:D vari to rakstīt kaut 35000 reižu, te vai uz savām istabas sienām, kamēr neesi sācis rakstīt kā tad privātie cietumi nav kapitālisms, vai ir fašims tikmēr tava tukšā retorika nav neko vērta.
ok, es klāt piedāvāju kvalitatīvu policijas pakalpojumu, kad pie pirmā pārkāpuma, ģimenes loceklis -bandīts saņem nepārspīlētu, bet atbilstošu sodu. Ja puisis attapīgs tad redzot taisnīgi piemērotu sodu diezin vai tas radīs viņam iekšēju pretestību, un būs arī "atturošais" moments.
Kvalitatīvs policijas pakalpojums gan ir mazliet sarežģītāk, bet ne neiespējami, piem. kā obligātais civildienests cilvēkiem ar noteiktu izglītības līmeni (saprotams arī ar jēdzīgu algu), ar iespēju turpināt darbu policijā ... Blakusefekts varētu būt arī labāka likumu un tiesību apgūšana utml.
Atkal ignorance, jo tavi izteikumi liecina par to ka nezini "no kurienes" radās privātie cietumi, kad un kāpēc...
Doma gan bija cēla un uz to brīdi ļoti nepieciešama, bet tad "kapitālisma āža kāja" izlīda. Bet kamēr pats tam negrasies veltīt vismaz tik daudz cik "vēsturi" palasīt negrasos ne skaidrot, ne arī diskutēt.
P.S. Nu tak paņem un pameklē, google tak proti lietot, angļu valodu ar, atradīsi gan statistiku gan ja vajag pētijumus par privātiem/valsts cietumi ASV .
Te vienkārši viens raksts par tēmu, ja nu pēkšņi "atslēgas vārdi" googlem "nesanāk":
news.wsu.edu/press-release/2020/09/15/privatized-prisons-lead-inmates-longer-sentences-study-finds/
Itkā jau nav sarežģīti noskanēt vai atslēga raida un vai pietiekošā tālumā, vai varbūt vadības bloka un imobilaizera sakari pa CAN kopni ir traucēti ....
Es tak redzu ka domas lidojums "tevi neķer" bez "atslēgas vārdiem", ej izgulies, lai smadzenes atsāk.strādāt :D
Nu tad varu pačukstēt "noslēpumu" - es aptveru komunisma ļaunumu, un tāpēc arī tev jautāju pamatot tevis apgalvotās lietas, tā kā pēc būtības tās pat netuvojas tam kas es esmu, vai kāds es esmu.
Un par to pataloģisko meli un pārējo - paskaties spogulī - es labi zinu ka tevis paša izmantoto metožu pavēršana pret tevi pašu tev ļoti nepatīk, un man vienkārši in intersanti palūrēt kā tu "spirinies pretī", žēl tik ka tā argumentācija ir tāda ļoti vāja, es gaidīju intersantāku "sparingu".
Kad ir kādas saturīgākas idejas vai beidzot tomēr atrodi kādu atsauci vai loģisku pamatojumu citu apsaukāšanai par meļiem, rasistiem, komunistiem utt. - pienāc. Bet līdz tam kā jau teicu tava 'vērtību skala' ir ļoti neuzticama !
Ā tad varbūt pastāstīs kā šis teikums tavā tekstā ir pareizi saprotams " vienīgais pieļaujamais vardarbības veids ir pašaizsardzība"
Es vēlētos saprast kurš ir tas "austrumu" cīņas (pašaizsardzības) paveids ar kuru cīnās pret morālu vardarbību.
Varbūt smadzeņu darbības veicināšanai vēl kādus "vokeisma tabu" vārdu salikumus man palietot ?
:D
Ā va tu redz ko izrādas vajag tik pareizos atslēgas vārdus ielikt tekstā un Bradypus smadzenes sāk strādāt ar apbrīnojumu ātrumu un precizitāti. Tik ko tās tavas smadzenes darīja iepriekšējā pusotrā tēmas lapā...
Kā jau ne reizi norādīju, attiecībā pret tavu melu definīciju es vispār esmu "balts un pūkains", bet ja saki ka tava definīcija ir sūds, tad vai nu piedāvā citu, kurai es varu vismaz kaut kādu pieņemamu loģiku atsekot, vai arī pieņem kā faktu ka tavs viedoklis par to kas ir meli nav vērā ņemams, jo esi stipri savās definīcijās apmaldījies ... jo tajās ir vismaz 1 būtiska loģiska pretruna.
Tu tak esi kaut kāds aprobežots dīvainis, cilvēku ir iespējams ļoti būtiski pazemot neizmantojot ne spēku, ne ieročus, īpaši ja ja runājam par valstisku līmeni.
Un ASV kapitālisms nebūt nav tas labākais un civilākais piemērs, tur jau diezgan sen eksistē privātie cietumi, un blakusefekts šim labi nodrošinātajam biznesam visu laiku ir bijis fakts ka tur sēž vismaz 10-20% (precīza statistika gan man jāapskatas, jo šī varētu būt arī vispārīgā, un tad ja tas tā bija, tad privāto cietumu statistika bija vēl sliktāka) nevainīgu cilvēku. Diemžēl lai arī tiek turēta aizdomās pārsvarā korupcija, reālu pierādāmu korupcijas gadījumu ir par maz vispārīgiem secinājumiem.
Ej nu tagad zīlē, kas bija pirmais "vista vai ola" ...
Tāpēc piedod bet ar vardarbības "monopolu" šaujot manā virzienā, tu šauj nu tā par grādiem 180 "garām" ... jo par manu viedokli šajā jautājumā ar var atrast gana iAuto vēstures "anālēs".
Es neesmu izmetis valsts jēdzienu, taču valsts jebkurā gadījumā piedāvā zināmu "sociālismu", par nodokļu naudu attiecīgi. Bet ja par to atcerējies beidzot, tad piedāvā kā pareizi nolikt robežu cik daudz valstij jāsniedz, kur nejaukties, un kur vispār "rokas nost no brīvā tirgus" .
Labi, un kādu vēl.valsts "universālu pakalpojumu" ir nepieciešams nodrošināt, lai mazinātu iespēju "neizrauties no sliktas vides", pie tam neierobežojot konkrēta indivīda "ar perspektīvu" brīvību ?
Ak jā par Trampu
Redzi ir piemēram tāds OPEC+ ilgu laiku nevarēja nonākt pie kopsaucēja par naftas ieguves samazinājumu, un bija tāds kā cenu karš ar Krieviju, Venecuēlu utt. 3 x drīksti minēt kurš iesaistījas pēdējā brīdī , un izglāba "karteli", satbilizēja cenas, un deva "izcilu atspērienu" Krievijas izejvielu "uzvaras gājienam" ... un manuprāt labu finansiālu pamatu Krievijas jebkādai tālākai militārai rīcībai ... pie reizes "palīdzot" energoresursiem būtiski palekties cenā ...
Var protams pieļaut ka neapzinājās cik tālejošas būs sekas, un kā tas kopā ar kašķēšanos ar draudzīgajām valstīm ietekmēs ES valstu "izvēli" ...
NU es tev varu atkārtot loģisko ķēdi, ja jau aizmirsās, bet citādi atver vienkārši visu iepriekšējo komentāru lapu, tur būs ļoti grūti atrast kādu lietu par ko būšu samelojis !
NU ja tā uzstāj tad ķeramies pie saknēm.
Tātad kā tavā "iedomu pasaulē" kapitālists aizsargāsies pret teiksim prastiem zagļiem, vai pret konkurentu ar tanku vai bruņumašīnu ?
Tas nu gan ir vienkārši - došu iespēju bez maksas apgūt mūziku, dziedāšanu ar tiesībām to aizvietot ar kādu citu nodarbi ja tā tīk labāk.
Tas ka tavā prātā eksistē tikai barbariskas metodes, nu droši ka nevienu ar to šeit nepārsteigsi!
Jopcik tad jau sanāk ka viss "kārtībā" , jo šoreiz laikam bija 7,8 balles epicentrā, un šādu "joku" tām mājām nebija nemaz jāiztur ...
Piebildīšu, ka "paša pelnīta" nevienlīdzība vēl nebūtu lielākā problēma, problēma rodas kad nevienlīdzība ir "nepelnīta".
Piemērs gan būs ne visai veiksmīgs, bet vismaz domāju nebūs grūti iedomāties "ainu" -
Gudrs nēģeru puika ASV nelabvēlīgā rajonā un ne tajā labākajā ģimenē (piemēram brālis saistīts ar bandām). Kādas iespējas ka potenciālais un iespējams ļoti perspektīvais uzņēmējs vai zinātnieks ārējas ietekmes rezultāta nekļūst par bandas locekli, vai kas ekonomikai vēl trakāk - par gudru bandas galvu ...
Taču kopsummā nestrādājošs cilvēks ir pamatīgs enkurs ekonomikai, neizglītots - tas pats utt. Tādēļ IMO būtu saprātīgi domāt par noteiktu "sociālismu" vismaz valsts sniegtajos pakalpojumus kā izglītība un veselība ...
NU paņem un pats pārlasi savu rakstīto iepriekšējā lapā sākot ar:
Bradypus 25.01.2023 9:13
Un izstāsti kur es to tavu "spirināšanos" esmu nepareizi sapratis.
Es savukārt nepārmetu ka ir "sabiedrotā", tā kā ASV, Latvija un pietiekoši daudzas citas valstis arī ir Krievijas sabiedrotā tik tālu cik tas skar atsevišķa ekonomiskas intereses.
Tā beidzot pieķersimies arī šim.
Kā tad tā, neesi aptvēris pat Vācijas vēsturi no 1920.gada līdz mūsdienām, tur tak var atrast vēl kaudzi ar sociālistiem, sadarbību ar Krieviju utt. utjpr.
Es tik nesaprotu, kas tev traucē saskatīt tajā visā Vācijas nacionālās/ekonomiskās intereses, īpaši kontekstā ar to ka no Krievijas resursi ir pirkti turpat kopš WW2 beigām, un Krievija (iepriekš PSRS) ir faktiski bijusi Vācijas ilggadējs piegādātājs izejvielu jomā, patiesībā ļoti ilglaicīgi apsteidzot ASV un vairākas Eiropas valstis. Ģeogrāfija piedevām ar ir ļoti "pateicīga" šoa abu valstu sadarbībai.
Tāpēc nezinu vai brīnīties ka saišu saraušana Vācijai ir ļoti sāpīga ir "adekvāti".
Par mīlestību ar Franciju ar nav grūti atrast un saprast WTF - tas sniedzas jau no krievu cara galma laikiem.
Tas ka vidējais Džo prasa "radikālus" risinājumus arī protams ir saprotami, taču lielajās ģeopolitikas spēlēs Džo ir "collateral damage", forši ja šamam tiek finansiāls labums, bet ja netiek - who gives a shit, galvenais lai Džo ir "izklaides" pat ja tās saistās tikai ar politikas apspriešanu krogā.
Ak jā par Trampu
Redzi ir piemēram tāds OPEC+ ilgu laiku nevarēja nonākt pie kopsaucēja par naftas ieguves samazinājumu, un bija tāds kā cenu karš ar Krieviju, Venecuēlu utml.. 3 x drīksti minēt kurš iesaistījas pēdējā brīdī , un izglāba "karteli", satbilizēja cenas, un deva "izcilu atspērienu" Krievijas izejvielu "Uzvaras gājienam" ... un manuprāt labu finansiālu pamatu Krievijas jebkādai tālākai rīcībai ... pie reizes "palīdzot" energoresursiem būtiski palekties cenā ...
Var protams pieļaut ka neapzinājās cik tālejošas būs sekas ...
Nu nē taču
...
es saku, ka ja pielietojam šādu vienkāršotu definīciju, tad sanāk ka Šapiro radītie vlogi satur vienus vienīgus melus. Ar ko Bradypus īsti nav mierā, pat ja tieši to nekur to neraksta.
Un tās diskusijas kontekstā mani šāds melu detektēšanas paņēmiens pat ļoti patīk.
Kas tieši palika nesaprasts no manās tālākās atbildes par sociālismu, (jā es ne uzreiz pie šis tēmas ķēros, tā kā pagāja labs brītiņš pirms visu video spēju noskatīties, un sociālisma jautājums ir labākajā gadijumā tā 60 minūšu video pēdējās trešdaļas jautājums, un mani komentāri bija arī vēl nenoskatoties video līdz galam).
Tu taču arī nedevi ieskatu par to no kuras vietas "man bija jāskatas un jākomentē", attiecīgi ko uzskatīju par "nepieciešamu" to arī komentēju.
Bet tu atkal izliecies ka tev "grūta galva", manu idoloģiju neviens no diskusijas dalībniekiem nenoniecina, vai ja tā uzskati, tad palūgšu uzrādīt to vietu kur "tas tev tā izklausās". '
Taču ņemot vērā pēdējo tavu 2 teikumu aplamību kopumu, diezin vai vispār saproti ko tad Netanjahu reāli pateica sava monologa laikā.
Dīvains secinājums "par jāpiekrīt", pirmkārt nevienam un nekam nav jāpiekrīt.
Otrkārt tajā daļā tiek jautāts par to kāpēc diskusijas kontekstā nedrīkstētu noskaidrot kritērijus "melīgumam", meliem utml.
Attieksme pret jau manis tālāk "izvirzītu" loģisku ķēdi, jau ir drusku cita opera, kas protams gan ar neliedz izteikt/neizteikt par to viedokli.
Taču tā vietā tu piedāvā vērtēt jau vairs pat ar diskusiju principāli nekā nesaistītu manu prasību pēc objektīva abu pušu atspoguļojuma.
NU ja netīk manas tēzes, viedoklis, es pats utt. nu pofig, bet ja saki ka melu kritēriju noskaidrošana ir "baigais tabu", nu ko "welcome to komjunizsms" ;)