Daļai Tavu apgalvojumu piekrītu pilnībā.
Māja celta no FIBO, pamati - betona lentveida, jumts - metāla dakstiņš, apkure - siltumsūknis. Siltinājums - vate 2 x pa 50mm. Likta kā domino kauliņi, lai nekādu spraugu nebūtu.
Par paša nenovērtējamo darbu. Protams, ka to nevar novērtēt. Bet tas tādā gadījumā, ja strādā, piemēram, pa dakteri, bet māju pats savām rokām cel no darba brīvajā laikā. Bet, ja pats esi celtnieks, un laikā, kamēr cel pats sev māju, nkeur citur nestrādā un naudu nepelni, tad ir tikai godīgi izmaksās iekļaut arī sava paša darba vērtību, kādu tu būtu prasījis no sava klientam, ja celtu māju priekš viņa.
Savukārt par to īsto veci viespār negribu piekrist, Manuprāt, īsta veča titulam nav ne mazākā sakarā ar pienākumu uzlet māju. Kurš šādu pienākumu noteicis? Sabiedrības stereotipi?
Manuprāt, īsts vecis ir tāds, uz kuru viņa sieviete vienmēr var paļauties!
Ja grib bļaut, lai bļauj. Mana māja, mana darīšana. Es taču nevienam citam nelieku par to maksāt.
Māju būvēju tieši krīzes laikā.
Stāstiem par labu un lētu māju par 120 kEUR neticu, jo kvalitatīvi par šādu naudu uzcelt vidēji lielu māju NAV iespējams! Ja nu vienīgi pats ir celtnieks, bet tad jārēķina cenā iekšā arī tās stundas, ko strādā pie sevis, bet nestrādā citur un nepelni naudu.
Līdzīgi par savām mašīnām, arī par visu mājas būvniecības gaitu katrs cents ir sīki dokumentēts. Līdz ar to redzu ciparus bez ilūzijām.
254 m2 māja ar zemi, bet bez mēbelēm un tehnikas izmaksāja 221 180 EUR (gala summā centus noapaļoju līdz veseliem cipariem).
Šajā cenā iekšā ir iekļauta arī zeme (maksāja 17 074 EUR), projekts, visas nodevas, apkures izbūve, žogi, pieslēguma maksas sadales tīkliem, pilsētas komunikācijām utt. Arī piekabju nomas izmaksas.
Šodien māju noteikti nevaru pārdot par tādu cenu, lai vismaz atsistu atpakaļ visu ieguldījumus. Bet tāds arī nebija mērķis.
Cena ir tik milzīga, jo uz materiālu un darbu kvalitātes rēķina netika taupīts.
Pasākums varēja būt vismaz par kādiem 30-40% lētāks, bet es priecājos, ka to nepieļāvu.
Labiekārtošana izmaksāja mazliet pāri 4200 EUR. Bet man maz bruģa segums bija jāklāj, tāpēc summa nav pārāk liela.
Izlasīju atsauksmes. Pilnigi vai gribas pašam notestēt. Alfas vizuāli vienmēr ir ļoti patikušas. Bet ne vairāk. Braucis gan ar Alfu līdz šim vēl neesmu.
Tādā gadījumā Nissan Qashqai vietā lieku Renault Koleos
Nu ja nezin msh, tad nezin neviens.
Škoda Karoq
Nissan Qashqai
Ford Fiesta
Volkswagen Arteon
Hyundai i30
Audi Q5
Volvo XC60
Papildinot iepriekš rakstīto...
Runa ir par konkrētiu Volvo XC90, kas jauns tika iegādāts LV no dīlera MM. Dzīvojās pa servisiem vien.
Kā beigās izrādījās auto ir ar nopietnu virsbūves defektu, kas nozīmē, ka tas ir ticis pārdots kā jauns, lai gan iepriekš ir bijis sists. Vai nu rūpnīcā, vai pārvadāšanas laikā, vai varbūt arī pats dīleris to paspējis apskādēt, sataisīt un tad pārdot kā jaunu. Par to vēsture klusē.
