Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Toyota Land Cruiser tests, atsauksmes un iespaidi 2018/2019

Nu nu kā tad? Vai palīdzētu pārvarēt gravitāciju? Vai inerci?

Tēma: Volkswagen PASSAT benzīnieks sarkanā eļļas lampiņa

Tad jau viss vienkārši - auto noslāpa.

Tēma: Volvo XC 70. Pārstāja darboties pilnpiedziņa.

XC90 urļiki spēra pilnpiedziņas vadības bloku, kas kkur aizmugurē iesprausts karājas. Moš 70ajam tas pats?

Tēma: Auto iegāde

Tas pietiekami bieži notiek uz DE autobāņa - tur remonti savādāk maksā. Pieņemu, ka dīzelim lielākā slodze ir garos, ātros un nemainīgos gabalos. Attiecīgi risks IR augstāks remonta tāmi saņemt ārpus LV

Tēma: Auto iegāde

Viena daļa reņu neslavas veido pirmais īpašnieks - taupītājs. Notikumi sekojoši: Vajag jaunu aut, gribas Golpu - nu normālu Golpu (1,8 benzīns, automāts utt). Ieraudzīja cenu, saprotami nolēma ietaupīt. Nu untad ietaupīja līdz galam - izvēlējās vislētāko reni (0,8 l motors, nepiemērota ātrumkaste), palūdz abšivku uz durvīm nelikt un apaut 13" dzelzs diskos..... lai ietaupītu. Tālāk taupīšana bija vien jāizvērš. Laicīga apskate? Ietaupīt pavisam! Remonts ar stock detaļām? Ietaupīt un Janka saremontēja ar bikšu gumiju. Un kautkad, protams, auto pasaka ko domā par šo. Tad viņš steidzīgi tiek pārdots, kur otrs īpašnieks konsturē precīzu vieokli: renis ir sūc!!!!!

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Nu jā: sākumaā ieved iztabā kazu, tad govi..... Es atceros sadzīvi, bet man liekas, ka neviens ar to situāciju nelielas un atgriezties nevēlas. Es pers. visu apzinīgo mūžu dzīvoju privātmājā un faktu, ka sāniski jāiet iekšā virtuvē, nespēju sagremot. Rietumos (piem NY) tas mazplatību koncepts bāzējas uz dzīvošanu ārā (darbs>restorāns> sporta zāle> restorāns > gulta> uuuun nākamais riņķis) un dzīvoklī tik pārguli. LV manuprāt reti kurš tik daudzpelna, lai tā varētu dzīvot. Secinājums: nelielie dzīvokļi ir īpaši izsmalcināta dzīvesveida un milzu pārticības simbols

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

kasinsh79 rakstīja: Nav tiesa. Mansarda dzīvoklis ir tiešām ar neparastiem griestiem. Toties augstākais punkts - teju 3m! Dzīvokļa 77m2 diez vai uzskatāmi par mazu platību. Jaunais projekts izsaka vidū pārējo. Milzīga studija - kopā ar virtuvi utt. Nešauj garām

77m2 mazs / liels ir relatīvs jēdziens. Atkarīgs cik liels bars dzīvo iekšā. Ja piem 2 pieaugušie un 3 skolnieki!!!!, tad ļoti mazs. Ja nav skolnieki, bet pirmsskolnieki, tad tāds pamazs/viduvējs. Lieluma iespaidu tie blēži parasti mēģina panākt ar atvērtu plānojumu (kur dažreiz nonāk līdz apsurdam - stikla tualetes sienām). Tomēr dzīves telpu tas tāpat nevairo.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Nezinu vai tas ir psiholoģisks aspekts - gadās nakšņot citur mazākā istabā un tad ja nav atvērts vēdlodziņš (logs vēdināšanas stāvoklī), mēdzu naktīs mosties augšā, jo nav gaisa. Savukārt pie -15C vēdlodziņš visu nakti vaļā ir diezgan skarbi dzesējoši. Lielākās telpās nekas tāds neparādās. Bet var jau būt, ka pa nakti kāds nemierīgs pa galvu tarakāns plosās. Jāatzīmē, ka pilsoņi kas visu laiku mazās telpās dzīvo, šādi to neizjūt. Tātad atbilstoši vecai ķīniešu teikai: ieved mājās kazu..... Tik nav skaidrs nah to visu tā vajadzēja risināt

