Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Mja un tik un tā ieņem 3.-8. vietu auto pārdošanas apjomos pēdējos gados ( šogad protams vissliktāk).

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Un es atstāšu vēl vienu lietu saldajam ēdienam - tā teikt piesaku vēl vienu lietu ko tajā rakstā ir aizmirsuši, bet patreiz paturēšu šo pie sevis. Varbūt uzminēsi, kas tur nav pieminēts ?

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Protams, jo eko-fanāti nekad jau neuzrakstīs tā lai būtu bez liekiem izpušķojumiem, tas kas tajā rakstā bija svarīgs - izmešu novērtējums 200+g/km, pārējā tufta neko nenozīmē, jo mākslīgi tiek samazināta kopa - tipa paņemam vienu vējā generatoru un 100m^2 ap to un tad varam, gari un plaši stāstīt kā mēs esam gandrīz 100% ekoloģiski (pieņemot ka mēs tiešām nobraucam tik daudz lai iegūtu vismaz eko pozitīvu bilanci), tas nekas ka tikko kā paņem 100km^2 viss jau ir pilnīgā pakaļā.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Nevis lielus amerikāņu auto - bet lielus auto kā amerikāņi - tas pirmkārt ! Jo ražo viņi paši ne tos mazākos dampjus. www.budgetdirect.com.au/car-insurance/research/australian-car-sales-statistics.html Un viņu auto ražotājs aka GM atzars Holden: www.holden.com.au/ Small car priekš viņiem ir ala Opel Astra.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Palasi šo un padomā : www.energy.gov.au/government-priorities/energy-data/australian-energy-statistics

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Nē mazliet neuzmanīgi lasīji - tur ir divas daļas - viena kur saka ka vidēji elektro auto ir par 40% ekoloģiskāks (200+ g/km CO2 ekvivalenta) kā vidējais austrāļu iekšdedzes auto (300+g/km CO2-ekviv.), problēma - viņi arī mīl amerikāņu stila auto, līdz ar ko es domāju ka Eiropas vidējais auto ir ap 250 g/km izmešu līmenī. Tālāk jau ir runa par to ka atsevisķās teritorijās kur ir lielāks atjaunojamo enerģijas iegušanas veidu īpatsvars - elektro auto ir ekoloģiskāks līdz pat par 88%, bet te atkal ir āķis - tas nav pat vidējais statistiskais, bet gan maksimālais iespējamais. Cik liela varbūtība austrāliem pārlekt uz atjaunojamiem enerģijas iegušānas veidiem - to neviens tur nav pat pētījis ! Un tagad vēl 3 aspekts, nobraucot 0 km elektro auto ir ekoloģijai krietni daudz parādā, un ja tu to auto nošķil, vai neaizbrauc tur līdz vismaz 200Kkm robežai - tur esi prasti sakot piedirsis apkārtni krietni vairāk kā es ar savu dīzeli. IR godīgi jāsaka kāds ir stāvoklis šajā jomā tieši LV, patreiz visi tikai daudz driš un maz rēķina un skatās uz reāliem cipariem.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Vēl viens izglītojošs raksts no Austrālijas ( ņemt vērā ka tur vidējais auto ir kaut kur pavidu starp Eiropas un Amerikas): theconversation.com/clean-green-machines-the-truth-about-electric-vehicle-emissions-122619

Tēma: iAuto čats - aktuālā dienas diskusija

Mja tas mucējs tāds pastulbs, bet par policistiem ar neko diži labu pateikt nevar.

Tēma: Mazda 6 starteris negriež.

Tā kā esi jauniņais - iesaku braukt uz servisu kurā ir elektriķis - var būt sakot ar to ka kāds vads ir ar dranķīgu kontaktu līdz tam ka tiešām starteris beigts. Citadi būs tas pats kas iet pie zīlnieces. Lai kas ar starteri ari nebutu noticis - tos atjauno bez problēmām, bet ja gribi var pirkt arī jauno aftermarket, tikai orģināls no Japānas varētu būt dārgs, bet neesmu mazda lietotajs - nezinu kā ir mazdām.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Tehnoloģijas nākotnei -autonomiem transporta līdzekļiem - pagaidām vēl bez auto: www.theregister.co.uk/2016/11/10/robot_solves_rubriks_cubs_in_637_milliseconds/

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Šādas tāds potenciāli lietojamas idejas auto "bateriju mīļotājiem": www.theregister.co.uk/2019/10/31/lithium_ion_battery_fast_charge/

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Un te mazliet veselīgas skepses par vai pareizāk pret bull-shit kompānijām: www.theregister.co.uk/2019/05/10/uber_ipo_disappointment/ www.cnbc.com/2019/11/05/ubers-lockup-expiration-may-be-muted-because-many-shares-are-in-red.html

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Nav īsti pareizā tēma, bet tomēr par transporta nākotni mazliet - par Uber autonomo dampi, kurš notrieca sievieti - NTSB analīze - kāpēc tā notika: www.theregister.co.uk/2019/11/06/uber_self_driving_car_death/

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Te vēl mazliet izglītojoša materiāla elektro kastu faniem: hal-cea.archives-ouvertes.fr/cea-01791260/document ieeexplore.ieee.org/document/8698866 (FYI: Pēdējais bija iemests arī citur no citas sources, ja nu kāds ir skatījies !!!)

Tēma: Ierosinājumi Ceļu policijai

Man škiet kā leišu nogriešanās vietās esošās bremzēšanas joslas uz lielajiem ceļiem ir jēdzīgāks asfalta un stabiņu izlietojums, ja reiz vispār tādus stabiņus liek.

Tēma: BMW pa grāvjiem vien

Nu te gan BMW jauki "ziemas sliki". Bet 2dienas vakarā pēc 22:00 pa Rīgas apvedceļu ar jebkādām riepām bez dzelkšņiem braukšana bija nepārliecinoša, un arī škiet kāds bija iebraucis grāvī ( vismaz 2 mašīnas tur stāvēja ar avārijas gaismām), bet ņemot vērā ceļa stāvokli - kaut kā apkārt nevilka lūrēt, un galvenais ka tas ledus vietām ir, bet vietām nav - uz pārvada pār Jelgavas šoseju - labi slīdēja, pa pašu Jelgavas štrāsi - vispār bez problēmām. Līdz Jaunmārupei 2 vietās diezgan tāds riebīgs bija … ja trāpīji par ātru un tad "samīzies" - varbūtība ghrāvī ielikt bija diezgan augsta.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Baiga jēga no procesa kam vajag daudz dažādu lietu lai rezultāts būtu iespējams. Tad zin dīzeļa atgāzu tīrīšana ar Adblue ir vienkāršāks process.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Retinātu gaisu kompensē, jo retinatāks gaiss jo mazāka pretestība turbīnai, līdz ar ko tā var paspēt sadzīt vairāk gaisa, skaidrs ka tāpat būs jaudas kritums, tomēr daudz mazāks neka atmosfēriskam dzinējam. Te var paskatīties ka tas dzīve izskatas ar pickupiem un krautiem treileriem: youtu.be/QR-gMWRzvOg

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Malači, novēlu lai viņiem un viņu bērniem izdodas, un galvenais lai visādi ekolohi un budžetu lāpītāji nesačakare šādiem cilvēkiem dzīvi.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Itka var piekrist, un tomer lai es ņemtu Dacia ... Laikam pārāk izlepis jau esmu, jo ar to kastīti man tālākos ceļojumos braukt negribētos.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Turbīna normāli kompensē retinājumu, pārbaudīts, un domāju ka pie amīšu pick-up towing testiem var viegli arrast piemērus ar video, jo teiksim Ford F serijas eco-kas-tur dzinēji ar turbo pret Dodge RAM vai Chevy kam 5 un 6 litru bezturbo bīdeļi. Domāju ka tur pat uz aci jābūt redzamai atšķirībai ari bez īpašas aparatūras.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Jautājums kāda slodze, bet pārsvarā eiropiešiem un japāņiem būs tā ku tu raksturo, bet amerikāņiem (piem pick-up -iem) ir drusku savādāki tie motori ar labāku lejas gala griezes momentu. Tiesa tur atkal nelaime ka ja nav turbo, tad braucot kalnos jau 1km virs jūras līmeņa - gaisa retinājuma dēļ viņi kļūst par mēreniem miroņiem, ja krava jāvelk.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Phe lielai daļai vispār nekādas vainas, kaut uzreiz ņem un brauc. Sūdīgi tikai tas ka šitos autotirgoņi uzprišina un tad atkal pras bargu naudu, kaut tehniski daudzi te ir pa lēto un būtu labi kandidāti aizvietot vietējos LV vecākos un sūdīgākos lūžņus.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

Nope, vācieši pat pieļāvuši izņēmumu - ja aizmugures sēdeklī jāsaliek 3 bērnu beņķi, tad vidējam drīkst to nelikt gadījumā ja nav atbilstošs platums. Un diezin vai šis multimac vispār savietojas ar ISOfix. P.S. Godīgi sakot es tai konstrukcijai neticu - kaut kādi izvirzāmi bleķa stieņi pie sīko kājām utml.

Tēma: Transports un īsta ekoloģija.

t.i. 300Nm un 140Zs

Lasītākie raksti

Jaunie raksti