“_Trojas zirgs Emotet ir viena no pēdējos gados populārākajām Trojas zirgu saimēm, ko izmanto uzbrukumos korporatīvajiem lietotājiem. Tas var būt sevišķi postošs, jo, tiklīdz tas ir pārvarējis organizācijas tīkla perimetru, tas spēj pašizplatīties, izmantojot ierīču neaizlāpītās ievainojamības, un pēc tam upura ierīcē lejupielādēt papildu apdraudējumus.
Mēs novērojām nozīmīgu šī Trojas zirga aktivitātes pieaugumu 2019.gadā, un tas turpināja būt aktīvs Latvijā arī šā gada sākumā. Lai gan kopš februāra šī Trojas zirga darbība ievērojami palēninājās, dažos pēdējos mēnešos tā ir atsākusies. Mēs prognozējam, ka tuvākajos mēnešos uzbrukumiem pakļauto lietotāju skaita pieaugs. Mēs allaž novērojam ļaunprātīgo darbību pastiprināšanos pēc vasaras atvaļinājumu sezonas, kad ļaudis lieto ierīces retāk nekā parasti un tāpēc ir mazāka iespēja, ka viņi varētu kļūt par apdraudējumu izpildītāju upuriem. Mēs aicinām ikvienu sevišķi uzmanīgi veikt visas banku un ar finansēm saistītās darbības tiešsaistē un nezaudēt modrību,_” komentē Andis Šteinmanis, _Kaspersky_ vadītājs Baltijas valstīs.
LAI AIZSARGĀTU UZŅĒMUMU NO FINANSIĀLAJĀM ĻAUNPROGRAMMATŪRĀM, _KASPERSKY_ EKSPERTI IESAKA:
* veikt kiberdrošības izpratnes mācības darbiniekiem, it sevišķi atbildīgajiem par grāmatvedību, lai iemācītu viņiem pazīt pikšķerēšanas uzbrukumus — neatvērt pielikumus un nenoklikšķināt uz saitēm no nezināmām vai aizdomīgām adresēm;
* instalēt visu izmantoto programmatūru jaunākos atjauninājumus un ielāpus;
* aizliegt instalēt programmas no nezināmiem avotiem;
* lai incidentus pamanītu, izmeklētu un laikus novērstu galiekārtu līmenī, ieviest noteikšanas un reaģēšanas
risinājumus[1] galiekārtām.
* drošības informācijas un pasākumu pārvaldībā un drošības vadībā integrēt draudu izlūkdatus, lai piekļūtu
vissvarīgākajai un visjaunākajai informācijai par apdraudējumiem.