Csst, klusāk, ja visi pilsoņi taps likumpaklausīgi, tad tak valsts budžetā būs iecirsts pamatīgs robs, un "slaucēji" atnāks un teiks ka es un tu par maz nodokļus maksājam.
Ai nu tauta ko ta jūs grib - tie kas pa ziemu nebrauc + jaunie autoskolu "izlaideņi" ir uz ceļiem salīduši ārā. Un vēl protams principiālie - es ievēroju ātruma ierobežojumus (~ 90 km/h pēc speedo) un iepūtiet man - tas nekas ka ieraudzīs radaru vai CP, un vēl atmetīs uz kādiem knapi 80km/h. Man ir aizdomas ka cilvēki nedz zin CSN, nedz arī ievēro ceļa zīmes, līdz ar ko - nedod dievs kāds sāk midžināt aizmugurē, jāpriecājas ka stūri aiz uztraukuma neatlaiž vispār.
Nav tāda ideāla un pareiza balsošanas veida, nav tādu pareizo "saulvežu" utt. Kamēr no paši (visi !!!) neizaugsim - tikmēr arī dzīvosim tā kā dzīvojam. Šajās vēlēšnaās varēja balsot par kuru poltisko spēku vien ienācā prātā, tikai šķiet Ždanokas kompānija principā ir zemē nomestas balsis - "ķērcošā vārna" jau sen visiem Eiropā ir tukša vieta. Par pārējiem - lai izdodas ko sakarīgu paveikt ( nepārprotiet - Latvijai tur nav reālu iespēju izdarīt ko labu pašiem sev, tācu tehniski viss kas ir labs globāli ES tehniski agri vai vēlu nenāks par sliktu mums).
Bet principā labam vadītājam tomēr ir svarīgi izjust to kas notiek aizmugurē.
Bija man reiz gadījums starp Siguldu Līgatni, ka vilku garām "kolonnā tusētājiem" - savu iespēju robežās - nepārspīlējot ar "paņemt vairāk" kā spēju norīt. Nepateikšu kurā brīdī man uz dzīšanu pievienojās pavisam vecs 5 BMW, bet nu pielipa jams man pie bumpera uz apdzīšanu ( neteikšu ka jutos komfortabli, jo arī garām tā kā sākumā jams negāja), un protams ka kādā brīdī "vilcieniņbraucēji" bija atstājuši vietu "pusotram" auto, un protams arī pretī nāca ( nu ne tā ka avārījas situācija, bet BMW īsti palikt nav kur).
Reāli nācās pārkāpt savai komforta robežai un iebraukt apmēram metru no priekšejā auto pakaļas un tad sākt atmesties, lai BMW ir kur palikt (arī bija spiests pielipt man metru vai pat mazāk astē pie apmēram 100km/h). Beigās laikam arī tas pakaļējais "vilcieniņbraucējs" (aiz BMW) atkāpās, bet nu situācija reāli draņķīga, un atliktu kādam tikai nepiemēroti izpildīties/nobīties un būtu lielas ziepes.
Palaidniex rakstīja: ...
Ja priekšā āzis un pakaļā āzis - bums ir neizbēgams, ja pa priekšu āzis, aizmugurē 119. Ievērotājs - bums iespēja ir minimāla, ja pa priekšu normāls, bet aizmugurē āzis, situācija saspīlēta un bums varbūtība ļoti liela. ...
Piedod bet tad arī tas pa vidu ir tāds pat "ragainis", jo tehniski ja uzskati ka ir liela bumša varbūtība - priekšējais ir "jāatlaiž" - pofig pat ja grasies apdzīt.
Šo es savai sievai "iedzinu galvā" tad kad viņa sīko gaidot joprojām intensīvi stūrēja apkārt - obligāti atstāt ~ 3 sekunžu distanci, un ja kāds ir pielipis "pie dibena" tad to palielināt vēl par kādu sekundi. Arī pilsētā, pofig par visiem līdējiem !
Palaidniex rakstīja: ... Nu nav mums jaunieši gatavi vilkt pa līkumainu un kalnainu granteni ar max atļauto, nespēj situāciju kontrolēt, bet ai kā gribas...
Ja godīgi - neskaitot jaunēkļus kunga prātā - jaunatne ir visai spējīga, BET ... lielākā daļa kastu ar ko tie pārvietojas nav piemērota "gāzšanai" pa šiem lauku ceļiem. Nu nav BMW ar sēdinātām (vai vēl trakāk - apzāģētām) atsperēm. dies-zin-kādiem amortiņiem, pusprāgušām piekares gumijām un aizaizpērnā gada asfalta riepām "arkls" Kangaru kalniem.
Var braukt arī sūdīgākiem aparātiem, arī pa granteni, bet ne jau "rallija" režīmā.
P.S. Esmu pamēģinājis pats cik "efektīvi" uz grants priekšpiedziņas Avensis ar 205 platuma lietus riepām liekas škērsām nelielā līkumā jau pie 60 km/h.
Yetti rakstīja: Nu ko var niekus nest... Tiko ir vēl kāds (gājējs, velo, u.t.t.) tā ir satiksme un attiecīgi satiksmes dalībnieki, ja slēgtā trasē tad uz organizatora vai braucēja atbildību, tikko cietušais, tā pa fimfi visiem pa ķēdi...
Es nebūtu tik pārliecināts.
Paskaties no cita skatu punkta (tā ka nekāda sakara ar skolu) - tu uz savas privātas zemes "ārdies" ar traktoru un kaut kādis bomārs pakļūst tev zem ratiem vai vēl trakāk uz izkapts.
1) bomāram tavā privātīpašumā nekas nebija meklējams
2) CSN uz lauka principā nestrādā, tādēļ ar nereģistrētiem kvadiem, sniega močiem utml. pa savu lauku vālē līdz izmisumam.
3) vienīgais kas šāda situācijā būtu attiecināms - darba drošības likumi/noteikumi.
Kā jau teicu tas principāli atšķiras no skolas teritorijas, bet tas minēts kā piemērs ka nav tik viennozīmīgi ar tām "balkusteritorijām", privātīpašumiem, whatever.
Es veči teiktu ka jau nosaukumā viss pateikts- CEĻU satiksmes likums un CEĻU satikmes noteikumi, ceļa definīciju jau te tauta paskaidroja. Līdz ar ko skolas tertorijā šie CSN īsti nedarbojas, taču katrai teritorijai/īpašumam var būt savi noteikumi, kur informācija par "lietu kārtību" tiek izteikta ar tām pašām standarta ceļa zīmēm.
Tādā gadījumā pēc teritorijas likumīgā īpašnieka, vai pārstāvja lūguma "ļaundari" ir iespējams "ietekmēt" likumīgā ceļā.
Pašvaldības policisti šķiet varētu būt tie kam skolu teritorijās pat īpašu uzaicinājumu nevajadzētu, jo skolas cik atceros bija pašvaldību īpašums.
msh rakstīja:
WALA rakstīja:
Pavecākiem "mazajiem - 80/90" Audi.
No modeļiem, kurus vēl var novērot uz ceļiem, 4x100 nāca tikai B2 bezpiedziņai, un es pat nezinu vai tikai četru katlu eksemplāriem, vai arī pieciem. Pareizajai piedziņai bija 4x108. Sviests
Sviests gan bet cik saprotu tad kaut kāda mistiska materiāla ekonomija sanāk.
4 x 100 skrūves nav retums un bija gana daudziem auto ( vecajām 1,6 Celicām līdz 1992 gadam pat bija).
Honda Civiciem/CRX
Pavecākiem "mazajiem - 80/90" Audi.
kaut kur līdz 98 gadam dažādiem VW (Golf, Jetta, Passat ...)
Nissaniem
Kia
...
Crankshaft rakstīja: Varbūt jāmeklē Rietumpusē? Kā nekā Vojadžerus taisīja
un taisa Austrijā, Eiropas tirgum. Paskatījos UK lapās -
tur stūres reikas lietotas ir par 100 - 120 GBP gabalā. Varbūt jāpameklē pa R-Eiropas saitiem?
Vispār dažiem auto (spriežot pēc koyotiem) ir lielas atšķirības starp UK/DE autosiem, bet dažiem to praktiski nav. Te nesen UK Previai iekš LV mans čôms sūtīja krustiņu pie dīlera, tak izrādas ka jamie atškirās kriesās un labās puses stūrei. A no ST185 Celicas vispār visu stūres mehānismu var pārlikt no vienas puses uz otru, protams tikai attiecīgi pielabojot hidropievada caurules.
snabulis rakstīja:
Jostas krāsai nav nozīmes,ja dikti gribās nopērc kādu vēlies,fakts ir tāds ,ka sievietēm nav novērots 'Rembo'kompleks un viņas cīnoties ir nežēlīgākas.Austrumu cīņas var būt arī kulinārija!
Nu vispār jau jebkuram cilvēkam kuram ir bijusi darīšana ar jebkādiem pašaizsardzības vai cīņas kursiem ir vienkārši skaidras cilvēku vājās vietas, tādēļ ja vien neesi gatavs tās aizsargāt, vai arī tev nav nežēlīgi augsts sāpju slieksnis - tad pašam līst kauties ir pilnīgi bezjēdzīga nodarbe.
[c]sarashkins rakstīja:
WALA rakstīja: BTW ja man nāktu prātā kasīties ar taxistiem es iepirktu UAZ markas dampi un liktu kur un kā ienāk prātā, un "notikuma vietas" pēc sadauzītiem takšiem brauktu prom tikai tā.
P.S. saprotams to kasti uz sava vārda nekad mūžā nenāktu prātā reģistrēt.
Tu traucēsi taksometriem iebraukt tiem paredzētajā stāvvietā!
Viena lieta es teicu "JA man nāktu prātā" ..., un otra lieta ja tas UAZiks nav uz mana vārda, tad ir pilnīgi pofigs ko par to saka CSN !!!
BTW ja man nāktu prātā kasīties ar taxistiem es iepirktu UAZ markas dampi un liktu kur un kā ienāk prātā, un "notikuma vietas" pēc sadauzītiem takšiem brauktu prom tikai tā.
P.S. saprotams to kasti uz sava vārda nekad mūžā nenāktu prātā reģistrēt.
Gauss rakstīja: Pastāstiet labāk kā privāto auto pārreģistrēt kā taksi. Protams, konkurence "īstajiem" takšiem netiks sastādīta, bizness būs pa nullēm.
Šķiet licence pasažieru pārvadājumiem jāpaņem, un tad arī savu auto jāpārreģistrē/ jādabū TX dzeltenie numuri.
Gauss rakstīja: Vai uz VEF tilta gājēju ietves velosipēdistiem ir kautkādas priekšrocības attiecībā pret gājējiem?
Nekādas, tam kuram bailīgāka dvēsele tas nolien malā. 
Seene rakstīja:
Gribētu redzēt to cilvēku, kas ar saviem līdzekļiem un spēkiem uzturēs darba kārtībā tramvaja vagonu. Painteresējies kādreiz, cik izmaksā retro auto. Un tad apmēram saliec šīs izmaksas proporcionāli jauna auto un jauna tramvaja cenai.
Par praktiskajām zināšanām vēstures uzturēšanā... Diez ko daudz nenoderēs pie tempiem, kādos pašlaik attīstās tehnoloģijas. Es savu profesionālo zināšanu pamatus apguvu, iepazīstoties ar БК-0010. Un nav ne mazāko ilūziju, ka tas jebkādā veidā varētu ieinteresēt mūsdienu jaunatni. Pat kā muzeja eksponāts ne...
Ir atšķirība vai tas tramvajs vai retro auto ir plezīra braucieniem vai satiksmes pārvadājumiem - tur arī lielākās uzturēšanas izmaksu starpības.
Ir zināmi neretro un retro auto kas pa gadu savāc labi ja 1000 km, un vienīgais ieguldījums ir jaunu riepu iegāde, eļļas maiņa utml. lietas. Jautājums ir par uzglabāšanas un lietošanas apstākļiem.
Seene rakstīja:
Bams rakstīja:
Mežciemā ir retro auto muzejs. Vai tad tas kādam maisa?
Muzejs ir lieliska lieta. Bet tas ĻOTI atšķiras no pilnībā restaurētas un satiksmē piedalīties gatavas tehnikas kolekcijas.
Pasaule ir pilna ar "trakiem" cilvēkiem kas idejas vārdā daudzas labas lietas izdara, Motormuzejā arī atrodas auto no cilvēku privātkolekcijām un tie prasti ir labā darba kārtībā !!!
Paskatoties no citas puses, ja vien inženierzinātnes pie mums būtu populāras, tad jaunie cilvēki kuru nākotnes profesijas būtu saistītas ar konkrēto nozari ļoti daudz varētu iegūt praktisku zināšanu līdzdarbojoties šīs vēstures uzturēšanā.
Seene rakstīja:
Hmm... Kāpēc dzīvi? Neadekvāts salīdzinājums. Restaurēts vagons būtu salīdzināms ar mūmiju. Pēdējā man zināmā saucās Ļeņins. Rindu bija slinkums izstāvēt.
Šajā konkrētajā gadījumā domāju, ka izmaksas, kas būtu neieciešamas šada vēstures atgādinājuma uztruēšanai, noteikti nebūtu adekvātas mūsu labklājībai un vēstures faktu svarīgumam. Varu tev nosaukt virkni lietu, ko vajadzētu atcerēties daudz vairāk un kuru uzturēšanai pietiktu ar entuziasmu, nevis nodokļu maksātāju naudu.
NU es vilku uz to ka ir lietas kuras nav sabirušas t.i. pārvērtušās par putekļiem, un kamēr tas tā ir šādas lietas vienkārši vajag nolikt droša vietā, un ar laiku atradīsies gan kādam laiks, gan interese, gan nauda.
Par vecīšiem salīdzinājums bija arī tādēļ, ka mēs tā vai citādi tos uzturam, vai nu ar nodokļu palīdzību, vai arī pa tiešo dodot naudu rūpējoties utml. Respektīvi pr dažām lietām nauda ir jāizdod vienkārši tādēļ ka tā vajag, pat ja tas šķiet nepraktiski.
Seene rakstīja:
Nu... Skaisti jau izklausās. Bet tad jau mums ir daudz ko atcerēties, ne tikai tramavaji. Turpinot domu - būtu jau jauki vasarsvētkos izbraukt ar zirgu tramvaju. Ziemassvētkos Doma laukumā nokaut kādu cūciņu un uzcept turpat ugunskurā svaigas aknas. Un lieldienās pie Brīvības pieminekļa publiski nopērt kādu zaglēnu.
Ir neskaitāmas lietas, ko jaunajai paaudzei vajadzētu atcerēties... Tikai neaizmirsti, ka pats esi "jaunā paaudze" salīdzinājumā ar vēl vecāku un esi aizmirsis
daudz! Kur tieši piedāvā novilkt robežu, aiz kuras "vecās" lietas ir nepieļaujamas vai neadekvāti dārgas?
Vēsture vispār ir "luksus", taču arī savus vecvecākus utml. ja tie ir dzīvi mēs taču neskrienam rakt zemē, vai arī ar ragaviņām uz mežu ...
HIPPY rakstīja: Līdz cik grādiem vasaras veloriepas tur saķeri ar ceļu? Līdz +5, +7 vai +10?
riepas saķeri nezaudē, tas ir "žoperīša nopelns" !!!
Ir savulaik ar satandarta riepām uz padomju "Tūrista" braukts (izklaidējos - slidinājos) pa ledu kur autosiem bija problēmas uzrāpties nelielā uzkalniņā pie -15 vai vairāk.
Tā kā tas ir tiešām dziļi filozofisks jautājums 

Bet nu eksistē ziemas braucējiem speciāli arī dzelkšņu riepas.
HIPPY rakstīja: Nebūtu tur maisījušies tramvaji – nebūtu sastrēgumu
Būtu tantei riteņi ....
nav ko ņaudēt, tie pie mums nav sastrēgumi, te pat uzpīpēt nevar izkāpt ( net to chtob es pīpēt, bet metaforiski), dažā labā megapolē (Maskavā) var mierīgi aiziet mājās paēst vakariņas un tad paspēt atgriezties pirms stūķis ir izkustējies.
Ja vēl par Lembergu un Ušakovu es vēl varētu saprast kāpēc tauta atbalsta, tad par Šlesi un vēl jo vairāk Šķēli, man nav skaidrs kādēļ viņus ... nav iestūmuši vēstures mēslainē...
IkdienasViesis rakstīja: Tiešām, tur skaisti dabas skati. Bet, viņiem arī tā kā vajadzētu iepirkt kādu glaunāku vagonu.
Kam viņiem glaunāku vagonu ?!?!? Tas taču ir sviests - momentā trases izmaksas saskrien kosmosā, un maz ticams ka viens vagons kas apkalpo visu līniju pietiekami ātri spētu sevi atpelnīt.
Palaidniex rakstīja:
...
Informatīvs zvaniņš un nokāpt no pašsvarīguma augstumiem derētu visiem - Gan velopisēdistiem, gan autovadītājiem, gan pašiem gājējiem...
Šīm es pilnībā piekrist !!!
Par pārējo tas ir diskutējami, jo tik cik gājējam nav jāstreipuļo pa visu ietves platumu tikpat arī velosipēdistam ir pienākums nebraukt pa ietvi ar 20km/h un tad vēl uzskatīt ka var visus "apzvanīt".