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Šitiem stāstiem parasti iemesls ir mazs dzīvoklis ar zemiem griestiem. Tur parasti gandrīz pietiek ar cilvēku siltumu. Un ja vēl pankūkas uzcep...... Bet neatskaņotie mīnusi ir: - nav gaisa (dēļ zemiem griestiem) - nav telpas (ir par daudz cilv uz 1kvm) - nav mierīgu vietu - neērti maza virtuve un vannasistaba. Es personīgi šo visu neizvēlos. Tik slikti jau ar nav, lai dēļ mazas naudas kaudzītes šitā mocītos

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

Gaisa - ūdens aparātiem šis ir. Arī ūdens-ūdens aparātiem ir robeža (kompresors nevar izspiest vairāk kā 52C uz radiatoriem). Līdz ar to ļoti aukstā laikā (man pie -30) ar kompresiju nepitiek, bet manējam tad vismaz automātiski pieslēdzas teņi. Nezinu kāpēc tam gaisiniekam tādu nav.

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

rudens68 rakstīja: nomiks Biju gaidījis stipri lielākus ciparus , jo Tev ir siltumsūknis . Viens bagāts paziņa nupat ievācās kārtējā jaunajā privātmājā . 10 gadu laikā jau 3 . Iepriekšējās 2-as ar siltumsūkni (pats viņš mājā nedara pilnīgi neko un šķita loģiski tieši siltumsūknis ) . No jaunās mājas plusiem minēja gāzes apkuri . No kā secinu ,ka pat viņam siltumsūkņa izmaksas koda .

Nu man sarēķinājās, ka gāze ir kkādi 20% dārgāka kā siltumsūknis. Tas īpaši jūtams, ja mājoklis liels. Siltumsūkņa lielākais mīuss ir apkalpošana: LV esmu redzējis tikai uzstādītājus. Par notikumiem tālāk (un jo tālāk, jo trakāk) , izskatās, ka man izpratnes ir vairāk. Tas gan ir tāds riktīgs ^$@$%U mīnuss tajā laukā

Tēma: Latv. praktiskais kreditētais!

kasinsh79 rakstīja: OK, piemirsu, ka arī apkure tajā rēķinā. Tad, iespējams, nav tik traki.

Dzīvokļos parasti uz 1kvm (kautkāda dīvainas mantkārības pēc) apkures izmaksas ir vismaz 2X lielākas kā pieminētajam siltumsūknim.

Tēma: Akorda diski R16 uz R17

Ne tikai. Ir VAG pieredze - piekare izbeidzās ļoti ātri. Tur ir tehniskā dizaina problēmas (aka projekta inženieru haltūra)

Tēma: Akorda diski R16 uz R17

Šiotai paaudzei ar piekari viss ir vislabākajā kārtībā - remontos jāņemas būtiski retāk kā VAG brīnumdarbiem. Šim akordeonam 4-5 gadus nelikt roku klāt ir pilnīgi normāli. Veiksmes gadījumā arī 8 var saskaitīt

Tēma: BMW 5. sērija (G30) 2017 tests, atsauksmes un iespaidi

arba rakstīja: Nav mesli un ir tikai normāli, ka auto pēc 100 000 sak līst ārā visādi, teiksim - sīkumi

Nav normāli! Hondai arī pie 170 000 nekas nav izlīdis

Tēma: 7 vietīgs ģimenes auto

Nu nez. Bija iespēja redzēt kā Viano pakaļēja piekare jau pie 25k sāka grabēt. Nepalika iespaids, ka izturīgs tas aparāts

Tēma: 7 vietīgs ģimenes auto

Motora apetīte maz ko izšķir - ja jamais nepārstrādā degvielu, t.i. lej katalizatorā, ar to nemaz apskati iziet nevar. Masa ir pamatelements patēriņā, bet busiem jau nemaz tik liela tā starpība nav. Un tas LT izbraucot Evropu pa bāņiem uz 110-120 uzrādīs patēriņu ~ 12l/100 un ne mazāk. Pa pilsētu būs 6-8. Tāpēc tev vidējais sanāca 8-9

Tēma: 7 vietīgs ģimenes auto

Aparāta apetīte pamatā atkarīga no gaisa pretestības = aizmugurējais aizvēja laukums. Vienīgi tas spēlē lomu pie lielākiem ātrumiem (cx kvadrātojas ik pa 60 km/h). Attiecīgi ceļojumiem tie busi nu tā ne visai. Pa Rīgu ir OK.

Tēma: Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

Ar solāro gandrīz jau aizvērās, labi ka pievienoja Teslai. Space X ir vienkāršs notikums ar milzu resursiem - domāju, ka tur ir valsts pasūtījums shuttle next gen. Tur viss ar $$$$ būs OK. Tās vakumtrubas ar domāju, ka pēc laika pārdos, jo ātrvilcieni dēļ gaisa pretestības jau ir sasnieguši ātruma robežu. Bet nu solars un bateriju ražotn, rotams ir riskanti.

Tēma: 7 vietīgs ģimenes auto

Klārksons teica: ja nonākat līdz minivena izvēlei......., tad pats vien pie tā esat vainīgs!

Tēma: Ideālais jaunais labi remontējamais motors

Necepos un neārdos. Tik aizrādīju, ka 11kkm nav pareizs samplis. Opelis man nepatīk. Nepirkšu. Tur no citas puses nāca stāsts par kkādām probzām ar sajūgu, kur maiņa pie autorizētā izgriezās kkāda fantastiskā kapeikā. Salīdzinot ar citiem, nenormālā.Var jau būt ka VAG sajūgs ir no platīna ar zelta apdari. Tik priekškam. Bet jā -VAGus netirgoju, neremontēju un ar sveci neesmu stāvējis klāt. Tik vien, ka par piem Opeli daudz mazāk dzird sliktu komentāru. Varbūt neviens Opeļus nepērk un tāpēc.

Tēma: Ideālais jaunais labi remontējamais motors

Kautkāds vāks ar šitādiem diskusantiem. Atgādināšu sarunu: 1. Kasiņš teica, ka ciņam viss super; 2. Es teicu, ka super jāsaka pie 120kkm; 3. Tu teici, ka viss būs super, jo pie70kkm viss super (diezgan apšaubāma loģiskā sekvence, bet lai būtu); 4. Teicu, ka VAG pie 120 kkm ir tādi paši kā visi citi, tikai remonti dārgi. Sniedzu piemēru iz dzīves; 5. Tu teici, ka VAG drīkst nepirkt un ka man skuž. Es reāli nesaprotu KĀPEC tu šādi teici un kāds tam sakars ar diskusuju Vari izskaidrot?

Tēma: Ideālais jaunais labi remontējamais motors

Tur DSG bija tikai viena no milzu izdevumu pozīcijām. Un nopirka viņa jaunu Opeli. Sarēķināja, ka pārturēt Opeli aiz garantijas ir smagi lētāk kā šito. VAG auto ir raksturīgi ar biežiem un dārgiem servisa apmeklējumiem.

Tēma: Ideālais jaunais labi remontējamais motors

Mirstams nav, tik tie pi%$##^^si to visu dārgi sataisījuši. Kundzīte piemeta uz pirkstiem, ka Opelis pēc garantijas lētāk uzturams. Un būtiski.

Tēma: Ideālais jaunais labi remontējamais motors

Nez. Iepriekšējiem tas DSG pie 120 esot paplīsis gan kādam bariņam. Turpat bija probza ar kvēpu filtru, piekari un šķit, ka sajūgs ar pie visa. Tad saimnieks fiksi pārdeva, jao saprata, ka pēcgarantijā šādas izmaksas nevar atļauties.

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti