Nu lūk arī izvēļu pamatdaļa ierunājās: nu tieši tā - ponti tajā izvēlē spēlē vislielāko lomu. Ja Purčikā pagalmā parādīsies ar "nevācieti", ne to vien dzirdēsi.
Tomēr ir viena daļa cilvēku, kuriem ir pietiekama iztēle un tāpēc tie ar baudu spēj iztērēt vai ieguldīt JEBKURU !!!! naudu. Tāpēc uz sekliem pontiem "nevari atļauties vācieti" viņi nepavelkas.
Piemēram: Feodor Ingvar Kamprad
Njā un kartēs uzskatāmi redzams kāpēc šāda pieeja nav īpaši jēdzīga: tas motorolleris tiek vadāts par pāris kārtām vairāk kā viņš kādu vadā. Domāju, ka izķinķētais resurss mierīgi pietiktu lai noīrētu rolleri katrā vietā, kur gribas pabraukāties.
Auto vispār ir nejādzīgi dārgs pasākums, kur, iepējams, līzings ir pat samērīgs maksājums. Un paliek arvien sliktāk. Skaties (1993-2018):
Riepas: Poh kādas, ka tik pilnas> ziemenes obligāti> uz vienas ass vienādas obligāti> ne vecākas par 5 gadiem
OCTA: kas tas tāds> kautkas lēts ar zemu atbildību> atbildība un cena pieaug> pieaug cena jo tirgus nav sexīgs;
Akcīze: kas tas tāds> Eiropa prasa, uzliekam> vēlreiz uzliekam> un vēlreiz> un vēlreiz;
Ceļu nodoklis: kautkas mistisks un mazs> pieaug, bet var nemakasāt, ja nelieto> jāmaksā lieto vai nelieto> mainam formulu uz dārgāku> un vēlreiz> un vēlreiz;
Apskates maksa: neliela> pieaug, bet ok> sāk pieaugt otrreizējās apskates maksa
Auto NEKAD NAV IZDEVĪGS, tāpēc strīds: vairāk neizdevīgs un vēlvairāk neizdevīgs ir vismaz dīvainas
PS ja kas šīs ir lietas, kas neietilpst inflācijas grozā un rada to sajūtu, ka inflācija maza, bet nauda pazūd mistiski ātri.
Nu to viņš jau gribētu gan. Un domājams ka krievu tīmeklī arī aktīvi šādi tiks pasniegts.
Patiesībā izskatās, ta tā vara ir saraustīta un tāpēc regulāri jāveic kāds kontrolšāviens. Citādi visi sapratīs, ka resursu noturēt varu pār visu, nepietiek.
Tas auto ir tieši 2X dārgāks kā tā paša gada SAAB 9-3. Tas toč ir 2X vērtīgāks?
Man jau liekas, ka ja sirds velk, kāpēc nemēģināt to apvienot? IMO 6h no weekenda 48h, kur 16h ir miegam, tomēr ir ļoti daudz.
Protams lidošanai ir izķēzīts laiks lidostā, bet tas ir vienīgais ātrais paņēmiens kā nokļūt Pirinejos. Brazīlijā vispār vienīgais. Attiecīgi tas nav risināms. Es fokusējos uz galamērķi, kas vienmēr ir cits
Labi. No offence! Atvaino uzvilkos. Karsti ir.
Bet par jautājumiem:
Alternatīvas? Dzīvojot Rīgā ir acīmredzami, ka gan darbs gan sporta zāle būs ļoti tuvu. Tad paliks tikai brauciens uz laukiem.
Ja patīk lauki, jāpārvācās pie vecākiem uz laukiem un tur jāveido darbs. Sporta zāle būs jārisina savādāk.
Un darbs = bizness. Tas rada resursus, tas ir cits un pavisam cits stāsts.
Es nesaku, ka nedoddies 20k+, es saku, ka 20k+ ir iemesls aizdomāties par struktūru - tur noteikti kautko optimizēt var. Tur nevajag lielīties (tas autobusu šoferiem lai paliek), bet pārstrādāt struktūru.
Man šķiet ka ja nedēļas grafiks ir 40km aplis no rīta un 40km aplis vakarā +300 km weekendā uz Latgali, ir jāliek galdā ģenerāl plāns un tas jāpārstrādā.
Man gan, protams, gana ilgs laiks pagāja kamēr izdevās pārvarēt radinieku hobiju padarīšanu par manu pienākumu.
"Tieši šī iemsla dēļ nesaprotu, kā šeit dažiem nav kauna teikt, ka nobraukums virs 20 vai cik nu tur km gadā ir neveiksmīga, nesaplānota dzīve.
Arī man ļoti patīk mazpilsētas, ja godīgi esam pat apsvēruši tādu variantu pārcelties uz dzīvi mazpilsētā, bet tuvāko 3 gadu laikā to viss drīzāk neizdosies realizēt.
Ko tad jūs ieteiktu darīt, strādāt par kasieri blakus veikalā? Veljovairāk, ja patīk pašreizējā nodarbošanās."
Šī ir tā viet, kur jāmēģina vienoties ar sevi. To arī msh teica - ja patīk mazpilsēta / nomales, tad tur arī jāstrādā. Ja pātīk Rīga, tad jāpatīk arī dzīvesvietai tur. Ņemot vērā, ka tev ir izdevies mani apčakarēt - es uzturu infrastruktūru, kuru tu lieto Rīgā, bet nodokļus (droši vien mazākus) tu maksā vietā, kur infrastruktūru neizmanto (cik fantastiska izeja), liels nobraukto kilometru daudzums ir likumsakarīgs iznākums.
Un tas ko es teicu, ka liels brīvajā laikā nobraukto km daudzums man nešķiet lielisks rādītājs: kā jau rakstīju - ir alternatīvas.
"Man māsa ir nekustamā īpašuma vērtētāja un brokeris. Protams viņai jābrauc uz šiem īpašumiem, dažādas tikšanās utt., un arī viņa daudz braukā pa Latviju" tas ir bizness. To jaukt ar brīvo laiku nevajag.
"Tā jau domāju, ka neko prātīgu nespēsi atbildēt."
Kā lūdzu? Es tak tev prātīgi atbildēju.
Es tak tev teicu par paziņu, kas principā pārvietojas ar velo. Viņam ir kādi 27 varbūt.
Es nebraucu uz laukiem un uzskatu, ka tas ir idiotisms - 300 km ir ilgs laiks lai to bezmērķīgi nosēdētu auto.
Uz koncertiem aizbrauce, bet ļoti selektīvi.
Pamatā brīvdienas ir: hobijs (tad gan jābrauc) / kautkur aizlidot (paldies lētajām aviosabiedrībām un connection robotiem) / pastrādāt pie mājas (nu bez tā nekā) / kkur ar velo / kādreiz arī darbs.
Kopumā mana pārliecība, ka sēdēt pie stūres nav labākais veids kā pavadīt dzīvi. Ir daudz interesantākas lietas + katrs nenobrauktais kilometrs = kāds lieka kilometra iespēja maniem bērniem.
Nu un msh mazpilsētas šarmam nepiekrītu.
1. A kam tev tas?
2. Viņš man paziņa, ne draugs. Kautkāds datordievs. Es īsti nesaprotu to lauku. Ražo kautko datoros priekš organizācijām - šaura specializācija. Dzīvo Rīgā.
3 un 4 Nu redz tie 6km uz veikalu tā pati sporta zāle iesildīšanās vien sanāk. Veselīgi, kombinācija, laiks un piesauktie km saruks uzreiz, kā arī bērniem vairāk laika paliks.
Ar uzbraucienu jau tu sāki. Paziņojums, ka zem 20kkm gadā ir senīliem večiem un nepelnošiem grūtgalvjiem.
Es paskaidroju,ka tā nav - cilvēki prot kombinēt un bez milzu pārvietošanās var iztikt. Vajag tikai padomāt.
Es šo personīgi neuztveru - es pelnu labi, dzīvoju Rīgā (un ļoti izbaudu to) un uzskatu, ka palīdzu sev un citiem ar to, ka izvairos transportēties ar auto, lai arī kustos daudz un intereses daudz (tajā skaitā ir hobiji ar transportēšanās nepieciešamību). Attiecīgi paziņojums, ka zem 20k ir ausaiņi ļoti neatbilst manai ticībai. Auto nobraukums droši vien ir zem 20k, bet nav ne jausmas cik tieši.
Es tak saku, ka tiem vecākiem kombinatorikas nodrbības nav pielekušas vai nav mācītas. Šitā ir katkāda sovoka sērga - neskaitīt un nerēķināties ar resursiem un nemācēt veidot kombinācijas.
Nav jau nekāds apburtais - valstī kur iedzīvotāju skaits ir vienāds ar 1 Šanhajas kvartāla iedzīvotāju skaitu, ciema skola ir dārga ekstra. Attiecīgi izvēle paliek starp lēti / kvalitatīvi.
Un manuprāt labāk ir šausmīgs gals nekā šausmas bez gala. Pārējos rajonos (tipa Ķekava, Mārupe), kur dzīvo rīdzinieki, jau šobrīd (nezinu vai visur) tiek aktīvi veidota ārpusskolas dzīve un iespējas, kas normāli ļauj skolai piesaistīt bērnus un attiecīgi augt kvalitāte. Savukārt ja dzīvo Rīgas aglomerizācijā un šis nenotiek, ir nopietns pamats sūtīt pašvaldībai valsts kontroli - tur rīgā nopelnītie nodokļi tiek kautkur izšķērdēti.
Atšķirība ir lielāka. Īpaši no ārpilsētas. Bet problēma ir pedogogos - viņi visu apgūst pašmācības un trial - error ceļā. Attiecīgi neviens nav pasargāts no tā, ka grupa ne pārāk uzcītīgi tr-err piekopēji nonāk Zālīša skolā un visa tav investīcija ir pa kāju
Hondas Ķīnā neražo. Jazz visticamāk ir no UK.
Redzi ir tāda disciplīna kā ražošanas procesa teorija. Tā saka, ka labi strukturētai ražošanai IR jātaupa uz katru elementu. Pretējā gadījumā nepamatoti pieaug cena un atsevišķu elementu nestspēja nesaprātīgi pārsniedz vājākā elementa nestspēju. Kur sekas ir divejādas:
1. pārspīlētais elements ar savu masu bojā citus, vājākus elementus;
2. Pārspīlētais elements nepamatoti uzaudzē cenu bez saprātīga ieguvuma.
Tipiski šo metodiku ignorē Krievijas ražotāju, kur pamatā pārspīlēto elementu tapšana saistīta ar ārkārtīgi vājo tehnoloģisko nodrošinājumu - prātīgāk viņi vnk nevar uztaisīt. Savukārt visa pārējā konstrukcija ir būvēta ar pieņēmumu, ka minētais mezgls ir prātīgāks.
Par citu auto varbūt, bet ne Adi 80. Cik novērots - ja uz šosejas ir bardaks, tad tam galvgalī ir kāds Audi 80. Hipotēze ir, ka šim modelim ir komplekss vainu kamols: alkohols, blīve un veiktspējas trūkums. Padziļināti pētījumi nav bijuši, bet ar šo pietiek, lai nekad uz to neskatītos
Msh ir taisnība. Zinu ģimeni, kas katru dienu no Pļaviniekiem vienu bērnu vadā uz dārziņu Ziepniekkalnā, otru uz skolu centrā. Laika nepaliek nekam un nobraukums 20k gadā.
Ir būtiska starpība "nedaudz tālāk" un 2 h no rīta pa pilsētu.
Izglītība LV ir vislielākā problēma - pamatā vecākiem ir problēmas ar matemātiku un kombinatoriku
.... un cilvēkiem, kas prot dzīvi sakārtot, un brīvais laiks nav auto jāsēž.
IMO pilsoņiem, kam Andrejostā stāv jahtas, auto nobraukums ir zem 20k gadā.
Sedani gan tgd laikam nemodē - visi tgd sportisti un pērk vai nu krosoveri vai vismaz vagonu. Nu tak sports gan ziemā gan vasarā un pamatā purvā vai sniega kupenā.
Sedans nervozi pīpē stūrī...
Es toties zinu cilvi, kam ir 2 mazi bērni (2&3 g), kurš pamatā pārvietojas ar velo. Arī bērnus pārvieto (2 sēdeklīši uz velo. Nezinu gan kas būs vēlāk). Arī pie -5C.
Uz sporta zāli nebrauc, drīzāk ar velo. Uz copi ar velo. Uz veikalu arī. Uz tusiņu arī. Uz laukiem nebrauc un viņam arī objektīvi tos nevajag. Reizi pa reizei ar auto veic kādus tālākus gabalus, bet pamatā velo.
Tādus, kas uz veikalu nevar aiziet ar kājām, darbību ārā vietā izvēlas sporta zāli, sauc par slaistiem un mīkstpēdiņiem.
Es pamatā viņam piekrītu un tavu aprakstu drīzāk sauktu par neveiksmi - tur noteikti par daudz laika tiek pavadīts sēdus auto.
Bet tā jaunais Jazz laikam ir ar samērīgāko dizaino no visa šibrīža klāsta
Tu ar nepareiziem cilvēkiem pinies.
Bez tam gan jau ka viņi tevi pasūtija arī ar pārējām idejām.... Pat to: aiziet uz Maķīti.
Tik pat garš. A4 līdz Jēkabpilij mugura sāp. Sharan tas pats. Opelī nekad.
Varu pat izskaidrot kur problēma - tie #%^#@ lai vientiešiem radītu milzu telpas iespaidu, ir izlocījuši muguru. Sharanā piem. tik tālu, ka braucot lāpstiņas pat īsti neatbalstās. Skaidrs, ka mugura sāpēs
Principā nevis "ir sasnieguši", bet izmanto precīzi to pašu metodoloģiju un paņēmienus, ar kuriem japāni 80 tajos izēda USA un Eiropas zīmolus. Principā Eiropā šī japāņu ofensīva radīja to VAG gejisko paņēmienu pārinženierēt normāli funkcionējošus mezglus līdz idiotismam un pēc tam plātīties ar to reklāmas bukletos. Jo neko citu jau pretī likt nevarēja.
Tagad japāņus gaida tas pats no korejiešu puses. Tas gan notiks tikai EU un USA tirgos, jo dēļ specifikajām prasībām tie auto der tikai šiem tirgiem. Visur citur, kur prasības ir zemākas, ir pilnīgi cits klopes līmenis
Izskatās, ka tu neko nezini par Hondām. Viss tur ir kārtībā. Gan uz bedrēm, gan uz grantenes.