Kārtot: Augošā secībā

Tēma: Ziema un idiņi

ValdisM rakstīja:

100x bīstamāki par tiem 65-75km/h "ļurkāniem" ir tie vadītāji ,kuri nemāk šos ļurķānus apdzīt un tāpēc veido aiz viņiem 15 auto kolonnas

Un man kā reiz ir dusmas uz šiem skrējējiem, ka man lai tiktu garām tam ļurkānama , sākumā jāapdzen vēl kaut kādi 15 cilvēki, kas ir iemācījušies uz taisna posma spiest gāzi, bet apdzīt gan nejēdz ni un ni

+1 par "ļurkāniem".

man aºī "besī" relatīvie ātrbraucēji kas nevar vien nodzīt to kuram iesēdušies uz "āķa". Bet nu kad tādu salasās 10 -15 - tad pokuj vainu nometu malā kādā kafuzī, vai arī mierīgi velkos astē ar pieklājīgu distanci lai kāds kuram nu tiešam vajag var ērti aizvilkt garām.

Bet tos kas sēž 20+ km no vietas kādam citam uz "āķa" nekad nesapratīšu.

Tēma: Ziema un idiņi

rudens68 rakstīja:

Tieši mans variants tikai 26.12.10 dienas vidū , posmā no Bērzkroga līdz Siguldai braucu kolonā ap 80 km/h , mani apdzina 2 auto un Siguldā vēl šos redzēju ...protams bij "atrāvušies" par kādi 500 metri .

Mja agrāk arī es šo maršrutu (sākot no Madonas) bieži lietoju, bet kopš dzīvoju Mārupē, man tagad ir izdevīgāk pa "leju" gar Daugavu.

Tēma: Ziema un idiņi

Palaidniex rakstīja:

Iespējams, ka drošs ātrums man ir arī ātrāks. Iespējams, bet tam nav nekāda sakara ar pārvietošanos pa KOPLIETOŠANAS CEĻIEM.

Un vēl - ātri skriet pa latvijas ceļiem ir:

a) bezjēdzīgi laika ekonomijas ziņā

b) pavisam neekonomiski ne laika, ne naudas ziņā...

Hmm, tad kādēļ tā pārdzīvojam par ziemas lēnbraucējiem, es pat vasarā pa LV ceļiem ~ 200 km garā ceļa posmā vidējo ātrumu knapi uzdzenu līdz 75 km/h, tātad tehniski ja ziemā es pat varētu tuvoties tam ātrumam tas nozīmē ka 80 km/h braucēji mani "nekādi" neitekmētu, lai arī protams pie tāda arī priekš manis "vilkšanās ātruma" es ātri vien sāktu "snauduļot".

P.S. Cita starpā vakardien kā reizi vicu šo maršrutu 3,5 h 2,5 h vietā, jo priekšā brauca kolonna ar 10 -20 gab. uz 70-90 km/h lēnbraucējiem (kā kurā ceļa posmā), un īsti neķēru kaifu starp tiem uz "āķa" sēdētājiem līst. Tad nu arī mierīgi ar 100 -200 metru atstatumu sekoju viņiem, tas nekas ka pa daudz sniegotākiem,bet brīviem cēļime braucu apmēram 100 -110 km/h.. Stāsts protams garš, bet tehniski vai man arī vajadzētu tagad līst šeit un raudāt par "bremzēm" uz ceļa ???

...

Tā vietā es mazliet iesmēju par tiem ātrbraucējiem, man aizlien smuki garām, bet tālāk minūtes vismaz 10 ļurinās aiz nākamā "lēnbraucēja", kaut arī jamais arī atstāja normālu distanci, un tad ar nakamajiem stapr kuriem nav normālu atstarpju tur ne pa jokam ieskrienas, met pa bremžiem un atkla visu no sākuma ...

Tēma: Ziema un idiņi

P.S. protams mēs neviens nevēlamies sponsorēt CPistus un/vai stacionāro "fēnu" īpašniekus, bet tas ir cits stāsts !!!

Tēma: Ziema un idiņi

Redzi Palaidniex, ja tavs "pareizais" ātrums vasara ir līdz 110km, tas nozīmētu ka tagad ziemā tam būtu jābūt vismaz par 30km/h zemākam, tā lai saglabātos apmēram tāds pats braukšanas drošums attiecībā pret negaidītiem šķēršļiem ( kuru ziema var gadīties daudz vairāk, jo aiz milzu kupenām reizēm no sānceļa vienkārši nav iespējams pārredzēt šķērsojamo brauktuvi utml.).

NO tā izriet secinājums - vai nu tu ziemā brauc ātrāk nekā tavs drošais ātrums, vai arī par to braukšanu vasarā tu liekuļo teikdams ka drošais ātrus ir 110km/h, iespējams tas tev pašam ir 140-160 km/h gandrīz ideālos LV ceļu apstākļos ( gaiša diena, maz transporta ..., vai gluži otrādi nakts un tukšā šoseja, kas nu kuram).

Tēma: Ziema un idiņi

Principā man tikai viens jautājums teiksim Palaidniex ( kurš te acīmredzot daudzus par "bremzēm" uzskata), kāds ir tavs drošais ātrums pa LV ceļiem labā laikā teiksim vasarā ???

P.S. Zinu ka iepriekš esi skarbi izteicies par ātruma pārkāpējiem !!!

Tēma: Invalīdu auto

kanna rakstīja: Bet nejau visi invalīdi vada auto ar kuru pārvietojas.... es saprotu, ka nevar izmantot invalīdu privilēģijas laikā, kad invalīds netiek pārvadāts, bet kad tas tomēr tiek darīts, būtu loģiski ka varu apstāties, piem., invalīdu stāvvietā

Manupºat šim nolūkam varēja iegādāt attiecīgu papīru kas jāņovieto logā vai kaut kā tamlīdzīgi. Principā ar šo jautājumu uz CSDD !!!

Tēma: Tik dažādie 4x4

TDIOTS rakstīja: būtībā nau svarīgi 4x4 waj XXX , acslēgas vārds ir INERCE , ja nau inerces , nau kustības .

nu un protams pārgudrā elektronika -laba .piem., šosejai , bet pilnīgi lieka mazātruma kapāšanai pa peļķi ,dubli ,sniegu utt .

rudens -meklē (vai sarīko) kloķīti ESP acslēgšanai un nemoki prātu .

Varētu vēl piebilst ka arī klīrenss spēlē ne to mazāko lomu.

P.S. Intresnati ka dēļ tās ~ 1cm "ledus" kārtas, apmēram 10 cm virs zemes un 20 cm zem sniega virsmas, kas joprojām sastopamas pļavās tā īsti pat traktors bez 4x4 negrib iet, baigo prestestību tomēr tā "sērsna" rada. ar 4x4 tomēr jams veiksmīgi salauž to "ledus" kārtu.

Tēma: Tik dažādie 4x4

rudens68 rakstīja: ]

Vai nu nevar manam izslēgt visas elektro lietas vai nu nezinu kā . Kā jau minēju autiņš kā jūt ,ka nekustas momentā slāpst . Paziņam CRV ,arī viņš teica ,tad kad atslēdz visaus elektronikas palīgus tad aiziet . Riepas man ....hm pat nezinu kas par brendu , protektors diezko robains nav.

Kā jau te teica - paintresējies kā var visas tās pretbuksēšanas, pretslīdes iespējams arī stabilitātes kontroles, jo visi šitie pigori nodarbojas ar to ka glušī motoru nost.

P.S. Bet šodien es arī atradu kur "norakties" uz Lejas ielas starp Upes un Ieroču - viss Avensis tur vairs cauri neiet - vēders pa zemu un auto "uzpeld" - rati vairs īsti zemi neķer. Tiesa pāris vēzieni ar lāpstu un braucam tālāk ... tad atkal mazliet parokamies un ar 3 "stopiem" izbraucu to ielu. Bet vispār izskatījās ka arī Grand Cheroks atpakaļ gaitā ar nemaz tik "vēsi" tur negāja, kaut arī stāties jamam nenācās.

Tēma: FFiesta\'2004 krakšķ ātrumkārba (varbūt)

sarashkins rakstīja:

Visu nelasīju, bet vai nav tā, ka, mocot veco sajūgu, tur kaut kas ir saliekts ar to spēku (pedālis? kāda svira?), ka tagad tāpēc nevar pilnībā izspiest?

Cik dzirdēts tad vienīgā iespēja ir kaut ko nolauzt nevis saliekt tajā visā ( pat pedāli), pašam gan nekas tāds nekad nav gadījies !!!

Tēma: Vēlam...

Cita starpā runājot par un ap kompetenci - ja nekļūdos tad lielākajai daļai valdības vīru ir kaut kāda nebūt ekonomiskā izglītība. Cik nu man ar to ir bijusi saskarsme tad Ekonomika kā "zinātne" operē pārsvarā ar tuvinājumiem utml. lietām. Tāpat šī "nozare" ir viena no tām kas visvairāk māca paļauties uz statistiku un pētījumiem ar statistiskām metodēm.

Un cik tad ir to cilvēku kas saprot statistikas metodoloģiju, un cik tādu cilvēku ir valdībai un valsts aparātā.

Uz ko tas viss - da uz to ka vajadzētu ar likumu aizliegt izmantot un kur nu vēl paļauties uz statistiku valsts aparātā, tad arī var cerēt uz to ka pakalpojumi būs cilvēkiem nevis labākai bieži pārprastai "statistikai" un ekonomikai.

Tēma: Ziema un idiņi

modena rakstīja:

par to knapi gaisa pretestība pie 90 km/h -

tad jau visi joprojām ražotu kantainos auto

www.autoreview.ru/...

pēc tavas teorijas pie 200km/h tur visiem rādītajiem vajadzēja būt jau mīnusos...

visam ir savas robežas. pie 70km/h prieki sākas.... pie 120 optimizējas.... un pēc tam tas auto jau mēģina atstāt šo grēcīgu zemi.

Puis tu tā nopietni beidz lasīt un muldēt pārgudrības, formāli protas aerodinamika sākas pie ātrumiem kas atšķiras kaut mazliet no 0km/h. Bet praktiski šie spēki līdz 90km/h un patiesibā pat vairāk km/h ir huiņa un nekādi nav izmantojami vai uzskatāmi par automobiļu stabilitāti nodrošinošiem. F1, IndyCar, LeMans prototipiem utml. tiek vinlaicīgi izmantoti gan daudz lielāki antspārni, gan dažādi spārni un konstrukcijas, gan gluda apakša kas rada speciālu paātrinātu gaisa plūsmu zem auto tā saucamais ground effect, un tikai pie visu šo lietu izmantošanas šie spēki kļūst kaut cik vērā ņemami tieši stabilitātes nodrošināšanai līkumus utml.

Uz ielas mašīnām pie 90km/h tu varētu uzlikt jebkādu reāli strādājošu antispārnu, bet "spiediens uz zemi" tev būs izcili niecīgs līdz ar ko stabilitātes pieaugums būs nekāds. Tipa ta "vizualizējot" šo situāciju - ja tavu auto pie 0km/h sānvējš nopūš no ceļa nost, tad arī pie 90 km/h - lai ko tu uz tā auto aerodinamikas efekta uzlabošanai uzgrūstu - to tavu auto tas pat šānvējš tāpat nopūtīs nost no ceļa ar visiem taviem 90km/h.

Tēma: Vēlam...

uupis rakstīja: [

Kas tie pa tekstiem?

Gribi teikt ka Lācītis vairs nav valdības galva???

Vienotībai parlamentā pēkšņi vairs ir tikai 2 balsis?

Ļaunā Veselības ministrija – atvēlēja Lācītim tikai novērotāja statusu un lika stāvēt malā… Njā nabaga Lācītis. Viņš tak viens valdībā un neko nevar izdarīt pret ļaunajiem no Veselības ministrijas…

Jautājums "uz aizbēršanos" - kas izstrādā projektus un kas pie velna balso par likumprojektiem !!! Tas ka Vienotība balsošanā ir līdzvainīga - tas attiecināms uz manis rakstīto par "rociņu cilāšanas mašīnu". Bet kāds ar to sakars Lācītim viņš nav deputāts un nebalso par likumprojektiem ?!?!?

Un no otras puses, kā var apšaubīt likumprojektu kuru ir izstrādājusi "atbildīgā" minstrija, kuras priekšgalā stāv cilvēks ar attiecīgu izglītību !!! Kā piemēram tu vai es vari apšaubīt viņa kompetenci, vai vēl labāk kā pierādīt ka viņš ir nekompetents un tad attiecīgi arī liktu apšaubīt viņa pārraudzītas izmaiņas ?!?!

P.S. es gan tajā pašā laikā diezgan skaidri apzinos ka "tām augšām" nav ne jausmas par "apakšu" reāļajām problēmām un vajadzībām !!!

Tēma: Vēlam...

Gauss rakstīja: Šorīt pa radio viens zinošs klausītājs izteicās, ka VF ir kategoriski aizlieguši samazināt naudu veselības aprūpei, bet ko dara Lācītīs!!!!!

Neievēro VF prasības, klaji spļauj sejā tautai un aizdevējiem.

Safisies esi, kāds sakars Lācītim ar veselības aprūpi un konkrēto "reformu" piedāvājumu ?!?!? Varbūt prasi no Veselības ministērijas konkrēta kadra atbildību par stulbiem priekšlikumiem ?!?!? Pārējais jau ir jautājums tiem kas "vicina rociņas balsošanas mašīnā" !!!

Tēma: Ziema un idiņi

modena rakstīja:

jautrākais ka sekas var pie 90 arī nebūt.... jo pie lielāka ātruma parasti ir pavisam cits piespiešanas spēks...

kaut kur, laikam iekš TG bija tests, kur vajadzēja braukt ar ātrumu ne zemāk par 70 km/h, jo savādāk formulai nebija pietiekošas saķeres uz parasta asfalta.

Kāda "zāle" te tiek pīpēta ?!?!? Kāds piespiešanas spēks ielas auto pie 90km/h - pie šī ātruma knapi gaisa pretestība sāk uz auto iedarboties tā ka atstāj kaut cik manāmu iespaidu uz degvielas patēriņu.

Formulām un sporta auto kas apkarināti ar dažādiem aerodinamikas elementiem ir pavisam cits "bazars" un arī tad aerodinamiskais efekts pie 90km/h ir niecīgs ( 70km/h vispār nekāds). Bet savukārt pie noteiktiem ātrumiem > 200km/h F1 vispār varēja braukt pa "griestiem" tīri dēļ aerodinamikas.

Tēma: FFiesta\'2004 krakšķ ātrumkārba (varbūt)

Ja jaunā sajūga diskā būtu problēma, tad ir tikai variants ka jams ir stipri pa biezu ( pie tevis aprakstītajām problēmām). Otrs iespējamais variants ir ja sajūga disks met, bet tad arī pie sajūga atlaišanas būtu tāda kā jūtama auto "raustīšanās".

Pārējās probzas jau ir tādas kuras izjaucot/noņemot sajūga disku būtu uz aci redzamas.

Tēma: FFiesta\'2004 krakšķ ātrumkārba (varbūt)

Nu ja velk līdzi kaut mazliet, tad tomēr sajūga nelaime.

Tad acīmredzot jāskatās kas notiek kārbas galā, jāsāk ar to vai trose pilnībā "atvelk" līdz galam sajūgu (no tā izdarīt secinājumu vai jārok ir virzienā uz pedāli , vai virzienā uz sajūgu). Ja sajūga virzienā izskatās ka ir problēma, tad apstīties vai ar izspiedējdakšu un izspiedējgultni viss kā notiek kā vajag ( arī izsziedējgultņa attālumu no stiprinājuma vietas izspiedējdakšā līdz izspiedējvirsmai). Ja arī sajūga diskam pēc izmēriem utml. viss sakrīt, tad atliek vienīgi teikt ka problēma ir "kurvī", un jams tev nepietiekami "atlaiž" sajūga disku.

Ja virzienā uz pedāli ir probza tad vai nu trose "stiepjas" vai jamā nav pienācīgi nostiprināta, vai arī nostiprināta ne tā kā paredzēts. Tāpat arī ja trose ir neatbilstoša garuma arī var rasties problēmas ka tā "izlocas" no "tiešo pienākumu" pildīšanas.

Tēma: Ziema un idiņi

rudens68 rakstīja: WALA

Es jau nedomāju stilot plakaniski , vienkārši itkā patrenēties , bet nu kā jau minēju , jūtu ja kas tad rezultāts nebūs labs

Es jau arī tā sapratu, vienīgais kā tu vari izčakarēt pat ieslēgtu stabilitātes kontroli - vienkārši noraujot roceni, tikai protams ar šo auto var sanākt ka lai nelauztu auto tajā brīdī ir arī jāatmetas. Bet vispār iesaku sīkāk pastudēt kāds ir tā auto pilnpiedziņas un stabilitātes kontroles darbības algoritms - varbūt tiešām nav nemaz vērts mēģināt lauzt auto ...

Tēma: Ziema un idiņi

rudens68 rakstīja: Es savu rav4 pie maziem ātrumiem un pagriezieniem mēģinu "samest", vienīgais ko secinu , ja reāli sametīs pie kādi 80-90 km/h neko neizdarīšu . Vispār nav man izprotama tā visa gudrā pretslīde , u t t auto elektronikas darbība . Varu tik piebilst nēesmu nekāds braukšanas meistars.

Stabilitātes kontrole šādos gadījumos normāli ir jāatslēdz ( ja tā ir atslēdzama), lai ar no lūku auto samestu. Bet vispār RAV4 nav gluži piemērots braukšanai "plakaniski" -smaguma centrs augsts piekare mīksta utt.

Tēma: Ziema un idiņi

brmbrmm rakstīja:

...

Ko vispār LAI DARA???

Jācep jauns topics iAuto par idiotiem kas brauc ātrāk par tevi, vai tad tu to NEZINĀJI

Pie mums tak nav pieņemts to ka savādāk "risināt" ...

Tēma: FFiesta\'2004 krakšķ ātrumkārba (varbūt)

monteros - sajūga ta itkā visu samainīji, bet vai tev nav problēma ātrumkārbas pievadā līdz kloķim ?!?!? Tipa kaut kāda iemesla pēc tu liekot ātrumā vienkārši netrāpi ātrumā bet kaut kur pa vidu starp diviem !!!

JO tehniski ja izspiežot sajūgu auto stāv mierīgi arī ātrumā esot, un aºī izņemt nav problēma tad ar sajūgu tev viss ir kā nākas, problēma ir ātrumkārbā vai tās pievadā, vai pat kloķī.

Man patiesība Avensim ar jau izskatās ka ir padilis tas viss un pie lielākiem mīnusiem arī rodas probzas ieslēgt ātrumā, tiesa man vēl arī grjobanijs paklājiņš reizēm neļauj izspiest jau tā "padilušo sajūgu" (izspiedējgultni) līdz galam.

Tēma: Ziema un idiņi

kalfonso rakstīja: ...

plūsma turās ap 90-100 robežās.

un, kāds brīnums, neviena grāvī sēdētāja ar nemanīju.

Kamēr jau nu visi turpina vienmērīgu daudzmaz taisnvirziena kustību - tā nav problēma. Problēma rodas tad ja kādam pēkšņi nākas bremzēt - da kaut vai mums tik klasiskajā situācijā ierauga CP ekipāžu un nomet pa bremzēm - pofig ka brauc jeļi ar atļauto ...

Tēma: Ziema un idiņi

Palaidniex rakstīja:

Un kā ar kādu Akas ielu, Tērbateni pa dienu utt?

Tērbateni a - tur skuj ieskriesies - luksafori traucē, da i zobu plombes sāk par sevi atgādināt, ja nu tomēr izdodas sasniegt pacelšanās ātrumu ...

Tēma: Ziema un idiņi

Palaidniex rakstīja:

Gauss rakstīja: Man patīk braukt ziemā. Nekur nav jāsteidzās, 70-80. Bauda braukt. A kam jāskrien, tas lai skrien... nakuj...

tā neko sev pa pilsētu nesteigties uz 70-80...

No problema - Skanstes iela, Krastmala utml.

Tēma: Ziema un idiņi

Negrasos "mega" brauktmācētājus atbalstīt, bet ir cita problēma kas paliek arvien aktuālāka saistībā braktuvem kas paliek arvien šaurākas. Viena nelaime protams ir tā ka pamet tauta autosus ielu malās kā pagadās, tā kā daudzviet ielu tīrīšana nav izveikta ( tur atkal fui citā virzienā). Un tam visam pa vidu vārda vistiešākajā nozīmē idioti kas pa to špūri vienam auto tik min un neskatās vai kāds nāk pretī un tam ir kur palikt. Šodien pat mierīgi nolienu vietā kur var "izlaipot" divi auto pretējos virzienos, jo pretīm brauc un jamiem īsti nav kur likties, bet nē tak 4 idiotiem vajag aizlīst garām un uztaisīt f-kin korķi. Tā vietā lai 30 sekundes pagaidītu vajag 5+ min. mīcīties lai sagaidītu kad tas nabags kas brauc pretī ( pie kam viņam normāli būtu priekšroka, jo šķērslis ir jāapbrauc "manam virzienam") atrod kur to sava auto pēcpusi iestumt.

Vakar toč tas pats tik stūķis jau krietni pirms manis sācies, iemetu auto kupenā un gāju kājām kur vajadzēja, nācu atpakaļ pēc 10+ min - tikai tad "aste" kaut kur bija izkustējusies. NU domājat tauta ko darāt, bet ja tas tāds "aunu" princips - tad ejat un ārstējaties.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti