Kārtot: Augošā secībā

Tēma: pakalejais tilts no priekspiedzinas?

Par jūgvārpstu zinu un patiesībā mierīgi bez ātrumkārbas būs OK, jo faktiski tas AWD vajadzīgs tikai kad ir jāmīcās dubļos, un otrs tad kad kultivē, tad priekša lai jau spolē savā nodabā, bet pakaļa var arī gliemeža ātrumā rāpot. Ikdienai to AWD napig nevajag, vienkārši ir bikuc piegriezies pašam tēlot zirgu tais reizēs kad jams "nevelk".

Tēma: pakalejais tilts no priekspiedzinas?

Centis_Nuudele rakstīja: Khmm....kas jums to lieko tiltu komplektā ar paša pakaļu vilks ? Tas motorīts kurš ar mokām velk frēzi?

Man tu jau kādu laiciņu jauns B&S uzmontēts orģināla vietā

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Kanibaals rakstīja: Nu labi pieņemsim, ka tā ir blakusteritorija, tagad pabraucam bik tālāk no centra un tur ir Ūnijas iela ar ar vizuāli identisku situāciju. Kuram tagad priekšroka?

138. Nogriežoties pa labi vai pa kreisi, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš gājējiem, kas šķērso to brauktuvi, kurā viņš nogriežas, un velosipēdu vadītājiem, kuru ceļu viņš šķērso.

tātad gājējus nav jālaiž, jo viņi nešķērso TO ceļu un gājēju pārejas tur nav. Bet velo tad sanāk pēc formulējuma gan ir jālaiž no visām pusēm vai nē?

Tomēr, ar velo gluži nevar braukt neskatoties CSN226,. CSN227.

Ja tu brauc ārā no Ūnijas ielas tev nav jālaiž velo kas brauc pa Brīvībenes velo ceļu , vienīgais gadījums kad tev ir jālaiž velo, tad ja no Brīvībenes griezies uz Ūnijas.

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

anonimikis rakstīja:

tipisks cietpaurains ITišņiks.

Arī tev labs vakars, par pauri nesūdzos - cietība ir vajadzīgajā līmenī - vismaz nav pārāk jāsatraucas par zemām stenderēm, nejaušām traumām sportā utml.

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Seene rakstīja:

Hmm... Stāvlaukums tev automātiski ir blakusteritorija. Sporta kompleksa teritorijā žogu redzi. Pat nezinu kā lai tev paskaidro, kas industriālo ēku kompleksa iekšējo stāvlaukumu tavās acīs padara savādāku...

Par ELKOR- ja atmiņa neviļ ( bet sen neesmu bijis) tur bija P zīme. Taču "strīda" vietā es neredzu zīmes, jā frmāli šim vietām nav doti nosaukumi, kas kaut kādā mērā var liecināt ka tā nav iela, taču tā "neiela" tur neved tikai uz stāvlaukumu, tā ved tur uz veselu lērumu "iekšpagalmu" ceļu, kas principā aizvijas līdz pat Dominai.

Tēma: pakalejais tilts no priekspiedzinas?

Kad uztaisi iemet kādu bildi, man ar te līdzīga doma tikai ar to atšķirību ka gribu 4x4 uztaisīt piejūdzot pie jūgvārpstas un ar ātrumkārbu, tipa kad vajag tad irubī jūgvārpstu lai dibens ar piestumj.

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Seene rakstīja: P.S. Un ja gribi vēl piemērus, pārej pāri ielai - tur ir vismaz trīs tādi pat "krustojumi" - Elkor stāvlaukums, RVR teritorija un VEF sporta kompleksa teritorija. Visur ir zīme "dodiet ceļu" un brauktuves krustojas vienā līmenī.

NU Elkor stāvlaukums - pats rakstīji "STĀVLAUKUMS" un tie automātiski ir ārā no krustojuma definīcijas, Sporta kompleksa teritorija ir apjozta ar pamatīgu žogu - kas arī dod zināmu priekšstatu par to ka tā ir "teritorija".

Savukārt gar VEF kultūras pili, un LMT "aizmuguri" iet tāda kā nepabeigta ieliņa (ļoti īsa) - tur arī ja godīgi es to uzskatītu par ielas "aizmetni", nevis blakusteritoriju utml.

Un es tā vienkārši bez kasīšanās un tipa "es to zinu jo tā vienkārši ir", gribētu saprast kas cilvēkam šajā vietā varētu ļaut nojaust par to ka tā ir blakusteritorija ???

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Seene rakstīja:

WALA rakstīja: Labi man jautājums - pēc kādām pazīmēm tajā vietā var pateikt ir velo ceļš vai nav ???? (Pats neesmu tur ļoti sen braucis - nezinu !!!). Paskatoties tajā linkā arī laikam vēl ir tāda situācija kādu to atceros, bez jebkādām velo ceļa pazīmēm, pēc tā aºī attiečīgi izdarīju secinājumus, tik tagad padomāju, ka tās linka krustojuma ilustrācijas moš ir

"100 gadu" vecas.

Bet par pašu velo ceļu tēmu - man tāds gāja gar veco māju (Valdemāra 120) un toč gar stūri. Līdz ielai tur vēl bija kāds 2 metru plats zāliens, un novietoti auto (paralēli ielai ceļš gar mājas priekšu). Tātad jautājums kā teiksim onka no laukiem ( pieņemsim sievas sencis no Madonas, kurš Rīgai met lielu līkumu) var zināt ka tur ir velo ceļš, tas tur nav pamanāms, un līdz ielai tur ir krietns gabals. Pec CSN - opis būs vainīgs, bet pēc loģikas - daudziem vajadzētu bietē par tādiem velo ceļiem.

Un kādēļ būtu jāzina vai tur ir velo ceļš??? Izbraucot no blakusteritorijas (iepriekšminētās VEF teritorijas, stāvvietas, DUS vai jebkuras citas) ir jādod ceļu arī pa ietvi braucošiem velosipēdistiem un gājējiem.

Un pēc kādām pazīmēm tu izlēmi ka tā ir blakusteritorija ?!?!? Iebraucot redzēji kādu zīmi "Dzīvojamā zona", vai izbraucot "Dzīvojamā zonas beigas" ???? Šeit brauktuves krustojas vienā līmenī, ir dodiet ceļu zīme - tas vairāk izskatās pēc Krustojuma pazīmēm, nekā pēc blakusteritorijas/pagalma/uzņēmuma ( jā agrāk tāds bij, bet tagad !?!?).

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Labi man jautājums - pēc kādām pazīmēm tajā vietā var pateikt ir velo ceļš vai nav ???? (Pats neesmu tur ļoti sen braucis - nezinu !!!). Paskatoties tajā linkā arī laikam vēl ir tāda situācija kādu to atceros, bez jebkādām velo ceļa pazīmēm, pēc tā aºī attiečīgi izdarīju secinājumus, tik tagad padomāju, ka tās linka krustojuma ilustrācijas moš ir

"100 gadu" vecas.

Bet par pašu velo ceļu tēmu - man tāds gāja gar veco māju (Valdemāra 120) un toč gar stūri. Līdz ielai tur vēl bija kāds 2 metru plats zāliens, un novietoti auto (paralēli ielai ceļš gar mājas priekšu). Tātad jautājums kā teiksim onka no laukiem ( pieņemsim sievas sencis no Madonas, kurš Rīgai met lielu līkumu) var zināt ka tur ir velo ceļš, tas tur nav pamanāms, un līdz ielai tur ir krietns gabals. Pec CSN - opis būs vainīgs, bet pēc loģikas - daudziem vajadzētu bietē par tādiem velo ceļiem.

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Cita starpā vadītāju pienākums nav minēt, vai vienkārši zināt ka šajā vietā ir šāda kustības organizācija, tam ir domātas ceļa zīmes un horizotālie ceļa apzīmējumi !!! Un atbilstoši tam ko es te redzu - neredzu nekā tāda kas lisapēdistam dotu kādas nebūt priekšrocības. Un tas ka tur kaut kad vēl VEF laikos bija izbraukšana no "teritorijas" nevienam nav saistoši.

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Seene rakstīja:

Kanibaals rakstīja: apskati vērīgāk pēc blakuteritorijas neizskatās un velo uz veloceliņa nav priekšroka šķērsojot brauktuvi. Ietves tur nav.

Un kā tad tieši tavuprāt šīs blakusteritorijas izbrauktuve atšķiras no izbrauktuves no benzīntanka? Vai uz brīvības ielas jebkādu zīmi, kā pienāktos aiz krustojuma, redzi?

Te ir divi aspekti - pirmkārt ir zīme dodiet cēļu, kuru normāli pie izbrauktuves no pagalmiem nenovieto !!!

Otrs aspekts ir tāds, ka šajā vietā nekas nleiciena par to ka šeit velo ceļš šķērso šo "izbrauktuvi/krustojumu".

Es teiktu ka šeit ir slikti padarīts darbs velo ceļa ierīkošanā !!!

P.S. mans personīgais viedoklis ir ka šis ir krustojums, un attiecīgi lisapēdistam ir jāgaida, nevis jāmauc pāri !!!

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Palaidniex rakstīja:

Nu redzi - vai nobraucot no trotutuāra uz brauktuvi jebkam ir priekšroka? Vai to izdarot ir priekšroka VISIEM, kas brauc pa brauktuvi?

Velopisēdistam ir norādīa vieta uz brauktuves, aprakstīs kā šķērsot krustojumu.

Kāpēc tā - tāpēc, ka tas ir viņa paša drošībaio - braukt pa brauktuvi, vienā virzienā ar autotransportu, lai to var laikus pamanīt, kā arī lai sadursmes ātrums būtu mazāks...

Arī raidījums Zebra sadala viedokli - ja brauc pa brauktuvi - priekšroka ir, ja brauc pa trotuāru un krustā no tā izbrauc uz brauktuves - priekšroka - TU TŪ!

Te tev sanāk mazliet pretruna - priekšroka VISIEM kas brauc pa brauktuvi nevar būt pēc definīcijas, jo gājējs taču ar pie zināmiem nosacījumiem nonāk uz brauktuves un zināmos gadījumos tam ir priekšroka attiecībā pret jebkuru transportu.

Bet paturpinot tālāk - es teiktu ka īsti neizproti jēgu tam speciālajam gadījumam krustojumā. Tur vienkārši vienā teikumā īpaši neizdalot ir ietverts gadījums kad krustojumā pienāk arī veloceļš, un tad ir tīri loģiski ka tev ar auto nogriežoties ir jādod ceļš lisapēdistam. Tiesa pie mums ir tāda nelaime kā slikti pārredzami veloceļi, kas iet gar mājas stūriem.

Tēma: Waze navigācija

Principā CP šī lieta pārāk nesatrauc, jo no viens puses mērķis ir lai tauta ievēro CSN, un savukārt no otras ir tautas daļa kam ir pilnīgi PO, pat ja waze brēks pilnas ausis par to ka CP postenis gaidāms. Tā pēc personīgiem novērojumiem es teiktu ka CP bez naudiņas vēl ilgi nepaliks.

Es braucu uzmanīgi, bet arī tad gadās kādu jaunu zīmi nemanīt.

Tēma: velo un gājēju pārejas - kuram taisnība

Palaidniex rakstīja:

uupis rakstīja:

Palaidniex rakstīja: CSN 229. punkts. Lasi, kamēr slikti paliek.

Pats izlasi (fubar)…

Tur teikts: «Nogriežoties pa kreisi vai apgriežoties…»

Par taisnvirzienu nekā nav – ja lisapēdists brauc taisni šis punkts nestrādā jo lisapēdists nenogriežas ne pa kreisi ne arī apgriežas pretējam virzienam  – viņš brauc taisni uz priekšu. Vēlreiz atkārtoju taisni uz priekšu.

Ūpi - Tu laikam mācies CSN.

ja jau izlasīji 229. punktu, tad kaut kā esi pašļūcis garām 224. punktam, kur brīnišķīgi uzrakstīs, kur jāatrodas tam vellapēdistam uz brauktuves...

Moš divus puktus reizē vienlaicīgi uztvert nevari...

Lūdzu atbilstošus argumentus nevis virspusēji izlasītu punktu.

227. Vietās, kur velosipēdu vadītāju braukšanas trajektorijas krustojas ar pārējo transportlīdzekļu braukšanas trajektorijām [b]UN[/b] velosipēdu vadītājiem ir priekšroka…

Ja pareizi saproti gramatiku, tad uzsvars ir uz vārdu "un". Tātad priekšroka ir tikai tajās vietās, kur arī saskaņā ar pārējiem CSN vellapēdistam ir priekšorka. Ta nosīmē ka ir simtiem vietu kur vellapēdistam priekšrokas NEMAZ NAV!

Palaidniex - kā jau te tika rakstīts gājēju pārejas - uz to attiecas vien lieta un tur lisapēdistam kamēr jams nav kļuvis par gājēju nekādu priekšrocību nav, taču krustojumā ir skaidri no rādīts ka jebkura transporta līdzekļa vadītājs nogriežoties, pa labi vai pa kreisi dod ceļu gājējiem un velosipēdu vadītajiem, līdz ar ko pilnīgi pie vienas vietas kur īsti brauc šis lisapēdists, pa brauktuvi, vai pa trotuāru - tav viņam ir jādod ceļš, jo tur netiek speciāli atrunāts ka pa ietvi braucošajiem netiek dots ceļš !!!

Tobiš tā kārtīgi pie tā piedomājot - es teiktu ka šis ir nosacīts "caurums", kas tiešām pieļauj avārijas situācijas ar zemu lidojošiem vellapēdiem.

"Teoretizējot" tālāk varētu teikt, ka CSN nosaka lisapēdistam pa ietvi braukt "lēnām" (tika nepasaka cik km/h, jo taču ir noteikts netraucēt gājējus), un ja jams brauc lēnām, tad tehniski tā viņa krustojuma šķērsošana gājēja ātrumā nevienam netraucē, jams ir pamanāms utml.

Kaut kā tā.

Tēma: Anekdote ... :)

Nu slims kas slims

Tēma: auto pilnaas masas /mazais nodoklis?

GB12 rakstīja:

WALA rakstīja: FR-V pilna masa 2130kg (pasmasa 1643kg). Vienīgais izskaidrojums tad varbūt ir tas ka mēs reģistrējām viņu burtiski tikko, varbūt ka tā nodokļu nomaksa ir par kalendāro gadu un tad 39 Ls ir par atlikušo termiņu augusta sākuma ( vot nebiju kaut kā par to līdz šim aizdomājies)

Vo te arī ir tā lieta...

Nesitiet parāk bargi, vainīgs ...

P.S. Lienu stūrī, nokaunēties !!!

Tēma: auto pilnaas masas /mazais nodoklis?

GB12 rakstīja:

WALA rakstīja: FR-V pilna masa 2130kg (pasmasa 1643kg). Vienīgais izskaidrojums tad varbūt ir tas ka mēs reģistrējām viņu burtiski tikko, varbūt ka tā nodokļu nomaksa ir par kalendāro gadu un tad 39 Ls ir par atlikušo termiņu augusta sākuma ( vot nebiju kaut kā par to līdz šim aizdomājies)

Vo te arī ir tā lieta...

Tēma: auto pilnaas masas /mazais nodoklis?

FR-V pilna masa 2130kg (pasmasa 1643kg). Vienīgais izskaidrojums tad varbūt ir tas ka mēs reģistrējām viņu burtiski tikko, varbūt ka tā nodokļu nomaksa ir par kalendāro gadu un tad 39 Ls ir par atlikušo termiņu augusta sākuma ( vot nebiju kaut kā par to līdz šim aizdomājies)

Tēma: auto pilnaas masas /mazais nodoklis?

Es šito nemāku izskaidrot bet tikko prikatajam FR-v bija nu ļoti mazs tas nodoklis, mazāks par manu Celicu kas ir patreiz vieglākais manā īpašumā esošais auto.

Tēma: Mazda 6 rūsainās arkas

Nemācēšu pagaidām atbildēt - musējie šogad tikai apstrādāja savas Celicas - ziemu vēl nav redzējuši !!!

Tēma: auto pilnaas masas /mazais nodoklis?

Vispār ir viena diezgan intersanta nianse - Pikapiem( ne tie kas ir unversāļi bet tie ar kuzavu astē) ir ar pavisam citiem nodokļiem.. Tas pats ar miniveniem kuriem 6+ vietas salonā !!! Šķiet man FR-V ir 39 Ls gadā, ja tagad atmiņa neviļ.

Tēma: auto pilnaas masas /mazais nodoklis?

draco rakstīja:

pasen jau vaitrs tik peec vn nevar. cik atceros, taga arii tehpases nr vajag taadas info ieguushanai

Neko tur nevajg no teh.pases. ar īsziņu sūta atpakaļ ka prieks pēc v/n.

Tēma: Anekdote ... :)

Cik ļoti ir jāsapīpējas vai jāaizlej acis lai ienāktu prātā kaut ko tādu izdomāt un publicēt/pārpublicēt. Prātiņ nāc mājās.

Tēma: Mazda 6 rūsainās arkas

IV - visiem auto ir kādas nebūt problēmas, Hondām FR-V, CR-V tā ir piekare - tipa riteņu ģeometrija / un nevienmērīgs riepu dilums. Kaut kādām (zinu ka 3 toč ) Mazdām ar krāsojumu, un Mazda5 dēļ sava svara ar sajūgu, Toyotām pārsvarā nav raksturīgu gļuku, bet pavecākām Bosch elektronika jūdzas ( ar vēl vecāku DENSO elektroniku - tādu problēmu ir krietni mazāk).

Bet arī daudzas "problēmas" ir atkarīgas no cilvēka uztveres un to cik jēdzīgs un cilvēcīgs serviss ir pretī.

Es teiksim ūdens sūkņa nosprāgšanu auto pie 250+ tūkst. neuzskatu par problēmu, bet kādam tas šķiet pasaules gals un jāskrien mainīt auto. Taču tajā pat laikā man nepatīk ja pie 150K izbeidzas kloķenes apgriezienu sensors utt.

Tēma: Mazda 6 rūsainās arkas

Kanibaals rakstīja: Motori visumā japāņiem ir labi un ļoti labi, bet uz virsbūvēm tiek taupīts nemērā, jo labu tēraudu eksportēt nav atļauts. Pašiem japāņiem dzelzsrūdas ta nav. Ne arī japāņi zin ko nozīmē un kā vispār var ienākt prātā kaisīt uz ielām sāli.

Piedod - tukša muldēšana - ir jāskatās no kuras valsts tie auto nāk, un kurā valstī ražoti. Daļu Mazdu (nezinu vai 6) ir salikta Somijā un jamiem ir zināmas problēmas ar to krāsošanas tehnoloģiju, tipa atkal kārtējā nodeva ekoloģiskumam. Man visi auto kas ir salikti Japānā - bez mazākajām problēmām, āri vietāš kur ir sisti orģīnālie japāņu bleķi. Carinai E (līdz 1994 gadam jamās lika Japānā pēcāk lielākā daļa kas ir pie mums jau nāk no UK) pirktai 2002.gadā kurai purns mīcīts un tak sebe sataisīts (tas crash izveikc pirms manis) - tikai tagad pēc 9 gadiem ir palicis problemātisks, kaut kopē joprojām turas pie kam pilnīgi neko nedarot. UK saliktām mašīnām ir drusku čābīgāk, ja tur ticis ūdens tad ir ziepe, lai gan arī ne uzreiz bet ~ 5 gadu laikā. Ar pavisam jaunām no UK mašīnām - nezinu nav tagad sanācis. Tas pats ar Hondelēm. Mazdām neesmu blakus stāvējis - nezinu vai ir kāda šķirba starp made in Japan un pārējām.

P.S. un dēļ problēmām ar to ka dzelzs japīšiem nav biezā slānī - viņi to ražo plānu, bet ļoti kvalitatīvu, un arī attiecīgi apstrādā pret rūsu !!! Tikai pilnīgi sabliezts un no gabaliņiem lipināts auto būs reāla problēma. Ārpus JAP liktiem "japāņiem" gan ir gan dzirdētas, gan redzētas, gan aptaustītas visādas problēmas.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti