti depo var uzpildīt dienas devu.
Un kurā brīdī fakti par akmeņogļu enerģētiku ir "globālās sasilšanas apstrīdēšana"?
Auto tirgoņi regulāri kādu apjāj. Par to sižetus netaisa. Apjāj pakistāņu imigrantu - sižets gatavs. Rasisms?
Ir gadījies ar mīksto sakabi braukt no Valmieras uz Rīgu un cauri pašai Rīgai darba dienas vidū, pa ceļam apdzenot mudakus, kas brauc lēnāk
Bez stresa, ja abi zin, ko dara.
raimondsm rakstīja: Vispār jau līdzstrāvas avoti labi atrisina vietējās apgādes problēmas - gan kā backup tīkla traucējumu un apgādes pārtraukumu gadījumos, gan, iespējams tuvākā nākotnē kā apgādes tīkla atslogotājs.
Vai būtu iespējams vienoties par to, ka ogļu elektroenerģija NAV vienīgais un galvenais elektroenerģijas apgādes variants un dažādās valstīs procentuāli ir no nulles līdz 90 procentiem un globāli noteikti ir zem 50 procentiem? Vai var šo pieņemt kā faktu?
1) Tu esi vienīgais, kas kaut ko runā par "vienīgo" ogļu enerģiju.
2) Ogļu elektrība ir "galvenais elektroenerģijas apgādes variants" - joprojām #1 pasaulē enerģijas ražošanā. Vai #2, ja skatamies uz kopējo enerģētikas "grozu", kur #1 ieņem naftas produkti.
3) Ja pieņem, ka CO2 ir ļaunums, tad nev nakāda jēga skatīties uz kaut kādu lokālu ekoražošanu, jo CO2 problēma ir globāla pēc definīcijas.
4) Papildus patēŗiņu izmaksas vienmēr ir jārēķina pēc marginālo izmaksu (t.i. sliktākās "cenas"), nevis vidējo izmaksu principa - tātad (ja pieņemam, ka ogles ir šobrīd sliktākais apritē esošais enerģētikas veids) katra elektroauto radītais papildus patēriņs ir kvalificējams kā attiecīgā patēriņa pāreja no naftas enerģijas uz ogļu enerģiju.
5) Ekoloģiskais dzīvesveids ir raksturīgs labi nodrošinātiem, enerģētiskā pārticībā dzīvojošiem cilvēkiem. Tiem, kas cīnās par izdzīvošanu, ir diezgan vienalga par ekofanātu sapņiem. Pirms sadārdzināt energētiku, vispirms vajadzētu nodrošināt elektrību tam miljardam pasaules iedzīvotāju, kam tā vēl nav pieejama - šo neērto patiesību ir viegli aizmirst, "rūpējoties par vidi" pie datora ekrāna, kur ar vienu peles klikšķi var notērēt vairāk enerģijas, nekā kādam citam uz pasaules ir pieejama zāļu uzglabāšanas ledusskapim.
Jā, vidēji ir vairāk. Jo vidējo rēķina uz galviņām - jo vairāk nemaksātāju, jo zemāks kopējais. Bet tas, ka maksātājiem pie mums ir katastrofāli lielāks nodokļu slogs, jau nav svarīgi... Tas, ka pie mums reālie maksātāji ir 16% (2018. dati - tagad noteikti vēl mazāk) jau neko nenozīmē, vai ne? Tiem 84% ir bail no tās Rietumeiropas, jo runā, ka tur vajagot arī strādāt...
Tam gluži nevarētu piekrist - tur var gadīties arī vecumdienās apgūt šariata likumus.
WALA rakstīja: Ok, konkretajam traktoram šie cilindri ir ar divpusēju darbību, gan ceļ, gan spiež ...
Pag... Tas ir kaut kas īpašs? Es laikam neesmu redzējis traktoru, kam tā nebūtu - divvirzienu cilindri uzkarei + "peldošais" režīms ir gan T40, gan MTZ-82, ar kuriem ir sanācis braukt.
Grūta gan. Jo nespēj pat iedomāties, ka apdzīšana nav tik sarežģīts manevrs, lai nevarētu tā laikā paskatīties arī spidometrā (un ne jau nepārtraukti tajā blenzt, kā esi iedomājies). Tāpat - zīmju nepamanīšanai vari izdomāt virkni attaisnojumu, bet fakts ir vienkāršs - tu esi satiksmes dalībnieks, kas neredz zīmes. Un, mēģinot pierādīt, ka visi citi ir lohi, nav pārāk gudri turpat aprakstīt, kā esi krūmus izbraukājis tiesību iegūšanas dienā... Es auto vadu no 12 gadu vecuma un tiesību iegūšanas dienā jau divus gadus biju regulāri nobraukājis reālā satiksmē ar M zīmītēm, jebkuros laika apstākļos un arī pa "dižo pilsētu".
Bet nu par zīmju redzēšanu pateikt "braucot uz 50 atļaujas pētīt to, kas atrodas ielas malā" ir kaut kas izcils. Nez kā tiek galā tie, kas braucot uz 200+ atļaujas saredzēt zīmes bāņa malā...
Atomenerģija nav apgūstama ar līdzstrāvu un tai nav problēmu balansēt maiņstrāvas tīklus. Attiecīgi tieši tā arī ir - ekostumēji mēģina pa apkārtceļu ietirgot risinājumu, kas lētu enerģētiku izslēdz no spēles.
Es, protams, saprotu to pielietojumu aprakstītajos apstākļos. Bet reku izrādās msh braukšana ikdienas satiksmē izrādās tik grūta, ka vajadzīgi rallija pilota papildlidzekļi lai tiktu galā... Bēdīgā lieta jau ir tā, ka tas rallija pilots ar visām gaismiņām drīkst pārvietoties tikai slēgtā trasē kopā ar sev līdzīgajiem, bet msh nespēj pamanīt zīmes ceļa malā pat skatoties video, kur nu vēl reālā satiksmē, kā apliecina ar šeit rakstīto. Bet piedalās. Un visiem ar to jārēķinās. Rezultāts - 30 km/h pilsētā u.c. spožas idejas, lai "kopējā labuma" vārdā panāktu satiksmes drošību ar sankcijām, nevis braukt nespējīgu personāžu nelaišanu pie stūres.
msh rakstīja: Jā, iedomājies - cilvēki mēdz mašīnās ierīkot līdzīgas lampiņas, tik uz apgriezieniem, ne ātrumu, sauc par shift light - es līdz šim divās [ne savā] esmu tādas ierīkojis, kaut kad manā arī būs.
Par to - "Iespējams būsi pārsteigts" - jā, būšu - tavi draugi, pseidodžipisti, kā arī visādu prēmiumu ne-pseidodžipu braucēji tā nedara - parasti ir - pieplok pie aizmugures, nu, vai, vismaz sēž astē, un piepeši hopc, plēš garām kā stāvošam; diezgan bieži tie manevri ir tik cieši [attiecībā pret pretī braucošajiem] ka es pats uz tādiem izietu tikai ārkārtējas vajadzības gadījumā. Tas apdzīšanas stiliņš ko tu te apraksti parasti novērots 10-15 gadus veciem golfiem un tamlīdzīgu mašīnu braucējiem - tur gan tiešām ir klapes uz acīm, izvērtē manevru tā lai pats var apdzīt, un tā kā klapes ir uz acīm, tad nevar spoguļos saskatīt ka vēl kāds apdzen...
P.N. Par paniku pasmējos - panikas nav, bet dažreiz bik adrenalīnu gadās saķert 
Klau, cik tizlam ir jābūt, lai vajadzētu tādu "shift light"?! Tur tak jābūt ne vien nespējīgam tahometru ieraudzīt, bet vēl arī kurlam, lai nedzirdētu apgriezienus un ar paralizētu pakaļu, lai nejustu apgriezienu vibrāciju. Vienīgais "shift light" pielietojums manā dzīvē ir bijis spēlējot ralliju datorā bez skaņas.
JanJan rakstīja: Diemžēl mums daudz apkārt cilvēku, kas uzskata, ka ar KIA (nu principā visu, kas nav bmw, audi, volvo, mercedes, lexus un varbūt vēl kaut kas) brauc tikai bomži. Tas taču būs pazemojums braukt ar kaut kādu aziātu sūdu. Ja nu kaimiņi redzēs un apsmies? Daļai ādas salons un "labs" brends ir kā pirmās nepieciešamības preces.
Interesants viedoklis - kādēļ ādas salona un kvalitātes izvēle ir saistīta ar pazemojumu? Vai nav atkal vecā labā skaudība? Ja pats nevar atļauties to, ko gribas, tad vajag kaut kā pazemot to, kurš var. Kaut vai piedēvējot viņa izvēlei necienīgus motīvus.
Skoda jau sen ir labāka par VW.
Kāds sakars ar to kā var izmantot? Par to pats esi kaut ko sadomājies. Un nevis likums, bet regula, kas paredz liegumu konkrēta veida datus bez pamatojuma glabāt automātiskās datu apstrādes sistēmās un ļoti bargus sodus par pārkāpumiem.
Es teiktu, ka tie, kas pārkāpj rupji un pofigistiski ir visbīstamākie. Tad seko tie, kas paši pat nezin, ka pārkāpj. Trešā vieta burta kalpiem, kas principiāli ievēro CSN. Pēc tam - tie, kas brauc droši un pārkāpj apzinati, izvērtējot apstākļus un rēķinoties ar citiem. Un visbeidzot - visdrošākie, ja tādi vispār eksistē, tie, kas spēj gan braukt droši, gan neko nepārkāpt.
Izskatās, ka vairāk par vienkāršiem nepaplašinātiem teikumiem nespēj saprast. Uz tādiem, kā tu, turas shēmotāju pasaule. Nav man ne uzraksta, ne pārkāpuma foto. Bet esi kārtējo reizi apstiprinājis, cik viegli manipulējams ir pūlis.
Varu tev ko kopsavilkumu uzrakstīt;
LPG ir labāka C/H attiecība formulā un tā ir pietiekama, lai atsvērtu patēriņa pieaugumu un vēl ietaupītu.
Elektroauto brauc ar saules/vēja elektroenerģiju un ogļu TEC ir tikai propagandas mīts.
Ja sauc ūdeņradi par degvielu, tad jau laikam var arī Raimondu mīlēt. Diemžēl ūdeņradis nav un nebūs degvielas, bet gan tikai baterijas aizstājējs.
Protams, ka diskutabls. Tādēļ ir jāuzliek nepārprotams uzraksts.
WALA rakstīja: Es saprotu tavu viedokli, bet praksē, padomā drusku - ko aizņem teksta lauki ja tie tie tiek atpazīti un saglabāti datubāzē, pret to ja tos nobildē un saglabā + metadati, un cik vēl lielāks ir video fails + tam arī obligāti ir jābūt metadatiem.
Te ar vienkāršu interfeisu un vienkāršu datubāzi vairs neizbrauksi ! + Datu glabāšanas termiņi utml.
+ Pie mums līdz tam nav aizdomājušies, bet daudzviet ir arī jāmaskē nesaistītu personu potenciālie personu dati, kas iekļuvuši "kadrā" utt.
Nu par uzvāŗīšanos es nokomentēšu, neesmu slēdzis nevienu tādu darījumu ne valsts pusē, ne no biznesa puses - nevaru komentēt. Esmu tikai vērtējis vienu darījumu starp lielu LV SIA un nelielu uzņēmumu kurš mēģināja piegādāt pašizstrādātu risinājumu - dziļas problēmas bija abās pusēs ( pats tad strā\adāju tajā liel-SIA, bet citā nodaļā -IT) , sākot ar vajadzību jēdzīgu izklāstu no liel-SIA, pilnīgu ignoranci par sarežģītiem testpiemēriem ( kurus es izraku un speciāli viņiem sagatavoju vēl pirms konkursa noslēguma) no kontraktora, līdz liel-SIA nespējai pārņemt uzturēšanas funkcijas jēdzīgā termiņā ( tipa vieglāk bija piezvanīt kontraktoram lai tiek galā ) ....
Atzinums par pasākumu no manis bija diezgan dusmīgs - abi līdzvainīgi, kaut pasākums bija "labiem nodomiem bruģēts ceļš uz elli", un projekts - podā !
Pārāk aizraujoties ar fotogrāfiju glabāšanu var tik pie interesanta fenomena - man nav aizliegts uz sava auto uzlīmēt uzrakstu, kas sniedz personisku informāciju, kura tiek uzskatīta par sensitīviem personas datiem (piemēram - reliģiskā pārliecība). Uzglabajot šādu foto pārkāpuma fiksācijas nolūkos, minētajai informācija ir jānodrošina dzēšana - t.i. uz bildē jāaizmiglo attiecīgais uzraksts. Sods par šo daudzkārt pārsniedz sodu par pārkāpumu, kas fiksēts - attiecīgi ieslēdzas ne vien finansiāli mīnusi, bet arī ierēdņa atbildība par samērīguma principu ievērošanu - t.i. lielāka pārkāpuma izdarīšana, lai novērstu mazāku.
Labi uzzīmēji savu tēlu - panikā iekrampējies stūrē, pedālis grīdā un klapes uz acīm, nespējot redzēt neko citu, ka vien galvu reibinošo ātrumu. Iespējams būsi pārsteigts, uzzinot, ka var apdzīt bez stresa, izvērtējot satiksmi un auto spējas, un neveikt apdzīšanu tad, ja nav iespējas to pabeigt bez neadekvāta ātruma pārsnieguma.
Bet nu lampiņa, kas iedegas pie xxx pārsnieguma, ir ģeniāla doma. You made my day. Vēl labāk - uzliec suņu elektrošoka kaklasisksnu un pieslēdz tam brīdinājumam.