GB12 rakstīja: Konkrēti par eiro - domāt par to var visu ko, bet tāpat viss jau bija izlemts (tāpat kā ar iestāšanos ES) un mēs - mazie mirstīgie tur ietekmēt nevaram neko. Man gan kaut kā liekas, ka eirozonai mēs esam vairāk vajadzīgi nekā mums tā eirozona.
Katrā ziņā, nedomāju, ka eiro tagad mums baigi palīdzēs attīstīties un nonākt lielo dalībvalstu dzīves līmenī vai arī izmukt no kādām lielām nepatikšanām, izolētības, krīzes un sazinko vēl, kā to mēģina skandināt demagogu un tukšmuldētāju brigāde Dombrovskis/Rimšēvičs&Co. To jau vēsture parādīja vēl pavisam nesen.
Un jā - vēsture jau ne reizi vien ir parādījusi, ka lielās impērijas agrāk vai vēlāk sabrūk. Tā sabruka Babilonija, Medo-persija, Grieķija, Roma, PSRS, uz to iet ASV un šķiet, ka pirmās, tā teikt, rudens vēsmas jau velk arī uz ES, lai kā šamie necenstos mēģināt nostiprināt varu un paplašināt ietekmi.
Tai pašā laikā nepiekrītu arī tam, ka līdz ar lata aiziešanu pa skuju taku LV vēl vairāk ir zaudējusi kaut kādu neatkarību. Mēs jau sen esam to zaudējuši un tāds eiro tur neko īpaši nemaina.
Principā jāpiekrīt, sevišķi otrajai rindkopai. Man nāca smiekli par tiem masām domātajiem izskaidrojumiem, kāpēc vajadzīgs eiro - lai varētu salīdzināt cenas
Jā, impērijas sabrūk - kā teica kāds tēls iekš The Matrix, jebkam, kam ir sākums, ir arī beigas - ES varētu sabrukt tikai tāpēc, ka tā nav impērija, bet tikai samērā vaļīga savienība. Jebkurā gadījumā eiropa, ja neskaita dažas valstis, ne tuvu nav tik sapuvusi kā ASV.