Skaidrs ir tas, ka šo auto MM paņēma atpakaļ kā brāķētu un ar piemaksu tika vietā iedots jauns XC90. Pagājis mēnesis, varbūt mazliet vairāk - pagaidām ar šo viss OK.
Zinu konkrētu piemēru ar divgadīgu Volvo XC90. MM to mierīgi savā placī nedēļas laikā par 47kEur pārdeva, zinot, ka konkrētais auto no klienta tika paņemts atpakaļ kā brāķis. Jaunais īpašnieks tagad varēs tuvāk iepazīties ar MM personālu!
Esmu pie dīlera ņēmis 2 mazlietotus auto - Jazz un Zafira. Uz plačos piedāvātajiem nekad neskatītos.
Jazz - 9 mēnešus
Zafira - 1 gadu un 4 mēnešus
CR-V - 2 gadus un 3 mēnešus
Ja brauc maz, varbūt lētāk ir izmantot taksometra pakalpojumu vai, piemēram, CarGuru nomu?
Nav nepieciešamības. Man interesē tikai kopējais patēriņš. Katla darbības ilgumu stundās ik mēnesi nofiksēju un tā var salīdzināt patēriņu.
Dzīvojamā
Elektroenerģijas vidējais mēneša patēriņš 2016.gadā bija precīzi 1400 kWh jeb 207,62 EUR.
Jāņem vērā, ka:
1) tiek saņemta ikmēneša atlaide kā daudzbērnu ģimenei;
2) tās nav tikai apkures izmaksas, bet viss mājsaimniecības elektrības patēriņš, tai skaitā laistīšanas sistēma u.c.;
3) mājā visas spuldzes ir LED;
4) pastāvīgi darbojas cirkulācijas sūknis 3 dvieļu žāvētājiem, pa vienam katrā vannasistabā;
5) Vismaz viens TV ir ieslēgts ne mazāk kā 12 h katru dienu.
2017.gada 9 mēnešos ik mēnesi vidēji: 1234 kWh jeb 165.86 EUR.
Man kā ar dabasgāzi saistītai personai izraisa smieklus atsevišķu ekspertu paustās patiesības par to, kā notiek gāzesvada izbūves darbi un kurš to veic. Bet lai nu paliek. Tēma ir par mazliet ko citu.
Pirms 6 gadiem, kad aprīkoju savu māju ar siltumsūkni, aprēķini bija apmēram tādi, ka siltumsūkņa izbūves izmaksas ir lielākas nekā gāzes katla izmaksas, taču ikmēneša maksājumi mazāki sanāk siltumsūknim. Aptuveni 7 gadu laikā kopējās izmaksas izlīdzinās un tad siltumsūknis jau sanāk lētāk.
Praksē ir tā, ka siltumsūknim (vismaz manējam) ik gadu rodas nepieciešamība kāda neplānota, remontam (cirkulācijas sūknis, piemēram). Izmaksas ir diezgan lielas, līdz ar to domāju, ka izmaksu izlīdzināšanas periods ir vai nu garāks vai pat neiestāsies vispār.
Es biju viens no pirmajiem, kas LV izmantoja iespēju atgūt no valsts 50% no siltumsūkņa ierīkošanas izmaksām (ārējā kontūra, katls, viss pārējais aprīkojums, izņemot iekšējo apkures sistēmu (siltās grīdas). 254 m2 mājai ierīkošanas izmaksas faktiski bija 14 tūkstoši EUR, no valsts atpakaļ dabūju 7 tūkstošus EUR. Iekšējās apkures sistēmas izbūves izmaksas varētu būt līdzīgas kā pie gāzes, tā pie siltumsūkņa, līdz ar to nedomāju, ka tās iekļaujamas kopējā aprēķinā priekš salīdzināšanas.
Man mājā siltās grīdas ir abos stāvos. Starp stāviem ir betona plāksnes.
LPG noteikti ir daudz dārgāka.
Atļaušos piebilst, ka no 2017.gada 3.aprīļa dabasgāzi var iegādāties ne tikai no Latvijas Gāzes ;)
107 m2 var lēti un efektīvi ar gaiss - ūdens sūkni piekurināt.
Droši vien arī 149 m2 var.
1) svarīgi saprast, cik liela ir apkurināmā platība.
Gāzes apkures ierīkošanaas izmaksām nav lielas starpības, taču siltumsūkņa uzstādīšanai ir gan. Ja nav liela platība, pietiek ar gaiss - ūdens. Ja liela, tad droši vien jādomā par kolektoru zemē vai urbumu (dārgi).
2) ieteiktu sākumā AS "Latvijas Gāzē" (2018.gadā jau AS "Gaso") vērsties ar lūgumu izsniegt tehniskos noteikumus. ēc tiem arī varēsi saprast, cik lielas izmaksas varētu būt, ja gribi ierīkot gāzi. 60 m pievada izbūvei nav tik traki kā tas, ja pieslēguma vietā jauda nav pietiekama. Ja tā jāpalielina, tad gan būs dārgi.
Man māja apkurinās ar zemes siltumu. Ir plusi un mīnusi. Siltumsūknis (BUDERUS) izvēlēts ļoti labs un gudrs, bet ik gadu ar to ir dažādas problēmas.
Labprātāk kurinātu ar gāzi, ja būtu iespējams to par saprātīgu naudu pievilkt.
Es sestdien nomainīju riepas arī savam Jazz un Zafira. Tā kā šiem auto ziemas riepas ir uz atsevišķiem diskiem, tad stundas laikā pats savā garāžā to arī paveicu. Nebija jāpiesakās riepu maiņas kantoris. Tā kā var teikt, ka ziemai pilnībā esmu gatavs. Arī logu šķidrumus pēdējā reizē lēju jau ziemai paredzētos.
Izlasot eksāmena norises aprakstu, man arī šķiet, ka Sven vēl nav gatavs viens pats piedalīties ceļu satiksmē.
Man savulaik bija Citroen Xsara Picasso, kuram arī mērinstrumentu panelis bija vidū. Ļoti patika. Vizuāli ir pat vēl labāk pievērts uzmanību ātrumam nekā skatīties uz leju, bet priekšā.
24.11.2016 13:06 rakstīju šo:
Jāipebilst, ka dienesta automašīnu sarakstā nav nevienas Fabias, toties ir viens jaunās paaudzes XC90. Par šo gan jāatzīst, ka tas ir tehniski neuzticams un gada laikā servisu ir apmeklējis ne mazāk kā 10 reizes. Jau pēc mēneša pa garantiju tika nomainīts kardāns. Bija problēmas ar durvju aizvēršanos. Tāpat joprojām ik pa laikam gadās, ka XC90 pats nolemj ieslēgt dzinēju, kamēr šoferis stāv ārā un smēķē. Un pretēji - ir bijuši gadījumi, kad nav iespējams XC90 iedarbināt. Izsauc evakuatoru un tad, kad jāvelk mašīna uz evakuatora, tad uzreiz motors iedarbojas.
Toties komforta un aprīkojuma līmenis gan ir augstākās klases. Par šo iebildumu nav nevienam.
Šobrīd konkrētais eksmeplārs ir pārdošanā! 47 300 EUR. Neiesaku :D
www.ss.com/msg/lv/transport/cars/volvo/xc90/bndghx.html
Kad augustā braucu uz Viļņu uz Robbie Williams koncertu, uz leišu bāņa pārsvarā atradās tikai auto ar LV numuriem. Sākumā braucu mierīgi - kruīzā uz 150. Tad man aizgāja garām 4 LV skrējēji un es līdz pat Viļņai iesēdis astē. Ātruns bija 205 pēc spidometra. Pēc waze - 190.
Biju pārsteigts par Zafira degvielas patēriņu pie šāda ātruma. Tikai 11 litri ProDiesel uz 100 km.
Vai nav tā, ka sodu nomas kantoris iekasēs pa tiešo no tava norādītā bankas konta?