Politikas tē1ma - drīksti piedalīties ar ko citu kas tev škiet interesants, mēs neesam skopi varam pašērot topicu. ![]()
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Politikas tē1ma - drīksti piedalīties ar ko citu kas tev škiet interesants, mēs neesam skopi varam pašērot topicu. ![]()
Tāda sajūta ka tu priecājies par to kā krievi asimilēja latviešus, es pareizi to tavu nostāju tulkoju ?
Atvainojas tikai zaudētāji - neesi tādu frāzi dzirdējis ? Tā precīzi parāda cilvēka dabu. Tā ir frāze kas ir pārdzīvojusi laiku, un domāju tik ātri nekas šajā jomā arī nemainīsies. Un jā sūdus mūsdienu izpratnē taisīja visi, arī tie kas vēlāk kļuva "balti un pūkaini".
Man īstenībā nav tik liela interese par indiāņiem ( jamie ir tik dažādi, ka daļu ir grūti saprast), sarunas būtība ir drusku par citu, vienkārši republikāņu arguments ir ka demokrāti ir liekuļi, jo savulaik piedalījās gan indiāņu izspiešana no savas zemes, gan verdzības paildzināšanā, tikai nianse tāda ka republikāņi tajā laikā neeksistēja kad demokrāti vissmagāk dagrēkoja. Tā teikt viegli tādīt ar pirkstu uz tiem kas dzīvoja drusku citā laikā un citādākā realitātē. P.S. nez vai vēl kāds no šejienes tautas ir dzīvu indiāni redzējis! Es esmu gan amerikāņu gan kanādiešu, un pat dejojis ar šamiem. Līdz vieniem pie kam var tikai ar laivu aizbraukt.
Tā kā piedod, republikāņi nav neko diži progresīvāki, tieši tāpat risināja problēmas "uz citu" rēķina, kā to dara tagad.
Speciāli msh - Henry Laurens Dawes - republikānis kurš veiksmīgi piebeidza vēl to ko pārējie (arī demokrāti) vēl nebija paspējuši izdarīt ar indiāņiem. Protams var jau stumt ka likumu parakstīja demokrātu prezidents, bet likuma virzīšana un pieņemšana tīrs republikāņu pasākums, un tas vispār bija laikā kad republikāņi bija uz viļņa un kontrolēja pilnīgi visu, un bija brīnums ka demokrāts kļuva par prezidentu.
Nu pats sākums atkal tīra liekulība, tā kā republikāņu nebija principā kad notika sākotnējā indiāņu izspiešana. Bet kad būs vairāk laik - pameklēšu, ka tik nav tā ka republikāņi diezgan skarbi paturpināja to ko "demokrāti" bija iesākuši(tiesa uzreiz jāpiebilst ka ar demokrātiem tur tieša sakara nekāda, tikai fakts ka jau tajā laikā tā bija stipra partija). Zin tas ir tāpat kā mūs Saeimā, kad izdevīgi pamainam partijas, un "esam balti un pūkaini".
Zini ja visa Policija pārietu uz elektro, tad no viņiem sāktu mukt katrs otrais, jo pēc kilometriem 100 - tie vairs nevienu nokert nespētu. ... un nē ne obligāti uzlāde beigtos, nē ticamāk ka pārkarstu, un ieslēgtos aizsardzības režīms.
Protams ka ir, bet tikai 2 minētie tipi ir ekonomiski jēdzīgi, ja sagaidam ka kravas tiks piegādātas paredzētjā laika un vietā. Pat citiem gāzturbīnu variantiem problēmu šobrīd ir vairāk kā risinājumu. Visādi citādi pasaule ir pilna ar dīvaiņiem un viņu radītiem aparātiem, gan jau kāda dīvaiņa radīts verķis spēs kadreiz atrisināt daudzas mūsu problēmas, bet pagaidām tas tā vēl nav noticis.
Nu jā man tev nebūs ciparu, bet BMW kopa pa visiem sadrabības gadiem ASV ir pārdevis vismaz 2,5 miljonus automobiļu, maz ticams ka tur ir daudz zem 2 litru motoru, un/vai manuāļu vai arī M sērijas (tiem arī biežāk ir divsajūgu kārbas). Eiropā BMW ir notirgojis vismaz 2tik cik ASV savu modeļu, un domāju ka vismaz 50% būs ar to ZF. Vēl ir Ķīnas tirgus utt. Nu ja tev ar pāris Mio nepietiek, ok tad atsauksmju ir maz.
Kaut gan par to izmēru - man liekas ka tur būtiski atšķīras versijas atkarībā no tā kādam griezes momentam un jaudai tā ZF8HP tika izmantota + vai tā bija hibrīdam, pilnpiedziņai utml.
nē nepareizi - Zf8HP ir vispār parasta 8 ātrumu automātiska kārba, ar ~ 0.2 sekunžu pārslēgšanās ātrumu, kas to KIA/Hyundai reklamēto 0,35 sekunžu divsajūgu "saliek vienos vārtos". Tas bija no sērijas "uzbrauciens" - kā var kaut kādu atpalikušu sūdu (KIA divsajūgu kārba) reklamēt kā kaut ko jaunu un izcilu, kad kaut kas, kas jau ir 10 gadu vecs (no Vāciešiem) un nav divsajūgu, bet gan prasts automāts to ņem un "uzvelk" katrā kategorijā kas tiek apskatīta. Jā ir lielāka, bet ko tad tu sagribēji no parasta automāta ? Tur jau sajūga un spararata vietā stāv vismaz 2 x resnāks toroīds,
Nu jau gan - internetu nemāki lietot ? Liela iespējamība ka tu brauc ar ZF8HP: en.wikipedia.org/wiki/ZF_8HP_transmission#BMW BTW - tas kas rakstīts tajā wiki -atbilst patiesībai attiecībā uz BMW un Dodge RAM, pārējiem neesmu speciāli pārbaudījis.
Nu tak tic tauta arī pilnīgam sviestam. Hibrīdiem speciālas ātrumkārbas sākās jau ar pirmo Toyota Prius, tgada tās ražo visi kam nav slinkums, pie kam dažas pat ir parastas automātiskas kārbas ( tas pats "mans mīļais" ZF 8HP) kas ideāli der hibrīdiem, pilnpiedziņai utml. Un 350+ milisekunžu pārslēgšanās ir kaut kas raksturīgs Toyota robotizētajiem manuāļiem, kurus es ciest nevaru, bet 200 ms jau ir ļoooooooti sens sasniegums "parastam automātam": en.wikipedia.org/wiki/ZF_8HP_transmission Kā vēl kāds ir pamanījies (sa)dzīvot ar 500 ms kārbu - es vispār nestādos priekšā, man škiet ka pat kravas auto manuālo kārbu vidējais tālbraucējs slēdz pāri ātrāk.
te tāds plašāks skatījums uz divsajūgu kārbām: en.wikipedia.org/wiki/Dual-clutch_transmission
Kādreiz pirms ko drukāt - info arī ievāc: www.borgwarner.com/newsroom/press-releases/2015/09/07/borgwarner-has-produced-over-five-million-dualtronic-clutch-and-control-modules-for-Volkswagen BorgWarner = ASV kompānija - protams ar filiālēm visa Eiropā.
Tēma: Interesanti auto
Jā cilvēks tajā pašā laikā nopelnījis pāris miljonus, vai tāpēc būtu jābrauc ar auto kas izmaksā ~ 30EUR /100km ( tā apmēram izskatās jaunas CR-V vērtības kritums 3 gadu laikā). Katram savs.
Un ko tad tu vēl gaidīji, lielu konteinerkuģi uz saules baterijām? Pa lielam ir 2 veidu kuģi - dīzeļomotoru vai kodolreaktoru - izvēlies ko vēlies, nu vai kas liekas ekoloģiskāk.
NU arī nebūs taisnība ka iebaidīti ar vācu kārbām - jo zini kas ir smieklīgākais - tās VAG grupas kārbas ar kurām tauta iebaidīta - patiesībā ir Amerikāņu 2 sajūgu kārbas. Porsche, BMW utml. lieto Getrag un ZF kas būtu īstas vāciešu kārbas ( ne visas ir 2 sajūgu, piem ZF8HP - izcila kārba bet "parasts automāts"). Un neesmu dzirdējis ka tās kāds lamātu un smādētu.
Volx - kur var tādu sviestu nest, KIA kārbas ir pašu izstrādātas, tās principa nevar būt izslimojušas bērnu kaites, lai kā tev to gribētos. Iespējams tās ir labākas par VAG pirmajām, jo kāds iespējams nedzinās tik ļoti pēc ekonomijas, bet domāju ka āža kāja agri vai vēlu arī šiem izlīdīs, tehnoloģiski divsajūgu kārbas joprojām ir fufelis, ja vien nevajag tur milisekunžu pārslēgšanos. Mūsdienīgs automāts ir stipri vien jēdzīgāks (a la ZF 8HP).
Tēma: Interesanti auto
nu mums te k-kada galīga nesaprašanās, kā īsti tu esi iedomājies alternatīvu ražojumu KIA orģinālajiem motors uz ECU vadiem, kas ir viena būtiska elektro sistēmas daļa, tāpat vai tiešām eksistē alternatīva motora vadības blokam ?
Te vēl šis un tas par ekoloģiju, kā tiek "pārdota" ekoloģiskāka kuģa ideja: www.setlog.com/en/msc-guelsuen te būs arī tā nezvēra patēriņa rādītāji: new.abb.com/turbocharging/maritime-cargo-vessels---is-bigger-better
Tēma: Interesanti auto
NU īsti normāli gan tas nav, īpaši VW, ar Toyota nekad tik "gara pieredze" ar orģinālo daļu gaidīšanu nav bijusi, bet nu mazums.
Tēma: Interesanti auto
KIA parasti pēc garantijas laika beigām braukta vairs netiek ( nu vismaz man zināmie cilvēki to nedara), un kā domā ir iespējams saglabāt garantiju pērkot elektrosistēmas daļas svalkā ?