Vēja parki paši par sevi ir nederīgi, ja nav rezervēšanas. Ko darīsim? Griezīsim TEC tukšgaitā vai celsim arī bateriju parku?
Pieredze rāda, ka vēja parki tiek celti par fondu (lasi - nodokļu maksātāju) naudu - neviens bez "stipendijas" neuzskata vēja parku par ienesīgu. Un pēc to nolietošanās kļūst par pamestiem graustiem (ir vieglāk likvidēt uzņēmumu, nekā maksāt par nojaukšanu), kā rezultātā kļūst par vidi degradējošiem monstriem līdz brīdim, kad tiek nojaukti par nodokļu maksātāju naudu. HES mūžs tomēr ir ilgāks - t.i. tos renovē un turpina lietot. Neesmu dzirdējis par milzīgu eksistējošu HES nojaukšanas problēmu.
Tātad nē - nevis "man tieši nauda nenāk", bet es negribu maksāt par kāda pietuvinātā peļņu.
lynx85 rakstīja: Ja pārējiem nav iebildumu, atļaušos izteikt savu necilo viedokli.
Ja ir vēlme pāriet no veca, nenosakāma trafa, uz jaunu aparātu, tad viennozīmīgi - invertors.
Pirmkārt - svars un ērtums.
Otrkārt - stabilāks darbs pa perifēriju.
Treškārt - iespējams savām vēlmēm un vajadzībām modificēt loka parametrus, kā nu kurš ražotājs to sauc. Ir, kad ļoti noder.
Ražotāji: vairrākkārt esmu izteicis neticību visādiem "kraft germeny ewtotec storm hujorm" noname aparātiem, kur ir veselam cilvēkam skaidri saprotams, ka tiek sadirsts par visu. Neuzspiežu savu viedokli kā vienīgo taisnību, bet, manuprāt, no vienas fāzes ar standarta 16a štekeri un strāvas vadu no standarta 16a rozetes nu nekādi nav iespējams izcelt daudzu čainas sūdu aprakstos sastopamos 250-300A. Manuprāt, tā ir diršana. Un ja dirsts tiek par ampēriem, tad dirsts tiek arī par visu citu - tukšgaitas strāvu, slodzes voltāžu, utt. Vārdu sakot - pats nepirktu un citiem neieteiktu. Bet tā nu ir katram brīva izvēle.
Nonākam pie - NORMĀLI ražotāji: normālam ražotājam būs vienmēr norādīti tehniskie parametri. Tukšgaitas spriegums, strāvas diapazons (īsti ampēri, nevis čainas), aparāta slodzes indeksi (turklāt arī ar norādi, pie kādas temperatūras), vajadzīgā ievadautomāta parametri (16A ir standarts, ja vajag vairāk, to parasti uzrāda, negribīgi, bet uzrāda), utt.
Ielikšu pāris variantus, kas, manuprāt, ir normālas firmas:
FRONIUS www.fronius.com/en/welding-technology/products/manual-welding/mma/transpocket/transpocket/transpocket-180
ESAB www.esabna.com/us/en/products/arc-welding-equipment/mma-equipment-cc/rogue-es-180i-pro-es-200i-pro.cfm
MIGATRONIC www.migatronic.com/en/products-and-solutions/welding-machines/focus-stick/
LINCOLN ELECTRIC www.lincolnelectric.com/en-us/Equipment/Pages/product.aspx?product=K2605-1(LincolnElectric)
KEMPPI www.kemppi.com/en-US/offering/family/minarc-evo/
TELWIN www.telwin.com/en/prodotti/?id=815859&lingua=E&clmer=81&clpro=&cltec=&clali=&clind=&clcar=&ysotc=100|101|201|500|600&progliv1=1&progliv2=1&progliv3=0&progliv4=0&descProdotto=FORCE%20195&idSucc=816203&idPrec=815863
Tātad, uzskatu, ka ar jebkuru no šiem varētu bez problēmām gadu gadiem ērti un patīkami nodarīt visas saimniecībā vajadzīgās lietas. Iespējams, pat rukājot no gaismas līdz gaismai - te nav noname mēsli, kas nobirs pie pirmā smagākā darba.
Protams, jautājums ir par cenu. Ir daudzi, daudz lētāki aparāti. Metināt var gan jau ar jebkuru no raimja linkā atrodamajiem.
P.S ja gribās (vajag) metināt ar uoni elektrodiem, tad tukšgaitas strāvai jābūt vismaz 75V. Tā vismaz man uz pakas elektrodu ražotājs norādījis. Un arī ar parastajiem elektrodiem - lielāki tukšgaitas volti prasti runājot nozīmē vieglāku loka aizdedzināšanu.
P.P.S iesaku nopietni padomāt par elektrodu glabāšanu un/vai žāvēšanu. Daudzi brīnās, kā es varu izdarīt darbus,ko daru, vai tieku galā ar nestandarta situācijām (piemēram, plānie bleķi). Kad iedod tādam neticīgajam svaigi žāvētu elektrodu un normālu aparātu rokās (atkal - ne čainas sūdu), tad parasti paliek vaļā mute aiz pārsteiguma - "ak, arī ar svarku var metināt"... 
Paldies, noderīgi. Par žāvēšanu zināju un tā tiek piekopta jau šobrīd.
Msh spēja vienkārši un jēdzīgi atbildēt, bet tev, protams, atkal vajadzēja pierādīt, ka spēj runāt mīklas vai arī pats nemaz nezini atbildi.
Kas ir "pieklājīgāks ražotājs"? Atverot Raimonda piedāvāto linku tur visi ražotāji ir maz dzirdēti un visi aparāti puslīdz vienā cenā.
"Ja ir iebildumi pret invertoriem" - kādi tie varētu būt? Man nav ne jausmas, bet šad tad kādu prastu dzelzsgabalu sametināt varu un tas noder.
Biedr Raimond, kādu aparātu ieteiksi lauku saimniecībai, kur laiku pa laikam jāmetina saimnieciskās konstrukcijas - vārtu rāmji u.tml. Lietošanā pašlaik ir kaut kāds nenosakāmas izcelsmes un vecuma 1f transformators - jāpierunā saimnieku uz kaut ko modernāku. Noteikti ar parastajiem elektrodiem. 3f variants ir izskatāms, bet ērtāk, protams, būtu palikt pie 1f, jo darba perimetrs ir liels un visa esošā iznesuma kabeļu saimniecība ir 1f
Pirmkārt "propelleri" un saules paneļi ir mazāk zaļi par kodolreaktoriem pat pēc pašu zaļo datiem. Tas, ko vajadzētu aizstāt, ir akmeņogļu elektrība. Diemžēl zaļie melo, slēpjot to "sīkumu", ka pliki propelleri un saules paneļi neko nespēj aizstāt - tiem ir nepieciešama rezervēšana - vai nu ar tukšgaitā strādājošām TEC, vai milzu akumulatoru kompleksiem - ne viens, ne otrs nav diezko ekoloģisks risinājums.
Par "salām" runājot - mūsu "superzaļajai" (pateicoties HES kaskādei) energobilancei jau ir saslēgti starptaustiskie līgumi un sabūvētas līnijas, lai sāktu izmantot RosAtom ražoto elektroenerģiju no Astravjecas un Hanhikivi. Var kliegt gan zaļie, gan rusofobi, kamēr nelabi paliek. Vai izlikties, ka tā nav patiesība.
Un tagad saliec kopā savu veltījumu ar cipariem. Pēc oficiālās statistikas koronavīrusa upuru skaits pasaulē šobrīd sastāda mazāk par 1% no visiem mirušajiem.
Var protams, uzstāt uz to, ka koronavīruss nav izplatījies visā pasaulē un tādēļ konkrētās vietās ir milzīgs mirstības pieaugums, tomēr atzīšana par pandēmiju apgalvo pretējo.
Jebkurā gadījumā kaut kas ir fake news (vai vismaz propaganda) - vai nu tavas ziņas, vai WHO sniegtā statistika, jo abi kopā neiet.
Visi tie jūsu ad hominem, kad nav ko teikt, ir baigi izsakošie? Un jā, neuzskatu, ka muļķiba būtu tā ar ko jālepojas.
Nešaubīgi - daži jau izsaka pieņēmumus, kas varbūt dzīvē esmu "normāls kukainis"- t.i. muļķis. Neko vairāk jau tas nepierāda, kā vien to ka man ir taisnība - muļķiba ir pūļa norma. Un nepatīk, ja kāds runā pretī.
Kad sapratīsi izaicinājumu, pastāstīšu, ko iesaku darīt. Jā nespēj saprast, nesapratīsi arī pārējo.
Nē, krān smaidiigais (nezinu ko vēlējies pateikt kabinot klāt dīvainus epitetus, bet varu šajā spēlītē piedalīties).
Valsts vara / ierēdniecība ir visneefektīvākais jebkāda jautājuma organizācijas rīks. Un tas būtu pielietojams tikai tajos gadījumos, kad nav iespējams savādāks risinājums. Diemžēl demokrātija, lai vai cik tā izklausās cēli, ir pūļa ieceltu politiķu vara - kam ir neizbēgama tendence tiekties uz varas monopola pieaugumu līdz brīdim, kad sasniegtā totalitārisma rezultātā sabiedriba sabrūk pilnībā. Tādēļ būs grūti atrast piemēru, jo neesam šeit diskutējuši par to, kadēļ un ar kādu varas līmeņa un patvaļas ierobežosanu ASV attīstījās un kļuva par to, ko ASV mūsdienu demokrāti ienīst un grib iznīcinat.
Izaicinājumam - pacenties nākamo iznīcinošo ad hominem epitetu uzrakstīt izmantojot tikai valsts varas nodrošinātus līdzekļus.
Viss labi līdz vietai, kurā jārēķina alternatīvi mirušie. Arī to skaits ir atkarīgs no veselības aprūpes sistēmas līmeņa.
Par imunitāti - nav precīzu apstiprinātu datu, bet provizoriskie rāda visnotaļ līdzīgu imunitāti gripai - t.i. īslaicīgu. Attiecīgi tikai pie pietiekami straujas epidēmijas izplatības ir iespējams vienlaicīgi iegūt pietiekamu pūļa imunitāti epidēmijas apturēšanai. Stiepjot garumā, to var darīt bezgalīgi, ja sākotnēji izslimojušie sasniedz brīdi, kurā var saslimt atkal.
Brauns ir labs komponists (savas jomas speciālists), bet vienlaikus arī labs piemērs, lai ilustrētu tevi kā cilvēku. Arī mūsu unikālais maestro Pauls, kuru ļoti cienu par viņa veikumu mūzikā, kļūstot par ministru sastrādāja grūti aptveramus mēslus kultūras jomā, nespējot par kultūru uzskatīt neko ārpus savas šaurās specifikas. Tieši tāds pat ir šībrīža valsts vadītājs Uga Dumpis, kas neredz neko ārpus savas jomas un ir pārņemts ar pēkšņo tikšanu pie tik lielas varas.
Atceries tikai, ka "karalis" demokrātijā ir elektorāts (pūlis) - un tieši šim karalim ir jāspēj pasniegt patiesība, nezaudējot galvu (vēlētāju balsis). Bet citādi ļoti pareizi.
Acīmredzot tev ir vāja izpratne par ASV politikā notiekošo. Ja Trampu vērtē tikai pēc mūsu, demokrātiem lojālo mēdiju atreferējuma, veidojas pavisam cita izpratne, nekā sekojot tieši ASV politikas norisēm un saprotot tās klaunādes apmērus, par kādu ir kļuvusi ASV demokrātija. Ir jāsaprot, ka Tramps cīnās par varu ar cilvēkiem, kas spēj, piemēram, par rasistisku darbību pasludināt puķkāpostu audzēšanu.
Kā tur bija ar tiem galma ākstiem? Un kurš ir patiesi dumjais?
Ir vērts paskatīties komunikācijas un psiholoģijas speciālistu analīzes video par Trampa runām un izturēšanos. Un padomāt, kādēļ viņš, pirms startēt prezidenta vēlēšanās, izlēma iegūt pieredzi realitātes šova vadīšanā.
Tev nav ne jausmas par ko tu runā, tādēļ arī vari gvelzt muļķības. Kad dzīve sapratīsi, ko nozīmē cilvēks, kuram patiešām ir nepieciešama ķīmiskā palīdzība un siešana pie gultas, iespējams arī tavi panaivie pasaules uzskati mainīsies. Sapratīsi gan statistikas vērtību, gan piesauktā krekliņa nenozīmīgumu. Tagad esi padzirdejis, ka dažiem ir nepieciešami plaušu ventilatori un kladzini līdzi, ka tā ir vienīgā pasaules problēma.
Un kas jādara ar tevi, lai tu aptvertu, ka paši ierobežojumi rada papildus mirstību? Cik cilvēkiem ir jānomirst, lai tu spētu aptvert, par ko vispār ir runa?
Par bezdarba depresijas radītām pašnāvībām.
Par dīkstāves stresa apturētām sirdīm.
Par vēža u.c. slimniekiem, kam tiek liegta medicīniskā aprūpe.
Par bērniem, kuru liekā svara problēmas pastiprināsies un izpaudīsies tikai pēc vairākiem gadiem.
Bet tie visi jau tev vienaldzīgi, vai ne?
Covid veselīgam cilvēkam visticamāk ir viegla saaukstēšanās vai vispār asimptomātisks. Tātad atgriežamies pie tām pašām dzīvesveida kaitēm, kuras covid saasina. Ir jāizlemj vai glābjam cilvēkus pašus no sevis vai nē. Pēc tava uzskata diemžēl sanāk tā ka ar covid slimu alkoholiķi ir jāglābj, bet parastu nē. Pateikšu vēl vairāk - ne tikai pēc tava uzskata, bet tieši šāda ir reālā mediķu atbilde ar ko šobrīd jāsadzīvo. Cilvēkam, kas ir nodzēries līdz pelītēm, šobrīd nav iespējams nekādi palīdzēt, jo jebkāda palīdzība tiek attiekta līdz ierobežojumu atcelšanai. Vai tik ilgi izdzīvos? Nevienu tas neinteresē!
Ne tuvu. Lielākā daļa ierobežojumu aizstāvju dzīvo ar pārliecību, ka ierobežojumi ir jāatstāj spēkā, līdz Covid izzudīs.
Un jā - arguments izrauti no kopainas ir pareizs. Vienlaikus tie paši 60+ vissmagāk cieš no ekonomiskajām un sociālajām sekām. Maksa par izvairīšanos no slimnīcas un elpināšanas aparāta ir bēres pašnāvībās un dzīvesveida izmaiņu stresa papildus radītās sirds kaitēs. Tāpat šāds dzīves režīms neizbēgami pastiprina alkohola neveselīgu lietošanu. Ir nožēlojami un bezatbildīgi uzskaitīt tikai no covid izglābtos, neliekot pretī ierobežojumu nogalinātos.
Sāksim ar to, ka nav iespējama pilna karantīna visiem. Tas būtu pipec nevis ekonomikai, bet vistiešākajā veidā modernās dzīves "izlēgšana" ar letālām sekām. Jebkāda atkāpe no pilnas vienpersoniskas karantīnas (kaut vai palik tikai mājsaimniecību iekšējā aprite un elementāra pārtikas piegāde) negarantē vīrusa izmiršanu. Ak jā - pilna karantīna nozīmētu, ka arī mirušajiem ir jāsapūst vientulībā līdz stadijai, kurā vīruss ir garentēti miris.
Ja tāda pasaule neliekas reāla, tad atliek izvēle starp diviem ceļiem - vilkt garumā infekciju, kas pēc provizoriskajiem datiem ir aptuveni līdzvērtīga spēcīgakajām gripas pandēmijām un visticamāk šis vīruss kļūs endēmisks, palēninot pīķa sasniegšanu, rezultātā ar ļoti lielu ticamību sagraujot ekonomiku un sekojoši kopējo sabiedrības labklājību / veselības aprūpi tik zemu, ka turpmāk mirstības rādītāji no ierastajām kaitēm pārspēs visus ļaunākos covid scenārijus, vai tomēr ļaut šai vīrusa izplatībai iet savu gaitu ar mēreniem ierobežojumiem tās piebremzēšanai, nenonākot situācijā, kur zāles ir nāvējošākas par slimību.
Malacis. Tavā pasaulē alko ir sasniedzis visus islāmticīgos un kardiologi ir muļķi, kas nepatiesi paziņo nāves cēloni. Tomēr jāpiezīmē - ne jau es pasludināju kardiovaskulārās slimības par atsevišķi izdalītu nāves cēloņu grupu - bet tie paši WHO u.c. oficiālie avoti, kas skaita covid upurus.
Vienkārši zināšanai - esmu skatījies arī salīdzinošos mirstības ciparus Itālijā, lai saprastu ainu tur, kur covid ir izplosījies vissmagāk, saskaņā ar valdošo naratīvu. Un skaitļi ir maigi sakot nepārliecinoši - piemēram, covid upuru skaits Itālijā knapi pārsniedz 2016/17 gripas sezonas mirušo skaitu. Par divām nākamajām gripas sezonām Itālijā pirms covid dati dīvainā kārtā nav vienkārši atrodami - kas pats par sevi jau ir dīvains fakts.
Jā, es piedāvāju aizstāt ticību ar domāšanu.
Kotlete būs veicinošais faktors kardiovaskulārajām slimībām - šogad mirušie ~6 miljoni.
Polšs būs cēlonis alkoholisma izraisītai nāvei - šogad ~800 000
Covid 19 - kopā (t.sk. pagājušā gada nogalē) mirušie ~200 000.
Kā tad īsti ir - par ko vajag un par ko nevajag satraukties? Man uz šiem skaitļiem skatoties sanāk, ka tavs kotletes un polša piedāvājums ir daudz bīstamāks par 2m neievērošanu.